İçeriğe Yönlendir

Mk3 Mondeo Multimedya Cihazı

Akan Belen

Recommended Posts

• 3 ay sonra...
Şener KIRMIZI

Arkadaşlar  internette  mondeo 3 2007 sony 6 lı cd calar teyibin ebatları hakkında bilgi edinemedim. Teyibi değiştirmek istiyorum ama direksiyon kumandasının da iptal olmaması lazım..Çerçeve sorunu yaşatmayacak teyip önerileriniz var mı ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Arkadaşlar  internette  mondeo 3 2007 sony 6 lı cd calar teyibin ebatları hakkında bilgi edinemedim. Teyibi değiştirmek istiyorum ama direksiyon kumandasının da iptal olmaması lazım..Çerçeve sorunu yaşatmayacak teyip önerileriniz var mı ?

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Orijinal teybin yerini tutacak cihazlar iyi para, Ertan uğraşıp bir cihaz taktı. Konusu vardı forumda..

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Kumanda her sekilde iptal olur. Tek din unite tercih edilmesi cercevenin de daha uygun fiyatlarda olmasi nedeniyle oncelikli olmali. Ayrica sony onden cift din arkadan 1.8 gibi vir kalinlikta oldugundan dijital klimanin teybin ustune bakan bolumune mudahale etmek gerekiyor. Dijital klimaya zarar vermemek icin iyi bir elektronikci yapmali. Tekdin ana unitese cok daha basit. Yine tekdin cercevenin rengi daha uyumlu oluyor. Kumanda ise yaklasik 100 usd'lik aparatla calisir hale gelir. Ya da forumda direncleri olcerek semasini paylasan arkadaslar vardi. Mondeo icin degil ama mantigi ile eli yatkin olan yapabilir belki.

Saygilarimla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Şener KIRMIZI

Kumanda her sekilde iptal olur. Tek din unite tercih edilmesi cercevenin de daha uygun fiyatlarda olmasi nedeniyle oncelikli olmali. Ayrica sony onden cift din arkadan 1.8 gibi vir kalinlikta oldugundan dijital klimanin teybin ustune bakan bolumune mudahale etmek gerekiyor. Dijital klimaya zarar vermemek icin iyi bir elektronikci yapmali. Tekdin ana unitese cok daha basit. Yine tekdin cercevenin rengi daha uyumlu oluyor. Kumanda ise yaklasik 100 usd'lik aparatla calisir hale gelir. Ya da forumda direncleri olcerek semasini paylasan arkadaslar vardi. Mondeo icin degil ama mantigi ile eli yatkin olan yapabilir belki.

Saygilarimla.

Araca en uygun teybin bu olduğunu kumanda ile uyumlu olduğunu söylüyorlar...  Fiyatı özelliklerine göre gayet uygun..

ZQE1do.png

Yorum bağlantısı

Bu uyabilir ama genelde bu tip cihazlar momdeoya degil focusa gore gelir. 1000tl bu ozelliklerde bir cihaza yazik. Tek din 450tl ye 200 civarina kumanda 100tl ci arona cerceve alsaniz daha ucuza gelir. Daha bu ana unite icin cerceve alinacak ve isinin ehli teypci bulunacak. Bu cihazlar icin ince iscilik sart.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Şener KIRMIZI

Bu uyabilir ama genelde bu tip cihazlar momdeoya degil focusa gore gelir. 1000tl bu ozelliklerde bir cihaza yazik. Tek din 450tl ye 200 civarina kumanda 100tl ci arona cerceve alsaniz daha ucuza gelir. Daha bu ana unite icin cerceve alinacak ve isinin ehli teypci bulunacak. Bu cihazlar icin ince iscilik sart.

Saygila.

1000 tl nin bu özelliklerdeki cihaza yazık olacağı fikrinde değilim..

İlk önceliğim direksiyon kumandası uyuyor..

Bluetoot telefon  çağrılarını görme ve cevap verme

navigasyon

tv

geri görüş kamerası

divx dvd  oynayma

4 * 45 w ses çıkışı

Bir oto teyibinde daha ne olabilir ki ?  Tam bir multimedya...

