İçeriğe Yönlendir

Araç İçi Kamera A118C (B40) Gps'li Kapasitörlü Kamera

Olgu Erhan

Recommended Posts

Aydın Sert

Kameram bu hafta elime ulaştı. A118c2 versiyonu. Kapasitörlü ve GPS li seçim. Buradan Olgu abiye destekleri için tekrardan teşekkürlerimi sunarım.

Yarın A101' e 32GB hafıza kartı geliyor 39,99 TL. Bir adet ondan alacağım kamera için. İhtiyacı olan kaçırmasın. Ben daha uygun olanını bulamadım :)

Sanırım bir de aşağıda linkini paylaştığım çakmak çoklayıcı almam gerekecek. Çünkü kabloyu gizleyerek ancak yeterli olacak gibime geliyor.

https://urun.n11.com/diger/cakmak-uzatma-kablosu-3-metre-P196551421

Kameramız da bu.

bByW2b.jpg

5DYBkL.jpg

A13pqL.jpg

0EyQkB.jpg

4a05kG.jpg

JQ3v4Q.jpg

OoEPZD.jpg

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

170° den 130° ye çok radikal değişiklik olmuş 2. Versiyon için. Tamam 170 fazla ama 150° falan olsaydı bari.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Şimdi şöyle bir sorunum var. Geçen hafta kamera için A101' e gelen Hı Level marka Class10 32GB hafıza kartı aldım. Kameraya taktım "cluster size wrong. Please format" uyarısını aldım. Baktığım videolarda hafıza kartını biçimlendirdikten sonra kameraya takılması gerektiği yazıyordu. Denedim fakat hafıza kartı korumalı diyordu ve izin vermiyordu. Evde bulanan 2GB lık bir kart vardı onu biçimlendirdim ve taktım sorun kalmadı.

Şimdi yeni bir kart almak üzereyim. Sizce aşağıdaki kartlardan hangisini almalıyım?

https://urun.n11.com/hafiza-kartlari/samsung-evo-plus-32gb-64gb-128gb-256gb-micro-sd-hafiza-karti-P105315384

https://urun.n11.com/hafiza-kartlari/sandisk-32gb-microsd-48mbs-class10-hafizakarti-sdsqunb-032g-gn3m-P141334479

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin
(düzenlendi)
11 dakika önce, Aydın Sert yazdı:

Şimdi şöyle bir sorunum var. Geçen hafta kamera için A101' e gelen Hı Level marka Class10 32GB hafıza kartı aldım. Kameraya taktım "cluster size wrong. Please format" uyarısını aldım. Baktığım videolarda hafıza kartını biçimlendirdikten sonra kameraya takılması gerektiği yazıyordu. Denedim fakat hafıza kartı korumalı diyordu ve izin vermiyordu. Evde bulanan 2GB lık bir kart vardı onu biçimlendirdim ve taktım sorun kalmadı.

Şimdi yeni bir kart almak üzereyim. Sizce aşağıdaki kartlardan hangisini almalıyım?

https://urun.n11.com/hafiza-kartlari/samsung-evo-plus-32gb-64gb-128gb-256gb-micro-sd-hafiza-karti-P105315384

https://urun.n11.com/hafiza-kartlari/sandisk-32gb-microsd-48mbs-class10-hafizakarti-sdsqunb-032g-gn3m-P141334479

Ben de ucuz diye A101den 2 tane aldım. Ancak Viafo 118c'ye takınca "card full" hatası verdi. Sansumg evo plus normal çalışıyor ama bu çalışmıyor. Tekrar biçimlendirdim fat 32 olarak ama yine aynı hatayı verdi. Bu sıkıntı çözülebilir mi yoksa geri mi iade edelim?

tarihinde Ertan Alptekin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
35 dakika önce, Ertan Alptekin yazdı:

Ben de ucuz diye A101den 2 tane aldım. Ancak Viafo 118c'ye takınca "card full" hatası verdi. Sansumg evo plus normal çalışıyor ama bu çalışmıyor. Tekrar biçimlendirdim fat 32 olarak ama yine aynı hatayı verdi. Bu sıkıntı çözülebilir mi yoksa geri mi iade edelim?

