İçeriğe Yönlendir

Sıfır Focus 1.6 Tdcı 115 Ps Vs. Sıfır Jetta 1.6 Tdı 105 Ps Comfortline

Muhammed Lokman Tosun

Recommended Posts

Cihan Beliceli

Bence siz kararınızı çoktan vermişsiniz kalbiniz ve beyniniz focusa karar kılmış şimdiden hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
(düzenlendi)

ben bu durumda kalsam herhalde cetta alırdım.birini diğerinden üstün tutmak zor,madem öyle,marka imajı bana göre VW de daha yüksek ve yaş itibari ile ağırabiliğe daha yakın olduğumdan cetta diyorum.

Bildiğim kadarı ile Vosvos ta Confortline en full olanı. Güç isterseniz Ford, confor isterseniz Vw..

confor ne len :D:p

tarihinde Önder Özcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Tam olarak düşüncelerimizi aktarmışsınız :)

alırsın FORD olursun lord demiş atalarımız :D :D 

Yorum bağlantısı

ben bu durumda kalsam herhalde cetta alırdım.birini diğerinden üstün tutmak zor,madem öyle,marka imajı bana göre VW de daha yüksek olan ve yaş itibari ile ağırabiliğe daha yakın olduğumdan cetta diyorum.

confor ne len :D:p

Cetta neyse confor da o abi..  ;)  :p

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Farklı bir konuda yine aynısı sorulmuştur bende şu cevabı vermiştim ''Vw ve focus ikiside üzmez ama herkesin zevki farklı olduğundan deneyerek almak daha mantıklı olur. Sonuçta sıfır bakıyorsunuz bu nedenlede deneme şansınız illaki olacaktır,focus ses yalıtımını halletti ise jettadan daha dolu olacağı kesin ve daha sportiftir,jetta ise focusun yanında daha prestijli kalır dış mekanda focus 1 kademe daha az dikkat çeker tabi bu prestijle alakalı.Şahsen ben olsam Jetta seçerdim.'' aynısı geçerlidir. :)

Yorum bağlantısı
Ömer Faruk Divarcı

Farklı bir konuda yine aynısı sorulmuştur bende şu cevabı vermiştim ''Vw ve focus ikiside üzmez ama herkesin zevki farklı olduğundan deneyerek almak daha mantıklı olur. Sonuçta sıfır bakıyorsunuz bu nedenlede deneme şansınız illaki olacaktır,focus ses yalıtımını halletti ise jettadan daha dolu olacağı kesin ve daha sportiftir,jetta ise focusun yanında daha prestijli kalır dış mekanda focus 1 kademe daha az dikkat çeker tabi bu prestijle alakalı.Şahsen ben olsam Jetta seçerdim.'' aynısı geçerlidir. :)

farklı konular ama aynı kişi için sorulmuştu. arkadaş da açmış konuyu :)

Yorum bağlantısı
Muhammed Lokman Tosun

Teşekkürler arkadaşlar evet gönlüm Focus'tan yana ama yokmudur bu Focus'un kronik bir problemi ya da şunu da Ford'a yakıştıramadım dediğimiz bir şey ses yalıtımından başka?

Yorum bağlantısı
Semih Güney
(düzenlendi)

Alt tarafı C sınıfı araçlar bunlar,nereleri prestijli çok merak ediyorum. Sınıflarınıda geçtim ne Vw ne Ford ne de bir başka orta halli marka kimseye bir prestiji sağlamaz.

Kurtulalım şu kafadan artık lütfen,böyle diye diye bu markanın bir taraflarını kaldırdık,alt tarafı bir Polo bir Jetta almak için onlarca kişi sıraya giriyor,sıralar parayla satılıyor. Geliş tarihi yakın araçlar liste fiyatının 2-3bin üzerine alıcı buluyor,ikinci elde sıfır fiyatı isteyen araç sahipleri türüyor. Temsilcileri o kadar tok ki bayiye girdiğinizde yüzünüze bakmıyor,%1 indirim alırsanız şanslı sayılıyorsunuz.. 

