İçeriğe Yönlendir

Mondeo Ve Hyundai Blue

Timuçin Orcan

Recommended Posts

Timuçin Orcan

Alan arkadaslarim hep sikayetci sadece kia dan sikayet eden duymadim bunlar ayni firma olmasina ragmen kia iyi diyorlar.

Tabiku bu durum beklentiyle alakali bir durum.hani yurusun yeter ile konfor onemlu arasinda farklar var.

Kıa farklı evet
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

...

Ben 110 luk getz ile carrera 4s e çarptım arkadan, sonuç carrera nın tamponda göçük, getzin ön tampon, panjur, far, kaput(katlanmadan dolayı) değişti. Fotoları var hatta eski pc de bulursam yükleyeyim.

:shok:  :shok:  :shok: Neden bankacı olduğunu anlıyorum şimdi..  :D  :D  :D

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Kuzenimin blue sini kullandım. 128 hp. Bu araba o beygirlerin tamamının hakkını veriyor bence. Heleki chipli ise , tam bir şaka makinesi olabilir.

Köksalın da söylediği gibi hyundaiyi accent ve getzlerden ibaret sanıyor bazı arkadaşlar ama öyle değil. Hyundainin motor taş gibi, ancak konfor ve donanım beklentilerin altında kalabiliyor. Gerçekten ülkemizde hyundaiye olan ön yargı hala bitmedi. Hayatında binmeyen bir insan motoru kötü konfor yok diyorsa o kişiye ne denebilir ki.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Herkes Hyundai yi getz den yumurta kasa accnetten era dan ibaret zannediyor ve zihinlerinde 10 yıl önceki modelleri göz önüne alarak teneke algısını yok etmemek için çaba sarfediyorlar:)

Sorunsuzluk performans 2.el vs. Gibi konularda kimsenin laf söyleyemeyeceği bir marka 5 yıl kullandım sanayinin önünden geçmedim bakım haricinde satarken 7bin küsür tl kâr bıraktı

Dünyanın en iyi makam araçlarından birisi olarak gösterilen EQUUS

d4a2810cf4f598a6a70611ae7fa29526.jpg

Fordun böyle bir aracı varmı varsada ben bilmiyorum

Performans anlamında mondeo ile blue kıyaslanabilir dereceye gelmişse buda malum markanın bir başarısıdır bana göre

Hyundai dünyanın en büyük firmalarından birisi treni fabrikaları okulları otobüsleri dozerleri arabaları vs büyük bir marka

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Timuçin Orcan

clioda o hızlara çıkıyor :) sonrası nasıl dı peki ?

Ben kac km ye Cıktığına baktım enson 185 civarında ıdı benım acelem vardı 230 civarında ayrıldım ondan sonra görmedim [emoji6]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Timuçin Orcan

Biliyorum canım cliodan ilerde olduğunu. oradaki ironi yaptım. Her araba benzinlilerde Lpglilerde 180-200 çıkar ama ne kadar sürede çıkar. Rampada ne yapar ani hızlaması nasıl?

Ov benzinli TIRT laaaa :D

Ne kadar süre 200 km ustü seyir eder avuçlar terlemeden [emoji2]
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Hyundai accent era'nın belki de en başarılı olduğu konudur hızlanma. Çoğu araçta tabiri caizse böyle bir iştahlanma yoktur. Devri aldıkça hızlanmak isteyen bu motora eşlik edecek frenler biraz zayıf ama yine de performans kriteri hızlanma ise Hyundai bu konuda çok başarılı.

Hyundai'nin kalitesini değerlendirmek gerekirse; kore satış stratejisi her keseye göre mal imal ederken, çok model, çok alternatif verip, piyasaya hakimiyet kurar. Cep telefonundan, tv'ye kadar kore markalarını düşündüğünüzde pes etmeden sabırla piyasayı nasıl ele geçirdiklerini görmek mümkündür.

Peki bu stratejiyi kalitesi mal üreterek uygulamak hem de tüm sektörlere yaymak mümkün müdür? Değildir tabi ki. Kore malı çok dayanıklısını da yapar, ucuzunu da. Ancak en önemlisi fiyat/performans oranı en iyi mal grubu kendilerindedir.

Kore gibi ağır sanayileşmesini üretici ülkelere göre oldukça geç tasarlamış bir ülkenin henüz gelişme aşamasında olduğu düşünülürse, gelecekte ulaşacakları mertebeyi şimdiden öngörmek mümkündür. Otomotiv sektöründe marka yaratmak, üretmek, model geliştirmek, dünyaya pazarlamak, servis ağı kurmak ve bunu da 25-30 senelik mazide şekillendirmek hiç kolay değil. Üstelik diğer matkalar pazarda hakimiyet kurmuşken.

Hyundai exceller skoda favorit, olcit, lada samara ile nerdeyse marka algısında denkken, ihlas pazarlama ile Türkiye'ye giren Kia'nın ucuz gelir grubuna hitap ettiğini düşünüp, Sorento ile Amerika'da pazarda kuralları değiştiren prestijli bir marka olması için geçen süre sadece 12-13 yıl.

