İçeriğe Yönlendir

Virüs Uyarısı - Çok Önemli!

Sani Gerşon

Recommended Posts

Servet Aydın

Yaptıkları dıştan bakınca illegal değil. Atak yapan belli olmuyor. Bunlar biz seni kurtarırız diyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

nerden biliosun die sorar hakim bunlara. sana bulaştığını virisün nerden bilecek

iyi tezgah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Serkan, öküzoğlu öküz pc servisi antivirüs kurmamış, windows güvenlik duvarı açık, makina direk saldırıya açık halde. Hiçbir ilgim olmadığından ihtiyaç duymamıştım pc'nin kontrolünü yapmaya. Dün ortağım, parçalıyordu adamı.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Serkan, öküzoğlu öküz pc servisi antivirüs kurmamış, windows güvenlik duvarı açık, makina direk saldırıya açık halde. Hiçbir ilgim olmadığından ihtiyaç duymamıştım pc'nin kontrolünü yapmaya. Dün ortağım, parçalıyordu adamı.

Ben sana 5 pc lik kaspersky alayım bir yıl rahat et.. Marketten aldığın sütü ekrana tut bayatsa uyaracak nerdeyse o kadar yani.. ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Güncel adres turktelekomservis.org

Yine uyarımı yapayım, dikkat diyeyim.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sani Gerşon

Arkadaşlar şu an başka bir biçimde gelmeye başladı. Amaç itibari ile aynı tabii ki.

Adres ptt-posta.biz

Şirket çalışanlarımızdan biri de facebook'ta paylaştı, görüntüyü ondan alıyorum.

11026183_10153166046113809_4358441283806

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bir müşterimiz gönderi kodunu sorgulatmış ptt'den, bulamamış. Bunun üzerine bize yazmış durumu. Gerçi biz üstlerine bildirmiştik durumu ama eskale olmamış maalesef.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Bir müşterimiz gönderi kodunu sorgulatmış ptt'den, bulamamış. Bunun üzerine bize yazmış durumu. Gerçi biz üstlerine bildirmiştik durumu ama eskale olmamış maalesef.

Seni dilini eskale etsinler e mi Sani? :punish:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Seni dilini eskale etsinler e mi Sani? :punish:

Bulamadım tam doğrusunu, yardımcı olsana hocam :) Hocalığını bi konuştur :)

Yorum bağlantısı
Murat Birinci

Shadowexplorer i da denedik servet abi de. Ancak maalesef cozum olamadi. %100 basari orani yok :(

Sani Hocam bizim şirkette de aynı durum oldu. Bizzat ben ilgilendim. Shadowcopy ile başarılı bir şekilde kurtardık. Fakat burada dikkat edilmesi gereken user o cihazda admin yetkisine sahip olmamalı. Olursa dosyalar geri gelmeyebilir. 

Bunun haricinde bizim kullanıcıya bulaşan virüsü şu şekilde çözdüm.

Önce farklı bir kullanıcı açarak shadowcopy ile dosyaları farklı bir hdd veya aynı disk içinde açılan user altında bir yerlere atabilirsiniz. Sonrasında en son copy edilen gölge dosyalara ulaşıp tümünü yedeklemek.

Sonrasında ise yedekler kontrol edilip sorun yok ise regedit ve gelişmiş ayarlardan o user silmek. Virüs user hesabına bulaşıyor. Bilgisayara değil.

Bilginize arkadaşlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani Hocam bizim şirkette de aynı durum oldu. Bizzat ben ilgilendim. Shadowcopy ile başarılı bir şekilde kurtardık. Fakat burada dikkat edilmesi gereken user o cihazda admin yetkisine sahip olmamalı. Olursa dosyalar geri gelmeyebilir. 

Bunun haricinde bizim kullanıcıya bulaşan virüsü şu şekilde çözdüm.

Önce farklı bir kullanıcı açarak shadowcopy ile dosyaları farklı bir hdd veya aynı disk içinde açılan user altında bir yerlere atabilirsiniz. Sonrasında en son copy edilen gölge dosyalara ulaşıp tümünü yedeklemek.

Sonrasında ise yedekler kontrol edilip sorun yok ise regedit ve gelişmiş ayarlardan o user silmek. Virüs user hesabına bulaşıyor. Bilgisayara değil.

Bilginize arkadaşlar. 

Biz kontrol ettiğimizde tüm pc'deydi ancak bir daha olmaz inşallah ama, yine başımıza gelirse deneriz bu yöntemleride :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Umarım tekrarı yaşanmaz. Çok can sıkıcı ve uğraş isteyen bir durum.

Murat abi ne yapıyon be ya :) nassın eymisin? :tongue:

İyiyim adaş sağ ol, sen n'edipdurun? ;)

Hiç bir şey kaçmıyor sizden hojam :D

Kaçmıyor da hepsini söylemiyorum, kaçtı sananlar oluyormuş. :seytan:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Oğuz

"........ barkod nolu gönderiniz adresinize teslim edilmediğinden adres doldurma linkini tıklayarak adresinizi guncelleyebilirsiniz"

İbaresi ile gelen mailler PTT ye ait olmayıp ilgili link virüs içermektedir.

Arkadaşların bilgi alması için buradan paylaşmak istedim.

Yorum bağlantısı
Misafir

"........ barkod nolu gönderiniz adresinize teslim edilmediğinden adres doldurma linkini tıklayarak adresinizi guncelleyebilirsiniz"

İbaresi ile gelen mailler PTT ye ait olmayıp ilgili link virüs içermektedir.

Arkadaşların bilgi alması için buradan paylaşmak istedim.

Konunuz birleştirilmiştir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Yeni tuzağımız hayırlı olsun

Aahahahahaaa, Osman göndermiş la... :hahahoho:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...