Bu mu prestij,sıradan bir C sınıfı altı üstü ama Jetta'ya binince bir Astra kullanıcısından,bir Focus'cudan,bir Megane sahibinden daha mı prestijli oluyoruz. Daha mı itibar sahibi,statü sahibi biriyiz onlardan.. Herkesin Jetta sahiplerine saygısı varda diğerlerine yok mu şimdi? 

Geçelim,kurtulalım şu düşünceden lütfen. Arabayı bir statü sembolü olarak görüp,sırf saygınlık görmek için mi alıyoruz yoksa bizi bir yerden bir yere güvenli,rahat ve keyifli götürsün diye mi? 

Buraya kadar yazdıklarım genel bir konuşmaydı,kimse kişisel algılamasın lütfen. 

Burada 6 kişi Jetta der 4 kişi Focus,yani büyük fark göremezsiniz Muhammed hocam. En iyisi siz gidip 2 aracıda enine boyuna inceleyin,test sürüşlerine çıkın. İnce eleyip sık dokuyun,ne donanımlar nede marka logoları gözünüzü boyamasın. Gerekirse bu araçların servis durumlarını,arıza istatistiklerini,gerçekçi yakıt tüketimlerini araştırın. Sonuçta aracı almakla iş bitmeyecek.

Ufak bir tavsiye bu iki araçla sınırlamayın kendinizi,diğer markalara baktınız mı yazmamışsınız sanırım ama onlarada bir göz atın. Belki istediğinizi orada bulacaksınız yada en azından size karşılaştırma fırsatı sunar bu,bak x markasında böyle bir şey vardı ama bunda yok gibisinden. 

He sonuç olarak Focus'ta alsanız Jetta'da alsanız pişman olacak mısınız hiç sanmıyorum. 

Teşekkürler arkadaşlar evet gönlüm Focus'tan yana ama yokmudur bu Focus'un kronik bir problemi ya da şunu da Ford'a yakıştıramadım dediğimiz bir şey ses yalıtımından başka?

Ses yalıtımı önceki kasalarda kaldı,şuanki makyajlı ve makyajsız kasa sessizlik konusunda baya iyiler. Ayrıca makyajlıda komple taban ve tavan halısı yeniden değişti,sessizlik ve yalıtım mutlaka etkilenmiştir.

Makyajsız kasada özellikle ilk serilerde rölantide titreşim ve aks keçesinde yağ kaçağı oluyordu sonraki serilerin çoğunda bu giderildi,makyajlıda ise bu sorunların devam ettiğini sanmıyorum. 

tarihinde Semih Güney tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Muhammed Lokman Tosun

Alt tarafı C sınıfı araçlar bunlar,nereleri prestijli çok merak ediyorum. Sınıflarınıda geçtim ne Vw ne Ford ne de bir başka orta halli marka kimseye bir prestiji sağlamaz.

Kurtulalım şu kafadan artık lütfen,böyle diye diye bu markanın bir taraflarını kaldırdık,alt tarafı bir Polo bir Jetta almak için onlarca kişi sıraya giriyor,sıralar parayla satılıyor. Geliş tarihi yakın araçlar liste fiyatının 2-3bin üzerine alıcı buluyor,ikinci elde sıfır fiyatı isteyen araç sahipleri türüyor. Temsilcileri o kadar tok ki bayiye girdiğinizde yüzünüze bakmıyor,%1 indirim alırsanız şanslı sayılıyorsunuz.. 

Bu mu prestij,sıradan bir C sınıfı altı üstü ama Jetta'ya binince bir Astra kullanıcısından,bir Focus'cudan,bir Megane sahibinden daha mı prestijli oluyoruz. Daha mı itibar sahibi,statü sahibi biriyiz onlardan.. Herkesin Jetta sahiplerine saygısı varda diğerlerine yok mu şimdi? 

Geçelim,kurtulalım şu düşünceden lütfen. Arabayı bir statü sembolü olarak görüp,sırf saygınlık görmek için mi alıyoruz yoksa bizi bir yerden bir yere güvenli,rahat ve keyifli götürsün diye mi? 

