İçeriğe Yönlendir

Saygısız Sürücüler...

Uğur Köker

Recommended Posts

Uğur Köker

istanbul trafiği artık iyice çekilmez bir hal aldı desem yeridir,insanlar iyice kabalaştı ve saygısızlaştı;az önce ana yolda gidiyorum baktım yan yoldan iett şoförü yola çıkmaya çalışıyor,yavaşladım yol verdim geçti, tabiki arkasında sıralı bir sürü otomobilde malumunuz üzere hemen burunlarını soktular,3-4 otomobile daha yol verdim baktım olacak gibi değil girenin ardısı arkası gelmiyor,arkamdakiler de selektör yapıyor trafik aksıyor yol vermeyi bırakıp ilerleyim derken bir saygısız taksi şoförü ısrarla burnunu soktu kafa kafaya verdik.nasıl küfür ediyor el kol hareketi yapıyor ;yol benim hakkım yeterince müsama gösterip yol vermişim vay efendim neymiş o geçecekmiş,akşam akşam tüm günün yorgunluğu üzerine bir de bunun insanlara denk gelince insanın sinirleri zıplıyor.gerçekten trafikte çok sabırlı olmak gerekiyor hem de çoookkkkk...

Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Akşam iş çıkışı dar bi sokakta bi brodwayi iki kişi iteleyerek bir sokağa park etmeye çalışıyorlardı. Ben de durdum bekledim aracın geri geri gelip yanaşmasını. Adamlar geri ger itelerken bana yaklaşmaya başladı belki durur dedim ama baktım geliyorlar bende sellektör çaktım. Hani arkada varım dikkatli gelin diye. Adam inip de el kol hareketi yaptı görmüyor musun araba çalışmıyor diye. Benim yaşlarda biriydi. Araçtan inseydim birbirimize girerdik ama takılmadım bekledim geri geri park etmelerini. Park ettiler bende çektim gittim. Bazen görmemezlikten geleceksin bazı şeyleri. Kim vurdu ya gitmek çok kolay trafikte. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tamer Geveci

Aman sinirlerinize hakim olun , trafikte insanlardan korkuyorum artık .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

Bazen mutlu mutlu arabaya biniyorum. Sizin anlattığınız gibileri görünce ne keyfim kalıyor ne de mutluluğum. En güzeli takmamak. Ben İzmit gibi bir yerde sırf trafiğe (ne kadar olacak ki?)takılmamak  için yolu çoğu zaman uzatıyorum. İstanbul gibi bir yerde çok zor? En güzeli kimseyi takmamak. Bırakın onlar kendini zeki zannetsin...  

Yorum bağlantısı
Sinan Kozan

hele bi de konya merkezin trafigini görün kural diye birşey yok millet kafasına göre hareket ediyor.

Yorum bağlantısı

Dün İstanbul Avcılarda bir aile ziyaretine gittim. Gitmez olaydım. 4 saat trafikte kaldım. Avcılar E-5ten köprüye gelene kadar 4 saat geçti. Üstüne üstlük trafikte girdiğim günah da bana kaldı. Bu trafiği her gün çeken var dedim kendime. Bu nasıl bir sabırdır. Ben küçük şehrimde mutluyum arkadaş :)

İstanbul gelip metrobüs ve metro ile çocuksuzsan gezilir gerisi artık olmuyor anlaşılan. 2006-2008 arasında çok gidip gelmişimdir İstanbula gezmeye ve hep zevk alarak gezmişimdir. Ama artık külfet geliyor resmen. Ya da yaşlanıyoruz :)

Yorum bağlantısı
Hasen Kara

İnsana insan, çakala çakal olacaksın abicim. Camı indirip kol dışarda gezeceksin bak ses çıkarıyorlar mı :D şaka bir yana sakin olmak lazım. İnsanlık bitmek üzere.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Geçenlerde trafikte ilerlerken yaya geçidinde durup bekleyenlere yol verdim (ki zaten yol hakkı onların adı üstünde yaya geçidi) arkamda uzuuuuuuunnnn bir korna. Baktım belediye otobüs şöförü bana saydırıyor.

Camı açıp "ne var" dedim "arkana baksana durmadan önce" diyor.

Yahu dedim burası yaya geçidi. En son "Ya yürü git bak inmiyim aşşa" dediğini duydum.

Sonrası malum, karakol ifade şahit hastane darp raporu derken gecem zehir oldu.

Keşke  ben KİCK BOX yapıyorum üzerime gelme dediğimde beni ciddiye alsaydı.

Neyse biraz dinlensin evde.. zaten çok stresli bir işleri var.. Yazık.. Üzülüyorumda bazen..
Çok yufka yürekliyim çookk..

