İçeriğe Yönlendir

Sıfır Focus 1.6 Tdcı 115 Ps Vs. Sıfır Jetta 1.6 Tdı 105 Ps Comfortline

Muhammed Lokman Tosun

Recommended Posts

Bünyamin Göksu

Tek soru soracağım, bildiğiniz gibi jetta makyajlandı. Makyajsız kasada trendline donanımda ESP standart mıydı değil miydi?

Bence bir şey yazıyorsak doğruluğunu kontrol edelim, yanlış bilgilendirme yapmayalım. Saygılar...

Bildiğim kadarıyla standart değil ama focus da standart.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih Güney

Bildiğim kadarıyla standart değil ama focus da standart.

Çok doğru, Jetta yıllarca donanım ismi farkedercesine Esp'siz de satıldı. Focus'ta ise 2011 sonu veya 2012 ilk çeyrek gibi trend donanımda dahi tüm güvenlik sistemleri standart sunuldu.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Yazdıklarım demek ki doğru sadece senelerde kelimesini yanlış kullanmışım. Doğru  2006 senesinde bile en full focusa esp parayla sattılar.

Yorum bağlantısı
Çağatay Atik

beyler focus tıtanyum ıcın 58 fıyat verdıler 

sanırım alnası fıyat degıl mı bu

53 style alsam  ama

8 ınc ekran djıtal klıma on park sensoru anahtrsz calıstrma olmıcak

en onemlısı 8 ınc  ekranın verdıgı şık lık 

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

beyler focus tıtanyum ıcın 58 fıyat verdıler 

sanırım alnası fıyat degıl mı bu

53 style alsam  ama

8 ınc ekran djıtal klıma on park sensoru anahtrsz calıstrma olmıcak

en onemlısı 8 ınc  ekranın verdıgı şık lık 

Arada 5 bin TL bir fark var bu yazdığınız özellikleri sizin için ne kadar önemli sonuçta aracı siz kullanacaksınız. Birde bu parçalar sonradan aracınıza takılabiliryormu onu düşünün. Sonradan pişman olmayın. Bence bu özelliklerde en çok işe  yarayacak dijital klima vede ekran diğerleri olsada olur olmasada

Yorum bağlantısı
Semih Güney

Yazdıklarım demek ki doğru sadece senelerde kelimesini yanlış kullanmışım. Doğru  2006 senesinde bile en full focusa esp parayla sattılar.

Yazdıklarınız doğru mu değil mi okuyanların kendi kararı ben kendimce yanlış olan kısmı söyledim. He bu sadece gözüme en çok batandı,diğerlerine gelirsek;

-DSG uzun bir süre ıslaktı kuruydu,6 ileriydi 7 ileriydi derken verdiği keyfin yanında çoğu kişinin hem ağzını hemde cebini yaktı. 

-Müşteri temsilcilerinin ilgisizliği sadece benim değil pek çok kişinin gözüne takılmış,iyi olan elbet vardır fakat görünen o ki o iyiler baya az.

-İyi niyet garantisi altındaki bir aracın tam 3 kez tamir edilmesine rağmen gelişme göstermemesi karşısında araç sahibinin sinirlenmesi ve bu tutuma karşı yapılan tavırları okumamışsınız sanırım.. Araç kusuru,fiyat bilgisi gibi durumların sosyal medyaya veya kamuoyuna aktarılmaması için araç sahibine Doğuş Oto tarafından bir sözleşme sunulmuş ve sözleşmede bu durumların ihlali durumunda tazminat alınacağı yazmaktaydı. Böyle prestij kazanılacaksa hiç kazanılmasın daha iyi..

Son olarak bahsettiğiniz 2006 yılında Golf gibi neredeyse sınıfının lideri konumumdaki bir araçta dahi ESP opsiyon olarak sunuluyordu. Oda zamanının en donanımlı versiyonu olan Comfortline için geçerliydi. 

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

-VW'nin fazladan prestiji olduğuna katılmıyorum. Bence tam tersi, Jettalar genelde kiralık araçlar oluyor (bu İstanbul için geçerli tabi).

-VW'nin başarısı sadece Türkiye ile sınırlı değil, tüm Avrupa ve dünyada yükselişi devam ediyor.

-ESP'yi standart donanıma en son ekleyenlerden biri Ford, biz hep "gerek yok ki zaten" dedik hatta bu forumda :)

-VW'nin, Doğuş'un sıkıntıları diğer markalar ve Ford'da da ziyadesiyle var, Powershift aracı için Otosan ile davalık olan bir kullanıcının konusu hala taze.

-Müşteri temsilcisi desen aynı memleketin insanları, hiç farketmiyor.

