İçeriğe Yönlendir

Yeni Hyundai I20 Ye Tasarım Ödülü

Zekeriya Kahraman

Recommended Posts

Zekeriya Kahraman

Hyundai'nin tamamen yenilediği B-segmenti oyuncusu Yeni i20, ayırt edici sofistike tasarımı ve üstün konfor vaat eden iç mekanıyla jüri üyelerinden tam puan aldı.Hyundai, geçtiğimiz yıl Genesis ile kazandığı Yılın En İyi Tasarım ödülünü 2015 yılında da Yeni i20 modeliyle elde etti. IF Design jüri üyeleri, otomobilin üstün tasarımı için uluslararası anlamda birincilik kararını alırken aynı zamanda markanın hızla yükselen başarı grafiğine de dikkat çektiler. Almanya başta olmak üzere tüm dünyanın en saygın tasarım kuruluşlarından biri olan IF Design, 60 yıldan bu yana kesintisiz olarak belirli kategorilerde yılın en iyi tasarımlarını seçmesiyle ünlü. Yeni Nesil i20, "Otomobil / Taşıtlar / Bisikletler" kategorisi altında, "Ürün" disiplininde kazandığı bu önemli ödülü, 27 Şubat’ta yapılacak ödül töreninde teslim alacak.

Hyundai Motor Grubu, Baş Tasarımcısı ve aynı zamanda Bölüm Başkanı Peter Schreyer, ödülle ilgili olarak “Hyundai, etkileyici Genesis modellerinden sonra şimdi de Yeni Nesil i20 ile bir kez daha uluslararası IF Tasarım Ödülleri'nden birincilik elde etti. Bu bizim için gerçekten büyük bir onurdur. Markamızın modellerini ve imajını şekillendirme de ne denli iddialı olduğumuzu bu ödüllerle kanıtlıyoruz. Bir otomobilin tasarımı, tüketicilerin satın alım sürecinde oldukça önemli rol oynar ve biz de hazırladığımız tasarımın böylesine prestijli bir ödülü almasından dolayı çok mutluyuz" dedi.

Kaynak : http://www.haberleriz.com/otomobil/izmitli-hyundaiye-tasarim-odulu-h14239.html

-

iFz1gCF.jpg

Vyoqbcq.jpg

WXayUri.jpg

PtFT5NB.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

bana göre ödüllük bir yanı yok far ve stoplar kia ceede benzetilmiş  :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

GÜVENLİK DONANIMI   JUMP SENSE GO! ELITE Kilitlenmeyen Fren Sistemi (ABS) • • • • Elektronik Kontrollü Fren Güç Dağılımı (EBD) • • • • Fren Destek Sistemi (BAS) • • • • Araç Stabilite Yönetim Programı (VSM) - - - • Elektronik Stabilite Programı (ESP) - - - • Sürücü hava yastığı • • • • Yolcu hava yastığı & YHY kapatma düğmesi • • • • Yan ve perde hava yastıkları - - - • Aktif ön koltuk başlıkları - - - • İmmobilizer • • • • Çocuk Koltuğu Sabitleme Standartı (ISOFIX) • • • • Emniyet kemeri ikaz sinyali (ön ve arka) • • • • Arka disk frenler (1.2 D-CVVT hariç) • • • • Aktif gergili ve yükseklik ayarlı ön emniyet kemerleri • • • • Sürücü tarafı güvenlik camı • • • • İÇ DONANIM      Uzaktan kumandalı merkezi kilit & alarm • • • • Direksiyondan kumandalı müzik sistemi • • • • Radyo, CD, ve mp3 çalar (RDS özellikli) • - - - Radyo, CD, MP3, DVD Çalar (RDS ve Bluetooth özellikli) - • • • Bluetooth üzerinden MP3 çalma özelliği (Bluetooth Media Streaming) - • • • Müzik Sistemine Entegre SD Kart, Ipod/Iphone arayüzü - • • • Navigasyon Programı ve Türkiye Haritası - • • • 4 hoparlör (2 adet ön + 2 adet tweeter) • • • • AUX ve USB girişi • • • • Arka tarafta iki adet ek hoparlör (her kapıda bir adet) - • • • Yükseklik ayarlı sürücü koltuğu • • • • Ön kol dayama - - - • Elektrik destekli direksiyon • • • • Deri kaplama direksiyon simidi ve vites topuzu - - • • Reosta • • • • Tek dokunuşlu dönüş sinyali 

