İçeriğe Yönlendir

Freelander 2 Navigasyon

Servet Aydın

Recommended Posts

Servet Aydın

Oem navigasyonu gereksiz yere pahalı, replika olanlarıda ben beğenmiyorum. Sadece navi olması yeterli benim için ancak, 6 inch gibi cins yeri olunca TR'de bulmam imkansız.

Ebay ve Aliexpres sitelerinde kısa bir araştırma sonucu işimi görecek nitelikte cihaza ulaştım. Video girişi lazım değil, bluetooth lazım değil ( parrot var zaten ). Rakamına göre işime fazlasıyla yetti. Türkiye haritası yüklü değildi. Lokman abimin bir iki yönlendirmesi :flowers:  ile o sorunuda aştım. Tüm avrupa'nın yanı sıra Rusya dahil epey harita mevcut. Zaten kara kara düşünüyordum Mikanos'a nasıl giderim diye, iyi oldu :ninja:

Gelsin Fotolar;

Konsol sökülüyor,

LZhQO6hl.jpg

En uygun konum işaretleniyor,

yjCW1Mel.jpg

LP4IjLPl.jpg

Cihazdaki en önemli husus power tuşu. Voltaj kesildiğinde tamamen biten pil nedeni ile kendiğinden tekrar başlama yok. Cihazı açıp power tuşundan paralel kablo alıyorum,

UVXVAHrl.jpg

Açma kapama swici için uygun yer lazım. Göze batmayacak, kraliyet cipinin estetiği bozulmayacak :king:

Swici koyduğum yerin önünde plastik kapak var, para pul vs koymalık. Esnek oluşu işme yarıyor, swiç için ideal kamuflaj

eirqsq0l.jpg

Navigasyonu sökmek epey zor olacak naapalım, Swiç ve naviyi sabitliyorum,

kwP8QxVl.jpg

SAAYU91l.jpg

bZBaEvUl.jpg

98AMsl0l.jpg

Sırada güç kaynağı için hazırlıklar,

4u3U9Lxl.jpg

Ve final...Test için uzak mesafe şart :nargile:

Sf4FtF6l.jpg

MtLEIRbl.jpg

K3NrTWIl.jpg

TdwO2Qil.jpg

• Beğen 32
Yorum bağlantısı

Eline emeğine sağlık abim.On numero olmuş...Ah nevardı çekerleride şöyle arazi işi olsaydı iyiydi[emoji12]

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

Sağolun arkadaşlar. Maliyeti yazmadım.

Oem, 2500 tl civarı

Replika, 1000 tl civarı

Bu, 120 Tl net :biggrin:

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 10
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Şu anda Focus için benzer bir çalışma yapıyorum, içeriği görünce çok şaşırdım :) Açma kapama düğmesine aldığınız paralel hattı bir röle ile tetikleyip kontak açıldığında direk açılmasını sağlamanız daha orjinal olmaz mıydı ? Zaten kontak kapatıldığında cihazlar genel olarak 10-15 saniyede kendliğinden kapanıyor.

Bu arada cihazın açılış logosunu ve navigasyon logosunu değiştirip daha da hoş hale getirebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Şu anda Focus için benzer bir çalışma yapıyorum, içeriği görünce çok şaşırdım :) Açma kapama düğmesine aldığınız paralel hattı bir röle ile tetikleyip kontak açıldığında direk açılmasını sağlamanız daha orjinal olmaz mıydı ? Zaten kontak kapatıldığında cihazlar genel olarak 10-15 saniyede kendliğinden kapanıyor.

Bu arada cihazın açılış logosunu ve navigasyon logosunu değiştirip daha da hoş hale getirebilirsiniz.

Sürekli açık olmaz mı o zaman.

Geceleri göz yorar gereksiz açık kaldığında.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Tetik olması için on-off tuşuna belirli süre tanımlamak gerek. Bunun için timer hazırlamak gerek, gerek varmı bence yok :)

Cihaz ve araç logosu mevcut geğil. İleriki tarihte belki yüklerim. Logo fikri güzel :yes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Kontaktan alınan bir elektrikle tetiklenen bir rölenin, anahtara bağlı hattı bir saniye için birbirine bağlaması çok zor değil diye düşündüm. Zaten siz bu konuda daha uzmansınız, ben de çalışmamı orta konsol üzerine yapıyorum ama kontak ile açılması daha farklı bir hava veriyor. Logo konusu çok kolay ve gerçekten güzel oluyor.

Sistemin kontak açık kaldığı sürece sürekli açık kalacağı doğru ancak genelde konsolda dahili ekranı olan araçlarda da sürekli olduğundan bana göre sorun yok.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Taktak

:bravo:  :bravo: :bravo:   Abi süper bişey olmuş eline sağlık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Rusya haritası önemli, olmazsa olmazlardan. Gürcistan yüklü mü?

Bi de, abi kontağa bağlayıp elektriği alınca otomatik açılmasını sağlayamaz mıydın? Radyosu vs yok mudur? Senin elinden kurtulmazdı böyle şeyler?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

link varmı benmi göremedim. elinize sağlık focus ta teyp dışı yer yok malesef :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahimcan Gökalp

Abi harika olmuş ellerine sağlık. 

Bir fikir sunmak istiyorum;

Ben GeneralMobile Discovery telefonuma ROM atıyordum. Malum forum sitesinde kendince arkadaşlar romları editleyip arayüz ve performans konusunda geliştirmeler yapıyorlardı. Diyeceğim şu , ki bilmiyorum bu tip android olmayan yazılımlarda nasıl yapılır elbette yapılıyordur ama nasıl araştırırz gerekirse.

Cihaz açılışında aracınızın markasını resim olarak başlangıç olarak koyabilmek mümkün. Daha orjinal olması babında nacizane bir fikir sunmak istedim  :flowers:

Telefonum GeneralMobile olmasına rağmen kendini Note3-4 Xperia İOS bile sanıyordu  :biggrin:  ki başlangıçından kapanışına ve gerekli widgetlerine kadar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...