Mert Gulkokan

Sıfır Araç Kampanyaları

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Volvo V40. Hemide dizel. Düz vites 82.550, otomatik 84.280 Tl. Dadından yenmez. Param olsa şuan düşünmeden alacağım ilk araç neredeyse..

http://www.volvocars.com/tr/sales-services/sales/Pages/volvofiyatlistesi.aspx

Volvo 60 dan başlar yalnız :) yinede Cross County güzelmiş...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mesajın linki
İnan Çınar

Ali abi Volvo 60 tan başlıyor ama bizim bütçe de 60 tan başlıyor :)

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Erdem Terzioğlu

%10 20 kâr?

Öyle bi dünya yok.

Idda ederek yazmak, daha da yanlış olmuş.

İşletme araç satışı ile dönmez.

Servis, hasar, sigorta ile döner.

Bazi markalarda soyle birsey duymustum yanlissam duzeltin. Bayii nin bir yilda sattigi arac sayisi hangi araliktaysa alis fiyatinda ona gore iskonto oldugunu duymustum.

Ornegin bir bayi 2014 yili icinde 0-50 arasi arac satarsa arac basina %5 iskonto aliyosa 51-100 arasina %10 101-150 arasina %15 iskonto aliyor. Ve yil icinde hep normal fiyattan araba cekip yil sonunda satis rakamina gore sattigi adet uzerinden iskontosunu iade ettigini biliyorum. Bu sebeple bazen sifir kar ile satilan bir arac yil boyu satilan arabalarin tamamindan %5 daha iskonto alma sansi dogurabilir.

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Abdussamed Acar

%10 20 kâr?

Öyle bi dünya yok.

Idda ederek yazmak, daha da yanlış olmuş.

İşletme araç satışı ile dönmez.

Servis, hasar, sigorta ile döner.

Valla Hakan bence senin o dünyadan haberin yok... Satıcının çok ciddi gelirleri dönem sonu geri dönüşlerinden sağlanır... Alış faturasına bakıp durumu değerlendirmeyin.. Ben bizzatihi o sektörde olmasam da  %10 a yakın marjlara mecbur bırakan ciddi satış değer giderleri olduğunu bir işletmeci olarak çok net görebiliyorum...

Bu arada satış operasyonu devamlı servis gelirleri ile yürütülmez, öyle yaparsanız profesyonelliğin dışına çıkarsınız...

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Abdussamed Acar

Bazi markalarda soyle birsey duymustum yanlissam duzeltin. Bayii nin bir yilda sattigi arac sayisi hangi araliktaysa alis fiyatinda ona gore iskonto oldugunu duymustum.

Ornegin bir bayi 2014 yili icinde 0-50 arasi arac satarsa arac basina %5 iskonto aliyosa 51-100 arasina %10 101-150 arasina %15 iskonto aliyor. Ve yil icinde hep normal fiyattan araba cekip yil sonunda satis rakamina gore sattigi adet uzerinden iskontosunu iade ettigini biliyorum. Bu sebeple bazen sifir kar ile satilan bir arac yil boyu satilan arabalarin tamamindan %5 daha iskonto alma sansi dogurabilir.

Aynen öyle...

Dönem sonu geri dönüşlerini izah etmenin en basit hali bu... Bu konuda bayiye geri dönüş yapmanın sayılamayacak kadar fazla formülü var.. Hatta size şöyle söyleyebilirim bayilerin kazanç anlamında asıl hedefleri dönem sonlarındaki geri dönüşlerdir...

İletiyi paylaş

Mesajın linki
H.Cenk Bayrakçı

Kardeşime de kampanyalardan faydalanıp, Opel Corsa 1.4 Enjoy Active aldık. 43000 TL'lik araç, 38300'e maloldu bize.

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Emre Şimşek

Şu an fiyatlar nasıl? Uçtu mu Ocak'ta?

İletiyi paylaş

Mesajın linki
H.Cenk Bayrakçı

Son demlerini yaşıyor, zam geldi, değişecek fiyatlar...

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Emre Şimşek

Halbuki ben bu haline bile alışamamıştım. Bi sindirseydik.

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Necat Ertan

2015 model olarak üretilecek araç fiyatlarına ortalama %3-5 zam geldi.  Elde kalan 2014 araç varsa Aralık fiyatlarından satış devam ediyor çoğu markada.  

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Hüseyin Çolak

Aynen öyle...

Dönem sonu geri dönüşlerini izah etmenin en basit hali bu... Bu konuda bayiye geri dönüş yapmanın sayılamayacak kadar fazla formülü var.. Hatta size şöyle söyleyebilirim bayilerin kazanç anlamında asıl hedefleri dönem sonlarındaki geri dönüşlerdir...

Geri donus derken ;) Valla ben anlamadim ne oldugunu tarihinde Hüseyin Çolak tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Mert Gulkokan

Valla Hakan bence senin o dünyadan haberin yok... Satıcının çok ciddi gelirleri dönem sonu geri dönüşlerinden sağlanır... Alış faturasına bakıp durumu değerlendirmeyin.. Ben bizzatihi o sektörde olmasam da %10 a yakın marjlara mecbur bırakan ciddi satış değer giderleri olduğunu bir işletmeci olarak çok net görebiliyorum...

Bu arada satış operasyonu devamlı servis gelirleri ile yürütülmez, öyle yaparsanız profesyonelliğin dışına çıkarsınız...