(3 kez) • • • • Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon simidi • • • • Supervizyon gösterge paneli - - - • İçeriden açılan yakıt deposu • • • • Vites Değiştirme Göstergesi (yalnız manuel şanzımanlar için) • • • • Güneşlik ve makyaj aynası • • • • Ön konsolda bardak tutacakları ve mini tabla • • • • Çakmak ve portatif küllük • • • • Krom kaplamalı el freni düğmesi ve iç kapı kolları • • • • Metal görünümlü ön konsol kaplamaları • • • • Aydınlatmalı ve soğutmalı torpido gözü • • • • Gecikmeli sönen merkezi iç aydınlatma • • • • Harita okuma lambası - • • • Bagaj içi aydınlatma • • • • Dış sıcaklık göstergesi ve dijital saat • • • • Dijital bilgi ekranı • • • • Otomatik kararan dikiz aynası - • • • Hız sabitleyici - • • • Yağmur sensörü - • • • Manuel klima • • • - Elektronik kontrollü klima - - - • Elektrikli ön camlar • • • • Elektrikli arka camlar • • • • Elektrikli camlarda bekleme fonksiyonu • • • • Aydınlatmalı cam kumanda düğmeleri - • • • Anahtarsız giriş ve çalıştırma düğmesi - - - • Bagaj alt tepsisi • • • • 60/40 katlanabilen arka koltuklar • • • • Koltuk arkası cep (Yolcu tarafı) • • • • Bagaj içi sabitleme filesi - - - • Panzidot (Şapkalık) • • • • MOTOR / ŞANZIMAN      5 ileri düz vites • • • • 4 ileri otomatik vites • • • • 6 İleri düz vites • • - - DIŞ DONANIM      185/60 R15 lastik ve 15'' jant kapağı • - - - 185/60 R15 lastik ve 15'' alaşımlı jantlar - • - • 185/60 R15 lastik ve 15'' alaşımlı jantlar (Koyu Gri) - - • - Lastik Tamir Seti • - - - Küçük boy yedek jant ve lastik - • • • Çamurluk paçalıkları - • • • Ön sis farları - • • • LED aydınlatmalı gündüz farları - • • • Işığa duyarlı otomatik farlar - • • • Elektrik kumandalı, ısıtmalı ve katlanabilir dış aynalar - • • • Sinyalli yan aynalar - • • • Uni-blade tip ön silecek - - - • Geri görüş kamerası - - - • Arka park sensörü - • • • Elektrikli açılabilir tavan (sunroof) - - - • Ön tampon altı ve arka tekerlek altı deflektörü • • • • Arka silecekler ve arka sis lambası • • • • Fasılalı ön silecekler • • • • Krom kaplamalı dış kapı kolları - - - • Gövde rengi dış kapı kolları - • • - Gövde rengi yan aynalar - • - • Parlak siyah yan aynalar - - • - Karartılmış arka camlar - - • - Isıtmalı arka camlar • • • • Kaput altı izolatörü • • • • Renkli camlar - • • •

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

İsterse Nobel ödülü alsın yine de almam hyundai  :)

herkes alamıyormuş  :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Bu gidişle ben alabilirim, hatta gelecekte pek çok insan alabilir bence korelilerden araba. Modelleri Avrupalılardan daha büyük bir gelişim içinde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Araç toplama gibi, ödülü geç, money talk.

Bu arada işin acı yanı beğenmediğimiz Hundai bizim Devrim otomobili maceramız ile aynı zamanda yola çıktı, bir ona bak birde bize, gerçi bakacak birşey yok, olana bakılır   :(

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Cocuk olmasaydi almistim belki de bi tane. Oldukca begendigim bir arac. Yerinde gorme firsatim oldugu icin markaya daha da ilgi duyar oldum eski bir hyundaici olarak. Begenmek isteyen euro n cap ten 5 yildiz almis der, begenmek istemeyen teneke der gecer.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Batuhan Yüksel

aracı dışarda gördüm detaylı süzerek inceledim güzel duruyor hyundai aşmış bu i20'de kendini fakat sürüş vs. bilemiycem test eden arkadaşlar varsa yorumlarını yazarlarsa bu konu altında şahane olur.

Yorum bağlantısı

Ben hyundai de yeni elentraya hastayım bazen niyetide bozmuyor değilim. Yaza düğün var bu seneyi atlatmak lazım :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Çok güzel görünüyor. Ebatlar büyük, 10 yıl önceki c segment araçlar kadar geniş.

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

Tasarımı gerçekten güzel olmuş hem önden hem arkadan b değil de C segmenti hb araç izlenimi veriyor. Heybetli ve tok duruyor eskisinden çok daha iyi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Tüm önyargılara rağmen 2006 yılında sıfır Getz alıp tam 4 yıl kullanıp sattığımda Hyundai için yapılan eleştirilerin çoğunun önyargılardan ibaret olduğunu bir kez daha yaşayarak görmüştüm. Getz'i kullandığım süre zarfında bir kez bile sorun yaşamadım. 

İ20'yi ise lansmanının yapıldığı Kasım ayında inceledim ve çok beğendim. Aralık ayında alım aşamasında iken kısmet değilmiş olmadı. B sınıfının açık ara lideri olacak bir araç, hele ki yeni gelecek motor ve şanzıman seçenekleriyle...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Hyundai ler toyota  gibi. Az sorun çıkarıyor, mekanilk aksamlar güvenilir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Bu araçları uzun süre kullanmayan değerini bilemez...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Test sürüşü yapınca çok sevmeyebilirsiniz, ford vs gibi değil. Ama uzun vadede mutlu eder.

Yorum bağlantısı
Uğur Çelik

şanzıman eski tip,Yakış değerleri yüksek yeni şanzıman ve motor seçenekleri çıkınca düşünülebilir....

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

5 sene garantisi de cabası.

Yorum bağlantısı
Emre Gülşen

Kullanmadığımız, direksiyonuna bir kere bile oturmadığımız araçlar hakkında önyargı temelinde fikirler oluşturup, yargılamak kolayımıza geliyor.Mercedes alıp sıkıntı yaşayan, BMW alıp pişman olan tanıdıklarım var.Bu açıdan bakarsam Mercedes çürük motorlu araç yapıyor, BMW boyası dökülen dayanıksız araç yapıyor kesinlikle almam demem gerekir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...