İçeriğe Yönlendir

2011 Selective Mondeo Sorular

Arda Bülent Güzel

Recommended Posts

Ali Eren

Klasik yazılı sınav gibi olmuş vallahi. Her soru 10 puan mı, istediğimiz sorudan başlayabiliyor muyuz abi [emoji1] [emoji1]

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Klasik yazılı sınav gibi olmuş vallahi. Her soru 10 puan mı, istediğimiz sorudan başlayabiliyor muyuz abi [emoji1] [emoji1]

İstediğin sorudan başlayabilirsiniz. Bu soruyu küçükken çok sormak istemiştim. [emoji12]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

İstediğin sorudan başlayabilirsiniz. Bu soruyu küçükken çok sormak istemiştim. [emoji12]

Sordurmadımı hiç bir hocan abi :D
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Sordurmadımı hiç bir hocan abi :D

Hiç bir hocam sordurmadı. Ben küçükken çok ezildim. Ali hocam sordurdu. Bende sordum.mehmet hocam sende istediğin sorudan başlayabilirsin[emoji12]
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hiç bir hocam sordurmadı. Ben küçükken çok ezildim. Ali hocam sordurdu. Bende sordum.mehmet hocam sende istediğin sorudan başlayabilirsin[emoji12]

Örtmenim ben boş kağıt vereceğim :(

Beni aşıyor mk4 :)

Üstadlar Üstadı pirimiz Hasan Basri bayraktar abimiz varken ben susayım :)

Hiç fikrim yok :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Memetim teşekkür ederim...mk 4 e daha yeni geldim...zor yerlerden sormayin ..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Memetim teşekkür ederim...mk 4 e daha yeni geldim...zor yerlerden sormayin ..

Sen geldin :) inşallah ben de gelince cevap veririm
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Arkadaşlar iyi akşamlar. Bildiğiniz gibi 2011 model 2.0 tdci mondeo selective o.v araç aldım. Aracın bilmediğim yada varda ben mi bilmiyorum özelliklerini. Siz değerli arkadaşlarımın bilgi ve görüşlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.

1. Aracıma telefonu tanıttım, ancak arama geldiğinde müzik sesini kapatmıyor. Hem telefon sesi hemde müzik sesi beraber oluyor ve arayanı tam anlayamıyorum.

2. Telefon açan kişinin sesini duyuyorum ancak o benim sesimi duymuyor.

3. Radyo kanallarını kayıt edemiyorum.

4. Titanyumlarda olan sesle kontrol düğmesimi yok yada selective lerde sesle kumandamı yok.

5. Bu aracın trigel seti zincirmi kayışmı ve kaç km değişmeli.

6. Dış sıcaklık göstergesi 65 dereceyi gösteriyor. Santigrat cinsinden.

7. Koltuk ısıtma çalışmıyor.

8. Ustam Mazot pompasının tam randımanlı çalışmadığını söyledi değiştirsek iyi olur dedi. Sizce

9. Bu araçta 6 lı cd chance filan varmı

10 bu pıonner seti bana anlatacak varmı.

Şimdilik bunlar yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Biri Mk4 mü dedi :) :)

Abi öncelikle hayırlı olsun. 

1. Bluetoot'dan aratınca çıkan isim ne oluyor ? Bizim arabada 2 ayrı isim çıkıyor biri teybin birisi ise aracın. 

2. Telefon ile konuşurken telefonun ekranında ahize yada hoparlör gibi birşey yazması lazım ona tıklaman gerekebilir.

3. Bunun hakkında pek bilgim yok ekran farklı bizde.

4. Normalde sesle kontrol makyajsız kasada Selective'lerde vardı, makyajlı kasalarda Titaniumda'da var, sinyal kolunun üzerinde. Bizim Sony teyp üzerinde olmadığı için aktif durumda değil sende aktif olması gerekir. Birde ingilizce birşey söylemeyi dene belki çalışır. :D  

5. Triger kayışlı ve 90 bin km ömrü var.

6. Dış sıcaklık sensörü arabanın ön tarafından bakınca direksiyon tarafında panjurun hemen arkasında olması gerekiyor.

7.Koltuk ısıtma tek yönde mi çalışmıyor 2 yönde mi ayrıca ışıkları yanıyor mu ? O bolum hep geçmeli kenarlarından kredi kartı yardımı ile çıkartıp soketini kontrol edebilirsin.

