• Duyurular

• Mehmet Ozyurek

Araç İnceleme Yarışması   27-10-2017

1-30 Kasım tarihleri arasında, bir yarışma düzenliyoruz arkadaşlar. Katılımlarınızı bekliyor, başarılar diliyorum. Duıyuru devamı aşağıdaki linktedir.    
Korhan Şenörer

Mitsubishi Asx'e Ufak Modifiyeler

Recommended Posts

Korhan Şenörer    2.885
Korhan Şenörer

Aracımı aldığım günden beri yaptıklarım aracımın konusunda da mevcut ama diğer modeller modifiye bölümünü gezenler için fikir vermesi açısından buraya da konu açayım ve yaptığım ufak tefek dokunuşları, modifiyeleri buradan paylaşayım istedim. 

2014-10-25_14-50-17_71%20(855%20x%20641)

Yaptığım ilk iş tavan çıtası taktırmak oldu. 

2014-10-25_18-44-51_598%20(855%20x%20641

İzmirdeyken Sabri ustama uğramıştım, Kırarım diye korktuğumdan sökemediğim plaka lambalarını söküp beyaz led dipsiz ampullerle değiştirdik. 

2014-10-25_18-57-27_906%20(855%20x%20641

Bagaja çift taraflı olarak 30 cm.lik beyaz şerit led takarak yeterli aydınlatmayı sağladım.

2014-10-29_16-01-28_488%20(855%20x%20641

2014-10-29_16-02-35_985%20(855%20x%20641

2014-10-29_16-02-05_608%20(855%20x%20641

Torpido gözündeki küçücük lambayı söküp yerine tek parça 3 çipli şerit led takarak torpido gözüne yeterli aydınlatmayı sağladım. 

• Beğen 7

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Sinan Kozan    261
Sinan Kozan

çok güzel olmuş iyi günlerde kullanın.

bu asx ler performans yakıt açısından nasıl ?

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Korhan Şenörer    2.885
Korhan Şenörer

çok güzel olmuş iyi günlerde kullanın.

bu asx ler performans yakıt açısından nasıl ?

Sinan hocam teşekkür ederim.  ASX sınıfının en az yakan aracı. Ş.içi 7.5, Ş.dışı 4.9 lt. ortalaması var. Sportage, İX35 ve Qasqhaiden daha az yakıyor. 117 bg. güce sahip.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Mert Gülkokan    11.388
Mert Gülkokan

Sinan hocam teşekkür ederim. ASX sınıfının en az yakan aracı. Ş.içi 7.5, Ş.dışı 4.9 lt. ortalaması var. Sportage, İX35 ve Qasqhaiden daha az yakıyor. 117 bg. güce sahip.

Hem ayrıca kaşkayi ve ix35 lpg ile uyumlu değil :) Vw ve araba üstadı Taner Göde de bu aracı kullanıyor. 2011 modeli vardı sattı 2013 model aldı. 900 Km yol yaptı ve hemen lpg taktırdı. O nedenle bu araçta benim aklımda :) sendeki hangi paket abi sanırım düşük paket ?
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Korhan Şenörer    2.885
Korhan Şenörer

Hem ayrıca kaşkayi ve ix35 lpg ile uyumlu değil :) Vw ve araba üstadı Taner Göde de bu aracı kullanıyor. 2011 modeli vardı sattı 2013 model aldı. 900 Km yol yaptı ve hemen lpg taktırdı. O nedenle bu araçta benim aklımda :) sendeki hangi paket abi sanırım düşük paket ?

Evet Mert, Taner Göde'nin yorumları bende çok etkili oldu. BRC lpg ile tam uyumlu çalışıyor. 2 paket var. İnvite ve İntense. Benimki alt paket olan invite. 

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Mert Gülkokan    11.388
Mert Gülkokan

Evet Mert, Taner Göde'nin yorumları bende çok etkili oldu. BRC lpg ile tam uyumlu çalışıyor. 2 paket var. İnvite ve İntense. Benimki alt paket olan invite.

Cam tavanda olmayı versin abi :)

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Korhan Şenörer    2.885
Korhan Şenörer

Cam tavanda olmayı versin abi :)

Aslında düşünüyorum da, B Max'ta vardı. 20 ay kullandım aracı, cam tavanı kaç kere kullandın dersen 15-20 defa ancadır. Cam tavan hep isterdim. B Max'ta hevesimi aldım.  :)

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Ali Eren    12.039
Ali Eren

Ellerine, emeklerine sağlık abi, güzel dokunuşlar olmuş. Güle güle kullan.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Misafir   
Misafir

Ellerine sağlık abi..

Plakalıklarıda iptal edelim ama..

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Serkan Karadağ    4.372
Serkan Karadağ

Elinize sağlık.

