İçeriğe Yönlendir

Mondeo IV - Dizel Güncel Yakıt Tüketimi

Serhat Çerçi

Recommended Posts

Hasan Basri Bayraktar

Bi ara konuşulmuştu... Fitillere pudra sürmenin iyi geldiği...tam hatirlamiyorum...ama kötü durumdaysa degisilmesi çözüm olabilir...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Deniz Dursun
(düzenlendi)

Konuyu hortlatmis oluyorum ama ben de sehir ici 7.5 sehir disi 140-160 arasi 6.0 ortalama aliyorum.

Ford muhendislerine tesekkur ederim :))

tarihinde Deniz Dursun tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Şehir içi yol bilgisayarında gördüğüm değer ...7.5. evet...ama pompa değeri 8.7...9...ortalama hizim 26 km...şehir dişi... 4.9...5.2. Ortalama bizim 83 km...yine şehir dişi... Ortalama hizim 123 km ve yakıt. 6.6...

190- 220 km lerdeki anlik yakitim 8...9.4...

150 km de 7.4

120 km de 5.3

100 km de 4.5

80 km de 3.4...4.3

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Suat Set

Şehir içi yol bilgisayarında gördüğüm değer ...7.5. evet...ama pompa değeri 8.7...9...ortalama hizim 26 km...şehir dişi... 4.9...5.2. Ortalama bizim 83 km...yine şehir dişi... Ortalama hizim 123 km ve yakıt. 6.6...

190- 220 km lerdeki anlik yakitim 8...9.4...

150 km de 7.4

120 km de 5.3

100 km de 4.5

80 km de 3.4...4.3

Çok Detaylı olmuş. Teşekürler. Ben daha şehir dışı yapmadım. Ama Yazdığınız Değerler harika. Şehir içi istanbul sıkışık trafik çoğunlukla pompa ile bilgisayar Değeri arası sadece 0.5 litre fark var bende.
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Samsunda trafik istsnbuldaki gibi değil... Şöyleki... Siz tam sıkışık trafikten sonra uzun bir düz yolda ilerleyebilirsiniz ama burada o trafikle eve giriyorsunuz. Yolu az biraz uzattim mi ortalamam 7 lere düşüyor...

Yorum bağlantısı
Suat Set

Samsunda trafik istsnbuldaki gibi değil... Şöyleki... Siz tam sıkışık trafikten sonra uzun bir düz yolda ilerleyebilirsiniz ama burada o trafikle eve giriyorsunuz. Yolu az biraz uzattim mi ortalamam 7 lere düşüyor...

Haklısınız. Hele yol kısaysa ve motor ısınmamışsa tank gibi içiyor mübarek
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Kubilay

son 7 yıldır mondeo kullanıcısıyım mayıstan beri mk4 kullanıyorum yazılan degerler bana biraz fazla geldi suan ortalama 7.1 gösteriyor hava biraz ısınsın 6.8  gibi düşürüyorum pompa degeride cok fark etmiyor uzun yolda 4.9 gösteriyordu ama 920 km 200 tl ye geldim 

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

En son mersin ankara yaptım. Ankaraya giderken topukladım. 170 180 hızında bazen 220 gördüm otobanda. Ankaraya girdiğimde ortalama yakıt 6.7 lt gösteriyordu. Ankaradan gelirkende hız sınırlarına uydum. 120 hız sabitleyiciyle geldim. Ortalamam 4.9 lt geldim. Şehir içi kullanım ise 7.5 altına kesinlikle düşmüyor. 100 tl ile 310 km anca yapıyor. Şehir içi biraz sert kullanıyorum heralde ondan.

Şehir içi pompa değerine göre 11 lt yakiyor gibi

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ersin Uçan

Aracı aldım alalı depoya bir kere fulledim. Yılbaşında Bolu'ya gidip geldim. Giderken yağış ve rüzgar vardı ortalama 6.5 LT/100 KM ile gittim. Hızım 120'den aşağıya düşmedi. Dönüşte 90-100 geldim ve ortalamayı 6 LT'ye çektim. 450 KM'si şehirlerarası olmak üzere 800 KM yaptıktan sonra daha 100 KM menzil vardı. 

