İçeriğe Yönlendir

Mondeo 3 - Brembo Disk ve Balatalar

Alper DEMİR

Recommended Posts

Alper DEMİR
(düzenlendi)

Merhaba aracimin fren disk ve balatalarini değiştireceğim,forumda Süha abi ebc lerle değişim yapmış fakat fiyatları çok yuksek..

Muadili olabilecek brembo disk ve balatalar daha uygun yalniz diskler hava kanallı değil sorum şu ?

Orjinallerle brembolar arasında bir fark hissedilir mi ? Hangisini onerirsiniz OEM mi brembo mu ?

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yavuz Duran

Burada ate marka kullanıyorum biraz pahalı olsa bile 4 senedir kullanıyorum yaklaşık yüz bin km yaptım, umarım alacağın balata ve diskler konusunda karşılaştırma açısından faydası olur, saygılar

Yorum bağlantısı
Hasan Ekci

Ate tavsiyemdir. Brembonun üst seviye araçların kullandığı gerçek kalitede mi yoksa fason üretilen brembomu olduğu kendi açımdan şüpheli. Kullananların yorumlarına bakmak lazım.

Yorum bağlantısı
Misafir

Merhaba aracimin fren disk ve balatalarini değiştireceğim,forumda Süha abi ebc lerle değişim yapmış fakat fiyatları çok yuksek..

Muadili olabilecek brembo disk ve balatalar daha uygun yalniz diskler hava kanallı değil sorum şu ?

Orjinallerle brembolar arasında bir fark hissedilir mi ? Hangisini onerirsiniz OEM mi brembo mu ?

Brembolar delikli değil mi? hatta hem delikli hem de disk yüzeyinde ayrıca kanallar var diye hatırlıyorum.Kesinlikle aracın frenlemesinde + rol oynar

şimdi baktım,delik yok hava kanalları var yol gibi

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Piyasada çok fazla çakma brembo var.Dikkat etmek lazım.Orijinalse şayet düşünülmeden alınmalı.

Yorum bağlantısı
Alper DEMİR

Hava kanali ve delik yok benim dediklerim OEM gibi ama sadece marka farkı var..Hala daha kararsizim,oem diskler 180 TL brebolar 155 TL, OEM on balatalar 90-110 civarı brembo on balatalar ise 134 TL civarı..

Aralarında performans yönünden bir fark görür muyum kafam karıştı

Yorum bağlantısı
Hasan Ekci

Oem dediğiniz motorcraft yada fomoco marka  ise asıl üreticisi ate.

Yorum bağlantısı
Misafir

Orjinal balatalar da ses ya da titreme oluyor ve değişim olmuyor diye aklımda kalmış. Ben TRW almıştım ve çok memnundum. Kocaelindesiniz Kale marka balata bulabilirsiniz, çokça memnun var bu balatalardan. Disk olarak TRW düşünülebilir ancak önlerse şayet değişim olacak kesinlikle hava kanallı olmalı. Arkalar hava kanallı değildir. Muadil veya en çakma yan sanayi de olsa orjinali hava kanallı ön diski hava kanalsız üretmez. Bir yanlışınız var ya da arka disklerden bahsediyorsunuz. 

Yorum bağlantısı
Alper DEMİR

Hava kanallı diskler üzerinde belirli aralıklarla çizgiler olanlar değil mi ? Bu çizgiler su kanali mi oluyor yoksa ? Kale balatayi sordum burdada son zamanlarda bozdular pek iyi değil dediler..brembonun balatalari TRW,kale vs.gibi balatalardan daha iyi olmaz mi ?

Yorum bağlantısı
Misafir

Hava kanallı diskler üzerinde belirli aralıklarla çizgiler olanlar değil mi ? Bu çizgiler su kanali mi oluyor yoksa ? Kale balatayi sordum burdada son zamanlarda bozdular pek iyi değil dediler..brembonun balatalari TRW,kale vs.gibi balatalardan daha iyi olmaz mi ?

Arkadaşların dediği gibi genelde çakması mevcut. TRW kendini bu alanda kanıtlamış bir firma. Ben iki diski 180 e almıştım galiba. Hava kanallı dediğimi iki disk olması ve arada boşluk olması. Sizin dediğiniz de hava kanallı ancak genel olarak performans disk diye geçer ve modifiye araçlarda kullanılır genelde. ha bulabilirsiniz ve takarsınız olmaz mı olur tabi. 

