İçeriğe Yönlendir

G1W-C Dünyanın En Iyi F/p Araç Kamerası 42 $ Hemde Kapasitörlü

Olgu Erhan

Recommended Posts

Fırat Önal

Paypal hesabım yok. Normal kredi kartlarım var. Bu durumda diğer proceed seçeneğinimi tıklayacağız? ya da paypal hesabı açmak kolay mı?

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Paypal hesabım yok. Normal kredi kartlarım var. Bu durumda diğer proceed seçeneğinimi tıklayacağız? ya da paypal hesabı açmak kolay mı?

Paypal türkçe hesap açılıyor. Adamların telefonla bile türkçe desteği var + güvenlik için kesin paypal ile alışverişinizi gerçekleştirin. Detayları yazacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Paypal hesap açma diye arattım ve buldum. Hesap açıyorum şimdi.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Yurtdışı alışveriş konusunda bilgilerimi kısaca paylaşmak istedim çoğu kişi tedirgin paramız gidermi vs. :

1- Öncelikle güvenlik konusu Yurtdışı yurt içinden daha güvenli alışveriş neden mi ? http://www.firsatkovala.com/ adresinden eşim 15 tl ye 2 parça ürün almış adamlar ne telefonlara çıkıyorlar nede üründen haber var. Sonradan öğrendik

dolandırıcılar http://www.sikayetvar.c...a/detay/firsatkovalacom yığınla şikayet var haklarında.

Millet sanıyor ki kredi kartım ile alışveriş yaptım garantiyi banka veriyor yok öyle birşey. Müşteri hizmetlerini arayıp bir sorun bakalım bankanızın işte geçen ay kredi kartımla şu firmaya şu ödemeyi yaptım para iadesi istiyorum diye alacağınız tek cevap mahkeme olacak. O mahkemede muhatap bulabilirsen karşında 1.5-2 sene sürer avukatlık yol masrafları ile uğraş sonra vur kafanı duvara Allah tan sadece 15 tl kaçtı bana bu siteden. Üşenmedim aradım bankamı aynı cevabı aldım. Ya millet visco yatak almış 6 taksit diyorki 3. taksidi ödedim hala gelen giden birşey yok :(

2- Peki yurtdışı güvenli alışveriş nasıl olacak ?

Doğru satıcıları ve doğru ödeme yöntemini kullanarak.

3- Bu yöntem herkesin bildiği ve senelerdir kullandığı, Türkçe müşteri telefon desteği de olan Paypal'dır. Papal ne yapar ?

Ödemeyi yaptıktan 45 gün içinde gelmeyen ürününüz yada gelen problemli ürününüz konusunda tam para iadesi almanızı sağlar.

4- Paypal ücretlimi ? Hayır Extra ücret ödemiyorsunuz bu servisi kullanırken yada üye olurken. Tek olay belli bir oranı satıcıdan kesiyorlar. Ayrıca kur farkından size hafif bir fark geliyor ( 100 tl de 3-4 tl kadar ) o kadar.

5- Nasıl üye olup kullanıyoruz ? www.paypal.com.tr adresinden ücretsiz hesap açıyorsunuz. Bilgileri detaylı ve eksiksiz olarak doldurun.

Özellikle adres bilgileriniz ve posta kodu fln çok önemli satın almalarda ürünler paypal adresinize gönderilir çoğunlukla.

---Paypal'a Kredi Kartınızı da ekleyebilirsiniz fakat en güvenilir yöntem Sanal Kredi Kartı eklemektir.

---Sanal Kredi kartınızı Paypal adresine eklemeden önce en az bir 7-8 Tl yükleme yapın bakiyesi olsun.

---Daha sonra Sanal Kredi kartını eklerken hata verirse Kartınız Visa olsa Dahi Master seçeneğini seçip deneyin

---Benim kartım Visa olmasına Rağmen Sanal Kredi kartını Eklerken Master seçmek zorunda kaldım.

---Paypal Kartınızın doğruluğunu teyit etmek için karttan 7-8 tl yada daha azı bir para çeker ve 24 saat içinde o parayı size iade eder.

---Para iadesi sizin Extreniz de doğrulama kodu oluşturur o doğrulama kodunu üyelik bilgilerinden aktif etmenizi ister.

---Çoğu zaman illada doğrulama kodu girmeden Direkt olarak Sanal Kredi kartınızı paypal'a ekleyip 5 dakika içinde almak istediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

---İşlemler uzun ve karışık görünse de toplamda 5-10 dakikada alışverişi tamamlayıp biten bir olay.

---Paypal adres bilgileriniz kesinlikle Türkçe karakter içermemelidir !!

"çğüşı" gibi karakterler yerine "cgius" karakterlerini kullanın yoksa aşağıdaki resimdeki gibi teslimat adresiniz çorba olabilir.

0

< Resim Gösterim Ayarları >

6- Paypal desteği olan bir web adresinden almak istediğiniz kamerayı satın alacaksınız. Örnek www.ebay.com yada şu an da benim bildiğim www.e-prance.com - www.gearbest.com www.foxoffer.com üye olmalısınız. Üye olurken ve satın alırken Internet

Explorer son sürümü kullandığınızdan emin olun firefox yada chorome-yandex hata veriyor.

