İçeriğe Yönlendir

Mondeo 4 - Gizli Özellikler

Ebubekir Yaşar

Recommended Posts

Mehmet Kubilay

merhabalar bir sorum olucak bunun için konu acmaya gerek duymadım 2011 makyajlı mondeom var bu paketlerde yan ısıtmalı ayna varmı 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kubilay

arka rezistans düğmesinemi baglı mk3ümde öyleydi ama bunda hıç ısındıgını görmedim bu araca arac trend paket 

Yorum bağlantısı
Konuralp Aracı

Bende de trend var (2012 -163hp), aynalar ısıtmalı. Dediğiniz gibi arka cam ısıtma düğmesine bastığınızda aynalar da ısınır. Kullanma kılavuzunda elektrikli dikiz aynası olan tüm modellerin böyle olduğu yazıyor.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Serhan Gürbüzol

Malum mevsim kış heryerde kar var mondeo nun sileceklerini değiştirmek yada kaldırmak için kontak kapalıyken silecek kolunu en alta çekip 3 sn bekletince silecekler dik konuma kadar gelip kalıyor.. Saygılar

Ya ne zamandır bu bilgiyi arıyordum hiç sormayın, okumuştum forumda ama hatırlayamıyordum şimdi bulunca çok sevindim teşekkürler...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Konuralp Aracı

Gizli özellik midir yoksa sadece bana mı gizli bilmiyorum [emoji38] ama arabada alarm da varmış. Arabayı alalı 1,5 yıl oldu ben daha bu hafta sonu Tesadüfen fark ettim

Yorum bağlantısı

Gizli özellik midir yoksa sadece bana mı gizli bilmiyorum [emoji38] ama arabada alarm da varmış. Arabayı alalı 1,5 yıl oldu ben daha bu hafta sonu Tesadüfen fark ettim

:) bütün mondeolarda var araç içerisindeyken kumandadan Kapıları kitleyip açtığınızda deli gibi korna Çalıyor

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Özer Yılmaz

Yokuş kalkış desteği manuel:

2011 (led farlı) mondeo titanyum aracımdaki yokuş kalkış desteğini bugün otomatik moddan manuel moda aldım. Manuel mod açıkken eğimli bir yolda durduğunuzda yokuş kalkış desteği devreye girmiyor. Eğer siz sistemi devreye almak istiyorsanız dururken fren pedalına sonuna kadar basıyorsunuz.  Sistem bu şekilde devreye giriyor. Düz yolda dururken de birkaç kere denedim. iki kere sistem devreye girdi, iki kere ise sistem kullanılamıyor diye uyarı verdi. Sanırım belirli bir eğimin altında sistemi açmıyor. 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Kürşat Gönüllü
(düzenlendi)

Yokuş kalkış desteği kalkışlarda beklemek zorunda bırakıyordu, artık beklememeyi öğrendim, sağ baş parmağımla "Ok" eye basıp devam ediyorum. Bilmeyen arkadaşlara faydası olur diye düşündüm. Kazasız sürüşler!

not:2011 titanyum (makyajlı)

tarihinde Kürşat Gönüllü tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
İsa Acar

Uzaktan kumanda ile açma tuşuna uzun basınca dört camı açıyordu, kapatma tuşuna basınca ise sadece arkaları kapatıp önler açık kalıyordu. Bu arada şoför camı da tek dokunuşla kapanmıyordu. Kullanma kılavuzunu kurcaladım. Sonuç olarak şoför camı hafızasını düzelttim. 4 cam açılıp kapanıyor şimdi, şoför camı da kapanıyor tek dokunuşla :) Bi de geri vitesi takınca sağ dikiz aynasının aşağı inmesi olayı var, benim araçta oluyor mu bilmiyorum ama onu da çözersem 10 numara olacak... :)

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Trend de o özellik yok...(dikizin yatması)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Ben de tahmin ettim fakat şansımı zorlamak istemiştim, teşekkür ederim hocam...   :)

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Serdar Azçetinsoy
(düzenlendi)

Kapılar kumanda ile kilitlendiginde açık olan camlar otomatik olarak neden kapanmıyor. Böyle bir özellik varmı acaba. Aracımı yeni aldım. 2012 mondeo trend 2.o tdci 163 hp powershift.

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tarihinde Serdar Azçetinsoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Kapılar kumanda ile kilitlendiginde açık olan camlar otomatik olarak neden kapanmıyor. Böyle bir özellik varmı acaba. Aracımı yeni aldım. 2012 mondeo trend 2.o tdci 163 hp powershift.

Kapıları kaparken basılı tutun tuşa kapanır , açmak için ise kapı açma tuşuna basılı tutun .  3 ile 5 sn 

Yorum bağlantısı
Serdar Azçetinsoy

Yok hocam kendiliğinden kapanmasını kastettim.

Yorum bağlantısı

Yok hocam kendiliğinden kapanmasını kastettim.

Ekstra kumanda taktirirsaniz olur yoksa orjinalde oyle bir ozellik yok
Yorum bağlantısı
Serdar Azçetinsoy

Teşekkür ederim cevap için.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • 8 ay sonra...
Eray Yiğit

Konu konudur:) geri viteste sağ/sol hangisiyse aşağıyı gösteren ayna sanırım 15 km hızdan sonra aşağıyı göstermeyi bırakıp eski haline geliyor.hızda emin değilim arkayı kolladığım için hıza bakamıyorum☺

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

emniyet kemeri ikaz sesini devre dışı bırakmak çok gereksiz, tekrar nasıl devreye alacaksınız?

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Fatih Aslan

Konu açmadan buradan sorayım.

aracım 2011 makyajlı kasa ecoboost. dış hava sıcaklığı convers+ da -- görünüyor. muhtemelen sensör bozuk. sanayiye gitsem dünyanın parasını isterler. sağ aynada olacağı söylendi söktüm ama ben hangisi olduğunu çözemedim. yerini bilen birisi varsa resimli olarak tam yerini söyleyebilir mi? ürünün koduna veya şekline bakıp aynısından alıp takmayı düşünüyorum.

Bide araçtan uzaklaşınca kapıların kilitlenmesi camların kapanması otomatik olma ihtimali varmı. yada camlar açıkken yağmur yağınca kendiliğenden camların kapanması. birisi focusta olduğunu söylüyordu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu saydıklarınızın olacağını sanmıyorum. Fordda hiç duymadım. Vw de. Vagcomla basitçe açılıyor. Belki bundan bahsedilmiştir.

Dış ısı sensörü genelde ön şasidedir.

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

2008 titanyumda aracı kitlediğimizde aynaların katlanmasını saglayabilirmiyiz?

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
13 saat önce, İsmail Avcı yazdı:

2008 titanyumda aracı kitlediğimizde aynaların katlanmasını saglayabilirmiyiz?

İçerde ayna katlama butonu varmı sizde ? 

Varsa modül ile olabilir yoksa katlanan ayna olmadan olmaz o iş malesef.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...