İçeriğe Yönlendir

Sıfır Focus 1.6 Tdcı 115 Ps Vs. Sıfır Jetta 1.6 Tdı 105 Ps Comfortline

Muhammed Lokman Tosun

Recommended Posts

Muhammed Lokman Tosun

Arkadaşlar bu iki araçtan birini ötv indirimiyle 50/55K bandında alacağım sizce hangisi mantıklı?

Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır
(düzenlendi)

Focus un modeli ne? 

Evet focusun modelini bilmek gerekir 

0 (sıfır) yazıyo orda kocaman. :D :D

tarihinde Mustafa Çayır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Muhammed Lokman Tosun

Kusura bakmayın arkadaşlar onu eklemeyi unutmuşum, Focus titanium olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

das auto= herhangi bir araba anlamına geliyor o zaman  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammed Lokman Tosun

Jetta'yı öneren arkadaşlar neden Jetta dediklerini de yazarlarsa sevinirim.

Yorum bağlantısı

Bildiğim kadarı ile Vosvos ta Confortline en full olanı. Güç isterseniz Ford, confor isterseniz Vw..

Yorum bağlantısı
Semih Güney

Donanım olarak style Focus - comfortline Jetta olursa neredeyse kafa kafaya olur durumlar.(Dijital klima artısını var Jetta'da)

Eğer Titanium olursa Jetta'yı highline bile alsanız eksik kalacaktır bazı yönlerden. 

Geniş araç ihtiyacınız var ve ileride kolayca elden çıkarıp fazla para kaybetmek istemiyorsanız,bagaj ihtiyacınız fazlaysa Jetta

Bu kadar genişliğe gerek yok,biraz sportif kullanırım ve kullanırkende zevk duymalıyım sürüşten diyorsanız,donanımı bol malzemesi kaliteli olsun eh birazda oyuncağı bol olsun derseniz Focus.

Yorum bağlantısı
Muhammed Lokman Tosun

Comfortline değil, highline full olanı ama aradaki fark, arka cam karartması, 17" jant ve içten katlanabilir aynalar eksik sadece.

Yorum bağlantısı
Muhammed Lokman Tosun
(düzenlendi)

Bagaj hacmi benim için önemli aileye yeni bir birey geliyor zaten ben de sırf bu yüzden hb sevdamdan vazgeçip sedana döndüm ama focusun bagaj hacmi de gayet tatminkar geldi bana, araç titanium olacak ben de %90 forddan yanayım.

tarihinde Muhammed Lokman Tosun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Semih Güney
(düzenlendi)

Comfortline değil, highline full olanı ama aradaki fark, arka cam karartması, 17" jant ve içten katlanabilir aynalar eksik sadece.

Dikey ve paralel otomatik park,park çıkış yardımcısı,8'' dokunmatik ekran,SYNC,anahtarsız çalıştırma(bundan emin değilim Jetta'da var mı yok mu) gibi Focus'taki artıları göz önünde bulundurmak lazım..

tarihinde Semih Güney tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammed Lokman Tosun

Dikey ve paralel otomatik park,park çıkış yardımcısı,8'' dokunmatik ekran,SYNC,anahtarsız çalıştırma(bundan emin değilim Jetta'da var mı yok mu) gibi Focus'taki artıları göz önünde bulundurmak lazım..

Evet artıları yadsınamaz tabi focusun donanım olarak ama işte insan yine de diğer opsiyonlar hakkında da bilgi almak istiyor. Bir de bu SYNC fasilitesi hakkında pek bir bilgim yok.
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

0 (sıfır) yazıyo orda kocaman. :D :D

Donanım seviyesinden bahsetmiştim ben  :good1:

Bu arada jettanın kapı içlerinin ve üstünün sert plastik olduğunu farkettiğim günden beri jettaya hiç sıcak bakmıyorum ben focus derim

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlker Yüksel

Ben VW Jetta diyeceğim. Her ikisinide süren biri olarak Jetta bana daha yumuşak ve sessiz geliyor. Ayrıca dizel sesi bakımından jettalar daha sessiz ve daha titreşimsiz çalışıyor.  

Yorum bağlantısı
Semih Güney

Evet artıları yadsınamaz tabi focusun donanım olarak ama işte insan yine de diğer opsiyonlar hakkında da bilgi almak istiyor. Bir de bu SYNC fasilitesi hakkında pek bir bilgim yok.

SYNC araçtaki klima,radyo,teyp,bluetooth,gps gibi fonksiyonları sesle kumanda etmenizi sağlıyor. 

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

vw bence birazcık daha ağırabiler için ister jetta ister passat bana o hissi veriyor ne zaman görsem,fordlar daha sportif yol tutuş ve sürüş keyfi olarak bir adım öndeki titanyum paketle daha keyifli,hayırlısı olsun....

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Yeni jetta comf. kullanıcısı olarak jetta daha sessiz geldi bana belki bunda benzinli oluşuda etkendir. Süspansiyon emiş vw daha iyi. Şimdiden ailenizin yeni üyesi hayırlı olsun sağlıklı olsun. Şuna inanın ki focus'un bagajı size yetmiyecek. Çocuk arabasını ve çantasını koyduğunuzda size yer kalmayacak. Bence ikiside güzel arabalar aralarında çok büyük fark yok ama bazı özellikleri tercihte etken olacaktır. Dokunmatik ekranlara gelince fordun yeni müzik sistemini bilmiyorum ama sattığın araçtaki sony müzik sistemini arıyorum. Esas sizin burda ne istediğiniz önemli 

Yorum bağlantısı
Muhammed Lokman Tosun

vw bence birazcık daha ağırabiler için ister jetta ister passat bana o hissi veriyor ne zaman görsem,fordlar daha sportif yol tutuş ve sürüş keyfi olarak bir adım öndeki titanyum paketle daha keyifli,hayırlısı olsun....

Tam olarak düşüncelerimizi aktarmışsınız :)
Yorum bağlantısı
Muhammed Lokman Tosun

Yeni jetta comf. kullanıcısı olarak jetta daha sessiz geldi bana belki bunda benzinli oluşuda etkendir. Süspansiyon emiş vw daha iyi. Şimdiden ailenizin yeni üyesi hayırlı olsun sağlıklı olsun. Şuna inanın ki focus'un bagajı size yetmiyecek. Çocuk arabasını ve çantasını koyduğunuzda size yer kalmayacak. Bence ikiside güzel arabalar aralarında çok büyük fark yok ama bazı özellikleri tercihte etken olacaktır. Dokunmatik ekranlara gelince fordun yeni müzik sistemini bilmiyorum ama sattığın araçtaki sony müzik sistemini arıyorum. Esas sizin burda ne istediğiniz önemli

Focus'un bagajı bana gayet tatminkar geldi fakat haklı olabilirsiniz tabii, ses sistemi evet galiba Sony değil ama müzikle aram da pek yok benim zaten hayal kırıklığı olacağını sanmıyorum.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...