• Beğen 16
Yorum bağlantısı
Tevfik Özdemir

Kesinlikle Katılıyorum adam ters yone girmiş trafiği kilitlemiş korna çalınca bide artistlik yapıyo

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Geçenlerde trafikte ilerlerken yaya geçidinde durup bekleyenlere yol verdim (ki zaten yol hakkı onların adı üstünde yaya geçidi) arkamda uzuuuuuuunnnn bir korna. Baktım belediye otobüs şöförü bana saydırıyor.

Yahu dedim burası yaya geçidi. En son "Ya yürü git bak inmiyim aşşa" dediğini duydum.

Neyse biraz dinlensin evde.. zaten çok stresli bir işleri var.. Yazık.. Üzülüyorumda bazen..

Arka cama yazsaydın abi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Arka cama yazsaydın abi :)

eğer uyarmadan müdahele etseydim ciddi şekilde suçlu duruma düşerdim. ama ben en az 1 defa uyardım kendisini. Şahitlerim de var...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Senin yaptığın iyilik değil aslında bilinçlendirme zira bu tip beyfendiler (anladın onu) hiç yumruk yemedileri için höt dedi mi herkesin kaçacağını sanıyorlar bilge insanlar olarak bizler yumruğun bilinçlendirici etkisi ile toplumu eğitmemiz gerektiğini düşünüyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

İZmirden geliyorum dün gece. Şehiriçi geçişlerinde  (Orhangazi, yalova, Akhisar vb) istisnasız kırmızı ışıktan yeşile dönüp basıp kalkarken arkama yapışıp en az 20 sefer selektör yapan ÖKÜZLERİ buradan saygıyla kınıyorum. Benim arabanın 0-100 performansı 10.5 saniye. Ama bunu ille de maksimum kullanmak zorunda mıyım? mantıklı ve seri biçimde kalkmama ve sağımda da sollamakta olduğum araçlar olmasına rağmen bu öküzlük niye?

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

İstanbul'da birine sinirlenmeden 1 km gitmek mümkün değil maalesef, ancak dikkatli olmak gerekiyor çünkü çoğu insan bileğinin gücüne güvenmiyor bıçaklanmak veya vurulmak çok kolay bu şehirde.

Yorum bağlantısı

Ben Cumartesi günleri trafiğe çıkmıyorum. Çünkü haftaiçi arabayı çıkartmayanlar arabayla yola çıkıyor, haftaiçi evinde oturanlar da dışarı çıkıyor. 

Park, bahçe, ördekli kuğulu göller olmadığı için, hayatında bunlardan haberi olmayan vatandaşlarımız yöneticilerden, devletten bu tarz yerler talep etmiyor, avm lerde gürültü, uğultu içerisinde haftasonu gezmesi yaptığını zannediyor. Ne yapsınlar. 

Ben Cumartesi günleri trafiğe çıkmıyorum. Çünkü haftaiçi mesai saatlerinde trafik yoğunluğu artarken, Cumartesi günü saat 12:00 den 02:00 ye kadar her an ve her yer tıkalı oluyor. Üstüne üstlük anlayamadığım bir mantık olarak otobüs saatleri seyreliyor ve süreleri kısalıyor. Haftaiçi saat 06:00-23:00 saatleri arasında 20 dakikada bir yapılan bir otobüs seferi Cumartesi günleri 07:00-21:00 saatleri arasında 40 dakikada bir yapılıyor. Bu ne saçma mantıktır yahu.

Ben Cumartesi günleri trafiğe çıkmıyorum. Çünkü deniz ulaşımının rahatlığı ve hızı halen daha yetkililer ve vatandaşlarımız tarafından idrak edilemedi. Örneğin Avcılar'dan Kadıköy'e ve hatta teee Pendik'e kadar denizotobüsü vardı. Ne güzel gidip geliyorduk. Üstelik yolda Bakırköy'e uğrayıp Bakırköy-Kadıköy yolcuları da alınıyordu. Önce saatlei saçmalattılar. İlk sefer 7:30 dan 9:30 a alındı! Kim biner o saatte! Sonra "talep yok" dendi. E tabi olmaz! Sonra da gğnde 1 sefer sabah Kadıköy-Avcılar (sabah gidilen yön tam tersi oysa) bir sefer de akşam Avcılar-Kadıköy (akşam talep daha çok aksi yöne) seferi var. Yakında kaldırırlar.