Burada 6 kişi Jetta der 4 kişi Focus,yani büyük fark göremezsiniz Muhammed hocam. En iyisi siz gidip 2 aracıda enine boyuna inceleyin,test sürüşlerine çıkın. İnce eleyip sık dokuyun,ne donanımlar nede marka logoları gözünüzü boyamasın. Gerekirse bu araçların servis durumlarını,arıza istatistiklerini,gerçekçi yakıt tüketimlerini araştırın. Sonuçta aracı almakla iş bitmeyecek.

Ufak bir tavsiye bu iki araçla sınırlamayın kendinizi,diğer markalara baktınız mı yazmamışsınız sanırım ama onlarada bir göz atın. Belki istediğinizi orada bulacaksınız yada en azından size karşılaştırma fırsatı sunar bu,bak x markasında böyle bir şey vardı ama bunda yok gibisinden. 

He sonuç olarak Focus'ta alsanız Jetta'da alsanız pişman olacak mısınız hiç sanmıyorum. 

Ses yalıtımı önceki kasalarda kaldı,şuanki makyajlı ve makyajsız kasa sessizlik konusunda baya iyiler. Ayrıca makyajlıda komple taban ve tavan halısı yeniden değişti,sessizlik ve yalıtım mutlaka etkilenmiştir.

Makyajsız kasada özellikle ilk serilerde rölantide titreşim ve aks keçesinde yağ kaçağı oluyordu sonraki serilerin çoğunda bu giderildi,makyajlıda ise bu sorunların devam ettiğini sanmıyorum.

Ağzınıza sağlık Semih bey ufak tefek problemler kesinlikle çıkacaktır kul yapısı sonuçta, aynı sınıf araçların birbirinden çok da fazla artısı olacağını sanmıyorum ki bu araçlar C sınıfı araçlar. Diğer araçlara da baktım Civic, i30, 308, Elentra, Jetta ve Focus ama Focus bir nebze önde. Bunda görünümünün dinamizmi ve sportif görüntüsü var. Jetta'yı denemedim bayiideki eleman test sürüşü yapmak istediğimizde elimizde test aracı olarak 1.2 benzinli var 1.6 dizelin performansını herkes biliyor zaten gibi absürd bir tutum takındı. Onunla bir test sürüşü yapmadan Focus'a yöneldik gibi bakalım hayırlısı.
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
(düzenlendi)

Kimse kişisel algılamasın demişsiniz(ama sanki kafama taş yemiş gibiyim : :)) şimdi sizde kişisel algılamayın ama bilirsiniz Eksi bir laf vardır ''At,Avrat,Silah'' atı alıken de iice bakarsın en iyisini en gösterişlisini alırsın, senelerce vw kullandım,en son aracımda ford focus du, altı-üstü diye ancak TR de %5-10 düşünür diğerleri en iyisini ister keza sende muhtemelen en iyisini istersin, 2 araç arasında en itibar göreni sende biliyorsunki Vw ama + olarak bakarsan ford daha üstündür belki bir çok konuda ama senelerce Vw gerek sağlamlık gerek kullanışlılık gerek reklam olsun senelerce Türk insanını cezbeden işler yaptılar doğal olarak da şuanda bir + sı var diğer araçlara oranla, Millet olarak paramız olmasada At sevdamış çok derinden olduğu için hep paramız yetmesede en iyisini almaya çalışıyoruz bu nedenlede değinmiş olduğun gibi araç kuyrukları oluşuyor, tabi bu kuyruğun sebeplerinden biride Vw senelerdir yaptığı ündür. Şimdi sen istediğin kadar bu kafaları bırakmamızı söylesen de bir milletin kafasını değiştirmek o kadar kolay olmayacaktır. Burada yazdığımız 2 cümle ile de değişmeyecektir malesef.  Ayrıca bırakın kim neyin kafasını yaşıyosa yaşasın dimi :)

tarihinde Mesut Eyibil tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih Güney

