İçeriğe Yönlendir

Vectra B Çeşitli Sorunlar ?

Alper DEMİR

Recommended Posts

Alper DEMİR

Merhabalar,öncelikle 96 model 2.0 Vectra sahibiyim ,aracımı alalı bir ay oldu..

Sual 1) Elimde mevcut olan xenonlarımı taktım fakat taktıktan sonra ilk açışta ABS ve TC lambalarını yakıyor stop edip tekrar çalıştırıp açtığımda bu abs ve tc yi yakmıyor..Bilgisayara bağlattım sorun beyinde değil..Tesisat ya da akımla alakalı bir olay sanırım.

Sual 2) İkinci bir sorum xenonları taktık evet ama far camlarım eski tip çizgili camlardan olduğu için ışığı çok dağıtıyor buda karşımda ki sürücülere karşı risk oluyor..Vectra şeffaf B2 farı alıp büyük merceklendirme yapabilir miyiz B2 CDX orjinal mercekli farlarda var fakat aynı mondeolar gibi aydınlatması çok zayıf merceklerin küçüklüğünden ötürü..Bunun için şeffaf merceksiz alsak yapmaya çalışsak maliyeti ne olur..sitede bu işlerle uğraşan abilerim vardı sanırım..(far motorum çalışıyor yukarı aşağı)

Sual 3 )Üçüncü sorumda aracı soğukken ilk çalıştırdığımda motorun ısınmasını beklerken sabit düzgün bir devirde çalışıyor iki dkka sonra devir +1500-2000 civarı artıp iniyor bunu tüpe geçerken yapmıyordu yeni yapmaya başladı acaba sorun oksijen sensöründe mi ?

Sual 4) Anahtarı sokup kilit yönü taraftında tuttuğumda cam kapatma modülü devreye giriyordu,fakat şimdi girmiyor.Orjinal kumandalı m.kilit var fakat kumandadan cam kapatma işi olmuyor birincisi bunu aktif hale getirmek mümkün müdür ? İkincisi çalışan bu sistemim şimdi neden çalışmıyor,iyi bir elektrikci bulup tespit yaptıramıyorum bir türlü sorunu bilirsem anlatarak onarıma geçebilirim.

Teşekkürler şimdiden.. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Opel ve elektrik sorunları :(

2.5 yıl kullandım. Ancak bu sorunlara fırsat kalmamıştı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Opel elektrik sorunları ile nam yaptı. Bence xenon dan vaz geçin.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Elektrik sorunu ile alakalı olmaması gerekiyor.Daha önceden tesisat ile oynandı ise düz bağlantı yapmış olabilirler.Far kontrol ünitesi mevcut diye biliyorum var ise bu ünite gözden geçirilmesi lazım.Ayrıca bu farlarda xenon fikrinizi iptal etmenizi tavsiye ederim.Zaten sıkıntıyı görüp yazmışsınız. :good1:

Başka düzgün yöntem var ama bu farda çakma xenon ile olacaksa yazmam dogru olmaz.

Far için inceleyebilirsin.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/260889-vectra-b-angel-halkapower-led-sinyalvaleo-bi-xenongen4/

Buda bonus virüsümüz :crazy:

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/228741-98-opel-vectra-ayd%C4%B1nlatma/page-2

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alper DEMİR

Oktay abi aciklamalarin için teşekkür ederim. Kadran ve iç aydınlatma calisman beni benden aldi resmen bileydim mika cami temizletmek için sokturdugumde direk sana yollardim tühh..

Farlar için cikma farda olur farla birlikte bana bir fiyat verebilirsen ona gore yakin zamanda kendimi ayarliyayim abi..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Allah yardımcınız olsun, sorunları ile 3 yıl uğraştığımız bir araçtı kendileri...

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Sual 4) Anahtarı sokup kilit yönü taraftında tuttuğumda cam kapatma modülü devreye giriyordu,fakat şimdi girmiyor.Orjinal kumandalı m.kilit var fakat kumandadan cam kapatma işi olmuyor birincisi bunu aktif hale getirmek mümkün müdür ? İkincisi çalışan bu sistemim şimdi neden çalışmıyor,iyi bir elektrikci bulup tespit yaptıramıyorum bir türlü sorunu bilirsem anlatarak onarıma geçebilirim.

Camları kumandadan kontrol edemessiniz. Sadece anahtar ile açık camları kapatabilirsiniz. ( kilitleme yönünde tuttuğunuz zaman olur ) Çalışmıyorsa camlar kapalıyken kapama tuşuna basılı tutun tık diye bir ses gelir. Her cam için yapın bunu düzelmesi lazım. Akü söküldüğünde olur bu olay.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bendeki vectra b gls de kumandadan kitlediğim an tüm camlar kapanırdı. Kumandadan inmezdi.

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

4 soru : cam kapatma modülü sonradan takıldığı için kablolarda oksitleme ve modül devreleri ayaklarında akım gecirmeme olabilir bu sorunlar baş göstermeden önce eliktirikciye uğradınızmıydı 

Yorum bağlantısı
Alper DEMİR

Sistem orjinalinden var.. Bugün biraz ugrastim indir kaldir ac kapa yaptim düzeldi.. Bida yapar mi bilemiyorum..

Bir ve üçüncü sorunlarim hakkında bilginiz var midir.. ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...