İçeriğe Yönlendir

Focus Mu Civic Mi ?

kadir dedecan

Recommended Posts

kadir dedecan

Selam arkadaşlar. Uzun süredir araç araştırıyordum geçenlerde megane 2 aldım ilk uzun yolda araçdan sogudum ve hemen satışa çıkardıgım gibi satıldı araç. Şimdi ise bütçeyi arttırıp bu iki araç arasında kaldım. Butlaka bu iki araçtan bitisi olacak diye bişe yok ama model olarak ya focus ya civik yada volvo s40. Bitlis yakınlarında bu iki araç dikkatimi çekti. Sizden yardımlarınızı bekliyorum. Sizce bu araçlar fiyatlarına göre uygun mu.

http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=180471746&rnd=3543

http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=183917410&rnd=1138

Yorum bağlantısı
Misafir

Eğer daha önce Honda yı bilmiyor ve kullanmadıysanız aramayın. Sahibi öyle yazmış.  :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Eğer daha önce Honda yı bilmiyor ve kullanmadıysanız aramayın. Sahibi öyle yazmış.  :)

Sanki ferrari satıyor  :)

Yorum bağlantısı
Serkan Turan

İlk defa bir hondaya içim atmadı.. Focus daha iyi. Satan memur sanırsam..

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Focus diyeceğim ama fiyat çok yüksek. Gerçi civic inde fiyatı yüksek. Üç ay evvel 2008 modeli 120000 km elegance otomatik lpg li yi 37000 TL ye arkadaş aldı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Ünal
(düzenlendi)

biri otomatik biri manuel eğer illa ki otomatik araba olacak diye bir takıntınız yoksa ki manuel focusa da

baktığınıza göre yok tabiki focus hondanın bu serisi 4 ileri otomatik ve performans olarak focustan çok geride

not: honda ilanındaki araç sahibi ne içtiyse bende ondan istiyorum :biggrin:

tarihinde Alper Ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
kadir dedecan

Focus en son 34000 diyor. Sizce o fiyata alınır mı.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bence biraz daha indirilirse alınabilir fakat benim de tüketimi dikkatimi çekti, mazot ucuzladı, ona rağmen 33 kuruş km'de nasıl yakıyor ki? Hem de Muş'ta.  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Alper Ünal

Bu kasa Honda'larda 5 ileri otomatik vites var diye biliyorum... 2001-2006 arasındaki VTEC kasalarda 4 ileri klasik otomatik şanzıman var... 

hocam 2007-2009 arası civiclerde 4 ileri makyajdan itibaren yani 2009'un bir kısmı ve üstü modellerde 5 ileri 

bence km bilgisi iyi araştırılmalı 58 binde 2007 model bir dizel focus zor yoktur demiyorum tabiki olabilir ama zor bulunur 

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

ben aracımı satılğa çıkarsam 35,750 fiyat yazsam indirim taş çatlasın 35,25 yaparım ama rakam 34'e düşmüş,fiyat yüksek ne tutturursam satarım hesabımı yapıyor acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Küçük

Honda 2007 model olduğu için Vsa özelliği bulunmayan bir araç. Alım satımlarda ve kullanım güvenlik açısından VSA önemli bir özellik. Ayrıca Tüp yok ve o fiyat kesinlikle 2007 Civic için yüksek bir fiyat. Focus güzel ve temiz görünüyor ama bana kalırsa 40.000 bütçeyle Bu hondayı alacağıma kesinlikle Focus Titanium araştırırım. Saygılar.

Yorum bağlantısı
kadir dedecan

Tecrübeli yorumlarınızdan dolayı teşekkürler arkadaşlar

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Kanaatim iki linlteki araçtanda uzak durun.

İki aracı da kullanmış biri olarak söylüyorum, FD6 kasa Civic Focus 'tan artıları ve eksileri olan bir araç.Makyajlı kasa Premium civicler o fiyata bulunabilir hemde LPGli. 

Focus un artıları şüphesiz yakıt tüketimi. Başka bir artı göremiyorum.

Civic in artıları ise yol tutuşu (VSA elegance modellerde standart, Premium modellerde ise makyajdan sonra standart oldu), atak bir makine hem son sürat hemde ivmelenme olarak, iç mekan genişliği, mekanik problemsizlik ve sorunsuz LPG uyumu. Eksileri ise şoför camı haricinde geri hiçbir camda tek kademe açma kapama yok, alçak bir araç (altını vurma ihtimali oldukça yüksek), benzinle binilecekse göreceli olarak yüksek yakıt tüketimini de listeme ekleyebilirim. 120 km/h sürat üzeri araç içinde motor sesi var ki bu ses bana haz veriyordu ama sizi rahatsız edebilir yani göreceli bir durum.

