İçeriğe Yönlendir

Mondeo Ve Hyundai Blue

Timuçin Orcan

Recommended Posts

Timuçin Orcan

Hyundai blue ıle yol da karşılaştım benım ile yarışma Trip leri yapıyordu sevmediğim birsey ama gaza geldim heralde tabi önemseyin mediğim bır araba ıdı tenezzül etmek istemediğim, fakat tahminim den cok iyi 180 190 nın gördü takdir ettim

Yorum bağlantısı
Fuat GÜVEN

hyundai arabaları performans açısından iyidir. donanımıda yeterli düzeyde. konforludur da. Ama güven, sağlamlık, tokluk, dayanım vb. oldumu fordun eline su dökemez. 180 giden hyundai aşırı rüzgar almasından güven vermiyor bana göre. ford ta ise ben kendi arabamda farkında olmadan 190a çıkmıştım, bktım arabalar geri geri geliyor sanki ibreye bakınca anladım. hyundai hızı hissettiriyor bence, gerçi ford kullanıyorsan sonra o arabaya biniyorsan anlıyorsun herkes farketmez bunu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Timuçin Orcan

hyundai arabaları performans açısından iyidir. donanımıda yeterli düzeyde. konforludur da. Ama güven, sağlamlık, tokluk, dayanım vb. oldumu fordun eline su dökemez. 180 giden hyundai aşırı rüzgar almasından güven vermiyor bana göre. ford ta ise ben kendi arabamda farkında olmadan 190a çıkmıştım, bktım arabalar geri geri geliyor sanki ibreye bakınca anladım. hyundai hızı hissettiriyor bence, gerçi ford kullanıyorsan sonra o arabaya biniyorsan anlıyorsun herkes farketmez bunu.

Mondeo yu kıyaslamam mümkün değil onun ıle hyundai ye göre iyi geldi bana
Yorum bağlantısı
Ümit Volkan Durmaz

Hyundaimi ne binilir ne alinir.kore malindan ne gorduk buzamana kadarda arabasindan gorecegiz.

Ford gibi arabayla ayni katagoriye girmw ihtimali benim bu bankada mudur olma ihtimalim kadar.:D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ümit Volkan Durmaz

Alan arkadaslarim hep sikayetci sadece kia dan sikayet eden duymadim bunlar ayni firma olmasina ragmen kia iyi diyorlar.

Tabiku bu durum beklentiyle alakali bir durum.hani yurusun yeter ile konfor onemlu arasinda farklar var.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Valla accent blue ile bende focus varken bir defa densizlik ettim accenti hor gördüm ağzımın payını öyle bir verdiki 300 mt sonrada sağ sol sinyal yaktı önümde nispet yaptı çok ağrıma gitmişti hakikaten  :) Töbee haşaa bir daha

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erhan Karaman

bende triplenen bir honda civic hatchback yeni kasayla dün azıcık yol aldım. sonra orta dikiz aynasından baktığımda arkadan gelmeye devam ediyordu :)  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Accent(era ve blue) crdi ağırlık/yol tutuşuna göre fazlaca beygir içeren bir araç. Blueları bilmiyorum ama eralar arkayı kolay bırakıyor, spor yay şart. Hele ki chipli bir eraya denk gelirseniz şakanın kralına maruz kalabilirsiniz :D

Accentten başka modelini bilmeden hyundaiyi beğenmeyenler, Hyundaiclubtr de passat mı accent mi başlığı açan üyeleri anımsattı bana, o denli gereksiz yani  :D

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

0 km, 110 luk Getz almıştım.. İlk arabam olacaktı. Tekirdağ merkezdeki bayiiden. Çorlu ya geldim. Sonra geri iade ettim.. Genç yaşta hayata veda etmek istemedim. Sonra 1,6 benzinli Volvo aldım.  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

kaza yapan ve feci bir halde can veren birini duyup, tanık olduktan sonra,uçan teneke olarak arşivde yerini aldı hyundai.Gidince gidiyor ama,ya durması gerekince

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Keremin de dediği gibi 110 luk dizelleri çok zalım...Viraj yol tutuş bunları geçtik...

