İçeriğe Yönlendir

Mondeo 3 - Egr Valf Arızası Nasıl Anlaşılır ?

Ayhan GÜNEŞ

Recommended Posts

Ayhan GÜNEŞ

Merhaba Arkadaşlar 

son zamanlarda sanki ani tepkimelerde fazla sıyah duman atma oluyor sonradan kesiliyor gibi Pompacı uzaktan baktı egr den olabilir dedi  :)  inanmadım 

Egr Valf Arızası Nasıl anlaşılır ?

Yorum bağlantısı
murat nalbant

Geçen hafta başıma geldi benim bi sabah bi çalıştırdim aracı ariza ışığı takili kaldi öğleden sonra falan gittim sanayiye arza isigini sondurduler bilgisayara bagladi egr degisecek dedi dedim temizletelim falan daha once temizlendiyse ariza tekrarlar ayar tutmaz dedi ama yakittanda olabilir dedi sen yakiti degistir dedi az kalmisti zaten degistirtik diger gun yine yandi bende yetkili servisine gittim fordun dedim atiza isigi yaniyor bi bakin neyse baktilar 3 tane ariza veriyor 3ude egrden dedi degisecek dedi ben yine temizlesek falan olmaz peki dedim fiyat 2000 ile 2500 arasi olur dedi o ara ben icimden epy konustum :) arizayi sildiler  ben bi dusuneyim dedim çıktım 10 km falan sonra geri yandi ariza ışığı ben sanayiye gittim 420 tlye valeo marka egryi orjinal ürünü aldim 100 tl de iscilik verdim o ara mazot filtresinide aldim 80 tl 1 saatte falan arac hazir hemen değiştirme nedenimde turbo çok düzensiz devreye giriyordu sorun çözüldü ariza silindi bu kadar :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan GÜNEŞ

Evet Egr söktüm ve temizledim içi kurum doluydu serçe parmağım kalınlığında kurum  vardı dış fırcası ile ve balata spreyi ile temizledim önceki ve yeni halini çekmeyi unuttum ama güzel oldu temizlik konusu ama şu anda kullanımda bir farkını göremedim. Duman atma devam ediyor 

Il0UId4.jpg

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ayhan GÜNEŞ

Arkadaşlar  Egr Valfini bir parça saç yardımıyla iptal ettim . Orjinal ortası boşluklu sacı çıkarttım ve yerine ortası dolu saç koydum 

2. gün sonuç olarak siyah duman atma yokkk... Tepkimeler daha kuvvetli yakıt konusunda yüksek devirde ve ani tepkimeleri denediğim için henüz ölçme fırsatım olmadı.Şuanda Gayet memnunum ..

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Fatih ÖZTÜRK

Bu konuyu tekrar gündeme taşımak gerekti.

Egr yüksek devirde siyah duman atma nedeni olabilir. Ayrıca çok hafif darbeli çalışmaya neden olur mu?

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Ercan ÖZCAN

MERHABALAR ARKADAŞLAR. ARABAYI ALALI 1 HAFTA OLDU. ARACIMDA BİR PROBLEM VAR. 3-4 VİTESLERE ALDIĞIMDA DÜŞÜK DEVİRE İNDİĞİMDE ARABAYI 3. VEYA 4. VİTESDEN SEYİRHALİNDE MOTORA YÜKLENDİĞİMDE BİR SES GELİYOR. DIRRR DİYE SANKİ YOL ÇİZGİ ŞERİDİNİN ÜZERİNDEN GEÇİYORMUŞUM GİBİ. SONRA DEVRİNİ ALDIKTAN SONRA KESİLİYOR. BANA YARDIMCI OLACAK ARKADAŞ VARSA SEVİNİRİM.

EGR DEN OLURMU?

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Yusuf Kırçiçek
On 22.02.2015 at 23:50, murat nalbant yazdı:

Geçen hafta başıma geldi benim bi sabah bi çalıştırdim aracı ariza ışığı takili kaldi öğleden sonra falan gittim sanayiye arza isigini sondurduler bilgisayara bagladi egr degisecek dedi dedim temizletelim falan daha once temizlendiyse ariza tekrarlar ayar tutmaz dedi ama yakittanda olabilir dedi sen yakiti degistir dedi az kalmisti zaten degistirtik diger gun yine yandi bende yetkili servisine gittim fordun dedim atiza isigi yaniyor bi bakin neyse baktilar 3 tane ariza veriyor 3ude egrden dedi degisecek dedi ben yine temizlesek falan olmaz peki dedim fiyat 2000 ile 2500 arasi olur dedi o ara ben icimden epy konustum :) arizayi sildiler  ben bi dusuneyim dedim çıktım 10 km falan sonra geri yandi ariza ışığı ben sanayiye gittim 420 tlye valeo marka egryi orjinal ürünü aldim 100 tl de iscilik verdim o ara mazot filtresinide aldim 80 tl 1 saatte falan arac hazir hemen değiştirme nedenimde turbo çok düzensiz devreye giriyordu sorun çözüldü ariza silindi bu kadar :)

Hocam selamun aleyküm bizim aractada egr arizasi var. Araç 2011 focus 1.6 tdci 110ps. Sizin aracin verdiği ariza kodunu hatirliyor musunuz bizim ki fotograftaki arizalari veriyor aracin cekisinde problem yok sadece biraz yüksek devire cikinca ariza ışığı yakıyor. Yardimci olursaniz sevinirim.vbrZzz.jpg

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ersin Alan
On 22.02.2015 at 23:50, murat nalbant yazdı:

Turbonun düzensiz devreye girmesi nasıl oluyor hocam birde nasıl anladınız 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...