Bu arada aracın üzerinde kış lastikleri var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Taşdelen

tamamı şehirler arası 1217 km,245 tl. genelde 110-120  km hızla ,kısa süre 200 üzeri hızla ,, mazotta ucuzlayınca baya iyi yakıyo ,

araba 5,1 ortalama gösteriyodu ama pompaya göre 6 lt yaktı,

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

tamamı şehirler arası 1217 km,245 tl. genelde 110-120  km hızla ,kısa süre 200 üzeri hızla ,, mazotta ucuzlayınca baya iyi yakıyo ,

araba 5,1 ortalama gösteriyodu ama pompaya göre 6 lt yaktı,

Otomatikse çok iyi bravo...

Yorum bağlantısı
Mustafa Taşdelen

otomatik,

Otomatikse çok iyi bravo...

otomatik ,,bu daha iyi oldu sanki.)

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
AHMET ONUR

Ben 2009 dizel otomatik aracım ile ş.içi 10lt altına inemiyorum bür türlü  :unsure2:

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
ibrahim doğan

2009 modeo 2.0 TDCİ oto. vites kullanıcısıyım tamamen Ankara trafiğinde şehir içi kullanımda 72 lt motorin ile 894 km yol aldım...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Şafak Ertürk

Otomatik 2.0  140 hp

Tamamen Şehiriçi: 9.2 (Pompa Değeri) (Bilgisayar 8.2 diyor)

Tamamen Uzun Yol: 5.3 (Pompa Değeri) (Bilgisayar 4.8 diyor) (105 Km Cruise Sabitledim)

Şehir içinde az yakmanın yolu kalkışlarda nazik olmak 1 ve 2. viteste nazik olun gaza.

Gazı kesmeyin, araba vites düşürmekte ve tekrar toplamak için fena yakıt yakmakta.

Dikkat ederek 2 litre kadar düşürebilirsiniz şehir içinde. Sadece gaz pedalına nazik olun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alper Ünal

Otomatik 2.0  140 hp

Tamamen Şehiriçi: 9.2 (Pompa Değeri) (Bilgisayar 8.2 diyor)

Tamamen Uzun Yol: 5.3 (Pompa Değeri) (Bilgisayar 4.8 diyor) (105 Km Cruise Sabitledim)

Şehir içinde az yakmanın yolu kalkışlarda nazik olmak 1 ve 2. viteste nazik olun gaza.

Gazı kesmeyin, araba vites düşürmekte ve tekrar toplamak için fena yakıt yakmakta.

Dikkat ederek 2 litre kadar düşürebilirsiniz şehir içinde. Sadece gaz pedalına nazik olun.

Bence değerler güzel ama şehir içi 1 lt falan düşürmek lazım sanki bu arada ford 2,0 tdci motorda revizyona gitmeli artık yeni 2,0 tdi bluemotion(vw grubu) 4,5 karma tüketime sahip 

Yorum bağlantısı
Alper Ünal

2.0 tdi bluemotion larda iyi para hocam.Sıfır km oldu mu böyle malesef.

Hamza sen sivasta 9 litreyi geçiyomusun pompa ölçümünde

Yorum bağlantısı
Alper Ünal

Km başına 30 krş yapıyo tabi bu yaz rakamları sivasın soğunu bildiğim için özellikle sordum bizim burasıda iklim olarak yakın çünkü

Yorum bağlantısı
Cem Demirkesen

Bizim Mondi Kendini Aşti Arkadaslar

Ortalamayı 400km de tekrar 0layıp bu rakamı aldımmm araç 2.0tdci

d791687af74712cd6e7398d51a2f1b0e.jpg

Yorum bağlantısı
Cem Demirkesen

Yok hayır hocam sakaryaya giderken sıfırladım fakat orda yolu kacırınca gece 40km kadar 10km/h la gittim İstanbul'a dönüşte e-5cıktıgımda tekrar sıfırladım yani bı 300km nin ortalaması

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...