Mert Gulkokan

Sıfır Araç Kampanyaları

Recommended Posts

Mehmet Pınar

Başka markalara da sormak lazım. 

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Nuri Güngör
On 26.12.2017 at 09:57, Rıza Burak yazdı:
On 26.12.2017 at 09:52, Nuri Güngör yazdı:
Bizim arkadaşın ki Filo indirimi değil bireysel araçlara bakmaya gitmiş bu fiyatı vermişler 19000 tl güzel indirim araç alacak olsam düşünürüm 

19k indirin iyi güzel ama amaç da 301

Şehir içi için İdeal olur

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Rıza Burak
Şehir içi için İdeal olur
Doğrudan de haklısın. Linea gibi bir şey, fazla da bir şey beklememek lazım.

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Rıza Burak

Valla size bir şey söyleyeyim mi, bu yıl sonu indirimler senelerdir konuşulur hani. Belli bir klişesi. Yıl sonunda firmalar ellerinde kalan araçları indirim yaparak satarlar, yaz yaklaşınca kullanıcılar yüksek fiyata satarlar vesaire vesaire. Hepsi boş. Bu işler sırf nasip kısmet işi. Kovalamak lazım elbette. Ama firmalar da elinde kalan araçları yıl sonu geldi diye hiç biri çok ucuza vermiyor.

Son 1 hafta içinde 2 marka hariç abartısız söylüyorum bütün markaları gezdim ve fiyat teklifleri aldım. Bir tanesinden 76.500 lira fiyat aldım. Nasip kısmet biraz bakayım derken aradan 2 gün geçti. Firmaya geri dönüş yaptım. Dedim ki, yılan geldi hazır. Siz bana bu fiyatı verdiniz ama ben çok da müsait değilim. Ya benim araba 3 5 lira daha yüksek rakama alın, ya da bu araçta biraz daha indirim yapın dedim. Kesin alıcıyım.

Adam demez mi, 2 gün önce o verdiğim fiyat uzun süredir stokta olan araç içindi. Şimdiki fiyat 78.100 liradır diye.

Ben o noktada anladım. Firmalar, elinde kalsın kalmasın her türlü kar edip sene sonu, sene başı dinlemeden araçlarını satıyor. Kullanıcıya da ancak kısmet demek kalıyor. Yılın bitmesine 1 gün kala bile eski model aracın fiyatı artıyor.

Bu bağlamda ne yapmak lazım? Aynen benim de yaptığım gibi. Bütün firmaları gezmek, fiyat almak. En ucuz veren hangisiyse ona yapışmak lazım. Marka model takıntısı olanlar ayrı.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mesajın linki