-VW'nin avantajı TSI motorlar ve DSG şanzıman ile piyasaya erken girip yer edinmesi oldu bence, Ford Ecoboost ile takipte ama atı alan Üsküdar'ı geçti.

-Sonuç: ikisi de aynı, hangisi beğenilirse o alınmalı ama 2. el VW'nin avantajı var sanki.

Yorum bağlantısı
İlker Yüksel
(düzenlendi)

VW forumların da Ford mu VW mi diye konu neredeyse hiç tartışılmıyor. Yanlış anlaşılmasın ama bu bile VW bir tık önde olduğunu gösteriyor ki Otosan da çalışan arkadaşım dahi bunu söylüyor. Şansı bir kenara koyarsak ne kadar para o kadar köfte. 

tarihinde İlker Yüksel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

VW forumların da Ford mu VW mi diye konu neredeyse hiç tartışılmıyor. Yanlış anlaşılmasın ama bu bile VW bir tık önde olduğunu gösteriyor ki Otosan da çalışan arkadaşım dahi bunu söylüyor. Şansı bir kenara koyarsak ne kadar para o kadar köfte. 

Diğer forumların çoğu kapalı kutu. Biz herşeye açığız. Mevlana felsefesini benimsemiş bir forumuz.  ;)  :flowers:

Yorum bağlantısı
Semih Güney

Tartışılmaması, direk kabul görmesi iyi olduğundan mı yoksa körü körüne bağlılıktan mı?

Tamamen yanlış bir düşünce kusura bakmayın..

Tartışılmaması, direk kabul görmesi iyi olduğundan mı yoksa körü körüne bağlılıktan mı?

Tamamen yanlış bir düşünce kusura bakmayın..

He birde onlar araçlarını Mercedes, Bmw, Volvo ayarında gördükleri için Ford'la falan karşılaştırmaya tenezzül bile etmemişlerdir :)
Yorum bağlantısı
İlker Yüksel

Diğer forumların çoğu kapalı kutu. Biz herşeye açığız. Mevlana felsefesini benimsemiş bir forumuz.  ;)  :flowers:

Kerem bey onlarda da var bu durum. Bu her zaman kendini bir üst ile kıyaslamakla oluyor. Passat forumunda çoğu vwci  yok C kasa bozmuş, 320 çok sesliymiş bir sürü ıvır zıvır  yorum yazıyor. Onlarda bir tık üstü ile kendilerini sürekli karşılaştırıyor. :) 

Yorum bağlantısı
Muhammed Lokman Tosun

Benden olmayanın benden daha iyi olma ihtimali yoktur gibi bir düşüncemiz hiç olmadı çok şükür, objektif fikirler alabileceğim için buradayım.

Yorum bağlantısı
İlker Yüksel

Semih bey konu renault megane ile focus için açılsaydı. Konu hangi marka daha iyiye hangisi daha kaliteliye gelirmiydi?

Yorum bağlantısı
Semih Güney

Semih bey konu renault megane ile focus için açılsaydı. Konu hangi marka daha iyiye hangisi daha kaliteliye gelirmiydi?

Daha iyiye gelir miydi bilemem ama daha kaliteliye geleceği kesin.

Sonuç olarak birinin eksi yönü diğerinin artı yönü oluyor bu tarz markalarda.

Benim eleştirim Vw'nin Ford'la, Renault'la, Mazda ile değilde Bmw gibi Mercedes gibi araçlarla kıyaslanması...

Kimse kendini kandırmasın bence bu konuda,Vw onlardan ne iyi nede kötü sonuçta hepsi aynı ürün tarzında araç üreten firmalar, hitap ettikleri kitle belli alıcı potansiyelleri belli. Herkes isteği doğrultusunda araç almakta özgür kimini Ford çeker kimini Vw fakat herkesin hayalini bir Merso yada Bmw süsler diye düşünüyorum. Eh böyle bir durumda kim sıradan kim farklı belli oluyor

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Volkan Dinçel

Bence Jetta iyi bir oyuncak..Kodlama ile yapabileceğiniz şeylerin sınırı yok gibi..Arkadaşım Jettasına en son kendi kendine paralel park etme özelliğini ekletmişti..

Sanırım Focus kodlama işinde bu kadar iyi değil..Periyodik bakımda (Eskişehir Otokoç) Trend versiyon Focusuma sis farı taktirmak istediğimde araç sis farını görmüyor kodlayamıyoruz dediler :D ..Çok üstelemedim ama komik geldi..

İkisininde artı ve eksileri vardır mutlaka..Biraz da şans işi..İçinize hangisi siniyorsa bence o..