8. Mazot pompasındansa filtre kontrol etmek bence daha uygun bir çözüm.

9. Pioner 6 cd almıyor tek cd alıyor bence zorlama başka bir cd. 

10. Pioner seti bende birkaç kere kullandım pek bilmiyorum.

:nazar:  :nazar:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Ayarlar menusunde telefon ile alakalı bütün işlemleri yapabilirsiniz . Telefonumun bluetut'u açık olduğu sürece araba'da telefona dokunmuyorum . Rehberim , en son arayanlar ve aradıklarım ve arama tuşları ekranda çıkıyor . Çok kullanışlı bir sistem . İsterseniz gelen aramalar otomatik cevaplanıyor veya 5-10 saniye içinde size red veya kabul olanağı sağlıyor .

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Telefonu tanıtmıştım. Ses gelmiyor diye silmiştim. Şimdi tekrar tanıtamıyorum. Kafayı yiyecem. Kendime özürlü muamelesi yapmaya başladım.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Telefonu tanıtmıştım. Ses gelmiyor diye silmiştim. Şimdi tekrar tanıtamıyorum. Kafayı yiyecem. Kendime özürlü muamelesi yapmaya başladım.

Yok yok aslında çok basit'te ilk başta biraz zorlanıyor insan :) Abi ayarlar menusunden bluetut ayarlarına bak açıkmı . Ben youtube 'deki şarkıları dahi teyip üzerinden dinleyebiliyorum :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Yok yok aslında çok basit'te ilk başta biraz zorlanıyor insan :) Abi ayarlar menusunden bluetut ayarlarına bak açıkmı . Ben youtube 'deki şarkıları dahi teyip üzerinden dinleyebiliyorum :fiuw:

Otomatik arama yapıyor bluetut ama bulamıyor şimdi telefonu

Blutut ayarlar kısmından ara diyorum bulmuyor.

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Otomatik arama yapıyor bluetut ama bulamıyor şimdi telefonu

Blutut ayarlar kısmından ara diyorum bulmuyor.

Arda Bey araçta 6 lı CD changer falan yok aman zorlamayın. DVD player var. Uygun formatta ( sadece AVİ o da belli formatları ) clipleri izleyebilirsiniz. Bir de DVD den izleyecekleriniz ile SD karttan izleyebileceklerinizin formatı farklı. Ben DVD ile hiç uğraşmıyorum. 16 GB lık SD karta MP3 olarak ciddi sayıda müzik atabiliyorsunuz ki yeterli oluyor. Güncelleme için 100 TL civarında güncelleme CD leri var 2014 yılına ait. Eğer pioneeri ararsanız ( Digicom) 150 Euro istiyorlar bence gereksiz. Geri görüş kamerası bağlanabiliyor. Sadece işi bilen biri lazım. Ayrıca benim araçta blutooth için mikrofan ayrı olarak mevcut. Ses gayet net olarak geliyor. Ayrıca GPS anteni de koymuşlar ki uydu bağlantı hızı ve kalitesi için bence çok gerekli. Ben çoğu selective de göremedim bunları.

Sesli komut sistemi malesef yok boşuna aramayın. Sadece tuş olarak mevcut. Bir önceki donanımda ve titanyumda mevcut. İlk başlarda biraz kullanmak zor olsada lışınca çok hoş bir cihaz.

