İçeriğe Yönlendir

2011 Selective Mondeo Sorular

Arda Bülent Güzel

Recommended Posts

Arda Bülent Güzel

Arama yaptığımda resimdeki gibi bir ekran çıkıyor.9402da2b77b9f071f4bccecb98f309a6.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
(düzenlendi)

Arama yaptığımda resimdeki gibi bir ekran çıkıyor.

Tamam doğru olanda bu zaten . Telefon ile arama yaparsanız bu ekran çıkacak , veya ekran üzerinden arama yaparsanızda bu ekran çıkacak . Problem yok gibi , arama yapıldığı halde ses gelmiyor veya gitmiyormu ?

tarihinde Ali Gürsoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Tamam doğru olanda bu zaten . Telefon ile arama yaparsanız bu ekran çıkacak , veya ekran üzerinden arama yaparsanızda bu ekran çıkacak . Problem yok gibi , arama yapıldığı halde ses gelmiyor veya gitmiyormu ?

Benim sesim gitmiyor karşı rtarafa
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Benim sesim gitmiyor karşı rtarafa

Sizin sesiniz gitmiyor ise , mikrofon'da problem var . Cihaz bağlantınız normal . Ya aracınızdaki microfonu söktüler yada yerinden çıktı .

Ebay'da orjinal olanı var veya aliexpres'ten çin üretimi alabilirsiniz . Ben çin üretimi kullanıyorum , memnunum .

Örnek:

http://www.ebay.com/itm/Pioneer-AVIC-F9210BT-AVICF9210BT-AVIC-F9220BT-AVICF9220BT-Microphone-Genuine-/291012574313?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item43c1b37c69

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Sizin sesiniz gitmiyor ise , mikrofon'da problem var . Cihaz bağlantınız normal . Ya aracınızdaki microfonu söktüler yada yerinden çıktı .

Ebay'da orjinal olanı var veya aliexpres'ten çin üretimi alabilirsiniz . Ben çin üretimi kullanıyorum , memnunum .

Örnek:

http://www.ebay.com/itm/Pioneer-AVIC-F9210BT-AVICF9210BT-AVIC-F9220BT-AVICF9220BT-Microphone-Genuine-/291012574313?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item43c1b37c69

Ali hocam servise bıraktım bugün bakalım ne diyecekler. Servisteki arkadaş güncellemeyle çözülür dedi artık kısmet.

Üzerindeki versiyon 3.1 di

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Ali hocam servise bıraktım bugün bakalım ne diyecekler. Servisteki arkadaş güncellemeyle çözülür dedi artık kısmet.

Güncelleme sonucu pişman olabilirsiniz . Bence güncelleme yaptırmayın , bu problemi usta bir elektronikçi çözer . Güncelleme sonucu çok sorun yaşayan oldu , örnek güvenli mod denen olay devrede oluyor her daim , 30 km üzeri klip vs izlenemiyor ...

Ve güncelleme eskiye dönüşü engelliyor .Yani beğenmesseniz bir önceki sürüm yüklenemiyor .

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Güncelleme sonucu pişman olabilirsiniz . Bence güncelleme yaptırmayın , bu problemi usta bir elektronikçi çözer . Güncelleme sonucu çok sorun yaşayan oldu , örnek güvenli mod denen olay devrede oluyor her daim , 30 km üzeri klip vs izlenemiyor ...

Ve güncelleme eskiye dönüşü engelliyor .Yani beğenmesseniz bir önceki sürüm yüklenemiyor .

Teşekkür ediyorum. Bir söyliyim servise
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Aracımı bugün servise götürdüm. Triger seti V kayışı alternatör değişti ve kumanda pilinide değiştirdiler ve bir takım paspas verdiler. Sorunların bazıları giderildi,

1. Koltuk ısıtma sorunu giderildi. Soket çıkmış giderildi.

2. Radyo kayıtı öğrendim.

3. Ufak tefek rutüşler giderildi.

4. Sis farı yerinden çıkmıştı onlar takıldı.

5. Ön göğüs yerinden çıkmıştı onlar takıldı.

6. Malesef telefondan yine sesim gitmiyor.

7. Dış derece sensörü yine yapılamadı.

Telefon için pioneer aranacak pazartesi günü.

Pazartesi ısı sensörü tekrar bakılacak.

