İçeriğe Yönlendir

50000Tl Araç Önerisi Focus-Astra-Jetta-Leon-Passat

Hüseyin Kasap2

Recommended Posts

Hüseyin Kasap2

İyi Geceler;

Ford Focus aracımı sattım ve yeni bir araç için değerli düşüncelerinizi almak istedim.

Maksimum bütçem 48000-47000 civarı pazarlıkla 46-45 seviyelerine inebilirsem çok güzel olacak istediğim araçlar aşağıda ;

Daha önce Fiesta 1.4 tdci(160Nm/68Hp),Astra J 1.6 (230Nm/180Hp) ve son olarak Focus 1.6 Zetec (150Nm/100Hp) kullandım açıkçası Tork olarak tatmin edebilecek bir araç istiyorum

Kriterlerim;

1.1 sene sonra satma ihtimalim olursa çok beklemeden değerinde satabilmek

2. Yakıtta açkçası çok üzmemesi-Torkunun yüksek olması

3.Bulunduğum yer oldukça dağlık şehir içinde 4 vites görülmüyor ort hız genelde 26-21 arası oluyor 

1.Ford Focus 3 1.0l ecoboost

2.ww jette 1.2 tsi trendline-comfortline

3.Focus 2.5 tdci collection

4.Focus 3 tdci style-trend x

5.Opel Astra j 1.6 115 hp sedan edition

6.Opel Astra 1.4 140 Hp Sport Sedan-

7.Seat Yeni Leon 1.2 Tsi Style

8.wv Passat 1.4tsi (2010 serisi)

Şimdiden teşekkür ederim saygılar başka önerileriniz olursa sevinirim

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Forumda Mert Yeldan isimli uyemizle bir görüşün . Jetta var kendisinde satılık su anda.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Kasap2

Forumda Mert Yeldan isimli uyemizle bir görüşün . Jetta var kendisinde satılık su anda.

özel mesajla iletişime geçerim.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Kasap2

hiçbiri.

duster alsanıza. yahut asx

Mehmet Hocam bu ikisinin hakkında hiçbir bilgim ve görüşüm yok.Piyasada nasıllar 2.elde durumları nedir bilmiyorum açıkçası.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

İkinci eli boşverin. Nasıl olsa ucuza gidecek. tasarruf için birşey yapacaksanız ucuz alın ucuz satın kaybınız az olur. Uzun süre kullanırsanız değerini kaybetmez hiçbiri.

ikinci eli pahalı denilen araçların alışı da yüksek. anlamsız.

tabi saab alın demiyoruz burda.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Bal

Dağlıksa elbette dizel, konforsa Mondeo  = Dizel Mondeo :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Yeni leon hemide otomatik. Ha bu fiyata zor 52000 asağı yalan gibi

Yorum bağlantısı
Yaşar Genç

Dizel olsun torku en yüksek olanı al kafan rahat eder yakıt konusundada üzülmessin sanırım artvinde kullanacaksın artvin haddinden fazla dağlık ve yollarıda o kadar düzgün değil torku yüksek olsun 1.2 ve 1.4 olanlardan uzak dur mümkünse :)

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
(düzenlendi)

Asx...

Kesinlikle tavsiye ediyorum.

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Kasap2

Evet artvin içinde kullanacağım burasını bilseniz dağlık bir yer düzlük yok maalesef ya çıkıyoruz yada iniyoruz haliyle araçlarda yakıyor ve torka ihtiyaç duyuyor o nedenle bunlardan birini almayı düşünüyorum öncelikle ecoboost istiyordum lakin sıkıntı çıkarmasından korkuyorum,vag grubuna da fazla para verip boş araç almak istemiyorum sanki kağıt üstünde 1.2 tsi ecoboost a göre daha iyi geldi bilemiyorum tabii..

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Yüksek ve tork istiyorsanız Skoda Yeti bakın, bütçenize göre 1.2 tsi yada 1.4 tsi. Ambition donanım yeterlidir bütçe yeterse elegance mis gibi olur.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Mehmet Hocam bu ikisinin hakkında hiçbir bilgim ve görüşüm yok.Piyasada nasıllar 2.elde durumları nedir bilmiyorum açıkçası.

