İçeriğe Yönlendir

Mondeo IV - Koltuk Isıtma Düğmesi

Hasan Basri Bayraktar

Recommended Posts

Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Koltuk ısıtmasının calismadigini farkettim...uzun uğraşlar sonucu servis koltukları söküp telin kopuk olan yerini bulmaya karar vermişken ben israrla düğme bozuk olmasın sigortadan olmasın demeye devam ettim...ve tam koltukların sokulmesine kara verilmişken servise Glaxy yi alan Komşum geldi.o da uzun hikaye garantiden şanzuma ,turbo,ön takim ve bir sürü şeyi degistik...neyse gelelim koltuğa... Ustaya sökün galaxy nin düğme takimini Takin benim araca dedim...2 dakika sonra benim koltuklar sirt isitma dahil alev alev yandi...anladikki benim düğmeler bozuk söktük ...baktik ki oksitlenmiş. Sildik temizledik ...maalesef calismadi düğme temizlemeden önce de isiklari yanıyordu temizlediği miz de de yandi ama isitmadi... Şimdi soru şu bunu yapabilecek birilerini taniyormusunuz...yada cikma bulabilirmiyiz...Ankara İzmir ve İstanbul daki arkadaşlarım bu işe bi el atin...yenisi indirimli 300 lira...buyrun bu da resmi...

c71c9bb2e13a4b426060a18c24ab2270.jpgff0e3bf811c5131d04cdb7aa5fb2eb20.jpg

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Hasan Basri Bayraktar

Sani 2010 a kadar olanlar bu renk.sonrakiler siyah...ben ebaydan aliveris nasil yapilir bilmem ki...sen alabiliyirsan al.ben sana parasini yollayayim..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Seninki ne renk hocam, tam anlamadım. Gri ise gri için yarın detaylıca bakayım.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Fiyatlarin TL karsiligi ne...

Gri benimki...

Teşekkür ederim Sani...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Griye bakındım. Tek bir tane satan var, 75€, çok pahalı. Sıfırı ile neredeyse aynı para 206TL.

Siyahlardan ise TR'ye gönderim yapan 1 adet var, o da 40pound, bu da yaklaşık 150TL yapar.

http://www.ebay.co.uk/itm/FORD-MONDEO-MK3-HEATED-COOLED-SEAT-SWITCH-2S7T-14D718-AD-2004-2007-/281566906915?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&fits=Car+Make%3AFord&hash=item418eb20a23

Bu arada gri de TR'ye gönderilmiyormuş maalesef :(

Ouuu, 40pound olana 14pound'ta kargo eklenmesi gerekiyor, 54pound'a geliyor ki bu da 202TL yapıyor.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Himm o zaman burada çözmek daha mantikli...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Ebay'den alinacaksa yardimci olabilirim. Benim eve kadar kargo ucreti 10 TL'yi gecmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Ebay'den alinacaksa yardimci olabilirim. Benim eve kadar kargo ucreti 10 TL'yi gecmez.

Teşekkür ederim...bi arkadaşım yapilabilirmi diye ugrasicak...sonrasında size ulasacagim...
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Hocam böyle açık gri mi seninki de?

Siyahı ebay'de gani de...

Sanicim bu siyah olanlar da ısıtmanın dışında soğutmada var.  :D

Portifci bir ehtiyar amca var anlar mı acep bilemedim.  :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sanicim bu siyah olanlar da ısıtmanın dışında soğutmada var.  :D

Portifci bir ehtiyar amca var anlar mı acep bilemedim.  :fiuw:

Bi tanesinde "not for cooled ones" gibi bi ibare vardı :s

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bi tanesinde "not for cooled ones" gibi bi ibare vardı :s

Tek tek bakmadım ama bir iki tanesinde soğutucuyuda gördüm.. 

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Tek tek bakmadım ama bir iki tanesinde soğutucuyuda gördüm..

Sami bizimkiler siyah ama soğutma yok sanirsam
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Kitapta yazan...klima acildiginda havalandırmali...nasil oluyor artik yazın bakmali...

Yorum bağlantısı

Tirt iste :p ne kadar elektronik ozellik o kadar bela :)

Gecmis olsun abi, saglam bir elektrikçi yapar gibi geldi bana. Neyi bozuk olabilir ki? Devre elemanlarindan biri bozuktur olcu aletiyle bakip degismesi halledebilir sorunu belki.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Sami bizimkiler siyah ama soğutma yok sanirsam

Farkı orada abi :) 

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

2 saattir taplaktan giremiyorum...Serkan...bi bak Anakarada... Ben gelsem saatlerce cikmam oradan...bilirsin...[emoji13]

Aha bu da kitapta yazan...

02cf5c8f73eeaafcf55a4d031802b597.jpg3d57c4ba0ea2635651ebfaf320fceca7.jpg

Niye yan cikti buu...

Ulen bi işimiz de doğru olsun beee

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Farklı mı diyorsun yani ?

Mk3 için yani uymaz abi.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Geçmiş olsun hocam, buralardan da bakarak olurum  :good1:  ( biraz zor gibi ama )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Makyajlilar tam deri olduğu için soğutma olma si olasiligi düşük... Çünkü kitap havalandırma diyor ve benim koltuklar da nubuk ve minik deliklerden yüzlerce var...calistirabilirsem anliyacagiz...

8cfae661330ea52f54d008c78433d980.jpg6eece0157867b7885eab6677a49ed085.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...