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Mustafa Boz
(düzenlendi)

2011 focus 1.6 tdci 110 bg Wv jetta 1.6 tdi 105 ps yokusta ikisinde boş hali ile hangisi önde gider ? Jettanin modelini bilmiyorum ama 2011 yada 2012 olması lazim

Ben bugun adana pozanti yolculuğum esnasında 2011 117bnkm deki aracimla yolculuk yaparken 4 şeridi de kapatan kamyonlar yüzünden yavaslamak zorunda kaldım devamında yanıma dizel bir jetta geldi hemen hemen aynı anda hizlanmaya başladık ama jetta geçti beni devamında gecemedim :)

tarihinde Mustafa Boz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Herdem

Vw serisini hep severim ama focusun artılarının yanında jettanın pek bi artısı yok bence jettanın bu kasaları bildiğim kadarıyla önceki kasasına göre malzeme kalitesinde düşüş var kimi görsem eski Jetta diyor başka birşey demiyor. Ben focustan yana kullanırdım tercihimi

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Vw hakkında övülen iki şeyin cevabını çok merak ediyorum. Deniyor ki 1.4 tsi motordan şu kadar beygir vs vs. Motorun 1.4 olmasının faydası nedir? 1.2 tsi olsa vergi avantajı diyeceğim ama yok ne artısı var? Az da yakmıyorlar. 
2. si dsg problemleri hakkında iyi niyet garantisi çok övülüyor. Kaç milyarlık işlemler 200-300 tlye çözülüyor deniyor. İyi de ben arabanın kendi kendine bozulmasından dolayı 20bin tl ödemediğime sevinmeli miyim? Niye bozuluyor da sonra kahraman servis havası veriliyor? 

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel
(düzenlendi)

Vw hakkında övülen iki şeyin cevabını çok merak ediyorum. Deniyor ki 1.4 tsi motordan şu kadar beygir vs vs. Motorun 1.4 olmasının faydası nedir? 1.2 tsi olsa vergi avantajı diyeceğim ama yok ne artısı var? Az da yakmıyorlar. 

2. si dsg problemleri hakkında iyi niyet garantisi çok övülüyor. Kaç milyarlık işlemler 200-300 tlye çözülüyor deniyor. İyi de ben arabanın kendi kendine bozulmasından dolayı 20bin tl ödemediğime sevinmeli miyim? Niye bozuluyor da sonra kahraman servis havası veriliyor? 

Eski bir VW'ci olarak cevaplayayım :)

Motorun 1.4 olmasının hiç bir faydası yok ancak oldukça verimli bir motor ve yazılımla çok rahat 180 hp gibi güçlere çıkabiliyor..C segmentte otomatik,turbo ve sedan bir araç istiyorsanız benim aklıma Jetta'dan başka o bir araç gelmiyor açıkçası..

VW'nin iyi niyet garantisi çok iyidir..Benim aracımın garanti süresi bittikten sonra klima kompresörü bozulmuştu...2007 yılında 3500 TL tutan komple sistemi sadece işçilik ücreti alarak değiştirdiler..DSG'de de bence aynı şey söz konusu..tabiki bozulmaması herkesin temennisi ama çift kavrama teknolojisi henüz çok oturmuş değil..Ben de kullanıyorum kullanmasıda çok keyifli ama bir tork konvertörlü şanzıman gibi değil..Heran sürprize açık..Özellikle şanzıman gibi servislerin hemen kullanıcı hatasına yorabilecekleri gibi parçada iyi niyet garantisi uygulanması herkesi bir nebze rahatlatıyor..Herkes sorunsuz araç ister ama bildiğim kadarıyla sorun çıkarmamayı garanti eden bir araba üretilmedi henüz..

tarihinde Volkan Dinçel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Dsg konusunda çok şey var yazacak ama değeceğine sanmıyorum. Dsg farkı passat alırken  13,800 tl, golf alırken 9.400tl aynı vites skoda yada seat'te 6,400 tl olması kimseye garip gelmiyormu? Doğuş zaten vw'de Dsg'ye öyle bir fiyat çakıyorki ilerde sorun çıkaracak 2 kavramanın fiyatını peşin alıyor her bir saf araba müşterisinden.  Üstüne üstlük bu gözlerde büyütülen büyük! alaman milletinin aziz vw çalışanları hala 250 nm torku sabit tutarak 90 beygirlik aracada 180 beygirlik 1,8T 'yede marifet gibi aynı şanzımanı takmaktadırlar. Nerdeyse 7 sene oldu dsg7 modeli çıkalı hala bir türlü gelişimini tamamlayamadı. Sanki uzaya gidecekler bu şanzımanı kullanarak? Dedim ya yazacak çok şey varda bunları anlayacak kaç kişi var oda ayrı bir konu. Atalarımız ne demişler " adın çıkacağına canın çıksın" .

