İçeriğe Yönlendir

Katlanır Bisiklet

Saygın Can Oğuz

Recommended Posts

Saygın Can Oğuz
(düzenlendi)

Arabnın bagajına kolayca sığacak, gündelik şehiriçi kullanım için bir katlanır bisiklet almayı düşünüyorum. Amacım hem ulaşımı çözsün hem de egzersiz olsun.

Şunun gibi birşey:

6p1p5A3.jpg

http://www.decathlon.com.tr/tilt-700-katlanir-bisiklet-id_8300175.html 

http://www.bianchi.com.tr/#folding-bike_496

Kullanan varmı, pratik olurmu? Güzergahım düz ve bisiklet kullanımına uygun.

tarihinde Saygın Can Oğuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Abi bildiğin üzere bende bisiklet satışıda var.Bu bisikletlerin temel sorunu katlanan yerlerde ki mafsalların ilerleyen zamanlarda gevşeyip boşluğa sebep olmasıdır.İlk tercihini standart kadrodan yapmanı öneririm.Ama yok illa böle bişey istiyorum dersen kullanıcı yorumlarını dikkatle inceleyerek almanı öneririm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Dahon internetteki yorumlarda da övülmüş, bakmam gerekiyor.

İşyerinden bir arkadaşım Orbea A20 aldı, o da iyi marka imiş.

Aslında çocukken kullandığımız Pinokyo tarzı bisikletler de katlamalı sınıfta ama bunlar daha az yer kaplayacak ve daha pratik katlanacak şekilde yapılıyor.

Mesela benim ilk iki tekerli bisikletim bunun mavisi idi :) http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-katlamali-balkan-bisikleti-202160925/detay

Hey gidi yıllar, dağ tepe eşşek gibi sürerdim tık demezdi.

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

Abi bildiğin üzere bende bisiklet satışıda var.Bu bisikletlerin temel sorunu katlanan yerlerde ki mafsalların ilerleyen zamanlarda gevşeyip boşluğa sebep olmasıdır.İlk tercihini standart kadrodan yapmanı öneririm.Ama yok illa böle bişey istiyorum dersen kullanıcı yorumlarını dikkatle inceleyerek almanı öneririm.

Fatih beye katılıyorum bende standart kadro öneririm yıllardır bisiklete binerim ve biskletci arkadaşım var oda aynı şeyi söylüyor

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Standart kadro dediğimiz normal katlanmayan bisiklet değilmi?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Dahon dan ayrılan Tern markada überdir, bisikletçi arkadaşa selam, bunlar aç kapayla yalama olmaz, 15 senelik olanı var bende (dahon) hala süper :)

Tern link  C7 aliminyum gövde 120 kg taşıma kapasitesi...

http://www.ternbicycles.com/bikes/link-c7

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Goccia bende var. Güzel. Ancak kampüs içinde binebiliyorum sadece. kolaylık açısından kaliteli bir düz bisiklet alsanız daha uygun olabilir. Mesafa uzun gelirse o zaman elektrik düşünürsünüz.

bende öyle birşey yok.olsa da düzeltilmez mi o? zaten bunlar çin malı. 7-8 sene anca kullanırsınız. katlanması bagaja konması demek. Çok şey ifade ediyor.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
(düzenlendi)

Dahon dan ayrılan Tern markada überdir, bisikletçi arkadaşa selam, bunlar aç kapayla yalama olmaz, 15 senelik olanı var bende (dahon) hala süper :)

Tern link  C7 aliminyum gövde 120 kg taşıma kapasitesi...

Tern babası Dahon oğluymuş öğrendiğime göre.

Goccia bende var. Güzel. Ancak kampüs içinde binebiliyorum sadece. kolaylık açısından kaliteli bir düz bisiklet alsanız daha uygun olabilir. Mesafa uzun gelirse o zaman elektrik düşünürsünüz.

bende öyle birşey yok.olsa da düzeltilmez mi o? zaten bunlar çin malı. 7-8 sene anca kullanırsınız. katlanması bagaja konması demek. Çok şey ifade ediyor.

Evet, en önemlisi bagaja sığması, böylelikle heryere seninle gelebiliyor. Açıkta olmadığından çalınma riski yok. Ayrıca akşam eve çıkarmak yerine bagajda saklayabilirsin.

Katlanmayan bisikletlerin daha sağlam olduğu aşikar ama bisiklet yoluna arabasıyla çıkmak zorunda olan benim gibileri için katlanır bisiklet gereklilik.

Dahon gibi küçük tekerlekli bisikletler benim hoşuma gitmiyor, ben bunu almayı düşünüyorum:

http://www.montaguebikes.com/crosstown_comfort_folding_bike.html

Bu güzelmiş ama katlanma süresi daha yüksek gibi. Fiyatını biliyormusunuz?

tarihinde Saygın Can Oğuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Tern babası Dahon oğluymuş öğrendiğime göre.

Evet, en önemlisi bagaja sığması, böylelikle heryere seninle gelebiliyor. Açıkta olmadığından çalınma riski yok. Ayrıca akşam eve çıkarmak yerine bagajda saklayabilirsin.

Bu güzelmiş ama katlanma süresi daha yüksek gibi. Fiyatını biliyormusunuz?

Ben tersi diye biliyorum ama .... :)
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bu arada biz üniversiteye 3 tane üç tekerli elektrikli hizmet bisikleti aldık. bakalım ne kadar dayanırlar hizmete.  YUKI nin motor bozması olanlarından almalıydı ama onların birinin fiyatı bizim aldığımızın üçü kadar. 1500 e alındı arkada sepet yerine kutu istendi. fikri zikri olan?

BiSAN_ELEKTRKLi_E_BAZAAR.jpg

katlanan bisikletle llgili not:  Mutlaka vites arka koruma çubuğu takılı olsun. yan yatırınca doğrudan shimano nun üstüne oturuyor bagajda.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...