İçeriğe Yönlendir

Arabada Hapis Kalmak

Mahmut Yıldız

Recommended Posts

Mahmut Yıldız

Babamlar evde yoklar, bu nedenle evdeki çiçekleri sulama görevini bana verdiler. Ben de dün akşam işten gelince görevimi yerine getireyim diye düşünerek arabayla babamların evine gittim. Giderken de eşim çay koydu, gelince içeceğiz.. Ev yaklaşık 3-4 km mesafede.

Eve varınca arabadan indim ve kapıları elle kilitlemeye çalıştım. (Anahtarın kumandası çalışmıyor.) Sol kapıdan kilitleyince kilitleme sesi geldi ancak peşinden açılma sesi de geldi. Sol ön kapıyı kontrol ettim açılmadı ama arka kapı açıldı. Sadece sol ön kapı kilitlenmiş. Kapıları tekrar açmayı denedim olmadı, kilitlemeyi denedim olmadı.  Sağ kapıdan denedim olmadı. Bu arada bir sol kapı, bir sağ kapı derken çok üşüdüm. Zaten hava da -14 derece. Üşüdüğüm için arabaya girip kapıları içeriden açmayı denemeyi düşündüm, sağ kapıdan içeri girdim. Bu arada sağ kapı dışarıdan açma/kapama yapmadığı için sorun kilit mekanizmasında mı yoksa anahtarla soğuktan çeviremedim mi acaba diyerek kolu ileri ittim ve tüm kapılar kilitlendi ancak kolu çekince açılmadı. Sol kapıdan içeriden açmak için kolu çektim, yine açılmadı. Tam bu sırada bende ki üşüme gitti. Elimi cebime atınca da telefonu şarja taktığımı hatırladım. 

Aklıma kaloriferi açıp içeriyi ısıtmak geldi, motoru çalışıtırdım ama kısa sürede hararet düşmeye başladı. Ben de aracı biraz süreyim dedim ve sağdan sola geçmeye çalıştım. 1,82 boy ve  130 kg'ye ilave olarak giyilen bot, kazak ve kabanla geçmek epey dert oldu. Kol dayama kırılmış olabilir, kontrol etmedim. Bu arada belirteyim, geçerken el frenini indirdim, aklınız karışmasın. 

Neyse sola geçtim, başladım sürmeye. Kapılar açılmıyor, camlar donmuş açılmıyor, telefon yok. Kayseri'yi bilenler için yazıyorum, İldem, Toki, Beyazşehir arasında turlamaya başladım. Amaç aracı ısıtmak.

Tüm havalandırma kanallarını kapadım, sadece sol kapı kilidine verdim, olmadı, camın üst kısmına verdim olmadı, alta verdim olmadı. Bu arada boyuna geziyorum, yarım saat kadar oldu. Camın açma düğmesine basarken, elimde de aşağıya itmeye falan çalışıyorum ama olmuyor. Kapıları, camları sürekli deniyorum olmuyor. Sonunda eve geri dönmeye karar verdim, belki hanım camdan falan bakar da yardım isterim diye. Eve geldim, çaresiz bir kaç kez daha kapıyı ve camları denedim ama nafile. Son bir kez daha deneyince sağ cam açıldı. Tekrar sağa geçtim, kapıyı dışarıdan açtım. Sonra da babamlara gidip çiçekleri sulayıp eve döndüm.

Eve gelince eşimle aramızda geçen konuşma:

E: Hoşgeldin, nerede kaldın?

B: Arabada

E: Ya dalga geçme, ciddi soruyorum nerede kaldın, çok geciktin?

B: Ben de ciddiyim, araba kaldım.

Dedim ve başımdan geçenleri anlattım. Akşam akşam gülmek için güzel malzeme çıktı. 

Bu sabah işe araçla geldim, kapılar normal çalışıyor, dün akşam sanki garezi varmışçasına bana çektirmemiş gibiler.

Siz siz olun soğukta kapılara falan çok güvenmeyin, açılmaz arabaya giremezsin bir dert, açılmaz arabadan çıkamazsın ayrı dert. 

• Beğen 28
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Tahir neyi beğendin anlamadım, yazık la bana. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Hemşerim hiç sorma. Allahtan çıkarken sıkı giyinmiştim de çok üşümedim. Yoksa 10 dakikalık iş neredeyse 1,5 saat sürdü. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Neredeyse bana iç düşüyormuş.......Flash flash flash..... Aracının içinde donarak ölen adam.....heh heh heeee :D :D

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

geçmiş olsun kardeşim ama dayanamıyacağım gülüyorum ben   :sandalye:  :sandalye:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Geçmiş olsun.

