İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - 1.4 TDCİ Aracım 2000 Devirde Tekleme Yapıyor

selim kırılmaz

Recommended Posts

selim kırılmaz
(düzenlendi)

Arkadaslar Arabam Ford Fıesta 1.4 Dızel 2011 Model Araba Vıteste Iken 2000  Devıre Gelırken Tekleme Yapıyor Gaz Kesıyor Gıbı Sankı Sızce Ne Olabılır?

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

ARKADASLAR ARABAM FORD FIESTA 1.4 DIZEL 2011 MODEL ARABA VITESTE IKEN 2000  DEVIRE GELIRKEN TEKLEME YAPIYOR GAZ KESIYOR GIBI SANKI SIZCE NE OLABILIR

Selim Bey,

Konunuz uygun başlık altına taşınmıştır.

Mesaj yazarken imla kurallarına dikkat etmeye çalışıyoruz ve büyük harf kullanmıyoruz..

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
selim kırılmaz
(düzenlendi)

tesekurler

tarihinde selim kırılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Can Yıldırım

Yakıt filtresini en son nezaman Değişti

Yorum bağlantısı
Volkan Turkmen

2000 devir civarı turbonun devreye giriş devirleridir. Ama problemin birçok nedeni olabilir. Teknik olarak incelenmedikçe kesin sebep söylemek mümkün olmaz.

Yorum bağlantısı
selim kırılmaz

bakımda degıstı yakıt fıltresı

bende turbodan suphelenıyorum da daha once basına glen oldumu dıye sormak ıstedım

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Çözümü bilmiyorum ama sıcak soğuk motorda bu teklemeler farklı oluyor mu? Ayrıca her viteste yapıyor mu? Yoksa arada sırada mı yapıyor?

Yorum bağlantısı
selim kırılmaz

Çözümü bilmiyorum ama sıcak soğuk motorda bu teklemeler farklı oluyor mu? Ayrıca her viteste yapıyor mu? Yoksa arada sırada mı yapıyor?

motor ısınıcada yapmaya devam edıyor genellıkle 3 ve 4. vıtesde yapıyor

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Yasir Baş

Değerli forum üyeleri merhaba,

Arabamı ilk aldığımda da fark etmiştim ancak çok üstünde durmadım. Dün akşamda aynı şeyleri yaşayınca sizlerin fikirlerine başvurmak istedim.

Sıkıntı ; araba 2000 devir civarında iken ve genelde 3.viteste denk geldi bir tekleme yapıyor çekmiyor gibi(arabanın içinde gayet hissedilir şekilde sarsıntıyı hissettiriyor) az daha gaz veriyorum düzeliyor. Dün akşam aynı şeyi yaşadım yavaşlayıp tekrar 3 e atıp yine 2000 devir civarına gelince yine aynısını yaptı yine 2000 deviri geçince düzeldi. Sonraki denemelerimde de ise tekrar yapmadı.

Konuyu daha önce yaşamış/bilgisi/tecribesi/yorumu olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyoruz.

Yorum bağlantısı

Değerli forum üyeleri merhaba, Arabamı ilk aldığımda da fark etmiştim ancak çok üstünde durmadım. Dün akşamda aynı şeyleri yaşayınca sizlerin fikirlerine başvurmak istedim. Sıkıntı ; araba 2000 devir civarında iken ve genelde 3.viteste denk geldi bir tekleme yapıyor çekmiyor gibi(arabanın içinde gayet hissedilir şekilde sarsıntıyı hissettiriyor) az daha gaz veriyorum düzeliyor. Dün akşam aynı şeyi yaşadım yavaşlayıp tekrar 3 e atıp yine 2000 devir civarına gelince yine aynısını yaptı yine 2000 deviri geçince düzeldi. Sonraki denemelerimde de ise tekrar yapmadı. Konuyu daha önce yaşamış/bilgisi/tecribesi/yorumu olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyoruz.

Merhaba Yasir Bey,

Konunuz birleştirilmiştir. Buradan devam edebilirsiniz.

Yakıt filtresi yada turbo kaynaklı olabilir.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Merhaba Yasir Bey,

Konunuz birleştirilmiştir. Buradan devam edebilirsiniz.

Yakıt filtresi yada turbo kaynaklı olabilir.

Saygılarımla,

Teşekkürler

motor ısınıcada yapmaya devam edıyor genellıkle 3 ve 4. vıtesde yapıyor

Bende de aynı sıkıntı var ve sadece 3. viteste yapıyor gibi geldi. Konuya bakınca benim yaşadığım sorun ile birebir aynı. Dün bir kaç defa yaptı sonra yapmadı. Çözümü/sorunu bulan oldu mu acaba?

Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Bende de aynı problem aynı bahsettiğiniz devirde vardı. Würth dizel katkısı aldım ve sorunum çözüldü. Bir de vites geçişlerinde falan dikkat edin ayağınız debriyajda 0,5 cm bile kalıyorsa komple kaldırmanızı tavsiye ederim :)

Vites değiştirdikten sonra bir iki saniye ayağım debriyaj üstünde kalıyor ama birden çekince sarsıntı yapar diye düşünüyorum ama yanlış mıyım sizce?

Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Ben dizel katkısını koyduktan sonra dediğim gibi tekleme problemim tamamen kesildi. Ayrıca dikkat ettim ki ayağım çok az da olsa debriyajda kalıyormuş, sonradan fark ettim. Würth koyduktan sonra tekleme sorunumun ortadan kalktığını söyleyebilirim.