Hayırlı olsun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Arda Bey araçta 6 lı CD changer falan yok aman zorlamayın. DVD player var. Uygun formatta ( sadece AVİ o da belli formatları ) clipleri izleyebilirsiniz. Bir de DVD den izleyecekleriniz ile SD karttan izleyebileceklerinizin formatı farklı. Ben DVD ile hiç uğraşmıyorum. 16 GB lık SD karta MP3 olarak ciddi sayıda müzik atabiliyorsunuz ki yeterli oluyor. Güncelleme için 100 TL civarında güncelleme CD leri var 2014 yılına ait. Eğer pioneeri ararsanız ( Digicom) 150 Euro istiyorlar bence gereksiz. Geri görüş kamerası bağlanabiliyor. Sadece işi bilen biri lazım. Ayrıca benim araçta blutooth için mikrofan ayrı olarak mevcut. Ses gayet net olarak geliyor. Ayrıca GPS anteni de koymuşlar ki uydu bağlantı hızı ve kalitesi için bence çok gerekli. Ben çoğu selective de göremedim bunları.

Sesli komut sistemi malesef yok boşuna aramayın. Sadece tuş olarak mevcut. Bir önceki donanımda ve titanyumda mevcut. İlk başlarda biraz kullanmak zor olsada lışınca çok hoş bir cihaz.

Hayırlı olsun...

Hocam güzel bilgiler :bravo:  100 tl'ye güncelleme cd'lerini nereden temin edebiliriz ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Hocam güzel bilgiler :bravo:  100 tl'ye güncelleme cd'lerini nereden temin edebiliriz ?

Ali Bey nette ( daha doğrusu gittigidiyorda ) bir pioneer satıcısı mevcut. Onunla mailleştik o elinde bulunduğunu söyledi. Benim cihaz 2013 güncellemeli olunca ben çok düşünmedim ama isteyen olursa mail bilgilerini verebilirim. Hatta istanbulda olanlar gidip kendilerine de yaptırabilirler. Bu arada ben netten 2013 güncelleme paketini ( blutooth ve navigasyon ) indirmiştim. Bende halen duruyor. Dosyalar bizim cihazlara ve daha bir sürü pioneeer için uyumlu ancak SD kartı takıp güncelle deyince bir şifre istiyor. Bildiğim kadarı ile pioneerin sitesinden alınıyor bu şifre ama ben uğraşamadım açıkçası. Eğer o şifre olayını çözebilen varsa bende dosyalar mevcut. İsteyene gönderebilirim :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Alet telefonu buluyor. Benim sesim karşıya gitmiyor ama karşının sesi geliyor. Alette bakmadım kurcalamadığım yer kalmadı. Yarın yetkili servise girecek araç bakalım artık yarın. İnşallah yarın sorun çıkmaz. Yarın trigel set değişecek kısmetse.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Alet telefonu buluyor. Benim sesim karşıya gitmiyor ama karşının sesi geliyor. Alette bakmadım kurcalamadığım yer kalmadı. Yarın yetkili servise girecek araç bakalım artık yarın. İnşallah yarın sorun çıkmaz. Yarın trigel set değişecek kısmetse.

Microfon olmama ihtimali var mı acaba  :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Microfon olmama ihtimali var mı acaba :unsure2:

Sami olabilir belki ama şunu söyleyebilirim. Benden önceki sahibi en az 7-8 telefon tanıtmış demekki kullanmış billututu kısmet inşallah yarın sorun ne bulacağız
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Sami olabilir belki ama şunu söyleyebilirim. Benden önceki sahibi en az 7-8 telefon tanıtmış demekki kullanmış billututu kısmet inşallah yarın sorun ne bulacağız

Eski sahibi kullanmış ise çalışıyordur abi. Yarın çözülür umarım.

Arabanın konusu var mı ben göremedim. 

Yorum bağlantısı

Araban mı var derdin var. Ben okurken yoruldum. :heat: Bir de bu dertlerle uyumak var. :unsure2:

Neyse çözülür bunlar Bülent kardeşim. Hayırlı uğurlu olsun,, mutluluk getirsin.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Araban mı var derdin var. Ben okurken yoruldum. :heat: Bir de bu dertlerle uyumak var. :unsure2:

Neyse çözülür bunlar Bülent kardeşim. Hayırlı uğurlu olsun,, mutluluk getirsin.

Mükremin abi bunlar güzel dertler. Çözülecek dertler. Yarın kısmet bakalım.

Arda doğru seçim... Güle güle kullan...

Abi iyi araba birde otomatiğini biraz daha iyi yapsalar süper ötesi araç abi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...