Abi bir tanıdığım sene sonu kampanyalı satış fiyatı 74 bin tl olan dizel otomatik i30 u pazarlıkla 69 bine çok rahat indirdi daha sonra 67 bin teklif etti bayiye ve aracı satın aldı. Özellikle kia ve hyundai gibi firmalarda ciddi indirimler olabiliyor sene sonu

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Hüseyin Kasap2

Hala araç arıyorum sene sonu da geçti maksimum 60000 bütçem var ama hala araç bulamadım ne sıfır nede 2.el ne alsam kararsız kaldım

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Olcay Eyüboğlu

Hala araç arıyorum sene sonu da geçti maksimum 60000 bütçem var ama hala araç bulamadım ne sıfır nede 2.el ne alsam kararsız kaldım

Trabzon vw bayisinde golf 1,4 tsi manuel iki tane araç var. Biri Highline biri comfortline. Highline'ı 65,5, comfortline 58,5'e bırakıyorlar. Düşünürseniz değerlendirin derim. tarihinde Olcay Eyüboğlu tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Uğur Köker

orijinal lpg li otomatik civic elegance 67.500 diyorlar honda plazalar,bu arada değinmeden edemiyeceğim malum 2.el otomobil sitelerinde aynı özellikte 10.000-30.000 km yapmış civiclere baktım gözlerime inanamadım;birisi 72.500 fiyat çekmiş bi diğer 71.000 fiyat çekmiş :shok:  yazıktır yahu...

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Emre Şimşek

Sadece Honda'da değil Toyota'da da var benzer bir durum. Herkesin arabası eşsiz sanki .....

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Ercan Göksel

Otokoç Antalya bayinden Ford Focus style 1.6 benzinli duz vites beyaz renk aldım. Araç 26 şubatta teslim edilecek. Şubat ayı boyunca yüzde sekiz indirim varmış. Anahtar Teslim 53800 TL ödedim.

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Ertuğrul Büber

Hayırlı olsun,mantıklı seçim.

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Ercan Göksel

Teşekkür ederim. Yeni kasa olması ve boş dizel Clio Symbol 50 bin seviyesinde olması bizi focusa yöneltti. Bundan önce golf 1.4 tsi comfortline için Doğuş Oto dan 59500 fiyat aldım iki hafta önce. Almaya karar verdim hatta vekalet bile verdim Doğuş otoya ama aracı Antalya ya teslim ederiz demelerine rağmen ekstra para istedikleri için vazgeçtim üstelik kuzenim Doğuş personeli olduğu halde. Nasip Focusa imiş. Fiyatı da sedan olması da benim için önemli.

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Evren Erakçora

50bine aston matin. Daha ne olsun.

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Fikri Keleş

Bu kampanya çok ilgimi çekiyor.KAfama göre bir araç denk getirirsem faydalanmayı düşünüyorum.Kısaca;aracın ayrısını şimdi ödüyorsun kalanı 1 yıl sonra başlıyorsun.

https://www.renault.com.tr/kampanyalar.html

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Erdem Terzioğlu

Bu kampanya çok ilgimi çekiyor.KAfama göre bir araç denk getirirsem faydalanmayı düşünüyorum.Kısaca;aracın ayrısını şimdi ödüyorsun kalanı 1 yıl sonra başlıyorsun.

https://www.renault.com.tr/kampanyalar.html

Detayli bilgi renault yetkili saticilarinda yazmislar. Sanki gazete ilani da cok yer kaplamasin diye yazmislar. Web sitesinde butun detaylar yazar bildigim. Neyi gizlemeye calisiyolar ki. Saticiya gittigimde saticinin beni kaziklamiyacagi ne malum. Neyse acik acik yaz iste oraya.

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Fikri Keleş

ben bugün iki bayi ile görüştüm,ister aracın ile takasa gir,istersen yarısını peşin ver kalanı bir yıl sonra %1.03 faiz ile ödemeye başla.Kampanya güzel..

Şimdi benim sitede saatlerdir araştırdığım konu ;En baz ve benzinli versiyonda sundukları donanım biraz daha iştahımı kabarttı

GÜVENLİK

• Lastik Basınç Sensörü
  • Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS)
  • Yan Hava Yastıkları
  • Acil Fren Destek Sistemi (AFU)
  • Sürücü ve Yolcu Hava Yastıkları
  • Elektronik Denge Programı (ESC)
  • Ön Sis Farı
  • LED Gündüz Farları
  • Çocuk Koltuğu Sabitleyici (ISOFIX)
  • Lastik Tamir Kiti
  • Arka Park Sensörü
  • Elektronik Patinaj Önleme Sistemi (ASR)
  • Vites Değişim Göstergesi
    • Ön Kol Dayama
    • Yağmur Sensörü ve Otomatik Yanan Farlar
    • Elektronik Klima
    • Tek Dokunuşla Açılan Sıkışma Engelleyicili Elektrikli Ön ve Arka Camlar
    • Arka Koltuk Sırtlığı 1/3 2/3 Katlanma Özelliği ve Arka Kol Dayama
    • Deri Direksiyon Simidi
    • Hız Ayar ve Sınırlayıcı (Cruise Control)
    • Elektrikli ve Isıtmalı Dış Dikiz Aynaları
    • Sürücü Koltuğu Yükseklik Ayarı
    • Eller Serbest Renault Kart Sistemi
    • Refakatçi Aydınlatma (Follow Me Home)
    • 12V Priz
    • Yükseklik ve Derinlik Ayarlı Direksiyon

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Erdem Terzioğlu

Bu hangi model fluence mi?

İletiyi paylaş

Mesajın linki