İçeriğe Yönlendir

2006 Mercedes E 200 Kompressor Mü Yoksa Sıfır Passatmı

Melih Duyar

Recommended Posts

Melih Duyar

Aracı aldık zaten abilerim 85000 Tl ye Passat düz vites comfortline sıfır 80000 TL te ama mersoyu satıp sıfır mı alalım demiştim ben Passat istiyordum babam mercedes geri ikna edip Passat a çevirmeyi düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Aracı aldık zaten abilerim 85000 Tl ye Passat düz vites comfortline sıfır 80000 TL te ama mersoyu satıp sıfır mı alalım demiştim ben Passat istiyordum babam mercedes geri ikna edip Passat a çevirmeyi düşünüyorum

bu cümlede ne diyor?  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Passat almışlar, şimdi babayı ikna edip eldeki mersoyuda satıp onada passat alalım diyor sanırım :D  (sonrasında babası passata binince tatmin olmayıp mersoyu arayacak, onu daha yazmamış artık )

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Passat almışlar, şimdi babayı ikna edip eldeki mersoyuda satıp onada passat alalım diyor sanırım :D  (sonrasında babası passata binince tatmin olmayıp mersoyu arayacak, onu daha yazmamış artık )

Ali abi bence merso yu almışlar 85000 tl ye ama arkadaşımız babayı ikna edip mersoyu sattırıp 80000 tl ye comf.passat almaya çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Noktalama işaretlerini doğru yere koyalım

Aracı aldık zaten abilerim 85000 Tl ye, Passat düz vites comfortline sıfır 80000 TL te, ama mersoyu satıp sıfır mı alalım demiştim ben.

Passat istiyordum, babam mercedes, geri ikna edip Passat a çevirmeyi düşünüyorum.

85.000 TL ye E almışlar, satıp passat alalım diyor özetle

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Noktalama işaretlerini doğru yere koyalım

Aracı aldık zaten abilerim 85000 Tl ye, Passat düz vites comfortline sıfır 80000 TL te, ama mersoyu satıp sıfır mı alalım demiştim ben.

Passat istiyordum, babam mercedes, geri ikna edip Passat a çevirmeyi düşünüyorum.

85.000 TL ye E almışlar, satıp passat alalım diyor özetle

aynı araçtan iki tane olmaz. babasının arabası kalsın :)  babası foruma üye olsun.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Aracı almışsınız zaten, sıkıntı mı var araçta, bu arada 85.000 iyi para vermişsiniz çok temiz olmalı ben olsam kalsın derdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Anladım canım  :biggrin:

Merso sağlamsa başka şeye gerek yok bence, satıp yine merso alınacak olsa başka  :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Melih Duyar

Doğru noktalama işaretlerini koymayınca yazının anlaşılması zor oldu.Mercedeste problem yok piyasada temiz araçlar bu fiyatta.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz

Bizde bi W211 E 200K var. 350.000 kmlerde benzinli ve ilk sahibiyiz. Şu ana kadar en ufak bi masraf açmadı motor şanzıman olarak. Kesinlikle ama kesinlikle en iyi E Klasse 211 kasa. Son kasalarda kalite 211 kadar yüksek değil. Sorunları var. 211 muhteşem bir araba. İmkan varsa 2007 sonrası makyajlı alırsanız ömür boyu binersiniz. 211 in yanında Passat'ın adı utanır :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Aşağida bir otomobil dergisinde yapilan yorumlar var. Tavsiye onemlidir ama Almanya'da w211 kasanin ikinci el fiyati tahminimce 0 passatin yarisi kadardir. W211 kalitede rakip tanimiyorsa kendi memleketinde passat satilmiyor olmasi lazim. Almanya veya yurtdisindaki forum uyelerimiz gozlemlerini daha iyi aktarabilirler.

Saygilarimla.

a37d91d15fc6989d14c8ea31b8e01c9f.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Evren Bey, o yaziyi yazan arkadas salak maalesef, bi halt bildigi yok. Bahsettigi model yili arasi e serisi w210 kasa yani eski kasa. W211 tum zamanlarin en iyi mercedes e sinifidir, buna guncel kasa w212 de dahildir yani son modelden daha iyi oldugunu w211 ini satip w212 alan tum kullanicilarin ortak yorumudur.

Bazi sorunlar sbs gibi makyajla duzelmis ve en cok begenilen E serisi olmustir.

W210 budur: http://en.m.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_E-Class_(W210)

2002-2009 yillarinda uretilen ise w211

W211 budur: http://en.m.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_E-Class_(W211)

Konunun ozune gelirse;

Temiz kazasiz boyasiz yetkili servis bakimli ilk sahibinden 80.000 km yi asmamis bir E serisi tabiki 0 km passat tan keyiflidir. Ama yipranmis 200k devirmis hor kullamilmis kazali bakimsiz bir E serisi alacagima birakin Passat i Polo bile tercih nedenidir.