Kimse kişisel algılamasın demişsiniz(ama sanki kafama taş yemiş gibiyim : :)) şimdi sizde kişisel algılamayın ama bilirsiniz Eksi bir laf vardır ''At,Avrat,Silah'' atı alıken de iice bakarsın en iyisini en gösterişlisini alırsın, senelerce vw kullandım,en son aracımda ford focus du, altı-üstü diye ancak TR de %5-10 düşünür diğerleri en iyisini ister keza sende muhtemelen en iyisini istersin, 2 araç arasında en itibar göreni sende biliyorsunki Vw ama + olarak bakarsan ford daha üstündür belki bir çok konuda ama senelerce Vw gerek sağlamlık gerek kullanışlılık gerek reklam olsun senelerce Türk insanını cezbeden işler yaptılar doğal olarak da şuanda bir + sı var diğer araçlara oranla, Millet olarak paramız olmasada At sevdamış çok derinden olduğu için hep paramız yetmesede en iyisini almaya çalışıyoruz bu nedenlede değinmiş olduğun gibi araç kuyrukları oluşuyor, tabi bu kuyruğun sebeplerinden biride Vw senelerdir yaptığı ündür. Şimdi sen istediğin kadar bu kafaları bırakmamızı söylesen de bir milletin kafasını değiştirmek o kadar kolay olmayacaktır. Burada yazdığımız 2 cümle ile de değişmeyecektir malesef.  Ayrıca bırakın kim neyin kafasını yaşıyosa yaşasın dimi :)

Estağfurullah taş demeyelim ona,önlem amaçlı yazdım sizden sonra başkalarıda prestij derse diye :)

Evet en iyisini,en güzelini almak en doğrusu ve herkesin hakkı lakin bizde durumlar böyle mi ondan şüpheliyim. At alırken neye dikkat edilir,en basitinden dişine omuz ve göğüs genişliğine. 

Peki araba alırken neye dikkat etmeli? İhtiyaç,bütçe,güvenlik,konfor,yakıt diye gider. (En azından benim için böyle) 

Şimdi ikisine birbirine denklediğimize göre birde şuan araç alacak olan veya alan kişilerin %90'ının naptığına bakalım.

Opel = Sorunlu

Renault = Kalitesiz

Peugeot,Citroen = Fransız

Chevrolet = Ülkeden çıktı

Hyundai = Teneke

Kia = O da kim

Ford = Çok yakar

Honda = Genç işi

iyide arkadaş ne kaldı ?

Vw al bak,vw. Çok iyi onlar.

Niye?

İyi işte,herkes ondan alıyor demek ki var birşeyi..

Eee nerde kaldı atalarımızın mirası? Onlar üstünde dünyaları titrettikleri atları kılı kırk yararak mı seçiyordu yoksa tek bir yere mi odaklanmışlardı,biz torunları gibi :)

İşin mübalağsı bir yana,bizim milletimizde araştırma olaylara farklı açılarla bakma kavramları gelişmemiş. Bir şey dayatıldı mı önümüze ''oo tamam ya iyimiş'' deyip atılıyoruz halbuki etrafa bakıp ''ulan bu iyide ee bide şu var onada baksam ya ben'' demiyoruz. Araç almaya gidiyoruz,her şeyden önce kaç beygir bu diye soruyoruz.. Arkadaş napacan kaç beygirini 500 olsa ne yazar,var mı yolun? Korkmadan trafiğe karışabileceğin zamanlar var mı ki ülkende yada güvenebileceğin şöförler,herkes katil gibi. 

Ondan önce sorsak ya ihss,ncap test sonuçlarını,güvenlik özelliklerini,en azından hava yastıklarını bunların konumlarını.

Yakıt tüketimini kağıttan değilde,gerçek kullanıcılardan öğrensek. Servis fiyatlarını,ilişkileri,parça fiyatlarını arıza oranlarını öğrensek bunlardan önce fena olmaz mı? 

Markanın değil,aracın bize ne katacağını hesaplamak gerek ve en önemlisi bizden ne götüreceği. Borç harç araçlar alınıyor,neden çünkü en iyisi olsun. Yahu bu senenin değil bir önceki senenin en iyisi olsun ne olacak? 3 ay 5 ay sonra araç gelecek geldiği fiyattan alacaksın diye dayatılıyor,tamam diyoruz yahu niye,neden tamam? Su mu bu ekmek mi? Yada kişiye özel mi üretilecek o araçta bekliyoruz o kadar?