Yorum bağlantısı

4x45 ses cikisi vasattir. Bu cihaz direk araca uymaz. Islem yaptiracaksiniz. Navigasyon harici pioneer double dinler 850'den baslar. Ses kalitesi farki az degildir. Ayrica direksiyon kumandasi neden bu kadar onemli? Soldan ayarlayacaginiza sag elinizle ekrana basarsiniz. Ya da uzaktan kumanda geliyor zaten. Bunlar benim size almadan once uyarilarim. Double din cerceveyi heryerden bulamazsiniz. 200tl civarina gelebilir. Onu da gozonune alin.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Şener KIRMIZI

4x45 ses cikisi vasattir. Bu cihaz direk araca uymaz. Islem yaptiracaksiniz. Navigasyon harici pioneer double dinler 850'den baslar. Ses kalitesi farki az degildir. Ayrica direksiyon kumandasi neden bu kadar onemli? Soldan ayarlayacaginiza sag elinizle ekrana basarsiniz. Ya da uzaktan kumanda geliyor zaten. Bunlar benim size almadan once uyarilarim. Double din cerceveyi heryerden bulamazsiniz. 200tl civarina gelebilir. Onu da gozonune alin.

Saygilarimla.

Haklı olabilirsiniz.. Peki tüm söylediklerinizi dikkate aldığımda siz hangi marka ve model  bir double din önerirsiniz..

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Haklı olabilirsiniz.. Peki tüm söylediklerinizi dikkate aldığımda siz hangi marka ve model bir double din önerirsiniz..

Double din pioneer pioneer avh-x ile baslayan seriler. Mesela 2550 gibi. Sonunda bt olanlar bluetoothlu modellerdir. Ikinci elleri de boldur piyasada. Ancak ben israrla tek din almanizi oneririm. Hem cerceve uxuz olur hem de alternatif cok marka bulursunuz. Bunlarda da bluetooth oluyor. Mesela ben su anda 9650bt kullaniyorum. Ses kalitesi gayet tatminkar.

1e69a629fdb71da084a27fc8f3c92d60.jpg

Ya da alternatif olarak.daha uygun fiyatli 6750bt olabilir.

43a959554a6448e5dd28afaa7b78efc7.jpg

Saygilarimla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Şener KIRMIZI

Evren kardeşim gerçekten çok teşekkür ederim... Ama görüntü benim için gerçekten çok önemli.. Arabadan double sony teyibi söküpte bu teyiplerden birini takarsam millet bana küfür eder :)  Aracın orjinal teyibi hiç çalışmasın öyle bırakırım yine bunları takmam.. :) 

Yorum bağlantısı

Sony cok abartilacak bir cihaz degil. Ben zamaninda mondeoya pioneer double din taktirdim. Ankaradaki en iyi adami buldum. O bile 3.5 saat ugrasti montaj icin. Aracin osrjinal hoparlorlerine tiz ilave ettirecektim usta once hoparlorleri dinle bence gerek kalmaz dedi ve gercekten mondeonun mukemmel hoparlorlerini sony ses sistemi tiz yonunden baltaliyormus. Farkli cihaz dinlemeyince alnlasilmiyor. Cerceve istanbuldan 240tl'ye geldi. Alman malindiye geldi rengi uymadi, mecburen taktik. Benim ornek verdigim tek din cihazlarin ekran ve tus renkleri aracin rengine gore ayarlanabilir. Mesela sizin ilk ornekteko cihazin duhme rengi kirmizidir. Direk aracin ic kombinasyonu bozulur. Tipki cerceveye cihazin tam oturmamasi ya da cercevenin renginin degisik olmasi gibi. Tek din cerceveler daha basarili. Forumda tek din kullanan arkadaslar var. Aracla uyumlu duruyorlar. Bh isler zevk meselesi tabi ki ama onceden yaptiran biri olarak simdiden uyarmak istedim. Tercih tabi ki sizin.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Şener KIRMIZI

Evren bey umarım sizi dinlemediğim için pişman olmam.  Verdiğiniz fikirler beni çok sitrese soktu..   Çok fena gel git yaşattınız bana.. Ama bu ızdıba bir son veriyorum... Bu cihazı alıyorum..  Çok hoşuma gitti...

q8W86W.jpg

YWNr56.png

Yorum bağlantısı
Bekir Afşar

Şener Bey hayırlı olsun.

Ürün geldikten itibaren montaj için yaptıklarınız dahil kullanıcı deneyimlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.

İnşallah araca uyumludur ve memnun kalırsınız ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...