İçeriğe Yönlendir

Skoda Yeti 2014 1.6 Tdi Cr Dpf/105 Ps 4X2 Greentec

Cihat Küçükay

Recommended Posts

Cihat Küçükay

Tekrar merhaba,

Bildiğiniz gibi artık yeni aracımız Skoda Yeti 2014 1.6 TDI CR DPF/105 PS 4x2 Greentec. Aracı Avek Otomotivden aldım. Yakışıklının resmi aşağıda ;)

http:// [/url]">http://rQbHW7S.jpg 

Malzeme kalitesini beğendim, ergonomi olarak da gayet başarılı bir iç mekan. Görüş açısı oldukça net, gayet konforlu bir sürüşe sahip. Torpido gözü soğutulabiliyor. Kolçak var ve içine ıvır zıvırlar konulabiliyor. Yalnız usb giriş konulmamış, onun yerine özel bir kablo yardımıyla mp3 flashbellek bağlayabiliyorsunuz. Yolcu airbag, start-stop ve asr sürücü tarafından açılıp kapatılabilir.

Arka tarafta 3 yetişkin birbirini rahatsız etmeden oturabilir. Diz mesafeleri uzun boylular için bile yeterli. Ayrıca arka koltuklarda olan varioflex sistemiyle koltukları bagaj için istediğiniz gibi düzenleyebiliyorsunuz.

Bagaj 4 kişil bir ailenin ihtiyacını rahatlıkla karşılar kapasitede, ama ben ışıklandırmasını az buldum. Gerçi ışıklandırmalardan birisi mıknatıslı ve seyyar, ama bu istediğiniz aydınlatmayı verecek anlamına gelmiyor.

Bagaj tabanı altında stepne, kriko ve ıvır zıvırlarınız için saklama gözleri mevcut. Ayrıca bagajda bulunan kanca ve fileleri kullanarak kendinize saklama alanları oluşturabiliyorsunuz.

Dış görünüme gelirsek, bir önceki kasadaki yuvarlak far görünümü makyajlanmış ve şimdiki haline gelmiş.

[/url]">http://Ktu5yZj.jpg

Ben bu görünümü daha çok beğendiğimi söyleyebilirim.

Sürüşe gelince; kaputun altındaki 1.6 TDI motor 105 HP güce ve maksimum 250 Nm tork verebilen 4 silindirli dizel motor. Yani kendiniz emniyette hissetmemeniz için bir neden yok. Çift kavramalı 7 ileri DSG vites ile birlikte gayet uyumlu çalışarak en ekonomik sürüşü yakalamanızı sağlıyorlar. Halen rodaj aşamasında olmama rağmen 5.9 lt/100 km ortalama tüketim yakaladım. Rodaj aşaması bitince daha da düşeceğini sanıyorum.

İlk karla tanışmamızda gerçekleşti.

[/url]">http://http://imgur.com/91wKC8h'>91wKC8h.jpg.

Sağolsun beni üzmedi şimdiye kadar, bakalım yarın sabah kar kaplı yollarda ne yapacağız?

Benden şimdilik bu kadar, umarım sizleri aydınlatır bir inceleme olmuştur. Sağlıcakla kalın...

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Hakan Uçan

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin maşallah çok güzel duruyor  :nazar:  :nazar:  :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

2012 yılından beri bu 4. Arabam.. Aralarında en zevk aldığım Yeti idi :nazar: güle güle kullanın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Öncelikle hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin.

En son yazdığınızdan başlayayım. Lastikler kışlıksa karlı yolların çok önemi kalmıyor. Çok rahat ilerleyabilirsiniz. Kışlık değilse bence hiç çıkmayın yola...

Belki biliyorsunuz, bende de 2012 Ambition Greenline var. Eski okulumdaki müdürüme de 2014 Dsg Elegance aldık. İkimiz de memnunuz. Sizin de çok memnun olacağınıza garanti veriyorum.

Ambition donanımın eksikleri bence çok önemli değil. Ben, sadece sizin aracınızda da bulunan teybi, geri vites kamerası, igo navigasyon, usb, vb. özellikleri olan ekranlı teyple değiştirdim. Ah keşke şu da olsaydı diyebileceğim, eksikliğini hissettiğim başka bişey yok...

Önemli not: Son fotoda silecekler bu şekilde kaldırılmamalı. Çünkü kaputa değiyor. Silecekleri kaldırma yöntemi var. Önce aracı stop ediyoruz. Anahtarı yerinden çıkarmadan, silecek kolunu aşağıya bastırıp bırakıyoruz. Silecekler camda en sola geliyor ve orda kalıyor. Anahtarı çıkarıyoruz. Sonrasında silecekleri kaldırıyoruz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin. Fiyat neydi?

65.400'e aldım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat DEMİRHAN

Hayırlı olsun güle güleeee güzel günlerde kazasız belasız kullanın.Kocaman Maşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Maşallah çok beğendiğim bir araba, hayırlı olsun güle güle kullanın. 4 yılda fiyatı 50 bin liradan 65 bin liraya çıkmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Çok şık bir o kadar da kullanışlı bir araç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ali Çukur

Maşallah 41X :nazar:  ( 41 tane izin vermedi :(  )

Çoook güzel  ;)

Tam bir aile aracı  :good1:

1.6 Dizel Otomatik  :bravo:

Kazasız Belasız kullan Abicim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Süper, şanzımanda su koyvermezse harika  :rolleyes:

:nazar:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Süper, şanzımanda su koyvermezse harika :rolleyes:

:nazar:

2013 ve sonrası düzeltilmiş abicim
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

2013 ve sonrası düzeltilmiş abicim

Öyleyse tam cillop o zaman :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Fazlı Özdemir

Test sürüşü yaptık geçen gün. Satıcı 1.6 TDI Yeti'nin Tiguan'ın satışını baltaladığı için artık gelmeyeceğini söyledi. Elde kalan son TDI araçlarmış. Yazık olmuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Test sürüşü yaptık geçen gün. Satıcı 1.6 TDI Yeti'nin Tiguan'ın satışını baltaladığı için artık gelmeyeceğini söyledi. Elde kalan son TDI araçlarmış. Yazık olmuş.

İyide 1.6 dizel Tiguan yokki neyi baltalıyomuş.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...