Dsg çok güzel bir özellik bu konuda kesinlikle takdiri hak ediyor vw ancak gerçekten sorunsuz ve sağlam mı bu tartışmaya açık. Aldık mı sonsuza kadar sorunsuz kullanacağız sanıyoruz,e almadan bir bak işte nedir bu ne değildir,arıza verirse çözümü ne olacak kaça olacak diye?

Sağlam diyip gidiyoruz ama o hayranlıkla baktığımız Jetta'nın CC'nin kaza testlerinde kapısını bıraktığını kaçımız biliyor?

Kulaktan dolma bilgilerle ünlü yaptık markayı,acaba dünyada da böyle mi vw satışları merak ediyorum yada bizim kadar Vw'ci olan bir millet var mı?

Neyse konu sayemde iyice vw karalama kampanyasına dönmeden ben yazımı noktalayayım,sizlerde kusuruma bakmayın yanlış bir söz kullandıysam. 

Son olarak,x markasını alırsam beni nereye taşıyacak diye düşünmeyelim,x modeli alsamda nereye gitsem diye düşünelim boş verin standart prestiji,otomatik parkı bilmem neyi.. Önemli olan severek,rahatça,güvenle ve mutlu şekilde sürmek değil mi şu meretleri  :tongue:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
(düzenlendi)

Estağfurullah taş demeyelim ona,önlem amaçlı yazdım sizden sonra başkalarıda prestij derse diye :)

Evet en iyisini,en güzelini almak en doğrusu ve herkesin hakkı lakin bizde durumlar böyle mi ondan şüpheliyim. At alırken neye dikkat edilir,en basitinden dişine omuz ve göğüs genişliğine. 

Peki araba alırken neye dikkat etmeli? İhtiyaç,bütçe,güvenlik,konfor,yakıt diye gider. (En azından benim için böyle) 

Şimdi ikisine birbirine denklediğimize göre birde şuan araç alacak olan veya alan kişilerin %90'ının naptığına bakalım.

Opel = Sorunlu

Renault = Kalitesiz

Peugeot,Citroen = Fransız

Chevrolet = Ülkeden çıktı

Hyundai = Teneke

Kia = O da kim

Ford = Çok yakar

Honda = Genç işi

iyide arkadaş ne kaldı ?

Vw al bak,vw. Çok iyi onlar.

Niye?

İyi işte,herkes ondan alıyor demek ki var birşeyi..

Eee nerde kaldı atalarımızın mirası? Onlar üstünde dünyaları titrettikleri atları kılı kırk yararak mı seçiyordu yoksa tek bir yere mi odaklanmışlardı,biz torunları gibi :)

İşin mübalağsı bir yana,bizim milletimizde araştırma olaylara farklı açılarla bakma kavramları gelişmemiş. Bir şey dayatıldı mı önümüze ''oo tamam ya iyimiş'' deyip atılıyoruz halbuki etrafa bakıp ''ulan bu iyide ee bide şu var onada baksam ya ben'' demiyoruz. Araç almaya gidiyoruz,her şeyden önce kaç beygir bu diye soruyoruz.. Arkadaş napacan kaç beygirini 500 olsa ne yazar,var mı yolun? Korkmadan trafiğe karışabileceğin zamanlar var mı ki ülkende yada güvenebileceğin şöförler,herkes katil gibi. 

Ondan önce sorsak ya ihss,ncap test sonuçlarını,güvenlik özelliklerini,en azından hava yastıklarını bunların konumlarını.

Yakıt tüketimini kağıttan değilde,gerçek kullanıcılardan öğrensek. Servis fiyatlarını,ilişkileri,parça fiyatlarını arıza oranlarını öğrensek bunlardan önce fena olmaz mı? 