Ve en önemlisi ford ergine ve Muhammed beye çık ama çok teşekkür ederim. Çok ama çok ilgiliydiler.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Aracımı bugün servise götürdüm. Triger seti V kayışı alternatör değişti ve kumanda pilinide değiştirdiler ve bir takım paspas verdiler. Sorunların bazıları giderildi,

1. Koltuk ısıtma sorunu giderildi. Soket çıkmış giderildi.

2. Radyo kayıtı öğrendim.

3. Ufak tefek rutüşler giderildi.

4. Sis farı yerinden çıkmıştı onlar takıldı.

5. Ön göğüs yerinden çıkmıştı onlar takıldı.

6. Malesef telefondan yine sesim gitmiyor.

7. Dış derece sensörü yine yapılamadı.

Telefon için pioneer aranacak pazartesi günü.

Pazartesi ısı sensörü tekrar bakılacak.

Ve en önemlisi ford ergine ve Muhammed beye çık ama çok teşekkür ederim. Çok ama çok ilgiliydiler.

Ergin iyidir zamanında 0 mondeo almıştık oradan ilgililerdi. 

Sıkıntıların giderildiğine sevindim abi. 

Ses ile ilgili konuyuda umarım bir an önce çözersin.. :) 

Musait bir vaktinde kadranın görüntüsünü koyabilir misin abi. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Bizim araçlarda şanzıman yağı değişmiyormuş doğrumu. Yetkili servise sorduğumda bana değişmediğini söylediler.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Bizim araçlarda şanzıman yağı değişmiyormuş doğrumu. Yetkili servise sorduğumda bana değişmediğini söylediler.

O servisi öpmek lazim...yağ değişiyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

O servisi öpmek lazim...yağ değişiyor.

Hasan abi dövemmi ben şimdi bunları. Kaç km değişiyor abi. Birde fiyat bilgin varmı. Olmazsa serviste değilde dışarıda değiştireyim. Yağın kodu filan varmı yoksa herhangibir yağmı
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Mobil 3309...litresi 27 lira + KDV...80 bin 90 bin ara ligin da değişiyor. Tam net cevap bulamadim...3.5 litre ama sen 5 al...alttan basiyorlar...

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Serviste ki satilan yağ..WSS M2C 924 A...litresi 112 + KDV...muadili ise benim araştırarak bulduğum yağ...

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Serviste ki satilan yağ..WSS M2C 924 A...litresi 112 + KDV...muadili ise benim araştırarak bulduğum yağ...

Abi hiç değişmemiş ben alıyımda değiştireyim ozaman. Abi biraz daha sarsıntısız olurmu değişince şanzıman. Abi birde değişim prosüdürü nasıl.
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Aman aman bi şeyi farketmedi...tapa acildiginda tam suzulsun...

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Aman aman bi şeyi farketmedi...tapa acildiginda tam suzulsun...

İnşallah düzgün bir usta buluruz şanzıman yağı değişiminde. Abi sattınmı aracını. Güzelliğe nasıl kıyacan abi.
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Satilmadi henüz... mukadderat [emoji20]

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Satilmadi henüz... mukadderat [emoji20]

Abi satılmasın diyecemce. Gerekliliği varsa biri gider biri gelir.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Abi satılmasın diyecemce. Gerekliliği varsa biri gider biri gelir.

Evet...hayirlisi...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Evet...hayirlisi...

Hasan abi bizim araçlarda start stop varmı.
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Hasan abi bizim araçlarda start stop varmı.

Yok ...ama megane daki gibi düğmeye tek dokunuşla calis sa iyiydi...
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Power düğmesiyle çalışıyorda abi. Işıklarda ne var dursa sonra gaza bassak çalışsa

Hasan abi birde son sürat denemesi yaptınmı abi. 215 diyorlar son sürat. Audi 240 görüyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Ben Manisadan gelirken 240 ın az üstünü gördüm..ama yaklaşık 1  1,5 dakika kadar gittim...

Power düğmesiyle çalışıyorda abi. Işıklarda ne var dursa sonra gaza bassak çalışsa
Hasan abi birde son sürat denemesi yaptınmı abi. 215 diyorlar son sürat. Audi 240 görüyordu.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Ben Manisadan gelirken 240 ın az üstünü gördüm..ama yaklaşık 1 1,5 dakika kadar gittim...

Abi bana verilen bilgi yanlış ozaman.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...