Ayrıca teklemelerin map sensörü kaynaklı olabileceğini söylemişti Sabri Usta. Aracı bir kontrol ettirmenizi tavsiye ederim.

Teşekkürler.. Öncelikle internetten katkı siparişi vereceğim sonra bir ustaya da gidelim bakalım ne olacak

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Çetin Çöne

Teşekkürler.. Öncelikle internetten katkı siparişi vereceğim sonra bir ustaya da gidelim bakalım ne olacak

Aynı problemin benzeri bendede mevcut. 1 senedir farkettiğim bir durum ancak son zamanlarda daha arttığını hissettim.

%90 5. viteste hissedilir bir durum ve 2000-2250 devir civarında yapıyor ve biraz gaz verip veya biraz gaz azaltırsam geçiyor. Çoğunlukla yokuşlarda sabit hızda giderken yapıyor hılanırken hissetmiyorum. Würth yaklaşık 5000km önce attım + sını göremedim belki katkıdan sonra daha artmış olabilir.

Maf sensörü temizlemdi, ve rutin bakımları yapıp yola çıktım 500 km uzun yol yaptım ancak hala devam ediyor.

Sizce neye baktırmalıyım?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Yasir Baş

Aynı problemin benzeri bendede mevcut. 1 senedir farkettiğim bir durum ancak son zamanlarda daha arttığını hissettim.

%90 5. viteste hissedilir bir durum ve 2000-2250 devir civarında yapıyor ve biraz gaz verip veya biraz gaz azaltırsam geçiyor. Çoğunlukla yokuşlarda sabit hızda giderken yapıyor hılanırken hissetmiyorum. Würth yaklaşık 5000km önce attım + sını göremedim belki katkıdan sonra daha artmış olabilir.

Maf sensörü temizlemdi, ve rutin bakımları yapıp yola çıktım 500 km uzun yol yaptım ancak hala devam ediyor.

Sizce neye baktırmalıyım?

Açıkçası bendeki durum şehir içi kullanımda artıyor, uzun yol yapınca ve bir de katkı koyarsam uzun yolda geçiyor. Ben bu olayın  biriken kurumlardan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Ne yapabilirime gelince İstanbul'da Forum'un güvendiği bir ustaya gidebilirsiniz sorunu çözmek için. 

Birde ben yaptırdım karını da gördüm, egsozun motorla birleştiği yerde diyafram gibi bir şey var onu egsozcular temizliyor veya motora birleşim noktasından kesip elinde olan ve araca uygun olan temiz bir tanesini tekrar kaynak yapıyor. buda arabayı rahatlatıyor.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
murat fırtına

merhaba aynı sorun bendede var ford fusion 1.4 tdci 2005 113bin km. sorunu çözen varsa yazsın lütfen

Yorum bağlantısı
Emre yağmur

sanırım yakıt filtresinden kaynaklanıyor. bazen petrol istasyonlarının sattığı yakıt çok kalitesiz oluyor. yakıt filtreside yakıtı süzmekte zorlandığı  için motor tekleme yapıyor

Yorum bağlantısı
Hasan Baş

Serviste yazılım güncelleme yapılsın sorununuz hallolur

Yorum bağlantısı
Ömer Zahit Kara

Aynı sorun benim 2015 tdci fiestamda da var. araç şuan 5000 km de. 0 km den beri var bu sorun. sadece 2. viteste yapıyor fakat arasıra. örneğin ikinci viteste hızlanırken yarım saniyelik bir tekleme oluyor sanki yarım saniye boyunca mazot gitmiyor ya da yanma olmuyor gibi daha çok düz yolda değilde yokuş çıkarken hissediliyor. ilk bakıma gittiğimde soracağım bende sebebini. farklı yerlerden yakıt aldım ama yine aynı. her 30-40 defasında 2. viteste oluyor bu. 

Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Bu kronik herhalde bende de yapıyor. 2000 devire gelmek üzereyken silkelemeye başlıyor az gaz verince düzeliyor. Ustaya gitmeye korkuyorum valla..

Yorum bağlantısı
Ömer Zahit Kara

Ayni sorun bendede var,genelde 4.viteste oluyor,araci sanki biri tutup tutup birakiyormus gibi sallaniyor,buyuk ihtimal yakit filitresi uzun zamandir degismedi ondan diye dusunuyorum

İşin garip tarafı, benim araç ilk aldığımdan beri böyle.

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Ahmet Gürcan

Arkadaslar sorun bende de var her viteste 2 bin devir civarlarinda saniyelik tutup birakiyor,

Halen cozulmedi mi, cozen varsa soylesin lutfen

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Yusuf Genc

Selamlar benim fusion aracim var uzun zamandan beri 1800 2200 devir arasinda ozellikle 3. Viteste ve hafifte olsa rampalarda kesiklik yapiyor. Gitmedigim usta baglatmadigim cihaz kalmadi. Tum musurler. Sensorler. Enjektotorler. Kontrol edildi ancak bir sonuc alamadim. Bu konuda deneyimi olan ve sorunu cozen var ise yardimlarinizi bekliyorum. 

Yorum bağlantısı
Misafir

Benzin pompasına baktırın derim, yada mazot hangisi varsa, yıllar önce astra aracımda başıma gelmişti , aynı şey olmaya bilir ama pompada bir role mi nedir tam hatılıyamadım 10 yıldan fazla oldu, küçük bir operasyon la düzelmişti.

Yorum bağlantısı
Yusuf Genc

İlginiz icin tesekkur ederim. Mazot pompasina da baktirdim hic bir problem gormediler. Ayrica Tum Elektrik tesisatlarini kontrol ettirdim. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...