İçeriğe Yönlendir

Mondeo IV - Dizel Güncel Yakıt Tüketimi

Serhat Çerçi

Recommended Posts

Mahmut Yurt
On 27.01.2018 at 17:28, Murat Sürücü yazdı:

Ankaradan İzmire 4.8 litre ortalama ile geldim. Hız sınırlarını aşmadım

Pompa verisi mi? yoksa yol bilgisayarı mı? pompa verisi ile yol bilgisayarı 1,5-2 LT arasında sapıyor bende.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
10 dakika önce, Mahmut Yurt yazdı:

Pompa verisi mi? yoksa yol bilgisayarı mı? pompa verisi ile yol bilgisayarı 1,5-2 LT arasında sapıyor bende.

Aynı sapma bende de oluyor zaman zaman. Neye göre tutuyor neye göre sapıyor anlamadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şehir içinde sapıyor uzun yolda tutuyor.

Yada, dolumda depo köpürüyor, pompacı doldu diye çekiyor tabancayı oysa dolmuyor. En son Hasan'ın petrolden yakıt aldım. Yola çıkar çıkmaz gösterge 1/8 oranında düşüverdi. Şayet depo ölçümü yapmış olsaydım, bir sonraki ölçümde çok yakıt alacağım için, pompa tüketimi çok daha fazla çıkacaktı. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
1 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Şehir içinde sapıyor uzun yolda tutuyor.

Yada, dolumda depo köpürüyor, pompacı doldu diye çekiyor tabancayı oysa dolmuyor. En son Hasan'ın petrolden yakıt aldım. Yola çıkar çıkmaz gösterge 1/8 oranında düşüverdi. Şayet depo ölçümü yapmış olsaydım, bir sonraki ölçümde çok yakıt alacağım için, pompa tüketimi çok daha fazla çıkacaktı. 

Hasan köpürtmüş mü(kepirtmiş derler bizim orda :D )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Bir saat önce, Mahmut Yurt yazdı:

Bende de sapıyor, oyüzden yol pc'sinden ortalamaya vs bakmıyorum pek. Başka bilgiler açık. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
6 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Hasan köpürtmüş mü(kepirtmiş derler bizim orda :D )

Yok yok. litre de düşüktü :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt
6 saat önce, Sami Demirpaz yazdı:

Bende de sapıyor, oyüzden yol pc'sinden ortalamaya vs bakmıyorum pek. Başka bilgiler açık. 

Bende ortalamaya bakmıyorum, anlık tüketime bakıyorum hep moralim bozuluyor, Rampada 18/19 LT kalkışta 35/38 LT anlık gösteriyor Alfred Hitchcock filmi gibi:biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Yol bilgisayarı verisiydi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Ford'un yol bilgisayarı ile hesap yapan çok yanılır. Yeni kasaları bilmiyorum tabi. MK2 focus az gösteriyor uzun yolda.

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Ford'un yol bilgisayarı ile hesap yapan çok yanılır. Yeni kasaları bilmiyorum tabi. MK2 focus az gösteriyor uzun yolda.
Şehir içinde birebir tutmuştu. Şehir dışında pompayı ölçemedim ne yazık ki
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

6-7 litre tüketim olunca tutuyor benimki de ama uzun yolda 4.3 yazıyor 5 yakıyor. Çok kısa mesafe kullanırsam da fazla gösteriyor, 9.5 yazip 8.5 yaktığı da oldu.
Mondeo değil ama dediğim gibi MK2.5 Focus.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
6-7 litre tüketim olunca tutuyor benimki de ama uzun yolda 4.3 yazıyor 5 yakıyor. Çok kısa mesafe kullanırsam da fazla gösteriyor, 9.5 yazip 8.5 yaktığı da oldu.
Mondeo değil ama dediğim gibi MK2.5 Focus.
Benzer olur sanırım mondeoda da. Şu araç üreticileri yakıtı, Microsoft da kopyalama süresini hesaplayamıyor :D
  • Beğen 4
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Alişan YILMAZ

Ben guncel olarak full sehir ici is ve cikis trafiginde kullandim 250 km gittim daha ceyrege gelmemisti gittim fulledim ayni yerden 20 litre aldi. Yani 8 litre guzel :)

sehirler arasinda 90 km ile giderken 3.7-3.8 gosteriyor :)

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
İlker Dinçerr

Şehir içi he kısa mesafe 9-9,5 LT yakıyorum. Uzun yolda 120 civarı süratlerle ortalama 5,5-6 Lt yakıyorum. Veriler pompa hesabı ama yol bilgisayarım da aşağı yukarı bu değerleri gösteriyor

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Okan Erdemir

benim aracım şehir içi ortalama 10lt yakıyor (klima açık) şehir dışı kullanmadım hiç.

