İçeriğe Yönlendir

Aracımın Arkası Sağa Sola Çekiyor (Bmw 3.20)

Mehmet Ayan

Recommended Posts

Mehmet Ayan

merhaba arkadaşlar.bugün izmire gidicektim yolun yarısına geldiğimde kar ve tipiyle karşılaştım yerler ıslak ve hafif kar lapaları vardı.lapaların üzerinden geçmeye başlayınca arabam başladı ani sağa sola çekmeye hızımı 20 km hıza kadar düşürdüm fakat fayda etmedi çok tehlikeler atlattım ve hatta 4 saaat yolda kaldım.tekerlerim opsetli 18 jant fakat lastiklerimde çok kötü değil  havalarını iyice indirdim yürüme hızıyla dörtlüleri yakarak tekrarda geri döndüm.işin ilginç tarafı herkes yanımdan hızlı hızlı geçiyordu fakat benim araba sıfır çiziyodu.sorun ne olabilir acaba?aracım  BMW 96 model e36 3.20

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

merhaba arkadaşlar.bugün izmire gidicektim yolun yarısına geldiğimde kar ve tipiyle karşılaştım yerler ıslak ve hafif kar lapaları vardı.lapaların üzerinden geçmeye başlayınca arabam başladı ani sağa sola çekmeye hızımı 20 km hıza kadar düşürdüm fakat fayda etmedi çok tehlikeler atlattım ve hatta 4 saaat yolda kaldım.tekerlerim opsetli 18 jant fakat lastiklerimde çok kötü değil  havalarını iyice indirdim yürüme hızıyla dörtlüleri yakarak tekrarda geri döndüm.işin ilginç tarafı herkes yanımdan hızlı hızlı geçiyordu fakat benim araba sıfır çiziyodu.sorun ne olabilir acaba?aracım  BMW 96 model e36 3.20

Konu ilgili bölüme taşınmıştır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
(düzenlendi)

tamamen kulaktan dolma bilgi ile yazıyorum, şirket oto yıkamacımızın da bwm si vardı bu yaz sattı kışın tekrar bmw alacaktı yine bmw alacaksan nie sattın dedik kendisi de bmw lerin kışın karda gitmediği, çekişten çok düştüğü ve bu nedenle kışın fiyatlarının düştüğü için genellikle kullananların kışın sattıklarını söylemişti, hemde daha yeni modelini alıcam dediydi, tabi sizin sorununuzla teknik olarak bir cevap sayılmaz ama duyduğum bu, tamamen başkasından alıntıdır, doğruluk payı bilinmiyor tarafımca :)

tarihinde Mesut Eyibil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ayan

Konu ilgili bölüme taşınmıştır.

Saygılarımla.

teşekkürler hakan bey

tamamen kulaktan dolma bilgi ile yazıyorum, şirket oto yıkamacımızın da bwm si vardı bu yaz sattı kışın tekrar bmw alacaktı yine bmw alacaksan nie sattın dedik kendisi de bmw lerin kışın karda gitmediği, çekişten çok düştüğü ve bu nedenle kışın fiyatlarının düştüğü için genellikle kullananların kışın sattıklarını söylemişti, hemde daha yeni modelini alıcam dediydi, tabi sizin sorununuzla teknik olarak bir cevap sayılmaz ama duyduğum bu, tamamen başkasından alıntıdır, doğruluk payı bilinmiyor tarafımca :)

yanımdan aynı kasa birçok BMW geçti hepside süratli bir şekilde gidiyolardı

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Bende okul için Manisa'ya gidiyorum.Kar yağdığı zaman İzmire dönerken yol karla kapalıydı.Yolda kalan araçların çoğunluğu mercedes ve bmw idi çok şaşırmıştık bmw yi itmeye çalışanları görünce  :D

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Kar lastiğiyse diğerleri gayette hızlı giderler :) Allahtan bir şey olmamış. Peki sizin lastikleriniz kar lastiği mi ?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

lastik havalarını mı indirdiniz :)

lastik tabanı yere ne kadar çok temas ederse,karda kayma o kadar çok olur.havalar indirilmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Sırf bmw ler karda gitmez diye bir durum olmaz. Arkadan itiş her zaman önden çekişe göre karda ve kaygan zeminde dezavantajlıdır. Ancak lastikleriniz kış lastiği olsaydı o kadarda kötü durumla karşılaşmazdınız. Yazlıklarla kar olmasa bile bu sıcaklıklarda aracınızı kullanmamalısınız.

Yorum bağlantısı
Ahmet Aydın
(düzenlendi)

Cok yakın bir abimde e36 kasa bmw aracı vardı.Yanılmıyorsam ofsetli 18 inç jant vardi.Arkalar 235 önler 215 tabandı yagmurlu havalarda aracın durmadığını söylüyordu.Orijinal lastiklerinde bu problem yokmuş.Sorununuz bu olabilir.

tarihinde Ahmet AYDIN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ömer Faruk Divarcı

önden çekişli arabalar motorun ağırlığı da önde olduğu için karda, buzda avantajlıdır. arkadan itişli arabalarında motoru arkaya konulsa belki bu sorun yaşanmazdı :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. hava sıcaklığı 7 caltında ise zaten yaz lasitği yol tutmaz kar gerekli değil kar gibi bir şey varsa zaten hepten tutmaz

2. mark model lerin nasıl gittiği değil ne üstünde gittiği önemlidir

3. hava indirmek sulu zeminde hele ki faciaya bile sebep olabniilir aman sakın ha

4. performans gibi güzel kelimeler reklamlarda kullnaılır ancak modellerin yol tutuşunu bu sağlamaz.