Bunu bizim forumda en iyi bilenlerden ve 6 ay arastirmis 5 mercedes e bakmis, sonunda ilk sahibinden full donanim kazasiz boyasiz 60.000 km de Clk almis ve ust duzey tatminle kullanan biri olarak belirtiyim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Tabi ki sıfır passat.

Belli bir rakamdan sonra artık para aracın kalitesine değil marka prestijine veriliyor. Araçlar arası kalite farkının çok olmadığını, üst segment araca binince insan daha iyi anlıyor. Kaliteler arası uçurum eskidendi. CLK sahibi birisi bile (sahte nickle [emoji14] ) başlık açıp passat mı diye soruyorsa??? Siz anladınız...

Bence eczanedeki eter, isopropil alkol vs gibi kafa yapici medikal veya narkotik ilaç madde siselerinden birinde kaçak, sizma falan var ve sen bolca teneffus ediyorsun sonra Clk sahibi bana iftira atiyorsun [emoji16]

Neyse meslek yan etkisi diyelim :seytan:

Audi bile kalite ehh belki karsilastirilabilir mercedes ile ama vosvos gitsin skoda superb seat falan ile mukeyese etsin kendini, nasilsa hepsi ayni urunun farkli sekilli halleri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Melih Duyar

O zaman mercdesle yola devam

O zaman mercedesle yola devam

Abi bu ne ya telefonla yazınca sıkıntı oluyor aynı şeyi üç defa gönderdik

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

O zaman mercdesle yola devam

Abi bu ne ya telefonla yazınca sıkıntı oluyor aynı şeyi üç defa gönderdik

Aynen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

O zaman mercdesle yola devamO zaman mercedesle yola devamO zaman mercedesle yola devamAbi bu ne ya telefonla yazınca sıkıntı oluyor aynı şeyi üç defa gönderdik

Konu yu sileyim istersen, hiç sormamış ol :D :D

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz

İki arabayı da kullandım. Kesinlikle ama kesinlikle W211in yanına acaba passat kelimesini getirmem bile. Ali Bey'in de söylediği gibi tüm zamanların en iyi E Klasse'ı W211 sonrada bir alt kasa w210 dur. Kısmet olursa babama bende makyajlı bir w211 almak istiyorum. Bir defa gri ya da füme avantgarde içi gri mavi camlı ve cam tavan bi e200 Olacak yanına da passat düşüncem ha tırt :) bizdeki araba gerçekten o kadar hor kullanıldı ki bazen bakımları 30.000de falan yapıldı ama hala taş gibi. Ben yüksek km olsa dahi gene de Merco derim. Bi ara vardı bi tane 2009 füme içi gri 40.000 de mercedes bayii satıyordu araba muhteşemdi. 100.000 tl istiyorlardı ve bence verilirdi. Mercedes bayiiler bu konuda daha rahat gidip konuşabilirsiniz mutlaka önerebilcekleri arabalar vardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bizde bi W211 E 200K var. 350.000 kmlerde benzinli ve ilk sahibiyiz. Şu ana kadar en ufak bi masraf açmadı motor şanzıman olarak. Kesinlikle ama kesinlikle en iyi E Klasse 211 kasa. Son kasalarda kalite 211 kadar yüksek değil. Sorunları var. 211 muhteşem bir araba. İmkan varsa 2007 sonrası makyajlı alırsanız ömür boyu binersiniz. 211 in yanında Passat'ın adı utanır :)

440 binde 2008 passat :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2008-passat-1.6-fsi-bakimli-bir-arac-193471237/detay

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz

Hocam ben passat 440.000 km gelemez demedim kesinlikle. Gelir gelir ama Mercedes'e oranla nasıl gelir. O koltuk derileri değişmemiş olsaydı orjinal deriler çok çok rezil bir durumdaydı. Bu kasa passatların deri döşeme olanları, highline olanlar başarılı benim bahsettiğim exclusive olanlar, çok kötü hemen yıpranıyor. Bizdeki araba o kadar hor kullanıldı ki insan kiralık doğan şahin e o şekilde binmez ve hala çok sağlam. Hiç bir Passatın aynı şartlar altında o kadar diri kalabileceğini sanmam. Ki artık bana göre de Passat'la 211 karşılaştırmak çok saçma bile. Passat'a başarısız demiyorum ama kesinlikle 211 varken Passat'ın esamesi okunmaz. Sınıfları bile çok başka. Passat'la C karşılaştırılabilir. Belki en son kasa C'ye biraz büyük gelebilir Passat hacim açısından ama yine de Passat la E karşılaştırılmaz. Bi defa araba o kadar konforlu sessiz ve rafine ki insan rahatsız oluyor. Kaç sefer kırşehir e gittim geldim gece vakti tek başıma uykum geliyordu arabada. Yaşım genç fakat şuan spor paket bi 211'e binmeyi çok isterdim.

Mesela:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-tr-de-tek-sport-paket-sifir-hata-bayii-cikisli-185604147/detay

Bu da kombinasyon olarak çok başarılı:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-bayi-faturali-2008-model-e-200-komp-avantgarde-99.650-kmde-full-194564330/detay/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...