İçeriğe Yönlendir

Mondeo 3 - Akü Tavsiyesi

Özkan Avcı

Recommended Posts

Zafer Kısır

Boyutuna dikkat edin mk3lerinki standart akülerden kısa. Bende Varta var. Aracın önceki sahibinden kalma. 2018 den beri 13bin km yapmışım. Yani araba yatıyor. Buna rağmen 2 hafta üstüne marşa bastığımda sanki daha dün stop edilmiş gibi çalıştırıyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Yanar yazdı:

Fordlar basık tip mi kullanıyor tüm modellerde. 

evet, focus ta aynı basık, bizim akücü bişi olmaz diye beni,m plastiği kırmıştı mesela normal akü denerken :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Bende mutlu akü 66ah var.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Erhan Doruk yazdı:

Yerli marka tercih edin, yerliler de ithaller kadar iyi iş çıkarıyor. 

Mutlu akü = Metair Investments Limited Group, South Africa

İnci akü = İnci Holding & GS Yuasa Partnership , Japanese

Geriye aslen Kırşehirli ve %100 yerli iyi bir seçenek olarak Yiğit akü kalıyor sanırsam.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Koray Demir yazdı:

Mutlu akü = Metair Investments Limited Group, South Africa

İnci akü = İnci Holding & GS Yuasa Partnership , Japanese

Geriye aslen Kırşehirli ve %100 yerli iyi bir seçenek olarak Yiğit akü kalıyor sanırsam.

Bence önemli olan öncelikle yerli olması , değilse ülkemizde üretilmiş olması. Düşünsenize %100 ithal bir ürünü satın aldığından ülkeye vergi dışında bir katkısı olmuyor. Üstelik bu döviz kıtlığında onun için birde döviz ödeniyor. Ama burada üretilen bir ürünü aldığınızda fabrikada çalışan işçiye, onu taşıyana, hammadde sağlayana kadar birçok kişi ekmek yemiş oluyor.

Turbo akü var. Fabrika Çankırı"da.  Fabrika Abdulkadir Özcan grubun.

https://turboaku.com/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Erhan Doruk yazdı:

Bence önemli olan öncelikle yerli olması , değilse ülkemizde üretilmiş olması. Düşünsenize %100 ithal bir ürünü satın aldığından ülkeye vergi dışında bir katkısı olmuyor. Üstelik bu döviz kıtlığında onun için birde döviz ödeniyor. Ama burada üretilen bir ürünü aldığınızda fabrikada çalışan işçiye, onu taşıyana, hammadde sağlayana kadar birçok kişi ekmek yemiş oluyor.

Kesinlikle katılıyorum. Damlaya damlaya göl olur diyoruz ya keşke aksa... Yani pahada yüksek olan başkaca şeyler satın alırken de aynı hassasiyetle hareket edilse...

AKO grubunun akülerinden fazlaca şikayet olduğunu duydum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Serhat Murat yazdı:

Mondeo Mk3 Dizel Otomatik, hangi marka akülere yöneleyim ve kaç amper yararlı olur ?

60 Amper ile 72 Amper arasında bariz fark hisseder miyim ?

Mevcut konu ile birleştirdim Serhat Bey. 

Bilginiz olsun. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...