İçeriğe Yönlendir

Mondeo IV - Dizel Güncel Yakıt Tüketimi

Serhat Çerçi

Recommended Posts

Erdem Çağla

100TL eurodiesel

421 km'de ışık yaktı.

İstanbul için tem, e-5, mahalle araları vs.

0.238 kurus.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

100TL eurodiesel

421 km'de ışık yaktı.

İstanbul için tem, e-5, mahalle araları vs.

0.238 kurus.

değerleriniz çok iyi

era 100 tl ile 465 km de ışık yaktı istanbul işe git gel

araba farkına bakınca yakıtı hiçbişey değil

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Onur Ateş

2.0 TDCi 28 kuruş şehiriçi biraz fazla gibi geldi sizin yorumunuz ?

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

2.0 TDCi 28 kuruş şehiriçi biraz fazla gibi geldi sizin yorumunuz ?

Normal bence. 25 kurus yakmasını beklememk lazım 2.0 litre otomatik. vergisi az olsa ben alırım :)

100+20+20 mazot shell'den

640km de hala gidiyor ışık yakmadı, yakar 15-20 km sonra.

Yarısı şehirlerarası, sıkışık trafikte esenyurttan 40 km boğaza gidip gece 11'de 120-130km ile durmadan geldim birkaç kere. Dönüşler uzun yol gibi oluyor. 215-220 civarı yaktı bu sefer.

Yorum bağlantısı
Onur Ateş

Arac manuel ama aslinda 2.0 motora gore normal sayilir. Demek ki yakit baya pahali :D

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
ender özgün çakmak

Merhaba

2010 mondeo SW 2.0 tdci otomatik alalı 1500km oldu İstanbul içi ortalama 7.7 lt

Sizce Nasıl?

Yorum bağlantısı
Suat Set

Merhaba

Sizce Nasıl?

Mükemmel bence.
Yorum bağlantısı
Metehan Şahin

Merhaba

Sizce Nasıl?

Yol bilgisayarına göre mi? Yoksa pompa ölçümü mü?
Yorum bağlantısı
Metehan Şahin

Yol bilgisayarı

Üzerine 1 lt daha eklemeniz gerekir. Ayrıca Trafik durumu çok değişken olduğu için şehir içi çok sağlıklı bir veri alamazsınız.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Metin Uzunoğlu

2012 1.6 tdci, Düzce trafik fazla kalabalık değil, depoyu sürekli opetten fulleyerek doldururum. Tabanca atınca bıraktırırırm bu şekilde 5,6-5,8 arası depo ortalamam var. yol uygunsa curise kontrol kullanmaya çalışırım, pompa ile yol bilgisayarı aynen tutuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

2012 1.6 tdci, Düzce trafik fazla kalabalık değil, depoyu sürekli opetten fulleyerek doldururum. Tabanca atınca bıraktırırırm bu şekilde 5,6-5,8 arası depo ortalamam var. yol uygunsa curise kontrol kullanmaya çalışırım, pompa ile yol bilgisayarı aynen tutuyor.

benim de 6.4 ist içi 1040km yaptı. ya 220 ya da 250 tl mazotla . fulleyeli 1 ay oldu hatırlamıyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

benim de 6.4 ist içi 1040km yaptı. ya 220 ya da 250 tl mazotla . fulleyeli 1 ay oldu hatırlamıyorum

Benim mondeoda hayal o rakam. 850 km ist. İçi rekor benim için.
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

Benim mondeoda hayal o rakam. 850 km ist. İçi rekor benim için.

benim yol bilgisayarı 6.1 - 6.7 arası değişiyor trafiğer göre. Yukarıda yazdığımda ortalama 6.4 idi. Yarım litre oynar yol bilg. ile pompa arasında.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Güler

Mondeo 2012 1.6tdci aracimla İzmir Ankara arası 115 km sabit hızla 650km lik yolu 5.4 ortalama ile geldim klima açık aracta 2 kişiydik. Fakat yol çok kalabalıktı ve aracı yeni aldığımız için sert kullandık ayrıca İzmir Ankara arası yokuş larda oldukça fazla. Bence yakıt olarak gayet iyi. Onun dışında belirtmeliyim ki araç çok dehşet bisi. C5 golf sportage leon gibi oldukça ust model araçlar kullandım ama Mondeo çok farklı içi çok kaliteli özellikle. Hızı hiç gostermiyor direksiyonun maşallah i var gram oynamıyor yolda. Süspansiyonlar da oldukça iyi. Yol sesi konusunda 2015 golf 1.2tsi ile aynı o yönden de oldukça hoşuma gitti. Motor sesi ise benzinli 1.2 tsi golf den bile az yani çok iyi bu konuda da. Bir dizelden bu kadar az ses hiç beklemiyordum. Tek beğenmedi m şey ise kapıların ortulme hissiyatı çok kötü. Resmen 2006 model tourneo connect kapısı gibi ortluyor. Bu konuda yermem şart yani. Onun dışında belki direksiyon biraz daha yumusak olabilirdi. Başka da gram kötülüğü yok aracın.Kesinlikle tecrübe edilmesi gereken bir araç. Benim çok hoşuma gitti almak isteyenlere herşeyiyle tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

