İçeriğe Yönlendir

Sedici Anahtarsız Giriş/ Çalıştırma Problemi

Misafir

Recommended Posts

Serkan Toker

İçine bakıldı. Anlaşılabilecek birşey değil. Farklı ve ince işçilikli bir kumanda. Ama herhangi bir ıslanma yada gözle görülür problem yok. E bay yada Ali ekspres ile ilgili bir kullanımım olmadı daha önce. Çok bilmiyorum nasıl arayacağımı açıkçası. Bilen biri benim için bakarsa sevinirim. :flowers::)

Buraya gel servis veya anahtarcı en çok 600 liranı alacağım.. :D

http://www.ebay.com/itm/Fiat-Komplett-2-Knopf-Fernbedienung-Schlussel-FOB-Sedici-2006-2010-/201239483598?pt=DE_Autoteile&hash=item2edaced4ce

Yorum bağlantısı

Servet abi yapar bunu :)

Görür inşallah konuyuda bi el atar.. Kuzu benden olur.. :biggrin:

Yol+ yemek+ konaklama parası dahilse 600 Tl içine hemen geliyorum abi.. ;):D Bu linkteki benim kumandadan farklı görünüyor. Suzuki Sx4 diye aratmak daha iyi sonuç verebilir belkim.. :unsure2:

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Serkan Toker

Pahalı bence..

Peki şundan alsak, yedek anahtar olsa en azından? NAsıl olur? Bu burada yok. Kontak deliğinin özel yapısı sebebi ile farklı bir anahtar gövdeside uymuyor. Bu plastik kısım kontağın içine girerek dönüyor kontak abi.

Ne dersin? Bunda kodlama vs sıkıntı olur mu?

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Key-Blank-Replacement-Key-Without-Chip-For-Suzuki-Swift-SX4-Small-Key/1571077913.html

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Peki şundan alsak, yedek anahtar olsa en azından? NAsıl olur? Bu burada yok. Kontak deliğinin özel yapısı sebebi ile farklı bir anahtar gövdeside uymuyor. Bu plastik kısım kontağın içine girerek dönüyor kontak abi.

Ne dersin? Bunda kodlama vs sıkıntı olur mu?

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Key-Blank-Replacement-Key-Without-Chip-For-Suzuki-Swift-SX4-Small-Key/1571077913.html

Uzmanına soralım.. ;)

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Abi malum bizim araçların motor kaputları anahtarla açılıyor. Bi pazar temizliği sırasında kaputu açtım anahtarı almamışım ve kalçam çarptı. Anahtar kırıldı tam dibindeki boğumdan. neyse servisi aradım bana kaskomun olup olmadığını sordular dedim hayrola neden? 1500 tL miş. O an tansiyonum düşer gibi oldu ki Burda meşhur bi anahtarcı var onu aradım getir bakalım dedi. Neyse yarısı gün gittim Anahtar çekti 15 tL bide pili değişti 4 tL 19 tL ye bitmiş oldu. İşin özü Servis öpmek için elinden geleni yapıyor. Yok Pc ye bağlaması gerekiyormuş yok Chipi varmış diyorum anahtar kısmı kırıldı kumanda sağlam. Umarım kısa ve ucuz yoldan halledersin abi çünkü anahtarcıya giderken ben 400-500tL gözden çıkarmıştım.

Not: Bu arada Ford Azim oto bu anahtarcıya yaptırıyormuş tüm anahtar işlemlerini.

tarihinde Samet Daz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Şunuda buldum. Sanki açıklamada nasıl kodlanacağı yazıyor. Güzel bir çeviri için yardımcı olabilirseniz elimdekinide denerim. EBlki kodlama ile hallolur.. :biggrin:

http://www.aliexpress.com/item/Swift-Suzuki-Tianyu-SX4-Shangyue-Rui-ride-original-smart-key-remote-keyless-start-key/2012270758.html

Genelde kodlama için 3 anahtarın olması lazım( asıl,yedek ve kodlama yapacağın anahtar).Kısaca tek anahtar ile kodlama yapamıyorsun.

Yorum bağlantısı

Abi malum bizim araçların motor kaputları anahtarla açılıyor. Bi pazar temizliği sırasında kaputu açtım anahtarı almamışım ve kalçam çarptı. Anahtar kırıldı tam dibindeki boğumdan. neyse servisi aradım bana kaskomun olup olmadığını sordular dedim hayrola neden? 1500 tL miş. O an tansiyonum düşer gibi oldu ki Burda meşhur bi anahtarcı var onu aradım getir bakalım dedi. Neyse yarısı gün gittim Anahtar çekti 15 tL bide pili değişti 4 tL 19 tL ye bitmiş oldu.