Yorum bağlantısı
Alper DEMİR

Anladım orjinal disklerden fiyatı daha uygun balatalarda da pek fazla birşey oynamıyor aynı paralara denk geliyor..İleride yüklemeyi düşündüğüm için orjinal sistem beni pek fazla kurtarmayacaktır,onun için bu ısrar :)

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Ersin Alan
On 08.01.2015 at 19:27, Alper DEMİR yazdı:

Disklerin son durumu nedir memnun kaldınız mı ne marka kullandınız 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Brembo standart disk de yapıyor. Kutu brembo diye spor sanmayin. Uyarayim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
4 saat önce, Ersin Alan yazdı:

Mk3 e uygun brembo veya ebc disk int bulamadım nerden bulabilirim 

MASLAK ŞUBE
Atatürk Oto Sanayi Sitesi 1.Kısım 44. Sokak No:63 Maslak Sarıyer 34398 İSTANBUL
TELEFON
+90 212 346 43 21
+90 212 346 43 22
FAKS
+90 212 346 43 23
E-POSTA

2 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Brembo standart disk de yapıyor. Kutu brembo diye spor sanmayin. Uyarayim

Evet standart Brembolar da var, Üretici kalitesinde yan sanayi ürün denilebilir. Fiesta' ya almıştım Brembo. Ama, biraz kaliteli çıktı diyebilirim. Valeo almıştım 30K ' da bitmişti, Brembolar 70-80K buldu. Fiyatı da uygun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersin Alan
59 dakika önce, Tamer Topaç yazdı:
MASLAK ŞUBE
Atatürk Oto Sanayi Sitesi 1.Kısım 44. Sokak No:63 Maslak Sarıyer 34398 İSTANBUL
TELEFON
+90 212 346 43 21
+90 212 346 43 22
FAKS
+90 212 346 43 23
E-POSTA

Evet standart Brembolar da var, Üretici kalitesinde yan sanayi ürün denilebilir. Fiesta' ya almıştım Brembo. Ama, biraz kaliteli çıktı diyebilirim. Valeo almıştım 30K ' da bitmişti, Brembolar 70-80K buldu. Fiyatı da uygun.

Ben 9 ay önce diskleri değiştirdim lakin birsüredir titreme olayı yine başladı bende forumdaki bilgiler ışığında brembo ebc tarzı performans diski almaya karar verdim eğer standart diski brembınun diğerleri gibiyse hiç bir işimize yaramaz ebc zaten bulamıyorum 

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
On ‎21‎.‎07‎.‎2017 at 17:54, Ersin Alan yazdı:

Ben 9 ay önce diskleri değiştirdim lakin birsüredir titreme olayı yine başladı bende forumdaki bilgiler ışığında brembo ebc tarzı performans diski almaya karar verdim eğer standart diski brembınun diğerleri gibiyse hiç bir işimize yaramaz ebc zaten bulamıyorum 

Yazdığım fiirma ile görüşebilirsiniz. sipariş ile, istediğiniz ürünleri getirebiliyorlar. Ancak, Brembo gibi EBC' de de, standart ve spor disk ve balatalar var. Sipariş verirken buna dikkat edin zaten fiyat farkı var. Şu an benim aracımdaki ön disk ve balatalar 1500-1800 TL. civarı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Alan

Ebc ye 1200 tl fiyat çıktı performans diskine bana biraz yüksek şimdilik beklemedeyim titreme sürekli olan bir durum değil suan için yazı bir bitireyim bakalım 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

montaj hattında kullanılan marka neydi ve nereden bulabiliriz, merak ettim şimdi...

Yorum bağlantısı
Koray Demir
montaj hattında kullanılan marka neydi ve nereden bulabiliriz, merak ettim şimdi...

Üretim yeri fabrikasına göre değişiklik gösteriyor. Anlaşmalar gereği Mk 3 lerde Ate de kullanıldı Bosch da.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erman Uzun
On 08/02/2017 at 11:50, Ali Okay yazdı:

benim araçtada fren yaparken titreme mevcut . diskleri sildirdim ama sonuç değişmedi .

internette brembo marka disk ve balata buldum  .eğer orjinalse  fiyatı uygun geldi . 

http://www.otosupermarket.com/Ford-Mondeo-3-Fren-Diski-On-2001-2007-BREMBO,PR-35944.html

http://www.otosupermarket.com/Ford-Mondeo-3-Fren-Balatasi-On-2001-2007-BREMBO,PR-46017.html

Bunlar orjinal olabilir lakin spor disk ve balata değil sanırım standart üretim acaba mk3 e yeterli olabilir mi kullananlar açıklama yapar umarım

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
markası brembo, efsane fren tuning brembo özelliği beklemeyin ama
Abi s max ile mk3 veya 4 kasanın fren balata diski uyumlu mudur? Nette s max için pek ilan yok mondeo ile uyumludur diye düşünüyorum.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...