İçeriğe Yönlendir

Mitsubishi Asx'e Ufak Modifiyeler

Korhan Şenörer

Recommended Posts

Korhan Şenörer

Aracımı aldığım günden beri yaptıklarım aracımın konusunda da mevcut ama diğer modeller modifiye bölümünü gezenler için fikir vermesi açısından buraya da konu açayım ve yaptığım ufak tefek dokunuşları, modifiyeleri buradan paylaşayım istedim. 

2014-10-25_14-50-17_71%20(855%20x%20641)

Yaptığım ilk iş tavan çıtası taktırmak oldu. 

2014-10-25_18-44-51_598%20(855%20x%20641

İzmirdeyken Sabri ustama uğramıştım, Kırarım diye korktuğumdan sökemediğim plaka lambalarını söküp beyaz led dipsiz ampullerle değiştirdik. 

2014-10-25_18-57-27_906%20(855%20x%20641

Bagaja çift taraflı olarak 30 cm.lik beyaz şerit led takarak yeterli aydınlatmayı sağladım.

2014-10-29_16-01-28_488%20(855%20x%20641

2014-10-29_16-02-35_985%20(855%20x%20641

2014-10-29_16-02-05_608%20(855%20x%20641

Torpido gözündeki küçücük lambayı söküp yerine tek parça 3 çipli şerit led takarak torpido gözüne yeterli aydınlatmayı sağladım. 

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Sinan Kozan

çok güzel olmuş iyi günlerde kullanın.

bu asx ler performans yakıt açısından nasıl ?

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

çok güzel olmuş iyi günlerde kullanın.

bu asx ler performans yakıt açısından nasıl ?

Sinan hocam teşekkür ederim.  ASX sınıfının en az yakan aracı. Ş.içi 7.5, Ş.dışı 4.9 lt. ortalaması var. Sportage, İX35 ve Qasqhaiden daha az yakıyor. 117 bg. güce sahip.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Hem ayrıca kaşkayi ve ix35 lpg ile uyumlu değil :) Vw ve araba üstadı Taner Göde de bu aracı kullanıyor. 2011 modeli vardı sattı 2013 model aldı. 900 Km yol yaptı ve hemen lpg taktırdı. O nedenle bu araçta benim aklımda :) sendeki hangi paket abi sanırım düşük paket ?

Evet Mert, Taner Göde'nin yorumları bende çok etkili oldu. BRC lpg ile tam uyumlu çalışıyor. 2 paket var. İnvite ve İntense. Benimki alt paket olan invite. 

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
(düzenlendi)

Cam tavanda olmayı versin abi :)

Aslında düşünüyorum da, B Max'ta vardı. 20 ay kullandım aracı, cam tavanı kaç kere kullandın dersen 15-20 defa ancadır. Cam tavan hep isterdim. B Max'ta hevesimi aldım.  :)

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Ellerine, emeklerine sağlık abi, güzel dokunuşlar olmuş. Güle güle kullan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
(düzenlendi)

Şehir içi 7,5 litre yakarken ortalam hız nedir yazabilirmisiniz.Bu arada ledler çok göz alıcı olmuş.

tarihinde Hakan Gürsu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Korhan,tekrar hayırlı uğurlu olsun,çok güzel omuş maşallah :nazar:  :nazar:  :nazar:

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Ellerine, emeklerine sağlık abi, güzel dokunuşlar olmuş. Güle güle kullan.

ellerine sağlık Korhan, Maşallah. 

Elinize sağlık.

Çok teşekkür ederim.

Şehir içi 7,5 litre yakarken ortalam hız nedir yazabilirmisiniz.Bu arada ledler çok göz alıcı olmuş.

Hakan bey, İzmirde 7,8 lt. gibi bir ortalama yakalamıştım, ortalama hızım 30 km. idi. 

Aydında 5 gündür 8.0 lt. ortalama ile dolaşıyorum. Ortalama hızım 18 km. Karanlığı sevmiyorum, o yüzden led ile aydınlatmayı uygun olan çoğu yerde kullanıyorum. Teşekkür ederim.

Korhan,tekrar hayırlı uğurlu olsun,çok güzel omuş maşallah :nazar:  :nazar:  :nazar:

Uğur abicim çok teşekkür ederim. Çok sağol. :)

Ellerine sağlık abi..

Plakalıklarıda iptal edelim ama..

Ellerine sağlık abi..

Plakalıklarıda iptal edelim ama..

Hakancım plastik parçayı kastediyorsun sanırım. Artık bakıma girince değişir herhalde. Plaka değişti zaten 09 DK oldu. Eşimin ve benim isimlerimizin başharfleri. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Bu araç İstanbul şehir içinde 9 lt yakar. Atmosferik motor mu? 

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Evet atmosferik motor. Diğer markaların 10 lt. nin altına düşmediğinide göz önüne almak lazım. 

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Evet atmosferik motor. Diğer markaların 10 lt. nin altına düşmediğinide göz önüne almak lazım. 

Yakıt tüketimi böyle bir araca göre gayet uygun... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Yakıt tüketimi böyle bir araca göre gayet uygun... 

Kesinlikle..  :good1:  yakıt tüketimi ve görünüş en öenmli tercih sebeplerimden ikisi. :) 

Yorum bağlantısı
Misafir

Istanbulda 10 litrenin altina duscegini sanmam. Benim ecoboost aldigimda 10.2 idi istanbulda. Simdi Erdek sakin kullanim 7,2.  Normal kullanim 7.6.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Bu araç 18 km hızla 8 litre yakıyorsa ki 18 km hız gerçekten sıkışık trafiktir.İstanbulda 9 litreyi geçmez buda klasik bi atmosferik için harika bi değer.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Abim, tavan barlarını ne kadara aldın acaba? Bir arkadaşımda aynı senin araba renginde aldı Asx. O sordu.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Abim, tavan barlarını ne kadara aldın acaba? Bir arkadaşımda aynı senin araba renginde aldı Asx. O sordu.

Kerem, 125 lira, 2 noktadan vidalı, arka ayak silikonlu. Boyuna göre ölçüp kestiler.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Engin Deniz

Tüm japonlarda aynı eksiklik var sanırım. Elinize sağlık güzel olmuş :)e59142b4fac0acc8972f5f48a935f500.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Korhan Şenörer

v59DB6.jpg

Kapı eşik koruyucularım geldi. Kaliteli bir ürün. Arkasında 3M çift taraflı bant yapıştırıcı var. Montajdan sonra fotoğrafları paylaşacağım. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...