5. arkadam çekiş ıslak karlı zeminde kolayca tutuşu kaybeder

hepsi size denk gelmiş çok geçmiş oılsun

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ayan

1. hava sıcaklığı 7 caltında ise zaten yaz lasitği yol tutmaz kar gerekli değil kar gibi bir şey varsa zaten hepten tutmaz

2. mark model lerin nasıl gittiği değil ne üstünde gittiği önemlidir

3. hava indirmek sulu zeminde hele ki faciaya bile sebep olabniilir aman sakın ha

4. performans gibi güzel kelimeler reklamlarda kullnaılır ancak modellerin yol tutuşunu bu sağlamaz.

5. arkadam çekiş ıslak karlı zeminde kolayca tutuşu kaybeder

hepsi size denk gelmiş çok geçmiş oılsun

abi sadece kar balçığında yapıyo yağışlı ıslak zeminde hiç bunu yapmıyor ne kadar bassamda.ikidir başıma geliyor  bu sorun başıma.anlamadığım aynı araçtan bugün kaydığım yolda adam arabasınla şov yapar gibi kaydırarak yüklendi yanımdan devam etti hızla geçti fakat ben yürüme hızıyla geri döndüm

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Şöyle diyim, patronda benzinli S500 var, kışın kullanmıyor çünki ne karda gidiyor nede adam gibi gaza basabiliyorsun, arkadan çekişli eski kasa bu arada, kışın 4 matic olanını kullanıyor, o resmen tank gibi, kısaca arkadan çekişte sıkıntı olabiliyor...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Uzun

Bende bir kaç deneyim paylaşmak isterim .arkadan itiş olarak ;

2003 model e46 ile kütahya asker ziyaretine gitmiştik. Continental 17" lastik vardı üZerinde 5 bin km olmuştu taktıralı. Karda çekmeme veya arkayı çekme durumu olmadı. Kalkışlarda gaza birden yüklenmezsek tabiki . Dsg etkeni de var tabi . Bilerek gaza yüklendiğimizde aynı dsg devreye girip arabayı rahatlıkla yolda tutuyordu .

2006 model e90; şuan kullandığım araç karda deneme fırsatım olmadı ama yağmurda denemişliğim var . Dsg yi kapatmadan arkayı saniyelik sawuruyor. Oda yine kendi isteğim üzerine [emoji4]

2001 model s500 'du sanırım trabzon'da bi abimizde vardı . Trabzon ziyaretinde bi gün boyunca kullanma fırsatım oldu. Araba o kadar ağırki o arkayı savurmayı bırakın yerınden kalkmıyordu [emoji1][emoji1]

Ve son olarak kendi aracım 2008 focus ; yine asker ziyareti için ocak ayında antalya'ya gitmiştim. 18" petlas performans lastiği takılıydı . ( ne büyük cesaret diceğinizi duyar gibiyim ) herneyse Denizli'ye geldiğimizde karla karşılaştık hızımı 50 kmlere düşürdüm. Hatta can kurtaran dağlarını 2. Vitesle çıkıp 2. Vitesle indim . Aracı 3'den 2 'ye aldığım zaman patinaj yapıyordu. Yolda kar temizleme çalışması yapılıyor bi yanda güneşin vurduğu yerler erimiş. Mecburen aracın bi tekerini kuru yerden diğerinide buzun üzerinden geçermem gerekiyordu ve bu yolda 50 km hızı geçemedim araca bildiğiniz yan yan gidiyordu hissedebiliyordum. Allaha emanet sağ sağlim gidip geldik banada bu büyük bi tecrübe oldu .

Size gelince e36 anladığım kadarıyla aracınız ve dsg yok. Kış lastiği deneseniz oda yok. Arabanın savurmaması için bi nedende yok [emoji1][emoji1][emoji1]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

sizin s500 baya güçsüzmüş anlaşılan :) bizdeki gaza dokunmayla lastik yakıyor, uzun yolda tehlike yaratıyor diye kışın binmiyor patron, karda harbiden sakat, bu arada yavaş gitmiyorlar tabii, buda var :) normalde bizde olsa sıkıntı olmazdı, zaten bu arabayla gaza basacak maddi gücümde olmazya o da ayrı  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

Dsg? Esp sanirim o :)

Dsg'nin savrulmaya nasıl bir etkisi olabilir diye düşünüyordum bende :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

DSG voswagen grubuna ait yarı otomatik bir şanzıman türü olup D ile double yani çift anlamını taşır çift kavramalı sistem demektir kullanıyorum ve memnunum kapatmak için şanzımanı sökerek ancak kapatırsıniz [emoji17]

Yorum bağlantısı
Mehmet Ayan

verilen cevaplara cok teşekkür ederim.kilitli difransiyel olsaydı kaymaları önlermiydi acaba

verilen cevaplara cok teşekkür ederim.kilitli difransiyel olsaydı kaymaları önlermiydi acaba?

Yorum bağlantısı
Recep Güney

Lastik havasi indirilince icerdeki basinc azaldigindan lastik disleri arasindaki bosluk alanlarda da kuculme olur bu da surtunmeyi azalttigindan yol tutusunu olumsuz etkiler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ayan

hava düdürmeyi lastikçi arkadaş önerdi.valla işede yaradı biraz kaymayı önledi

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Arkadan çekişli araçların ortak sorunu ama kışın kış lastiği takmadığınız için hata hizin. Yanlamak için güzeldir zevklidir  

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...