Markanın değil,aracın bize ne katacağını hesaplamak gerek ve en önemlisi bizden ne götüreceği. Borç harç araçlar alınıyor,neden çünkü en iyisi olsun. Yahu bu senenin değil bir önceki senenin en iyisi olsun ne olacak? 3 ay 5 ay sonra araç gelecek geldiği fiyattan alacaksın diye dayatılıyor,tamam diyoruz yahu niye,neden tamam? Su mu bu ekmek mi? Yada kişiye özel mi üretilecek o araçta bekliyoruz o kadar?

Dsg çok güzel bir özellik bu konuda kesinlikle takdiri hak ediyor vw ancak gerçekten sorunsuz ve sağlam mı bu tartışmaya açık. Aldık mı sonsuza kadar sorunsuz kullanacağız sanıyoruz,e almadan bir bak işte nedir bu ne değildir,arıza verirse çözümü ne olacak kaça olacak diye?

Sağlam diyip gidiyoruz ama o hayranlıkla baktığımız Jetta'nın CC'nin kaza testlerinde kapısını bıraktığını kaçımız biliyor?

Kulaktan dolma bilgilerle ünlü yaptık markayı,acaba dünyada da böyle mi vw satışları merak ediyorum yada bizim kadar Vw'ci olan bir millet var mı?

Neyse konu sayemde iyice vw karalama kampanyasına dönmeden ben yazımı noktalayayım,sizlerde kusuruma bakmayın yanlış bir söz kullandıysam. 

Son olarak,x markasını alırsam beni nereye taşıyacak diye düşünmeyelim,x modeli alsamda nereye gitsem diye düşünelim boş verin standart prestiji,otomatik parkı bilmem neyi.. Önemli olan severek,rahatça,güvenle ve mutlu şekilde sürmek değil mi şu meretleri  :tongue:

Birazdan iş çıkışı olacağından uzatmicam direk konuya bağlicam :D 2mizinde yaşı genç olduğundan az çok bazı forumları geziyoruz ve şunu sende görmüşsündür insanlar artık parasını çöpe atmıyor, forumlarda okadar çok şu araç nasıl bu araç nasıl konuları varki az çok tahmin edersin, yani insanlar artık markadan çok aracın konforuna görünüşüne dışardan nasıl göründüğüne bakıyor, ztn bunlara bakmiyacaksak gitsin tüm firmalar aynı kasada aynı motorda araç çıkarsın herkes aynısına binsin,hatta herkesin adı Ali,Hatice olsun :D diyeceğim o ki kim şuanda iyi araç yapıyorsa o kazanıyor (Vw gibi,ford gibi,porche gibi),herkezde araştırıp araç alıyor, bende arçtırmasam belki 1 senden fazla focus kullanmayacaktım yaptığım araştırmalar neticesinde parama en uygun olan aracın focus olduğuna karar vererek aldım,3-5 bin fazla olsaydı Vw alacaktım ama çıkışmadı malesef. Ztn konudaki arkadaş da sırf araştırma yapması için hem kendi konu açmış hemde arkadaşına konu açtırmış, yani şuanda yaşadığımız kafalar gerçekten araştırmacı,güzel kafalar :D yine baya yazdım :D< :D>

tarihinde Mesut Eyibil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

focus titanium alternatifler arasındaysa jetta comfortline düşünmem bile bizde hem eski kasa dizel focus var hemde yeni kasa var ikiside çok rahat, ekonomik ve keyifli. şuanki makyajlı focus daha bi havalı. bagajıda mutlaka yeter, bu sınıftaki araçların bagaj büyüklükleri aşağı yukarı aynı sayılır.

ben oyumu focus olarak kullanıyorum :)