Niyetim 2010 elegance civic almaktı lakin bütçeme uygun bulamadım bende focus 2.5 tdci titanium aldım (nasip buymuş). Alamadığım için ilk ay çok pişman oldum ama sonradan aracıma ısındım ve sonunda satmaktan vazgeçtim. Forumun buna büyük bir katkısı olduğunu söyleyebilirim. Focus aldığıma pişman değilim ve diyorum ki iyi ki bunu almışım.

Birkaç ufak dokunuştan sonra daha da ısınacağıma inanıyorum ve satarsam da titanium x almak için satacağım yada BMW 525i 2004 için :)

Yorum bağlantısı
Alper Ünal
(düzenlendi)

Kanaatim iki linlteki araçtanda uzak durun.

İki aracı da kullanmış biri olarak söylüyorum, FD6 kasa Civic Focus 'tan artıları ve eksileri olan bir araç.Makyajlı kasa Premium civicler o fiyata bulunabilir hemde LPGli. 

Focus un artıları şüphesiz yakıt tüketimi. Başka bir artı göremiyorum.

Civic in artıları ise yol tutuşu (VSA elegance modellerde standart, Premium modellerde ise makyajdan sonra standart oldu), atak bir makine hem son sürat hemde ivmelenme olarak, iç mekan genişliği, mekanik problemsizlik ve sorunsuz LPG uyumu. Eksileri ise şoför camı haricinde geri hiçbir camda tek kademe açma kapama yok, alçak bir araç (altını vurma ihtimali oldukça yüksek), benzinle binilecekse göreceli olarak yüksek yakıt tüketimini de listeme ekleyebilirim. 120 km/h sürat üzeri araç içinde motor sesi var ki bu ses bana haz veriyordu ama sizi rahatsız edebilir yani göreceli bir durum.

Niyetim 2010 elegance civic almaktı lakin bütçeme uygun bulamadım bende focus 2.5 tdci titanium aldım (nasip buymuş). Alamadığım için ilk ay çok pişman oldum ama sonradan aracıma ısındım ve sonunda satmaktan vazgeçtim. Forumun buna büyük bir katkısı olduğunu söyleyebilirim. Focus aldığıma pişman değilim ve diyorum ki iyi ki bunu almışım.

Birkaç ufak dokunuştan sonra daha da ısınacağıma inanıyorum ve satarsam da titanium x almak için satacağım yada BMW 525i 2004 için :)

hocam bende ikisini kullanmış biri olarak yol tutuşda vsa lı civic bile focusla ancak kafaya oynar birde performans konusunda 110 luk focus 150-160 km gibi süratlere kadar otomatik bir civice bir boy fark atar

bu arada o 525 ayrı bir dünya  :)

tarihinde Alper Ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

hocam bende ikisini kullanmış biri olarak yol tutuşda vsa lı civic bile focusla ancak kafaya oynar birde performans konusunda 110 luk focus 150-160 km gibi süratlere kadar otomatik bir civice bir boy fark atar

bu arada o 525 ayrı bir dünya  :)

Benim kullandığım manueldi, otomatiğin performansını bilmiyorum ama diyebilirim ki manuel olanı 1.6 motor değil, piyasadaki 1.8 - 2.0 larla gidiyordu. 

Gerçekten çok ciddi makineler bu Honda 'lar.

Aracı sürerken hissedilen yolla bir giden bir kabin. Yani kedi gibi yola pusmuş gidiyorsunuz hissi veriyor ve bu da virajlara girerken cesaret veriyor. Focus maşallah SUV tadında bir araç, korkuyorum aynı viraja Civic le girdiğim süratlerle girmeye ama VSA başarılı bir donanım özelliği, Honda alırken olmazsa olmazınız olmalı.

Yakıt olarak düşük devirlerde (2000 devir görmeden bir üst vitese geçişlerden bahsediyorum) az yakan bir araç zaten i-vtec demek 2500 devire kadar 3 sübap çalıştıran bir sistem, üzeri devirlerde kelle başı 4 sübap toplamda 16 sübap çalışan bir motor. Haliyle yüksek devirlerde çok canlı ama bir o kadar da yakıtı sömüren bir makine.

Beyaz Mugen Fd6 Elegance hala çok çekici duruyor.

Yorum bağlantısı
Serkan Çevik

Dizel olucaksa eğer kesinlikle focus , ancak benzin+LPG sistemi olucaksa önerim japon grubu olur ( Honda, Toyota , Mazda ).

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
kadir dedecan

sizin önerileriniz neler. önerebileceginiz bir araç var mı

Yorum bağlantısı
Misafir

hocam 2007-2009 arası civiclerde 4 ileri makyajdan itibaren yani 2009'un bir kısmı ve üstü modellerde 5 ileri

bence km bilgisi iyi araştırılmalı 58 binde 2007 model bir dizel focus zor yoktur demiyorum tabiki olabilir ama zor bulunur

Yanlış bilgi veriyorsunuz.

+ idda ediyorsunuz.

2007 civic otomatik şanzıman ile, makyajlı 2011civicin şanzımanı aynıdır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...