İçeriğe Yönlendir

Vw Doğuş Oto Servis Maceram

Mert Yeldan

Recommended Posts

Mert Yeldan

Cumartesi günü eşimi işe bırakıp eve dönerken yolda kaldım ve çekici ile en yakın servis olan Vw Doğuş Otoya gittim. Yapılan inceleme sonrası garantisi bitmiş aracım için tarafıma girecek rakamı beklemeye koyuldum. Pazartesi kara haber geldi ve 4800 TL gibi parça fiyatı çıkardılar. Beklemelerini söyledim ve yana yana özel servis ararken tekrar arandım.

Ve Bugün aracımı teslim aldım, hem de triger zinciri, zincir gergisi,contası,muhafaza plastiği, devirdaim ve yağ pompası,yağ filtresi, külbütör kapağı ve contası, antifriz, sensör kabloları vs vs yenilendi.

Vezneye bu iş için sadece 230 TL ödedim. Hiç bir talebim olmamasına rağmen iyi niyet garantisi kapsamına alıp sadece motor yağı ve bir kaç parça işçiliğin %20_30 oranını yansıttılar. Üstüne araç serviste kaldığı sürece ikame araç imkanı sundular. İlk defa bu kadar mutlu hissettim, çünkü rakamı duyduğumda arabaa benzin döküp yakasım geldi.

Aracımda ki arıza ise kemirgen hayvan hasarı.. motor bölümünden bir adet ölü canavar çıktı :)

• Beğen 19
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Servis harbiden iyiymiş, Otokoç olsa parayı bayılmıştık, iyi niyet olayı ilginç gerçekten, hatalı dsg de de bunu diyorlar, halbuki olmaz deselerde yapmak yada para olmadı başka araba vererek telafi etmek zorundalar, hemde aradan 20 senede geçse...

Geçmiş olsun tekrardan Mert.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Bence servis müdürü hayır duası almak istemiş,oda size denk gelmiş, bu nası bi iyi niyet garanti kapsamı anlamadım valla.Tabi sizin adınıza çok sevindim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Doğuş kartal ise iyidir çok. İyileştiler. Hala falsoları çok ama o hale getirene kadar 2000 yılından beri mücadele verdim ben de mücadele edenlerden biriyim. tabi kavga ile değil. Öğreniyorlar bu işi.

Kaporta servisi oldukça iyi.

İyi niyet işini önce sizi korkutup sonra sevindirmek için de biraz yapıyorlar. reklam oluyor.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Hüseyin Kasap2

Mert abi acaba sorunun aşırı beslemeli motorla bir alakası var mı birde aklıma gelmişken senin tsi aracında yağ eksiltme oldu mu hiç?tekrar geçmiş olsun 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

orda bir yakup usta vardır. harikadır. 15 senedir ordadır.

bi o bi ben kaldık eskiden..

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir  Bilge

Geçmiş olsun, hafta başı 2012 PS yi satıp Polo aldık, ( önümüzdeki hafta içi teslim edeceklerini söylüyorlar) umarım bu sıkıntılarla karşılaşanlar tüm servislerde aynı ilgi alakayı görürler .....

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

:bravo:  :bravo:  :bravo: Türkiyede bölye servis mi varmış arkadaş hani nerde ya   :shok:  :shok:  :shok:

Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun ve gözün aydın Mert. E tabi Meksiko malı aracı, Meksiko cipsi gibi yerler kemirgenler..  :p  :D

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Mert abi acaba sorunun aşırı beslemeli motorla bir alakası var mı birde aklıma gelmişken senin tsi aracında yağ eksiltme oldu mu hiç?tekrar geçmiş olsun

Eser miktar yağ eksiltme var her turbolu araç gibi.

Geçmiş olsun Mert. Triger zincirini fare mi kemirmiş anlamadım :s

Silindirden westinghouse â giden yeri kemirmiş. Westinghouse yağ kaçırmış vs vs.

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

4800' ü görünce '' vah canım kardeşim '' dedydim di   :D

230' u görünce  '' şanslıymış kerata '' dedim iyimi :good1:  Güle güle kullan gerçekten harbi güzellik yapmış servis.....

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Geçmiş olsun Mert.. Valla ne güzel servismiş iyi niyet olayı zaten ayrı bir konu.

Yorum bağlantısı
Konuralp Aracı

Geçmiş olsun. Servis çalışanlarını ve yöneticisini ayrıca doğuş otoyu tebrik etmek gerek. Aynı sorunu ford da yaşasaydınız, garantiye alınıp alınmaması için tekaydan 29 gün cevap beklerdiniz. 29. gün garantiye girmediği söylenirdi. 30. gün aracınız tamir edilirdi, 4800 yerine 9600 öderdiniz ve ikame araç da verilmezdi. :) 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Mert gerçekten çok sanslıymışssın.

aldığım araç full servis bakımlı olmasına rağmen artık servisin önünden bile geçmeyi düşünmüyorum.sebebine gelecek olursam,daha önce serviste yapılan kaporta işleminde (boya) bariz renk ton farkları vardı.uzay otoya durumu anlattım 2500 verirse takrar boyarız dediler.ön panjur değişmiş değişen panjurda darbe hasarı olamamasına rağmen kromda atmalar vardı yıkmadan kaynaklı olduğunu beyan ettiler.araba yıkamayı yıkamamak gerek sanırım.

yani bu gibi durumları cebimden yaptırdıktan sonra yetkili servise bir ton para bayılmak enayilik olur.

doğuşa şikayet ettim 1 sefer aradılar ne bir gelişme var nede ses seda.kendim dışarıda hallettirdim.

sen çok sanslıymışsın hemen bir kuzu kes formu çağır :D

Doğuştan başka servise gitmem.Gitmeyi de düşünmüyorum, sen de öyle yap.

Yorum bağlantısı

...

sen çok sanslıymışsın hemen bir kuzu kes formu çağır :D

1 kuzu ve forum?  :i-ih: 3 kuzu 50 kişiye yetiyor. Var gerisini hesapla.  ;)  :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...