Yorum bağlantısı
Semih Güney

Birazdan iş çıkışı olacağından uzatmicam direk konuya bağlicam :D 2mizinde yaşı genç olduğundan az çok bazı forumları geziyoruz ve şunu sende görmüşsündür insanlar artık parasını çöpe atmıyor, forumlarda okadar çok şu araç nasıl bu araç nasıl konuları varki az çok tahmin edersin, yani insanlar artık markadan çok aracın konforuna görünüşüne dışardan nasıl göründüğüne bakıyor, ztn bunlara bakmiyacaksak gitsin tüm firmalar aynı kasada aynı motorda araç çıkarsın herkes aynısına binsin,hatta herkesin adı Ali,Hatice olsun :D diyeceğim o ki kim şuanda iyi araç yapıyorsa o kazanıyor (Vw gibi,ford gibi,porche gibi),herkezde araştırıp araç alıyor, bende arçtırmasam belki 1 senden fazla focus kullanmayacaktım yaptığım araştırmalar neticesinde parama en uygun olan aracın focus olduğuna karar vererek aldım,3-5 bin fazla olsaydı Vw alacaktım ama çıkışmadı malesef. Ztn konudaki arkadaş da sırf araştırma yapması için hem kendi konu açmış hemde arkadaşına konu açtırmış, yani şuanda yaşadığımız kafalar gerçekten araştırmacı,güzel kafalar :D yine baya yazdım :D< :D>

Sorun zaten bizde değil 40 yaş üstünde,demiyeceğim tabiki  :D

Bende onu diyorum işte insanımız yeni yeni başladı forumları aktif kullanmaya,onlarında kafasını bulandırmayalım hemen prestij diyerek. Böyle güzel kafalar az bulunuyor bırakalım aynı kalsın,hatta gelişip gelecek nesillere aktarılsın  :biggrin:

Sonuç olarak,Jetta'da güzel Focus'ta gönül ne isterse akıl razı olsun der,kapatırım ben.  :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

semih güney ile mesut eyibil tatlı tatlı didişirken muhammed lokman tosun belkide arabayı aldı bile (ben semih'in tarafındayım)  :) 

neyse benim fikrime gelince; 

ford focus titanium .......... 1.6 tdci 115 ps  75.240 tl

vw jetta comfortline ...........1.6 tdi 105 ps  78.400 tl

skoda octavia elegance ....1.6 tdi 105 hp  74.900 tl   :rtfm: 

octi, hem donanım hem kalite yönünden ikisinden de aşağı kalır yönü yok hele ki donanım.

araç kataloglarından şöyle bi inceledim de focus'un yeni kımıl kımıl özellikleri için birşey diyemem ama octavia, jetta'nın passat'a yakını diyebilirim belki.

ayrıca octi'nin devasa bagaj alanı sizi sizden alır ki zaten araç değiştirme amacınız geniş bagaj olmasıymış.

tabii buradaki en büyük iş marka algısını yenmek  :crazy: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammed Lokman Tosun

Serhat Bey Focus'un işte sizin de ifade etmek için tam kelime bulamadığınız kımıl kımıl görüntüsü var ya hah işte tam olarak onlar beni Focus'a yaklaştıranlar :)

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

aslında ben kımıl derken mykey, sync ve özellikle otomatik park gibi özelliklerinden bahsetmiştim.

yoksa dış görüntü benim fiesta ile aynı :)

ben yine octavia derim

siz gene de özellikle bagajı için bi skoda bayisine uğrayın, pişman olmazsınız :) aklınızın bi köşesinde bulunsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammed Lokman Tosun

aslında ben kımıl derken mykey, sync ve özellikle otomatik park gibi özelliklerinden bahsetmiştim.

yoksa dış görüntü benim fiesta ile aynı :)

ben yine octavia derim

siz gene de özellikle bagajı için bi skoda bayisine uğrayın, pişman olmazsınız :) aklınızın bi köşesinde bulunsun.

Teşekkür ederim, dış görünüşünün Fiestayla aynı olduğu fikrine katılmasam da :) skoda donanım olarak artı bir şey katmıyor gibi, görünümü de hiçbir zaman sıcak gelmedi bana açıkçası.
Yorum bağlantısı
Çağatay Atik

beyler 1.4 jetta baktım ıcıne bındım

sonra focus gıttım baktım ıc dızayn olarak focus cook hosuma gıttı on konso vs cok şık olmus