Böyle zamanlarda en güzeli avm otoparkına girmek. Hatta içeride yıkamacı varsa su tutturmak :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Neredeyse bana iç düşüyormuş.......Flash flash flash..... Aracının içinde donarak ölen adam.....heh heh heeee :D :D

Valla aklıma gelmedi değil ama ya bagajı açar sığarsam oradan çıkarım dedim ya da camı kırarım dedim. Hatta camı kırarsam arabayı gece koyacak yer bile düşündüm.

Yazık Sana Mahmut :D

Yazık valla. Sabah iş yerinde anlattım, ustalardan biri abi ya arabada lpg/benzin olmasaydı ne yapacaksın dedi, halime şükrettim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

Valla benim de gülesim geldi :) Çayı koy geliyorum demeseydin sanırım arabada kalmazdın abi :) sırf o yüzden olmuş. Ben de ne zaman eşime geliyorum desem mutlaka son dakika iş çıkıyor :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

geçmiş olsun kardeşim ama dayanamıyacağım gülüyorum ben   :sandalye:  :sandalye:

Gül arkadaş gül, ben de çok güldüm ama eve gidince. 

Hocam, sen mühim değil de çaya yazık olmuş. İçilmeden bayatlamış  :p  :D

Bir daha çayı da yanıma alırım, soğukta bayatlamaz.

Geçmiş olsun.

Böyle zamanlarda en güzeli avm otoparkına girmek. Hatta içeride yıkamacı varsa su tutturmak :)

Su tutmak aklıma geldi ama sonra daha çok donar diye ve su kilit mekanizmasına zarar verir diye erteledim. Yoksa binanın önünde kornaya basmayı, ilk çıkanla eve haber vermeyi ve sıcak su ile kilitleri açmayı da düşündüm.

Valla benim de gülesim geldi :) Çayı koy geliyorum demeseydin sanırım arabada kalmazdın abi :) sırf o yüzden olmuş. Ben de ne zaman eşime geliyorum desem mutlaka son dakika iş çıkıyor :)

Bak bunu hiç düşünmedim ama çıkarken o sordu, ben de koy dedim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Murphy kanunu  :D  Ballı tereyağ sürülmüş ekmek dilimi elden düştüğünde tereyağlı ballı kısmının halıya gelme olasılığı, halının ne kadar yeni ve pahalı oluşuyla doğru orantılıdır  :D

sonsuz-enerji-kaynagi_153834.jpg

• Beğen 13
Yorum bağlantısı
Misafir

Hemşerim hiç sorma. Allahtan çıkarken sıkı giyinmiştim de çok üşümedim. Yoksa 10 dakikalık iş neredeyse 1,5 saat sürdü. 

Şaka bir yana geçmiş olsun Mahmut.

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

el freni sen diyene kadar aklımızda değildi zaten abi :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

:D  :D  :D Geçmiş olsun abi. İyiki anahtarı almışsın içeriye girerken. Yoksa şimdi farklı bir konu başlığı içeriği okuyor olabilirdik Allah korusun..  :fiuw:  :)

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Okurken gözümden yaş geldi, insanın başına neler geliyor. :) :) :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Mahmut, geçmiş olsun kardeşim. Ben tüm kapı lastiklerine, kilitlere soğuklar gelmeden WD40 sıktım; kapısını su dökerek açmaya çalışan abilerin, kardeşlerin yanından geçip gidiyorum. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Geçmiş olsun deyip güleceğim hiç aklıma gelmezdi :)

Mahmut, geçmiş olsun kardeşim. Ben tüm kapı lastiklerine, kilitlere soğuklar gelmeden WD40 sıktım; kapısını su dökerek açmaya çalışan abilerin, kardeşlerin yanından geçip gidiyorum. ;)

Sizin orda kış oluyor mu hocam :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Murat Abim, sıkıntı fitilde falan değil, kapı kilitleri çalışmıyordu. 

Yorum bağlantısı
Misafir

fıkra gibi olmuş, :) geçmiş olsun, soguklar başlamadan yani geçen hafta, tüm kapı fitilleri silikon sprey lendi, kilitler ve cam fitilleri wd40 landı, kontak ve otomatik anten dahil, el firenini hep çekdim şükür donmadı. :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

fıkra gibi olmuş, :) geçmiş olsun, soguklar başlamadan yani geçen hafta, tüm kapı fitilleri silikon sprey lendi, kilitler ve cam fitilleri wd40 landı, kontak ve otomatik anten dahil, el firenini hep çekdim şükür donmadı. :)

Soğuklar başlamadan ben de kapı kilitlerine wd-40 sıkmayı planlayacaktım ama bir türlü fırsat bulamadım. Sonra da bunlar oldu. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...