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Herdem

Dsg konusunda çok şey var yazacak ama değeceğine sanmıyorum. Dsg farkı passat alırken 13,800 tl, golf alırken 9.400tl aynı vites skoda yada seat'te 6,400 tl olması kimseye garip gelmiyormu? Doğuş zaten vw'de Dsg'ye öyle bir fiyat çakıyorki ilerde sorun çıkaracak 2 kavramanın fiyatını peşin alıyor her bir saf araba müşterisinden. Üstüne üstlük bu gözlerde büyütülen büyük! alaman milletinin aziz vw çalışanları hala 250 nm torku sabit tutarak 90 beygirlik aracada 180 beygirlik 1,8T 'yede marifet gibi aynı şanzımanı takmaktadırlar. Nerdeyse 7 sene oldu dsg7 modeli çıkalı hala bir türlü gelişimini tamamlayamadı. Sanki uzaya gidecekler bu şanzımanı kullanarak? Dedim ya yazacak çok şey varda bunları anlayacak kaç kişi var oda ayrı bir konu. Atalarımız ne demişler " adın çıkacağına canın çıksın" .

Sonuna kadar destekliyorum hocam vw geçtim Doğuş otonun suçu tüm bunlar insanlar gözleri kapalı alabiliyorlar ama onu hala çözemedim açıkcası
Yorum bağlantısı

Dsg konusunda çok şey var yazacak ama değeceğine sanmıyorum. Dsg farkı passat alırken  13,800 tl, golf alırken 9.400tl aynı vites skoda yada seat'te 6,400 tl olması kimseye garip gelmiyormu? Doğuş zaten vw'de Dsg'ye öyle bir fiyat çakıyorki ilerde sorun çıkaracak 2 kavramanın fiyatını peşin alıyor her bir saf araba müşterisinden.  Üstüne üstlük bu gözlerde büyütülen büyük! alaman milletinin aziz vw çalışanları hala 250 nm torku sabit tutarak 90 beygirlik aracada 180 beygirlik 1,8T 'yede marifet gibi aynı şanzımanı takmaktadırlar. Nerdeyse 7 sene oldu dsg7 modeli çıkalı hala bir türlü gelişimini tamamlayamadı. Sanki uzaya gidecekler bu şanzımanı kullanarak? Dedim ya yazacak çok şey varda bunları anlayacak kaç kişi var oda ayrı bir konu. Atalarımız ne demişler " adın çıkacağına canın çıksın" .

aynı şekilde metalik renk farkı bir ara polo 1.4 de daha düşük iken 1.6tdi da daha fazlaydı. Sanki motor hacmi artınca boyanan yüzey artıyor. Kimse ince detaylara bakmıyor. 

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

aynı şekilde metalik renk farkı bir ara polo 1.4 de daha düşük iken 1.6tdi da daha fazlaydı. Sanki motor hacmi artınca boyanan yüzey artıyor. Kimse ince detaylara bakmıyor.

Aradaki fark motor hacminden dolayı ötv farkı var..ötv ninde kdv si alındığı için maalesef motor hacmine göre boya farkı çıkıyor :(

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Dsg konusunda çok şey var yazacak ama değeceğine sanmıyorum. Dsg farkı passat alırken 13,800 tl, golf alırken 9.400tl aynı vites skoda yada seat'te 6,400 tl olması kimseye garip gelmiyormu? Doğuş zaten vw'de Dsg'ye öyle bir fiyat çakıyorki ilerde sorun çıkaracak 2 kavramanın fiyatını peşin alıyor her bir saf araba müşterisinden. Üstüne üstlük bu gözlerde büyütülen büyük! alaman milletinin aziz vw çalışanları hala 250 nm torku sabit tutarak 90 beygirlik aracada 180 beygirlik 1,8T 'yede marifet gibi aynı şanzımanı takmaktadırlar. Nerdeyse 7 sene oldu dsg7 modeli çıkalı hala bir türlü gelişimini tamamlayamadı. Sanki uzaya gidecekler bu şanzımanı kullanarak? Dedim ya yazacak çok şey varda bunları anlayacak kaç kişi var oda ayrı bir konu. Atalarımız ne demişler " adın çıkacağına canın çıksın" .

Dediklerinizde çok haklısınız ancak birbirinin benzeri bu kadar markayı vw iyi yönetiyor fiyat az pahalı olunca vw den audiye yada seat skodaya yönebilecek müşteri portföyü varken..

Bizim forumda geyiği yapılmadı mı Bülent beyin Mondeosunu 3 sene sonra yarı fiyatına alırız diye..VW ikinci elde bu kadar değerli olduğu sürece insanlar dediğiniz farkları ödemeye razı olacaktır

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...