suan 1.6 benzınlı ford focus sedan ıcın 

style 53.50  

titanyum ıcın 59.800

fıyat aldım  ne dersınız cok anlamam 6 bın tl fazla vermeye degecek mı tıtanyum

bbenım gordugum  en cok hosuma gıden 8 ınc ekran  ve ses kontrol

baska bır fark goremedım   bırde sanırım anahtarız calısma var tıtanyumda

yanı sızce ne yapılmalı   ha bu arada 2.50 de sanroof farkı ıstıyorla sanırım onu ekletemıcem

su style 8 ınc ekran takılsa dusunmeden onu alırdım

Yorum bağlantısı
Semih Güney

beyler 1.4 jetta baktım ıcıne bındım

sonra focus gıttım baktım ıc dızayn olarak focus cook hosuma gıttı on konso vs cok şık olmus

suan 1.6 benzınlı ford focus sedan ıcın 

style 53.50  

titanyum ıcın 59.800

fıyat aldım  ne dersınız cok anlamam 6 bın tl fazla vermeye degecek mı tıtanyum

bbenım gordugum  en cok hosuma gıden 8 ınc ekran  ve ses kontrol

baska bır fark goremedım   bırde sanırım anahtarız calısma var tıtanyumda

yanı sızce ne yapılmalı   ha bu arada 2.50 de sanroof farkı ıstıyorla sanırım onu ekletemıcem

su style 8 ınc ekran takılsa dusunmeden onu alırdım

6bin sizi sıkıntıya sokmayacaksa değer. 

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Vw prestijli araba neden biliyormusunuz. Bu prestiji yaptıklarıyla sağladı. Küçük hacimli motorları çıkartarak, küçük hacimli motorları dsg kombinasyonuyla süper iş çıkartalar ve en önemlisi senelerce donanım farketmeksizin güvenliği standart olarak vermesi.

Vw bayilerinde satış temsilcilerinin ilgisizliğinden bahsedilmiş. Siz öyle birini bulun varsa da şikayet edin bakalım ertesi gün orada çalışabiliyor mu. Garantisi bitip dsg den sorun yaşayanlar müşteri memnuyeti adı altında 8-9 bin lir gibi fatura çıkartılan arkadaşlar 200-300 TL gibi rakamlara işi bitirdiler. Prestij böyle sağlanıyor.

2005 senesinde ilk fordumu focus 1.6 tdci ghia tekno paket aracımı sıfır aldım ve tam 9 sene bindim. İlk ford dan ne zaman soğudum biliyormusunuz aldıktan 3 ay sonra. Nedeni de arabanın herhangi bir kusuru olmasından değil. Aracı aldığımda arka frenler kampanaydı 3 ay sonra gelen araçlar disk frendi ve aracın içerisinde bazı değişiklikler vardı. Şimdi diyeceksiniz ne olmuş firmalar değişikliğe gidebilir. Hayır olmaz arkadaş yeni kasa çıkarttığın bi arabada 2-3 ay sonra değişikliğe gidersen olmaz. Garanti kapsamından çıktığımdada parça değiştiğinde hiç bir indirimleri iskontoları yoktu kampanya dışında.( Sadece bir olay dışında haberim olmadan Sabri abi sağolsun olaya dahil olmuş fiyatta %25 iskonta yaptılar)

Ben hep şuna inanırım prestiji marka yaptıklarıyla alır.

Araba işi herşeyden önce maddiyet işidir. Herzaman sorardım kendime neden insanlar ford kullandıktan sonra vw geçiyorlar diye. Ben cevabımı aldım ve memnunum bundan. Muhammet bey donanımsal özellikler kafanızı kurcalamasın çok fazla  kullanmayacağınız özelliğe fazladan para vermeyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Bu arada baktığınız iki araçla aynı fiyata Leon X-PERIENCE satılıyor, üstelik 4x4. 

Yorum bağlantısı
Semih Güney

ve en önemlisi senelerce donanım farketmeksizin güvenliği standart olarak vermesi.

Tek soru soracağım, bildiğiniz gibi jetta makyajlandı. Makyajsız kasada trendline donanımda ESP standart mıydı değil miydi?

Bence bir şey yazıyorsak doğruluğunu kontrol edelim, yanlış bilgilendirme yapmayalım. Saygılar...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...