Son zamanlarda depoyu fulleyen var sa ne kadara fulledi ?

Yorum bağlantısı
Serdar Akdeniz

Geçen hafta tüm bakımları (hafif ve ağır) yapılmış aracımla test ettim uzun yolda. 400 tl ye depom doluyor... şehir için 800 - 825 km yaptı, şehir dışı 1100 civarı km yaptı. bence gayet makul... yeni almıştım aracımı korktum biraz açıkçası çok yakarı diye ama beklediğimden daha aşağı oldu...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Alişan YILMAZ

Geçen hafta tekrardan Bursa'ya gittim. Manuel 2.0 tdci aracım ile 4.2 yakıt ortalaması gösterdi ve tekrar aynı pompadan fulledim kaç km gittiğimi hatırlamıyorum ama yakıtı hesapladığımda 27 kuruş yakmış görünüyordu şehir içi dışı karışık.

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Okan Erdemir
(düzenlendi)

2.0 tdci 130 hp mondeo otomatik var 5 çeyrek depo mazot harcayarak  toplamda 1250 km yol yaptım. ortalama 120-130 hızla gittim.  İstanbuldan manisaya , manisadan izmire , izmirden manisaya ve manisadan istanbula geri döndüm. Ortalama 500 TL yakıt aldım  6.43 den

tarihinde Okan Erdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oktay Zırhlı

2010 mondeo 2.0 tdci otomatik aldim. Işık yanar yanmaz fişledim 60 lt motorin aldı. Sadece şehir içi kullanımda ışık tekrar yandığında 700 km yol yapmıştım. Yeniden doldurduğunda ise 57 lt aldı depo.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Emrah Korkmazz

1.6 dizel Mondeom ile İstanbul-Ordu arası 900 kmlik yolda genellikle 120-130 civarı  hızda ortalama 4.6 litreye kadar düştü yol bilgisayarına göre.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Okan Erdemir

istanbuldan safranboluna gittim ist den dolduruştum depoyu safranbolunda tekrar doldurdum 175tl aldı hız (130-150 arası) ortalama 7lt yaktı 430 km

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Bahaddin Depedibi

Full depo ile İstanbul'dan Artvin yolculuğuna çıktım. Rota üzerinde Karabük Safranbolu ve Ordu Boztepe gezisi ardından yoluma devam ettim. 1150 km sonra ışık yandı, 98 km daha gidebileceği yazıyordu.

(4kişi + bagajda 1 büyük 2 küçük bavul olmak üzere full doluydu. Yollara konulan hız limitlerinde kullanım oldu)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Kutlu Can Canpolat

2008 2.0 tdci otomatik aracımla geçen sene ankara-izmir arası yol bilgisayarı 5.5 gösterdi ve araç ağzına kadar eşya ve yolcu ile doluydu. hız olarak 100 km yi geçmedim. geçen çarşamba da ankaradan tokata gittim araçboştu ve iki kişiydik. hız olarak 100 km nin altına koay koay inmedik ve dönüşte biraz da basarak geldik yol bilgisayarında ortalama 5.9du. depo tam dolu halde şu anda 1002 km oldu ve bunun 840 km'si şehir dışı kalan kısım şehir içi. henüz ışık yanmadı ama yakındır yanması. pompa değerlerine hiç bakmadım ama ilk fırsatta onu da deneyecem.

alırken tereddütlerim arasında yakıt da vardı 2.0 motor güçlü araç çok yakar diye ama maşallah yakıt konusunda hiç üzmedi.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Alişan YILMAZ

Marka : Ford
Model : Mondeo
Motor : 2.0 tdci
hp : 140hp
torque: 320nm
Vites: Manuel 6 ileri şanzıman
Yol: Ankara-Şırnak ------ Şırnak- Ankara
Tüketim: 5 litre

Marka : Ford
Model : Mondeo
Motor : 2.0 tdci
hp : 140hp
torque: 320nm
Vites: Manuel 6 ileri şanzıman
Yol: Ankara-Sivas------ Sivas- Ankara
Tüketim: 4.5

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...