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Hakan Gürsu    2.131
Hakan Gürsu

Şehir içi 7,5 litre yakarken ortalam hız nedir yazabilirmisiniz.Bu arada ledler çok göz alıcı olmuş.

tarihinde Hakan Gürsu tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Lokman Ceritlioğlu    16.376
Lokman Ceritlioğlu

ellerine sağlık Korhan, Maşallah. 

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Uğur Samyeli    3.191
Uğur Samyeli

Korhan,tekrar hayırlı uğurlu olsun,çok güzel omuş maşallah :nazar:  :nazar:  :nazar:

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Korhan Şenörer    2.885
Korhan Şenörer

Ellerine, emeklerine sağlık abi, güzel dokunuşlar olmuş. Güle güle kullan.

ellerine sağlık Korhan, Maşallah. 

Elinize sağlık.

Çok teşekkür ederim.

Şehir içi 7,5 litre yakarken ortalam hız nedir yazabilirmisiniz.Bu arada ledler çok göz alıcı olmuş.

Hakan bey, İzmirde 7,8 lt. gibi bir ortalama yakalamıştım, ortalama hızım 30 km. idi. 

Aydında 5 gündür 8.0 lt. ortalama ile dolaşıyorum. Ortalama hızım 18 km. Karanlığı sevmiyorum, o yüzden led ile aydınlatmayı uygun olan çoğu yerde kullanıyorum. Teşekkür ederim.

Korhan,tekrar hayırlı uğurlu olsun,çok güzel omuş maşallah :nazar:  :nazar:  :nazar:

Uğur abicim çok teşekkür ederim. Çok sağol. :)

Ellerine sağlık abi..

Ellerine sağlık abi..

Hakancım plastik parçayı kastediyorsun sanırım. Artık bakıma girince değişir herhalde. Plaka değişti zaten 09 DK oldu. Eşimin ve benim isimlerimizin başharfleri. :)

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Mert Can Üzger    1.606
Mert Can Üzger

Bu araç İstanbul şehir içinde 9 lt yakar. Atmosferik motor mu? 

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Mert Gülkokan    11.388
Mert Gülkokan

Aynen klasik tipte atmısferik motor ayrıca hitler motor gibi lpg ile tam uyumlu.

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Korhan Şenörer    2.885
Korhan Şenörer

Evet atmosferik motor. Diğer markaların 10 lt. nin altına düşmediğinide göz önüne almak lazım. 

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Sertaç Karginer    3.498
Sertaç Karginer

Elinize sağlık yapılanlar güzel olmuş... :nazar:

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Mert Can Üzger    1.606
Mert Can Üzger

Evet atmosferik motor. Diğer markaların 10 lt. nin altına düşmediğinide göz önüne almak lazım. 

Yakıt tüketimi böyle bir araca göre gayet uygun... 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Korhan Şenörer    2.885
Korhan Şenörer

Yakıt tüketimi böyle bir araca göre gayet uygun... 

Kesinlikle..  :good1:  yakıt tüketimi ve görünüş en öenmli tercih sebeplerimden ikisi. :) 

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Misafir   
Misafir

Istanbulda 10 litrenin altina duscegini sanmam. Benim ecoboost aldigimda 10.2 idi istanbulda. Simdi Erdek sakin kullanim 7,2.  Normal kullanim 7.6.

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Hakan Gürsu    2.131
Hakan Gürsu

Bu araç 18 km hızla 8 litre yakıyorsa ki 18 km hız gerçekten sıkışık trafiktir.İstanbulda 9 litreyi geçmez buda klasik bi atmosferik için harika bi değer.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Misafir   
Misafir

Abim, tavan barlarını ne kadara aldın acaba? Bir arkadaşımda aynı senin araba renginde aldı Asx. O sordu.

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Korhan Şenörer    2.885
Korhan Şenörer

Abim, tavan barlarını ne kadara aldın acaba? Bir arkadaşımda aynı senin araba renginde aldı Asx. O sordu.

Kerem, 125 lira, 2 noktadan vidalı, arka ayak silikonlu. Boyuna göre ölçüp kestiler.

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Korhan Şenörer    2.885
Korhan Şenörer

MpbGk1.jpg

lj8G3Q.jpg

PkAW16.jpg

573lg5.jpg

MitsubishiClubTürkiye'deki bir arkadaşımın elinde fazla olan ve ondan aldığım kapı kilit demiri koruyu parça. Gayet şık durdu bence. Fiyatıda oldukça makul.

http://www.aliexpress.com/item/Excellent-New-stainless-steel-door-cover-case-for-lancer-asx-outlander-pajero-l200-mitsubishi-galant-accessories/32472178580.html

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mesajın linki