Ben direk iade ettim. Zaten linkini verdiklerimle aralarında 6 lira fark var. Boşuna dememişler ucuz etin yahnisi...

Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin
14 dakika önce, Aydın Sert yazdı:

Ben direk iade ettim. Zaten linkini verdiklerimle aralarında 6 lira fark var. Boşuna dememişler ucuz etin yahnisi...

https://urun.n11.com/hafiza-kartlari/samsung-32gb-evo-plus-micro-sd-hafiza-karti-c10-u1-95mbs-P223443139

Ben bu linkten almıştım. Sıkıntı yaşamadım. İade ederken özel bir neden belirtmek gerekiyor mu?

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
13 dakika önce, Ertan Alptekin yazdı:

https://urun.n11.com/hafiza-kartlari/samsung-32gb-evo-plus-micro-sd-hafiza-karti-c10-u1-95mbs-P223443139

Ben bu linkten almıştım. Sıkıntı yaşamadım. İade ederken özel bir neden belirtmek gerekiyor mu?

Şimdi ben de aynı yerden aldım.

Yok gerekmiyor. Sadece fişi olsun yanınızda ve üzerinden 1 hafta geçmesin. 

Ben; kart taktığım cihazda hata verdi çalışmadı, farklı bir kart ile denedim çalıştı dedim. Sorunsuz iade aldılar. Zaten hakkınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

Ben de az önce iade ettim. Arabada kameraya takip gösterdim çalışmadığını. Fotoğraf çekip A101 merkeze de gönderdiler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Kameraya yeni almış olduğum Samsung 32GB hafıza kartını taktım ve kurulumu tamamladım. Haftasonu ise araca montajını yapacağım fakat aklıma takılan bir iki konu var.

- Şimdi kameranın güç kablosu çakmaklığa kadar yeterli, başka bir kabloya gerek yok. Montajı yaptıktan sonra kablo çakmaklıkta devamlı duracak. Çünkü ben park halinde de harekete duyarlı olarak kayıt yapmasını istiyorum. Bu durumda kamera hep açık mı kalacak, kalırsa akünün durumu ne olur?

- Çekilen kayıtlarda hız bilgisi görülüyor fakat kartı bilgisayara takıp videoları izlerken bilgi yok. Bunun herhangi bir ayarı mı var?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bunun özel bir programı var. Videoyu Onunla açarsanız hem konum hem hız görürsünüz.
Park edince de Park modunu veya hareket sensörlü modu kullanmalısınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ertan Alptekin

Benim su an arabamda kullandığım da viafo ama Gearbestte viafo göremedim..

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Aydın Sert

Kameram bu zamana kadar sıkıntısız çalışırken, haftasonu markete gittim. Park ettiğimde açık bıraktım park modunda, geldiğimde sadece power ışığı yanıyordu ama ekran siyahtı. rec ve mic ışıkları yanmıyordu. Kapatıp açtım resetledim ama ekran gelmiyor. Evde telefon şarjı ile denedim yine aynı, hafıza kartını çıkardım ama yine çalışmadı sadece power ışığı beyaz yanıyor o kadar ekran yok. Sorun ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
On 03.12.2017 at 15:07, Hasan Yıldız yazdı:
On 19.09.2017 at 16:11, Hasan Yıldız yazdı:
Selamlar
Gearbest ten a118c kameram geldi.Welcome ekranı ile açılan ve üzerinde b40s 20160727 yazılım olan cihaza viofo yazılım yükledim lakin şuan viofo ekranın da kalıyor.Ne yaptım ettim ise b40s yazılımı tekrar bulamadım.Yardım ederseniz sevinirim...

Uzun bir aradan sonra sorunu giderdim.Uygun yazilimi bulmak biraz zaman aldi ama mutlu son.Ayni sorunu yasayan arkadaslar vardi yanilmiyor isem.Seve seve yardimci olurum....

Hasan Bey Merhaba,

Bende de aynı sorun var. Kamera açılmıyor. Sadece ortadaki beyaz ışık yanıyor. Nasıl çözümlediniz?

