İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - 110 Ps Dizel Yakıt Tüketimi

Erdal Aydın

Recommended Posts

Mesut Nalbant

Şimdi arkadaşlar hız ortalamam bilgisayarda 26 KM performansında bir kayıp yok gibi araba çok atak gaza dokununca uzayıp gidiyor yağ kaçağı da gözlemlemedim bakımı da süre olarak tahminim 1 buçuk 2 yıl gibidir.

1,5-2 yıl önce bakım yapıldıysa, en kısa sürede bakım yaptırın derim. Yağ özelliğini büyük oranda kaybetmiş olabilir.

Yorum bağlantısı
murat nalbant

Bugün yine fulledim depoyu 7.4 lt alti 74 km  gitmiş yarin uzun yol yapacagim bakalim aracin derdi neymiş

Yorum bağlantısı
Konuralp Aracı
(düzenlendi)

Bu havalarda ve sadece kısa mesafe şehir içinde normalin üstünde yakması gayet normal. Tam tüketim rakamını depoyu tekrar doldurduğunuzda anlarsınız, Yakıt göstergesi arabayı park ettiğiniz yerdeki eğime göre bile farklı gösterebilir. 10 dk rölantide çalıştırmak çok çok gereksiz ve sadece Yakıt israfı bence. Bu havalarda bile marşa bastıktan 5 Sn sonra hareket edebilirsiniz, motor normal çalışma ısısına ulaşana kadar sıkıştırmayın yeter.

tarihinde Konuralp Aracı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
murat nalbant

Yarim depoyla 430 km gittik  ilk 15 km şehiriçi  bence sorun yok gibi

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Ortalamayı sıfırladıktan sonra yol bilgisayarı düzeldi sanki ortalama yavaş yavaş düşüyor 16 dan 13.8 e düştü daha da düşecek gibi. Havalandırmayı daha geç ve düşük ayarda çalıştırmamın faydası oldu motor daha çabuk ısınıyor. Bir de telefonuma yandex navigasyonu yükledim sabah evden akşam işten çıkmadan yol durumuna bakıp boş sokaklardan kaçmaya başladım bakalım ne gösterecek

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

EKLEME: Bakım 07/2014 tarihinde yapılmış bugün yağ kartında gördüm 102.000 km

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Bilal Öztaş

Ben yeni aldım şehir içi 9.5 ile 10.2 ortalama yazıyor 2005 aracında. Arkadaşın 1.6 110 luk otomatik 3008 i 8.0 gösteriyor.scenic 80lik 1.5 dci de ise 7.5 gösteriyor.bizm ford ları çok yakıyor acaba cay 1.9 larda bu değerlerde....

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erdal Aydın

Ben yeni aldım şehir içi 9.5 ile 10.2 ortalama yazıyor 2005 aracında. Arkadaşın 1.6 110 luk otomatik 3008 i 8.0 gösteriyor.scenic 80lik 1.5 dci de ise 7.5 gösteriyor.bizm ford ları çok yakıyor acaba cay 1.9 larda bu değerlerde....

Konuyu hortlatayim biraz

Arabamı şubat başında aldım o dönemde tüketimi çok sıktı canımı malum bu sene de kış uzun sürdü çokça takmıştım kafama fakat havaların isinmasiyla arabaya bişey oldu ilk mesajımda çeyrek depoyla 110 120 yapan araba havaların 15℃ üstüne çıkmasıyla çeyrek depoyla 180 200 km yapar oldu şehir içi yoğun trafiğe rağmen uzun yol tecrübem hiç olmadı arbamla yazın onu da görürüz artık bir de bakım zamanı yaklaştı bakım yaptıktan sonra ne olacak bakalım bu arada yakıtı hep shellden alıyordum 1 aydır falan opete döndüm denemek için motor sesi azaldı menzil arttı gibi geldi bana belki de psikolojik bilemedim

Yorum bağlantısı
Kemal Işık

Şehir içi 8.8 litre yakıyor 2008den beri araba bizde hep aynı değerde şehir dışı ise 6- 6.5 litre yakıyor yüz kilometrede 109luk tdci :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...

110 luk 2009 şehirdışı 3.5-5.3 basmaya göre şehir içi 5.4 -7.6 arası benim değerlerim haftanın 5 günü 15 km git gel yapıyorum haftanın 3 günü ortalama 3 kez ışıklara yakalanıyorum 2 gün ise full trafik çekiyorum bana görede yakıt ekonomisi uygun ama performans düşük geliyor 1.6 olmasından oda yapıcak bişey yok

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Mustafa Yanar

Arkadaşlar 110 luklarda ısınmış(90 derece) rölantide iken anlık yakıt tüketimi kaç olmalıdır.

Yorum bağlantısı
2 saat önce, Mustafa Yanar yazdı:

Arkadaşlar 110 luklarda ısınmış(90 derece) rölantide iken anlık yakıt tüketimi kaç olmalıdır.

0,4   ( eğer dpf jenerasyon yapıyorsa 0,8 gösterir)

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Benim c max 0,5 ile 0,6 arasında oluyor genelde.Bu yüksekliğin sebebi ne olabilir.2009 c max dpf yok araçta. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Normal değerler. Sebep aramaya gerek yok.
Rolantiyi kılavuzdaki değerle karşılaştırın. Esas bakılması gereken budur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Yakıt tüketimi normal fakat soğukken ilk çalıştırmada devir saati çok kısa süre titriyor.Biraz fazla titizleniyorum galiba.

Yorum bağlantısı
Fırat Önal
Yakıt tüketimi normal fakat soğukken ilk çalıştırmada devir saati çok kısa süre titriyor.Biraz fazla titizleniyorum galiba.

Bu da normal. En azından tüm araçlarımda böyle. 3-5 dakika ısındıktan sonra yapmaz.
Yorum bağlantısı
Halim Altıparmak

bende ilk defa dizel araba aldım su ana kadar hep kısa mesafe kullandım bende diyorum neden bu kadar çok yakıyor. dizelde 5 lirayı geçti ayvayı yedik desene. bende o kadar dikkat etsemde ortalama yakıt tuketimi 8 litrede.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Arkadaşlar yakıtı bugün ölçtüm depo ölçümü ile 178tl ile 570km yol yaptım karma tüketim ve çoğunluk şehir içi kısa mesafe.Yol bilgisayarı da depo ölçümü ile aynı.

Yorum bağlantısı
Süleyman Aydemir

Soğukken çok yakıyor 110'luk Focus'lar şehir içi 6 şehir dışı 5.1

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Şehir içinden kastınız nedir bilmiyorum ana bizim burdaki şehir içinde 7 litreden aşağı yakmıyor. Şehirdışında da makul hızda 4.5 den fazla yakmıyor.

Yorum bağlantısı
Halim Altıparmak

abii sehir ici 7 litreleri nasil goruyorsunuz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

İstanbul da şehir içi 7, uzun yolda 4-5 litre yakıyor benim 110 luk. 4 senenin ortalaması 6.26 litre.888e951b380e0fd7b24f0f74fd224f25.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Sabah 2 dakika ısıtma ile 2 ışığa yakalanarak toplamda 3 km yol gidiyorum. Akşamda aynı şekilde dönüyorum. Bu şekilde 7 litreleri görüyorum. Yazın daha farklı tabi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halim Altıparmak

benim 1 ay old alalı halen 8 den aşağı düşmedi 9 bile çıktı anlamadım ben

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...