Yukardaki fotoğraftaki gibi, dünyanın dev markalarının; diplomatik lüks/zırhlı sınıftaki araçta yenilgilerini kabul edip büyük çoğunlukla Mercedes'e terkettikleri pazara göz dikme cesaretini Korelilerden başkasının göstermesi beklenemezdi. Çok değil 15 yıl sonra bu pazara ortak bir marka görmeye hazırlıklı olmak lazım.

Tıpkı bugüne kadar olduğu gibi....

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Mrb abiler.benim su anki 2011 trend otomatik mondeom 210 da takiliyo.daha gitmiyo.2008 ve 2009 modellere bindim duz vites 2 si de 240 ı goruyodu.bu normal mi sizce?

limitör vardır ama diğerlerinin 240 ı görüp sizinkinin görmemesi ilginç
Yorum bağlantısı
Timuçin Orcan

Mrb abiler.benim su anki 2011 trend otomatik mondeom 210 da takiliyo.daha gitmiyo.2008 ve 2009 modellere bindim duz vites 2 si de 240 ı goruyodu.bu normal mi sizce?

Dizel mi aracının kac CC
Yorum bağlantısı
Timuçin Orcan

2.00 tdci 140 ps otomatik mondeo trend

Cok rahat 230 yapması lazım
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

210 a kadar esnemeden cikiyo 210 dan sonra tutuluyo araba zerre ilerlemiyo.limitor olsa bana ozel olmaz heralde ama ne bilim araba 210 dan sonra yok.tesekkur ederim

Araç kurum bağlamış olabilir.

Daha önce bir arkadaş İstanbul'a giderken 190 geçemeyen araba İstanbul'da bir Abi'miz redline kullanmış ve dönüşte 230 en son238 km HIZLA giden çipli golfun önünde gidiyordu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Tesekkur ederim oncelikle km dusuk oldugu icin kurum hic aklima gelmemisti.kurum olma ihtimali de olabilir mi sizce?yakiti hep shell nitro power aliyorum km si 85 b de

O da 90-100 bin km deydi.

Kullanıcı önemli. Sürekli düşük devirde kullanmışsa olabilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmet abi rahatsiz ediyorum kusura bakma int. Arastirdim abi kurum un en kucuk dezavantaji yok benim arabada.soyleki en son 760 km yapmisim 180 tl mazot aldi arac.sarsintili calisma duman atma zor calisma bunlar yok bende.benim aklima takilin AFW 21 yani aisin sanzumanli mondeo larda araclarda bir limitor mu var .210 da arac in arkasindan biri asiliyo gibi.birakmiyo arabayi sanki.

Bahsettiğim Mondeo 2008 dizel manuel.

Bir Abi'mizde de var onda da 220-230 Görüyor diyor.

Ov bile 230 görürken Manuel'inin 190 da takılmasının başka bir açıklaması gelmiyor aklıma.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Benim araç soluksuz 240 ı görüyor...hiç sıkıntı yok...sizin sorun bana da ilginç geldi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Onlar nasıl hızlar yahu. 165 falan gördüm gerisi beni korkutuyor :)

Yorum bağlantısı
Timuçin Orcan

Yüksek gücte araba can kurtarır aşırı hız şansımız azaltır monde da olsa önce güven bende bazen gaza geliyorum ıbreye bakıyorum müthiş birşey adrenalin, park ediyorum arka koltuğa bakıyorum onlar benim egom icin kaderlerini kötüye yönlendirme ye hakkım yok allah korusun herkese hayırlı yolculuklar kazasız belasız

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Onlar nasıl hızlar yahu. 165 falan gördüm gerisi beni korkutuyor :)

[emoji106][emoji106]
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Bu süratleri 15m3 ducato ile görüyoruz, blue illaki yapacaktır hor görmeyin ;)

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Bu süratleri 15m3 ducato ile görüyoruz, blue illaki yapacaktır hor görmeyin ;)

o sürati şahinde yapar kaç dk da çıkıyor son hızına [emoji6]ducatoya biraz yük vurunca rampalarda nefesi kesiliyor arabanın ama transit banamısın demiyor[emoji57]
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

o sürati şahinde yapar kaç dk da çıkıyor son hızına [emoji6]ducatoya biraz yük vurunca rampalarda nefesi kesiliyor arabanın ama transit banamısın demiyor[emoji57]

Bizde transitte var ducatoda, transit kesicisi ve üst devirlerdeki isteksizliği ile hem güçsüz hemde zevksiz kalıyor ducatonun yanında ;) Ama düşük hızlarda ve arkadan çeker olması ile şehir içinde çok zevkli ;)

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Transıt 200 luk mu ?

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Bizde transitte var ducatoda, transit kesicisi ve üst devirlerdeki isteksizliği ile hem güçsüz hemde zevksiz kalıyor ducatonun yanında ;) Ama düşük hızlarda ve arkadan çeker olması ile şehir içinde çok zevkli ;)

ducatonun yanında güçsüzmü kalıyor[emoji23] kaç mıdel transit 1990 falanmı

Transıt 200 luk mu ?

140 lık ve 200 lük ikiside var
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
(düzenlendi)

ducatonun yanında güçsüzmü kalıyor[emoji23] kaç mıdel transit 1990 falanmı

140 lık ve 200 lük ikiside var

Şaka mı yapıyorsun ? tarihinde Süha Demirtaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...