İçeriğe Yönlendir

Red Devil Opel Corsa

Mert Keçeci

Recommended Posts

Mert Keçeci

Merhaba arkadaşlar sıra geldi corsa'mızın ufaktan eksiklerini tamamlamaya.

İlk olarak aldığım günkü fotosu;

35at0k1.jpg

Araç biraz bakıma ilgiye muhtaçtı ve bende çok fazla vakit kaybetmeden direk bakıma gittim. Yağ,yağ filitresi,mazot filitresi,hava filitresi,polen filitresi,kroni sorun olan marş motoru güçlendirilmiş marş motoru ve arka amortisorleri değiştik çalışması saat gibi oldu maşallah.

dz6u51.jpg

Bakımdayken motorumun kirliliğinden utanmadım diyemem hemen üstün körü bir motor temizliği yaptım.

Öncesi;

2w50rok.jpg

Sonrası;

30kw1w8.jpg

İlk aldığım günden beri kapı döşemelerine gıcık olmuştum ve sürekli gözüme batmaktaydı tabiki rahat duramayıp onlarıda düzeltmeye karar verdim aracı o şekilde kullanamazdım içim içimi yerdi hemen döşemecilerden fiyat aldım ve astronomik rakkamlar istediler bende gözümü karartıp kendim yapmaya karar verdim kumaşı aldım yapıştırıcımı aldım sıvadım kolları, tabiki bukadar parçalamışken kapı kollarınıda atlamak olmazdı corsa gsı kapı kollarıyla değitirmekti ilk fikir ancak onunda çıkma olarak takımına 160tl fiyat söylenince bende çareyi krom rengi boyamakta buldum.İlk olarak güzelce zımparaladım ardından plastik astar attım ondan sonra ise boyayı attım şimdilik pek tatmin olmadım ama idare eder.

30my4h4.jpg

2wr3rjs.jpg

20jive8.jpg

kbt3sh.jpg

4i1y1j.jpg

smgc3p.jpg

2a7bp6e.jpg

Plaka aydınlatmamızıda patlamıştı ve 5smd ledli t10'larla değiştirdik.

90pvrq.jpg

Son olarak spoilerimizi aldık ve boya yaptıracağımız günü bekliyoruz.

24xjc5w.jpg

Eklentiler yaptıkça paylaşmaya devam edeceğim şimdilik bukadar. :)

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Keyifli bir çalışma olmuştur, güle güle kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

Güle güle kullan mert hayırlısı olsun kazasız belasız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Güzel olmuş, iyi günlerde kullanın. :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Keçeci

Herkese güzel dilekleri için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Misafir

güle güle kullanın. ben baya bi kalıplı olduğumdan küçük arabaları bi sevemedim ama :tongue:  :tongue:  :tongue:

Yorum bağlantısı
Mert Keçeci

güle güle kullanın. ben baya bi kalıplı olduğumdan küçük arabaları bi sevemedim ama :tongue:  :tongue:  :tongue:

Bende biraz iri kıyımlardanım ama yakıtı güzel abi. :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Bende biraz iri kıyımlardanım ama yakıtı güzel abi. :)

Güle Güle kullanin.
Yorum bağlantısı
Hüseyin Uzun

Kardeşim yine el emeğini konuşturmusun [emoji4]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Keçeci

Kardeşim yine el emeğini konuşturmusun [emoji4]

Fırtına öncesi sessizlik gibi bir şey şimdi bu olanlar kardeşim.  :seytan:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Uzun

Fırtına öncesi sessizlik gibi bir şey şimdi bu olanlar kardeşim. :seytan:

vuuu devamını merakla bekliyoruz o zaman [emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Keçeci

Hafta sonunu boş geçirmeyelim dedik ve hemen farları mıncırmaya başladık solmuş farlarımızı meguiars'in ürünleri ile temizledik ve parlattık ardından amerikan parklarımızı montajladık. Bu arada iki tane far için komple tamponu indirmek zorunda kaldım opel mühendislerinin baya bi kulaklarını çınlattım.   :kafa:

slp4m0.jpg

d4cv5.jpg

2zocl08.jpg

1hs6lz.jpg

2qu55w1.jpg

Yeni proje olarak bu güzelim mercekli orjinal gm farlarımız far yıkamayı hakkediyor diye düşünmeye başladım ve modumuzun ilk sırasını artık o uygulamaya verdim.  :good1:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mert Keçeci

Bu haftayıda boş geçmek olmazdı aldığım parçaların montajını yaptım red devil artık yarı cruise controllü birtek yetkili servise gidip yazılımsal olarak cc özelliğini açtırmak kaldı.Sisli far açma düğmemizinde motajını yaptım buyrun fotolar;

scz6tg.jpg

6t1du1.jpg

1z389rq.jpg

314x9a8.jpg

2a7yiqh.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ellerinize sağlık. Farlar bence far yıkamadan önce bi-xenon'u hakediyor gibi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Keçeci

Ellerinize sağlık. Farlar bence far yıkamadan önce bi-xenon'u hakediyor gibi :)

Bu sene bi xenona giremem maliyeti yüzünden abi bu sene xenon takıcam devam karartırsa mercekleri seneye bi xenon. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Keçeci

Corsamızı güzelleştirme çalışmalarına son hızla devam ediyoruz bu hafta içinde siparişini verdiğim kolçak ve xenon takımları sis farları ve marşpiyel elime ulaştı ve hemen işe koyulduk xenonların montajını yaptım.Kolçağı gri olarak istemiştim ve o şekilde geldi ancak şiyah olsaymış keşke dedim ve hiç takmadan satıcıdan siyahı ile değiştirmesini rica ettim haber bekliyorum inşallah değiştirir.Sis farlarınıda boyadan sonra takmayı planlıyorum yarında ayak aydınlatması vs. işini halledeceğim. Ufaktan mutlu sona doğru yaklaşıyoruz umarım herşey bitince ortaya güzel birşeyler çıkar emeğimize değmiş olur.

34e7rzd.jpg

2ic1xzl.jpg

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Xenon lar mercek siz fara takılmış gibi çok göz alıcı duruyor! 10 metreden düz duvara bir kesilme çizgisi fotoğrafı koyabilir misiniz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Keçeci

Xenon lar mercek siz fara takılmış gibi çok göz alıcı duruyor! 10 metreden düz duvara bir kesilme çizgisi fotoğrafı koyabilir misiniz?

Müsait bir zamanda eklicem Ahmet abi ancak kesilme çizgisi var önümdeki araçla aramızda 4,5-5 metre mesafe vardı ve benim ışığım hemen hemen onun farlarıyla aynı hizada kesiliyordu benim burda tek çekincem mercekte kararma yapacakmı zamanla görücez yaparsada açar temizlerim artık.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...