İstanbul trenleri yok edildi. Ne zaman açılacak? Yılaardır neden yeni denizotobüsü alınmıyor? V.s, v.s. Trafiğin iyice saygısızlaşmasının ana nedenlerinden biri de bu arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Bende genelde haftasonları araçla dışarı çıkmama taraftarıyım, çıksamda anca kısa mesafelere giderim,şehir kalabalık,cebimizde para olmasa da araba alacak parayı bi şekilde bulup araba aldığımız için ayrıca da millet olarak içimizde bastırılmış okadar çok duygu olduğu için(fazla çalışma,hayat şartlarının durumu,aile içi sıkıntı vs. vs....) içimizde tahammül duygusu kalmadı bu nedenle, hayatı pek sallamayanlar ve öfke kontrolünü beceren insanlar -ki oranı muhtemelen istanbulda %5-10 dur- onlar birşekilde Amman deyip geçiyor,diğerleri doğal olarak patlıyor. En güzeli istanbuldan göçmek :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Naim Durmaz

İstanbul'da trafiğe çıkan birçok sürücü trafiğin tamamen kendilerine ait olduğunu ,kendilerine has kurallar olduğunu düşünüyor.Kurallara dikkat ederek araçlarını süren kişilere sanki inanılmaz bir nefret duyuyorlar,

Yolda giderken asla yavaşlamak veya durmak istemiyorlar,bu kişiler trafik ışıklarında bile zor bela dururken trafik lambası olmayan yaya geçitlerinde sizin durup yayaya yol vermeniz direk kavga sebebi olabiliyor ,

Altlarındaki araç ile size çarpması hiç önemli değilmiş gibi sizi sıkıştırabiliyorlar,

Taksi sürücülerini sormayın onların sürekli acelesi var,

İstanbul'da yaşayan arkadaşlarım ,hepiniz haklısınız sakin olabilmek çok zor ama öyle bir sürücü profili var ki etrafımızda bize sadece  2 seçenek kalıyor ,

1- Ya La Havle çekip Allah'tan sabır isteyeceksiniz

2- Ya da aracınızdan inip artık sonu nereye giderse "ya o ya ben " diyeceksiniz

Çoğunlukla ailem ile trafiğe çıktığım için sabırlı olmak zorundayım ,tek çıkarsam yaşadığımı sinir harbi ile o günüm inanılmaz kötü geçiyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

Sırf bu yüzden genllikle araç kullanmamaya dikkat ediyorum haftasonu metro ile yolculuk yapmaya başladım  yoksa elimden büyük bir kaza çıkacak.

Yorum bağlantısı

Yollarda hiçbir şekilde "devlet olmayışı" da cabası. Öfke patlaması yaşayan, kendi kurallarını koyan, istediği gibi davrananlara devlet "hop, burada ağa benim. Benim dediğim olur" dese bu şikayetlerimiz bir nebze azalır. Avrupalı sürücülerde de bastırılmış duygular var ancak onların bu bastırılmış duygularını da bastırabilen bir otorite, yumruk var.

Ben 80 hız sınırı olan yolda 80 ile gidiyorum. Yanımdan bir adam 110-120 ile geçiyor. Ceza yiyecek mi, yemeyecek mi. Bilmiyoruz ki. Bilsek ki kesin ceza yiyecek, biz de ona göre davranırız.

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Bunun trafikle doğrudan ilgisi yok, maalesef bu "öküzlük" içimizde var. Otomobil gibi görece teknolojik bir araçla bu öküzlük birleşince de ortaya pek de hoş olmayan durumlar çıkıyor.

Kabullenip ona göre davranmak lazım, maalesef çoğunluk böyle yaşamayı tercih ediyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

İZmirden geliyorum dün gece. Şehiriçi geçişlerinde (Orhangazi, yalova, Akhisar vb) istisnasız kırmızı ışıktan yeşile dönüp basıp kalkarken arkama yapışıp en az 20 sefer selektör yapan ÖKÜZLERİ buradan saygıyla kınıyorum. Benim arabanın 0-100 performansı 10.5 saniye. Ama bunu ille de maksimum kullanmak zorunda mıyım? mantıklı ve seri biçimde kalkmama ve sağımda da sollamakta olduğum araçlar olmasına rağmen bu öküzlük niye?

ülkemize sattıkları araçlara selektör donanımı koymamaları lazım. Bir işe yaramıyor zaten. tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Mesleğim gereği satış temsilcisi olduğum için bütün gün trafikteyim.Senedede yaklaşık 65 000 km yakın yol  yapıyorum.İstanbul gibi mega bir kentin anadolu yakasında çalışıyorum aynı zamanda batı karadenizde bartına kadar olan bölgeye bakıyorum. Anadolu yakasında  ve baktığım bölgede aklınıza gelen hemen hemen bütün avm lere giriş çıkış yapıyorum.İstanbul trafiğinde tek bir kural var malesef oda benim işim görülsünde gerisi ne yaparsa yapsın. :angry: İnsanlar vurdum duymaz saygısızlık diz boyu kimse kendinden başkasını inanın zerre kadar düşünmüyor.Bazen düşünüyorumda bu trafikte  Memati olsa kafasına sıkmadığı adam kalmaz :D .Öküz o kadar çokki.Trafik için en iyi çözüm erken yaşta eğitim ve saygı başka türlü siz istediğiniz kadar yol yapın yinede çözüm değil.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...