Hüseyin kardeşim, Artvinde yaşadım, çoğu ilçesinide bilirim. Kullandığınız araçlardan sonra SUV segmentinde bir araç Artvin gibi bir şehirde sizi kesinlikle memnun edecektir. Dizelde alışkın olduğunuz tork hissini benzinli ASX'in 117 bg lik düşük devirde ekonomi yüksek devirde performans sunan motorunda bulabilirsiniz.ASX ile ilgili izlenimlerim imzamdaki konuda mevcut. Yeni lpg taktırdığım asx in lpg tüketim değerleri ş.i. dizel b max ile aynı ş.d. ise dizel b maxten daha düşük. Hem SUV hem ekonomi hem performans hem güvenlik.. Tabiki zevkler ve renkler tartışılmazmış ama bütçenize göre 2011 invite asx rahatlıkla bulabilirsiniz. Nacizane tavsiyem ASX bütçenize ve şehrinize en uygun araçtır.

Yorum bağlantısı
nebi yüksek

F3 style.115 hp 270 tork bu fiyata bulursan kacirma fazlasiyla memnun kalirsin.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Kasap2

Cevaplarınız için teşekkür ederim Mert ve Korhan Abilerim öncelikli tercihim sedan bir araç almak ailem 3 kişilik çekirdek aile yukarda da bahsettigim gibi seneye elden çıkarma imkanım olduğunda kolaylıkla satabilecegim bir araç istiyorum sanırım asx ve yeti bu konuda biraz nazlılar fakat her araç satılır mantığıyla dün biraz inceledim mantığıma ve bütçeye uygun geldiler burda daha önce fiesta 7.6 litre,opel 14 litre ve son olarak focus 10 litre civarı tüketiyor idi.bundan sonra da açıkçası daha az yakabilecek bir araç istiyorum. az çok araç bilgilerimden ve forumdan anladımlarımdan yola çıkarak burada düşük devirde yüksek çevirme gücü verebilecek araç lazım bana bahsettigim gibi bunlardan başka alabileceğim piyasada yok galiba saygilar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Cevaplarınız için teşekkür ederim Mert ve Korhan Abilerim öncelikli tercihim sedan bir araç almak ailem 3 kişilik çekirdek aile yukarda da bahsettigim gibi seneye elden çıkarma imkanım olduğunda kolaylıkla satabilecegim bir araç istiyorum sanırım asx ve yeti bu konuda biraz nazlılar fakat her araç satılır mantığıyla dün biraz inceledim mantığıma ve bütçeye uygun geldiler burda daha önce fiesta 7.6 litre,opel 14 litre ve son olarak focus 10 litre civarı tüketiyor idi.bundan sonra da açıkçası daha az yakabilecek bir araç istiyorum. az çok araç bilgilerimden ve forumdan anladımlarımdan yola çıkarak burada düşük devirde yüksek çevirme gücü verebilecek araç lazım bana bahsettigim gibi bunlardan başka alabileceğim piyasada yok galiba saygilar

Haklısın yazmayı unutmuşum. Asx ve Yeti satışta kesinlikle bir Focus veya Astra kadar hızlı satılmayacaktır. O da bir gerçek. Ama her malında bir alıcısı vardır. :)

Yorum bağlantısı
Kadir Pulat

sen sen ol focustan şaşma hele dizel fordlar bir başka  :) focus 3 style kralı gelse değişmem

Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

bence focus 3 dizel yada focus 2 collection dizel en mantıklısı. hem tork bakımından hemde geri satış açısından çok avantajlı olacaktır.

Yorum bağlantısı

1.4 tsi Skoda kullanicisiyim rampasi bol yerde kullanicaksan tavsiye etmem cekisi güzel ama yakitida güzel rampayi çıkmak için üst devirde kullanicaksin araçta yakıt tüketimi fazla olacak

Yorum bağlantısı
Hüseyin Kasap2

O zaman 1.4 tsi eliyorum.

geriye 1.0 ile 1.2 kaldı birde dizeller ancak fiyatları çok pahalı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...