Normalde Türkiye'den internet üzerinden alışveriş yapabilen bir insan yurtdışından da çok kolay alışveriş olayını yapabilir. Zaten satın aldıktan sonra size takip numarası bildiriyorlar. O takip numarası 10-15 gün içinde PTT nin posta takibi ekranında görünmeye başlıyor. PTT kapıya kadar getiriyor.

Gümrük olayı : 75 Euro sınırı var. Tek kamera siparişinde hiç bir gümrük ödemedim satın alanlarda gümrük ödemediler tanıdıklarım. Bir kişi var arkadaş 700 tl lik bir cihaz aldı yüzde 10 vergi ödeyecek sanırım alacak ürünü 2-3 gün içinde.( Cihazı aldı 4 TL damga vergisi ödedi sadece :) Ama yüksek fiyatlı ürünlerde Yüzde 99 gümrük ödeniyor bizimki şansına yırttı denebilir ) Başka bir arkadaş Satın aldığı 800 tl lik Blackvue kamerası için 168 tl vergisini ödedi.

Bunun yanında Aliexpress.com adresinden de alışveriş çok daha basit. Onlarında sizi güvenceye aldıkları farklı bir koruma yöntemi var. Ürün gelmez ise vs. para iadesi alabildiğiniz. Üye olup adres bilgileri girip doğru satıcıdan Kredi kartınız yada sanal kredi kartınız ile direkt olarak ürünü alabilirsiniz. Farzı misal bu önermiş olduğum E-prance satıcısınında orda ilanları var aynı kamerayı orada da satıyorlar. Ben Paypal'a daha fazla güvendiğim için onu millete öneriyorum. Çünkü acemilik zamanlarımda satın aldığım dandik 39 $ lık ve bir çok üründe toplamda 100 $ dan fazla para iadesini gene PAypal sayesinde aldım. PTT Extra bir para talep etmez adresinize kadar ücretsiz getirir. Satıcılar ürünü Türkiye ye sokmak ile yükümlüler sonrası PTT nin işi. Yoksa Çin'de ki satıcı nerden bilsin bizim adresi teslim etsin dimi

Bir çok satıcı size takip no veriyor Fakat AliExpress sitesiniz en güzel tarafı 1 $ lık bile ürün alsanız satıcıların size takip no vermek zorunda oluşu. Takip no suz asla ürün yollayamıyorlar artık. Fakat Paypal seçeneği Aliexpress te artık bulunmuyor.

Paypal hesap açma diye arattım ve buldum. Hesap açıyorum şimdi.

Orijinalden alıntı: @bariscevik bilgiler için teşekkürler

PayPal Alıcı Koruması

Online satın aldığınız bir ürün elinize ulaşmaz veya tanıtımından farklı çıkarsa PayPal Alıcı Koruması ile %100 para iadesi alabilirsiniz. PayPal Alıcı Koruması, eBay veya başka web siteleri üzerinden tüm online alışverişlerinizi kapsar.

Hangi ürünler koruma kapsamındadır? Yalnızca gönderimi yapılabilen fiziksel ve kanunen yasaklanmamış ürünler koruma kapsamındadır. Bir ürünün satıcının tanıtımından farklı olduğu durumlara ilişkin birkaç örnek verebiliriz: bir kitap aldınız ancak elinize bir DVD geçti, yeni bir ürün aldınız ancak elinize kullanılmış bir ürün geçti, 3 ürün aldınız ancak elinize 2 ürün ulaştı, ürün teslimat sırasında hasar gördü, ürünün önemli parçaları eksik çıktı (satıcı açıklama yapmadı) veya orjinal bir ürün aldınız ancak sahte bir ürünle karşılaştınız. Satıcı ürünü doğru şekilde tanıttıysa ancak siz memnun kalmadıysanız, bu durum Alıcı Koruması kapsamına girmez.

Hangi ürünler koruma kapsamında değildir? Her tür alışveriş koruma kapsamında değildir.

Kapsam dışı ürünler şunlardır: dijital ürünler (fiziki olmayan ürünler), hizmetler, mülkler, taşıt araçları (her türlü), kişiselleştirilmiş ürünler, havayolu seyahati veya politikalarımıza aykırı ürünler (herhangi bir şekilde kanunen yasak ürünler). Ayrıca PayPal Alıcı Koruması arkadaşlarınıza ve ailenize gönderdiğiniz parayı kapsamaz.

