İçeriğe Yönlendir

Opel Vectra C Ötme Sesi

Bedri Baki

Recommended Posts

Bedri Baki
(düzenlendi)

Arkadaşlar aracımda kafama takılan 1-2 sorun var, yardımcı olabileceklerin fikirlerini bekliyorum. Aracım opel olsa da az çok tüm arabaların sistemleri aynıdır.

Öncelikle 1 ay kadar önce yağmurlu bir havada aracımda alışverişten dönerken 1-2 kez kayış sesi geldi, araç tekliyor gibi oldu ve çok kısa süreli akü ışığı yandı. Tabi bu olay 1-2 kez olunca çok önemsemedim. Geçen gün bir işim için şehir dışına çıktım, klima açıktı ve (herkesin tabiriyle) kuş ötmesi gibi çok hafif bir ses duymaya başladım ama şu an o ses yok. Klimayı kapattığımda sanki teyp cd okumaya çalışıyormuş gibi hafif bir ses geliyor.

Son olarak da aracım 1-2 gündür isteksiz çalışıyor. Sabah çalıştırdım. Çalışıyor gibi oluyor elimi marştan çekiyorum motor duruyor. Tekrar marşa basıyorum tam çalışıyor gibi oluyor, elimi çekince motor duruyor.

Sorum şu ki, acaba tüm bunlar V kayışıyla mı ilgili. Çünkü bildiğim kadarıyla alternatör,klima vs. V kayışına bağlı. Hem bizim forumda hem de başka forumlarda araştırmalarım sonucu V kayışı gibi görünüyor. Alternatör arızası diyenler de var. Fikirlerinizi bekliyorum. Çerkezköy'de tanıdığım sağlam opel ustası da yok.   

tarihinde Bedri Baki tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Yaptığım araştırmacıların sonucunda V kayışı çıkıyor ama emin olmak ve yanlış bir şey yapmamak için forumdan fikir almak istedim.

Yorum bağlantısı

ucuzdan başlamak daha mantıklı, önce v kayışı sonra alternatör, yıllar önce aynı durum benim 94 gt vectra da başıma gelmişti, alternatör bilyesi ve kayış degişince düzelmişti, geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı

C-Max te krank kasnağını dağıttığımda da benzer durum meydana gelmişti. Ciyaklama, tıkırdama, akü ışığının göz kırpması, isteksiz çalışma vb. Kayışla beraber onada bakılmasında fayda var.  ;)

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Önce burada göstereyim Kerem, sonra çorlu'da tanıdığın sağlam usta varsa oraya getirebilirim. Burada usta tanımıyorum çünkü.

Yorum bağlantısı

Önce burada göstereyim Kerem, sonra çorlu'da tanıdığın sağlam usta varsa oraya getirebilirim. Burada usta tanımıyorum çünkü.

Beklerim kardeşim. Ararsın. Usta var.

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Bu hafta sonu değil de, diğer hafta sonu burada gösteririm arabayı. Hem hafta içi biraz daha deneme şansım olur. Sonra da duruma göre senin oraya gelirim.

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Bir sorum daha olacak, V kayışı ile Alternatör kayışı aynı parça mı acaba :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bir sorum daha olacak, V kayışı ile Alternatör kayışı aynı parça mı acaba :)

Evet. Tek kayışsa.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...