Mondeo 2012 1.6tdci aracimla İzmir Ankara arası 115 km sabit hızla 650km lik yolu 5.4 ortalama ile geldim klima açık aracta 2 kişiydik. Fakat yol çok kalabalıktı ve aracı yeni aldığımız için sert kullandık ayrıca İzmir Ankara arası yokuş larda oldukça fazla. Bence yakıt olarak gayet iyi. Onun dışında belirtmeliyim ki araç çok dehşet bisi. C5 golf sportage leon gibi oldukça ust model araçlar kullandım ama Mondeo çok farklı içi çok kaliteli özellikle. Hızı hiç gostermiyor direksiyonun maşallah i var gram oynamıyor yolda. Süspansiyonlar da oldukça iyi. Yol sesi konusunda 2015 golf 1.2tsi ile aynı o yönden de oldukça hoşuma gitti. Motor sesi ise benzinli 1.2 tsi golf den bile az yani çok iyi bu konuda da. Bir dizelden bu kadar az ses hiç beklemiyordum. Tek beğenmedi m şey ise kapıların ortulme hissiyatı çok kötü. Resmen 2006 model tourneo connect kapısı gibi ortluyor. Bu konuda yermem şart yani. Onun dışında belki direksiyon biraz daha yumusak olabilirdi. Başka da gram kötülüğü yok aracın.Kesinlikle tecrübe edilmesi gereken bir araç. Benim çok hoşuma gitti almak isteyenlere herşeyiyle tavsiye ederim.

mondeonun kapı kapanma hissi iyidir, dınk diye kapanır boş metal sesi gelmez

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Güler

mondeonun kapı kapanma hissi iyidir, dınk diye kapanır boş metal sesi gelmez

Keşke dınk diye kapanmasa. Bildiğiniz kamyon kapısı kapanırken ki gibi sesin aynısı. Aracıma binen 3 akrabamda aynısını söylediki. Tartışılcak bir durum yok bazı şeyler nesneldir buda onlardan biri öznellik bir durum yok bunda. Ne insignia nede golf gibi bir kapanış kibarlığı yok hatta C5 bile bu konuda daha iyiydi ki fransızlar bu konuda başarız olmasına rağmen genede mondeo dan iyi. Tabi büyütülcek şey değil ama yorum yorumdur.

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

Keşke dınk diye kapanmasa. Bildiğiniz kamyon kapısı kapanırken ki gibi sesin aynısı. Aracıma binen 3 akrabamda aynısını söylediki. Tartışılcak bir durum yok bazı şeyler nesneldir buda onlardan biri öznellik bir durum yok bunda. Ne insignia nede golf gibi bir kapanış kibarlığı yok hatta C5 bile bu konuda daha iyiydi ki fransızlar bu konuda başarız olmasına rağmen genede mondeo dan iyi. Tabi büyütülcek şey değil ama yorum yorumdur.

Öznel bir konu. Bence mondeonun kapı kapanması sesi çok güzel binicisine güven veriyor. Aracınız hayırlı olsun

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
ender özgün çakmak

Mondeo 2.0 tdci 250₺ depoyu doldurdum 10 gün yetti, hep İstanbul içi ayda 2bin km'den biraz fazla yapıyorum yani bir depo ile 700km. Her fırsatta gazı köklüyorum ama...

Yorum bağlantısı
Uğur Sürgit

Mondeo özellikler ve konfor  konusunda aynı duyguları paylaşıyoruz tüm mondeocular ama şu kapı sesi çıkışınızı anlayamadım.Mondeonun kapı kapanması tok ve güven vericidir.Önceki her iki  mondeomda da öyleydi. Kapılar değişmiş ya da işlem görmüş olmasın?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Güler

Ankara Samsun arası 115 sabit hızla 1.6 tdci 2012 model Mondeo 5.3 yaktı. Daha öncede aynı mondeonun siyahından vardı bu metalik gri km si ve diğer herşeyi aynı. Lastik olarak 2 aracında lastikleri 2014 üretimi biri Petlasın biri de Brigstone nun. 2 araç arasında bariz yol tutuş farkı var lastik sesi olarak brigstone iyi fakat ıslak yolda ve mucurlu yollarda Petlas ile araç çok daha fazla güven veriyor. Eğimli yolda Petlas lastikler ile direksiyon daha stabil. Bu konudada lastik alacak arkadaşlara tavsiyem kesinlikle brigstone dan uzak durmaları Petlas kesinlikle daha iyi fiyatı da uygun.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Benim sattiğim Mondeo bildiğiniz üzere 2011 2.0 tdci otomatik trend idi.Şehir arası gidiş gelişlerde yol bilgisayarımda 100 km ortalaması klima kapalı 4.8 -5.0 l arası oynardı. Klimayı açarsam 5.0-5.2 l arası olurdu.110 hız sabitlemeli kullanırım genelde.

Yb az gösteriyor diyebilirsiniz ama %10 sapsa bile 2.0 dizel otomatik Mondeo için güzel rakamlar.Bundan öncede 2009 düz vites titanyum Mondeom vardı aynı şartlarda o da 5.0 lt gösterirdi. 2.0 dizel otomatik 2011 mondeo ile Sivas şehir içi (ezmeden kullanırım ) yazın 7.0-7.5 l kışın 8.0-8.5 l değerleri ile gezerdim. Ancak gel gör ki arabayı birine veririm o zaman 11 litreyi gördüğüm olmuştu

Yazın 2.0 Tdci otomatik ile gördüğün o 7-7,5 L şehiriçi değeri değildir, yada bizim şehiriçinden anladığımız çok farklı Hamza bey :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Suat Set

Bayram'da İstanbul'dan sökeye gittim. 700 km. 120 civarı kullandım. Ful bagaj 2 yetişkin 1 çocuk. 220 tl. Pompa değeri. Bu rakam fazla geldi bana. Millete hayret ediyorum. Çok az yakıyorlar.

Yorum bağlantısı
ender özgün çakmak

İstanbul içi karma 8lt. 65 litre yakıt ile 800-850 ancak, İstanbul dışına hiç çıkmadan.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...