Süreç nasıl işler? Alıcı Koruması sürecini başlatmak için ödemenizden sonra 45 gün içinde itirazda bulunmalısınız. Satıcıdan memnun olmadığınız bir cevap alırsanız, itirazda bulunduğunuz ilk tarihten itibaren 20 gün içinde itirazı hak talebine yükseltmelisiniz. İtirazınızı hak

talebine yükselttiğinizde, PayPal'dan bir karar vermesini istersiniz. Böylelikle talebi araştırır ve Kullanıcı Sözleşmemize uygun şekilde koruma kapsamında olup olmayacağınıza karar veririz.

https://www.paypal.com/...ps/mpp/buyer-protection

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Valla hocam bilgiler için çok teşekkürler ancak ben bu işi yapabileceğimi sanmıyorum. Şimdi bu ürünü benim yerime alabilecek bir arkadaş bulmaya çalışacağım. Kaçırmak istemiyorum bu ürünü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Bana da alacak birisi yok mu?  :blush:  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Biraz daha uğraştım paypalla ama bankamla alakalı sanırım.

Kartınızı çıkaran banka bu işlemi onaylamadı. Sorularınız varsa lütfen kartı çıkaran bankanın müşteri hizmetleriyle iletişim kurun. Dilerseniz farklı bir kart girerek devam edebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Valla hocam bilgiler için çok teşekkürler ancak ben bu işi yapabileceğimi sanmıyorum. Şimdi bu ürünü benim yerime alabilecek bir arkadaş bulmaya çalışacağım. Kaçırmak istemiyorum bu ürünü.

Varsa öyle biri banada alsın :)

Yorum bağlantısı
Murat_Güneş

bende aldım bakalım.paylaşım için tesekkürler

Hadi bakalım galip başkan.

Bende aldım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Biraz daha uğraştım paypalla ama bankamla alakalı sanırım.

Kartınızı çıkaran banka bu işlemi onaylamadı. Sorularınız varsa lütfen kartı çıkaran bankanın müşteri hizmetleriyle iletişim kurun. Dilerseniz farklı bir kart girerek devam edebilirsiniz.

Kredi kartınızı yurtdışı harcamalara açmanız gerekiyordu diye hatırlıyorum. Müşteri hizmetlerinden yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı kullanıyorsanız menülerden sanal kart tanımlayabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

işlemim bitmek üzere

*State / County / Province  denilen yere ne yazacağız? ilçeyimi

Yorum bağlantısı
Fırat Önal
(düzenlendi)

Yunus Emre hocam ve Olgu bey teşekkürler..

İlçeyi yazdım ve aldım. Aslında kartımın yurtdışı alişveriş onayı vardı ama direk kartımı paypala tanıtamadım. İnternet bankacılığından sanal kart oluşturdum. O şekilde kabul etti.

We appreciate your shopping! Your order has been submitted successfully, please remember your order number:

tarihinde Fırat ÖNAL tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Olgu abi, satici tracking number veriyor degil mi? Olmadiginda malum posta kutusunun oraya atip gidiyorlar.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Sitede sorun yok siparis verdim 15 günde elime ulaştı. Olgu bey sağolsun çok yardımcı oldu hiçbir menfaati de yoktur tamamen faydali olma amacindadir. O okey verdiyse gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Olgu abi, satici tracking number veriyor degil mi? Olmadiginda malum posta kutusunun oraya atip gidiyorlar.

Veriyor tabi :)

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Çinli Gearbest satış temsilcisi hatunla kontak kuruldu ve chipset onaylandı  :)

apwadkZ.pngbXj79X4.png

Yorum bağlantısı
Misafir

Tak unut derken pil açısından sanırım. Sonuçta araba stop edince elektriği geç kesiyor. Benimki 15 dk yaklaşık. Hiç kesmeyenlerde var sanırım.

Yorum bağlantısı
Erhan Yılmaz06

merhaba cihazın çekimleri çok güzel gerçekten... cihazla ilgili bir sorum olacaktı... arka cama kamera takılıyor mu bu cihaz üzerinden... birde sizden varmı bilmiyorum hem ön hem arka ve kokpit çekimi yapabilen (harici kameralar eklenerek) kamera tavsiyesi alabilirmiyim acaba ?

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

merhaba cihazın çekimleri çok güzel gerçekten... cihazla ilgili bir sorum olacaktı... arka cama kamera takılıyor mu bu cihaz üzerinden... birde sizden varmı bilmiyorum hem ön hem arka ve kokpit çekimi yapabilen (harici kameralar eklenerek) kamera tavsiyesi alabilirmiyim acaba ?

Kamera takılmaz bu araç üzerinden. Bahsettiğiniz kameralar konusunda bilgim yok mlsf :(

Yorum bağlantısı
Hasan Hüseyin Biçici

Yaptığım en hızlı alışverişti bilgiler için Tşkler ne zamandır kamera almayı düşünüyordum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Biraz önce babamdan habersiz kuzene sipariş verdirdim  :blush: Fatura babama kesilecek tabii ben 2 gün sonra Kırşehir'de olacağımdan sıkıntı yok  :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ertuğrul Yenilmez

Biraz önce sipariş verdim ve ilk kredi kartı kullanışım bakalım hayırlısı Olgu beye teşekkür ediyorum verdiği bilgiler için.Cihaz geldiğinde kutu içeriği ve çekimleri paylaşıcağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertuğrul Yenilmez

Daha dün gece verdim siparişi beklemedeyim . 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...