Geçmiş olsun, ucuz kurtulmuşsun Samet. Ama bunda öyle 15-20 liraya hallolan bir durum ok. Hatta hallolsa 500 Tl vermeye razıyım. ;) Sistem farklı, anahtar farklı. Taa Angaralara kadar sordurduk. Biraz zor bir iş. Elini sallarsan Focus a çarpıyor. Ama Sedici kaç tane gördün? ;):D

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Anahtarla arabayı aç, anahtar kontakta olsun.. Kendi kapının kilidini 7 kez kilitleyip aç, en son olarak kilitli kalsın.. Anahtarı çıkarıp geri takarak 4 kez kontağı aç kapa, dördüncü de arabayı çalıştır.. 

Yorum bağlantısı

Genelde kodlama için 3 anahtarın olması lazım( asıl,yedek ve kodlama yapacağın anahtar).Kısaca tek anahtar ile kodlama yapamıyorsun.

Asli üye bendede, yedekler yok.. Offf.. :crazy:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Geldim :)

Kerem, rf sinyali yaymıyor ise kumanda, normalde led'de yanmamalı. Bana içinin fotosunu gösterebilirmisin ? Anten sürücü bozuk olabilir, yada kodlayıcı bozuk.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Anahtarla arabayı aç, anahtar kontakta olsun.. Kendi kapının kilidini 7 kez kilitleyip aç, en son olarak kilitli kalsın.. Anahtarı çıkarıp geri takarak 4 kez kontağı aç kapa, dördüncü de arabayı çalıştır.. 

Anladığım kadar ile bu çubuk anahtarın kodlanması (immo) Kumanda için bilgi vermemiş demkki.. En kötü ihtimal bi çubuk alcaz bakalım. Ben şu işi Suzuki serivse gidip yüzyüze konuşayım. Belki yardımcı olabilirler..

Geldim :)

Kerem, rf sinyali yaymıyor ise kumanda, normalde led'de yanmamalı. Bana içinin fotosunu gösterebilirmisin ? Anten sürücü bozuk olabilir, yada kodlayıcı bozuk.

:exc1: Hoşgeldin abi.. Led yanıyor. Bunlar elimde olan foto. Farklı açılardan istersen akşama atarım. Bakanlar, bobinde sorun olabileceği yönünde tahmin yürüttü hep..

253209276f69cf4f822a0aa50dc233d1.jpg

6fe663318792c61f62b8d4e174549756.jpg

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

Bu zamazingo olmadan aracın çalışıyor mu ? Çalışıyor ise gönder yamacıma doğru kumandayı :spiteful:  :moil:

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Bu zamazingo olmadan aracın çalışıyor mu ? Çalışıyor ise gönder yamacıma doğru kumandayı :spiteful:  :moil:

Çalışıyor abi. Çıbıkla çalışıyor. Şuan zamazingo hiçbir işe yaramıyor. Evde duruyor. ÖM den adres ver. Yarın kargolayım.. :biggrin: Olursa yine aynı adrese 1 kuzu kargolayım.. ;):D:flowers:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Çalışıyor abi. Çıbıkla çalışıyor. Şuan zamazingo hiçbir işe yaramıyor. Evde duruyor. ÖM den adres ver. Yarın kargolayım.. :biggrin: Olursa yine aynı adrese 1 kuzu kargolayım.. ;):D:flowers:

Hocam biz anahtar için debelenirken kuzunun adı geçmiyordu hatta bize yıkıyordun.. Şimdi işler değişti, bizim bir kaç anahtarcı daha var bir soralım bakalım... :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Hocam biz anahtar için debelenirken kuzunun adı geçmiyordu hatta bize yıkıyordun.. Şimdi işler değişti, bizim bir kaç anahtarcı daha var bir soralım bakalım... :D

:fiuw::D Sen iste, dana göndereyim abim.. ;) Şu iş Allah ın izniyle bi olsunda. Kredi çektiğim paranın kalanı ile... ;):yes:

Yorum bağlantısı

Arada istanbul var,kuzu geçerken kaparım  :exc1:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

SEDEF İSTİF MAKİNALARI SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ

İnönü Mahallesi. Güzeller OSB. Galvano Koop. Cumhuriyet Cad. NO: 2 / 21      

Gebze-KOCAELİ

Bizde hizmet var bebişim :mangal:

Servet abi fikri benden çıktı yarım kuzu hak etmişimdir artık :D

Arada istanbul var,kuzu geçerken kaparım  :exc1:

hoooytt daalın uleyynn

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...