Yorum bağlantısı
Hasan Yıldız
Hasan Bey Merhaba,
Bende de aynı sorun var. Kamera açılmıyor. Sadece ortadaki beyaz ışık yanıyor. Nasıl çözümlediniz?
Sizin kamera orjinal Viafo A118 C mi yoksa replika A118 C lerden mi?.Sorunlarimiz Ayni degil sizin sikintiniz muhtemelen donanimsal ,ben yazilimina mudahele ettigim icin yazilimsal bir sorun yasamistim.Yine de Yazilim deneme de fayda var.Tam modelini soyleyin ona gore yazilim bulup bir deneyin.
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
14 dakika önce, Hasan Yıldız yazdı:
56 dakika önce, Aydın Sert yazdı:
Hasan Bey Merhaba,

Sizin kamera orjinal Viafo A118 C mi yoksa replika A118 C lerden mi?.Sorunlarimiz Ayni degil sizin sikintiniz muhtemelen donanimsal ,ben yazilimina mudahele ettigim icin yazilimsal bir sorun yasamistim.Yine de Yazilim deneme de fayda var.Tam modelini soyleyin ona gore yazilim bulup bir deneyin.

Orjinal Viofo  A118C2 V2. İkinci versiyon. Bir kaç aydır sıkıntısız kullanıyordum. Park ettim kamera da açıktı, geldiğimde sadece ortadaki beyaz power tuşu yanıyordu. Sd kartı çıkardım olmadı. Evde telefon şarjı ile açtım yine olmadı. 

bByW2b.jpg

JQ3v4Q.jpg

Yorum bağlantısı
Hasan Yıldız
Orjinal Viofo  A118C2 V2. İkinci versiyon. Bir kaç aydır sıkıntısız kullanıyordum. Park ettim kamera da açıktı, geldiğimde sadece ortadaki beyaz power tuşu yanıyordu. Sd kartı çıkardım olmadı. Evde telefon şarjı ile açtım yine olmadı. 

bByW2b.jpg
JQ3v4Q.jpg
http://www.viofo.com/download/firmware/a118c/FWB40A.bin

Linkteki yazilimi fat 32 ile bicimlendirdiginiz hafiza kartina atin.Karti kameraya takip guc kablosunu takin.Kamera kirmizi isigi yanip sonerek yazilimi yukleyecek.Eger ki donanimsal bir sorun yok ve yazilimsal ise normal olarak acilacak.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Olgu Erhan
On 13.03.2018 at 16:55, Aydın Sert yazdı:

bByW2b.jpg

JQ3v4Q.jpg

Viofo supporta yazın çok ilgililer, yardımcı olacaklardır.

http://support.viofo.com/support/home

Ticket ATın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürkan Başbağcı

A118C kapasitörlü modelini 1.5 senedir aktif olarak kullanıyorum halen çalışıyor. GPS de almıştım.

Ama tabi aküye de bağlatmadım, çakmaklıktan da kullanmadım. 

Aldım 8800lük bir taşınır şarj aleti, onunla yaklaşık 10 saat kayıt yapıyorum. İleride sorun olursa ve bir daha alıcak olursam aynısını alırım düşünmeden.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Dün densizin biri kartal köprüsünden kartal sahile inen yoksa önüme atladı, videoyu salt okunur yapayım dedim ekranı açınca bembeyaz bir görüntü ile karşılaştım. Elektriği kestim kapandı taktım çalıştı. Güvenilirlik kalmadı artık iyice, yeni cihaz şart oldu, 45 dolara xiaomi cazip gelmişti ama wifi + GPS olsun istiyorum, a119 alsam 7/24 çalışınca 2 sene de a118c gibi yamulurmu acaba İzmir Antalya sıcağında.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Hocam dual lensli olanlar sıcağa daha dayanıklı onlara bakın.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Kamerayı arka üste içeri koysak kabini de alsa anlamlı olur mu?

Tanıtım çekimler böyle yapılıyor.
Yanları da alacağı için bence güzel olur.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...