Torkuna güvenmeyen düz yolda pis madara olur...Teneke meneke ama uçuyor herif[emoji4]

tarihinde Erol Eser tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hyundai blue ıle yol da karşılaştım benım ile yarışma Trip leri yapıyordu sevmediğim birsey ama gaza geldim heralde tabi önemseyin mediğim bır araba ıdı tenezzül etmek istemediğim, fakat tahminim den cok iyi 180 190 nın gördü takdir ettim

clioda o hızlara çıkıyor :) sonrası nasıl dı peki ?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

clioda o hızlara çıkıyor :) sonrası nasıl dı peki ?

Abi clio da çıkar ama kaç dk sürer, blue 128 bg ile mondiyi yakın takip etmiştir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abi clio da çıkar ama kaç dk sürer, blue 128 bg ile mondiyi yakın takip etmiştir.

Manuel ov dediğin doğru. Aksi taktirde mondeo daha rahat alır.. Birinin 0-100 10,1 diğeri 9,8 ve biri 262 nm tork diğeri 330 nm tork.. 100-200 km hızlanmalarına bakmak lazım..tek dezavantaj mondeo 300 kilo ağır.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Manuel ov dediğin doğru. Aksi taktirde mondeo daha rahat alır.. Birinin 0-100 10,1 diğeri 9,8 ve biri 262 nm tork diğeri 330 nm tork.. 100-200 km hızlanmalarına bakmak lazım..tek dezavantaj mondeo 300 kilo ağır.

mondeoyu geçer manasında demedim(belki de geçer bilemiyorum), clio ya göre çok ilerde kalır blue onu demek istedim ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdal Ulus

Ben 6 yıl accent GLS kullandım. Hızlanması, performansı, yokuşları tırmanması, masrafsız olması süperdi. Ama sakın ola kaza yapmayın. Ben, dur-kalk trafikte, en fazla 40 km ile öndeki kamyonete çarpan ve darmadağın olan Accent'i görünce ne kadar büyük bir risk aldığımı çok net anladım. Sakın kaza yapmayın, içinden sağ çıkamazsınız.

Yorum bağlantısı

mondeoyu geçer manasında demedim(belki de geçer bilemiyorum), clio ya göre çok ilerde kalır blue onu demek istedim ;)

Ben diyorum o.v mondeo yu geçer.[emoji6] dizelini degil tabi.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kaportasını bilmem ama motorları çok sağlam. Şaka yapmaya da gelmiyorlar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Ben 6 yıl accent GLS kullandım. Hızlanması, performansı, yokuşları tırmanması, masrafsız olması süperdi. Ama sakın ola kaza yapmayın. Ben, dur-kalk trafikte, en fazla 40 km ile öndeki kamyonete çarpan ve darmadağın olan Accent'i görünce ne kadar büyük bir risk aldığımı çok net anladım. Sakın kaza yapmayın, içinden sağ çıkamazsınız.

Allah korusun hepimizi kaza bela vermesin. Babamlar 97 yılında 94 broadway ile küçükyalıda 4 takla attılar çok şükür sıyrıklar ile çıktılar(araç full dolu+bagajda kurban etleri, bayramın 1.günü).

Arabaların paramparça olduğu testler 56 km ile yapılıyor, accentin kamyonete arkadan 40 km ile çarpıp dağılması gayet normal.

Ben 110 luk getz ile carrera 4s e çarptım arkadan, sonuç carrera nın tamponda göçük, getzin ön tampon, panjur, far, kaput(katlanmadan dolayı) değişti. Fotoları var hatta eski pc de bulursam yükleyeyim.

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Biliyorum canım cliodan ilerde olduğunu. oradaki ironi yaptım. Her araba benzinlilerde Lpglilerde 180-200 çıkar ama ne kadar sürede çıkar. Rampada ne yapar ani hızlaması nasıl?

Ben diyorum o.v mondeo yu geçer.[emoji6] dizelini degil tabi.

Ov benzinli TIRT laaaa :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Biliyorum canım cliodan ilerde olduğunu. oradaki ironi yaptım. Her araba benzinlilerde Lpglilerde 180-200 çıkar ama ne kadar sürede çıkar. Rampada ne yapar ani hızlaması nasıl?

Ov benzinli TIRT laaaa :D

Haşunubibileydintarzıbakanadamsmilesi[emoji4] tarihinde Erol Eser tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...