İçeriğe Yönlendir

C Max 2 - Usb ve SYNC Problemi

Tekin Yılmaz
Çözüme git Murat Kavuk tarafından,

Recommended Posts

Tekin Yılmaz

Arkadaslar Merhaba,

Yeni almış olduğum 2015 model c max sin sony muzik sistemi USB den muzik dinlerken parça başlıyor ya ortalarda yada parça bittikten sonra diğer parçada bozuk medya parçası uyarısı veriyor. Başka bir ç max 2015 modelde denedim problem olmadı.

Konu hakkinda bilgisi olan varsa paylaşır sa sevinirim.

Saygilar

Yorum bağlantısı
Hakan Kalkan

bende fiesta da olmuştu aynı olay usb belleği yenisiyle değiştirdim sorun düzeldi side bir deneyin

Yorum bağlantısı
Tekin Yılmaz

bende fiesta da olmuştu aynı olay usb belleği yenisiyle değiştirdim sorun düzeldi side bir deneyin

Başka bir usb cihazı ile de denedim sorun aynıdevam ediyor.

aynı usb yi farklı yine 2015 c max ta denedim problem olmadı.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Fat32 fortmatladiniz mi? Sandisk usb kullanmayin

Yorum bağlantısı
Tekin Yılmaz

SanDisk usb ilk başta kullanmıştım Problem olunca Philips usb yi fat32 ye formatdım problem hala daha devam ediyor. Son olarak fabrika ayarlarına cihazı çekecem yine olmazsa tekrar servise gidecem. Bu arada servise bir defa gittim problem, hata mesajı yok diyip geri gönderdiler.

Yorum bağlantısı
Tekin Yılmaz

Arkadaşlar merhaba,

Araç iki gündür ford serviste, sonucu merakla bekliyorum. Deneme yanılma yoluyla bulmaya çalışıyorlar sorunu. Bekleyelim görelim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlhan Gülcan
(düzenlendi)

2015 model c-max 'e 4-5 sene önceki ses sistemini koyarlarsa öyle usb de okumaaz şarkıda çalmaz herşey olur. yazık o kadar para veriyoruz. 3-4 sene evvel amerikada kullandıkları sistemi hala avrupada ya da türkiyede göremiyoruz.

daha evvel bu başlıkta istişare etmiştik arkadaşlarla.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/256805-c-max-multimedya-sistemi-ve-h%C4%B1z-devir-g%C3%B6stergeleri/   

yalnız sistemi değiştirmişler sanırım. fotoya bakınca gördüm :)

1Y0yrj.jpg

tarihinde ilhan Gülcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tekin Yılmaz

Arkadaslar araç haladaha serviste arıza tespit edilmeye çalışılıyor. Dikkatinizi çekerim arıza veya sorun bulunamadı. Salı gününden beri serviste araç arızanın nedeni araştırılıyor. Bilinmeyen keşfetmeye mi çalışıyorlar. SABIRLA BEKLİYORUM...

Yorum bağlantısı
Tekin Yılmaz

Arkadaslar, arıza mevcut USB problemi var bazen bir kaç parça çalıyor sonra BOZUK MEDYA PARÇASI uyarısı verip susuyor, olabilir teknik arızadır dedim yapılsin diye servise bıraktım. Buraya kadar normal. arıza nedeni salı, Çarşamba, Perşembe ve bu gün cuma haladaha cozulememesi işte bu normal değil sıfır arac için asla normal değil. Dedim ya SABİRLA BEKLİYORUM...

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Murat Kavuk

USB kablosu sync modülüne bağlı, sync modülü de ekrana bağlı. USB'yi okuyan sync modülü. Eğer kablo da ya da usb girişinde sorun yok ise (ki öncelikle bunu test etmeleri gerekiyor), sync modülünde sorun olabilir. Zaten başka da bakacak bir şey yok. Bir tane sync modülü bulacaklar (servisler bunu genellikle o an serviste bulunan başka bir araçtan sökerler) ve deneyecekler. Herhalde bir tane sync modülü olan c-max gelsin diye bekliyorlar, sizin şansınıza da hiç c-max gelmedi servise. Benim aklıma başka bir sebep gelmiyor bu işin bu kadar uzamasının gerekçesi olarak..

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
(düzenlendi)

2015 model c-max 'e 4-5 sene önceki ses sistemini koyarlarsa öyle usb de okumaaz şarkıda çalmaz herşey olur. yazık o kadar para veriyoruz. 3-4 sene evvel amerikada kullandıkları sistemi hala avrupada ya da türkiyede göremiyoruz.

daha evvel bu başlıkta istişare etmiştik arkadaşlarla.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/256805-c-max-multimedya-sistemi-ve-h%C4%B1z-devir-g%C3%B6stergeleri/

yalnız sistemi değiştirmişler sanırım. fotoya bakınca gördüm :)

1Y0yrj.jpg

4-5 sene oncekilerden ne fark var bu araçta ilhan bey? Sanki o zamanlar plak mi kullanılıyordu c-max larda?

amerikadaki sistemin halen yurdumuzda kullanılmaması konusunda haklısınız fakat diğer yorumunuza katılmıyorum.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tekin Yılmaz

Murat bey aynen yazdığınız gibi yaptılar ve arızayı bu gün buldular, bluetoth modülü arızalı çıktı. Garantiden salı günü değişimini yapacaklar. Bir daha inşallah problem yaşamam.

Yorum bağlantısı
Misafir

USB kablosu sync modülüne bağlı, sync modülü de ekrana bağlı. USB'yi okuyan sync modülü. Eğer kablo da ya da usb girişinde sorun yok ise (ki öncelikle bunu test etmeleri gerekiyor), sync modülünde sorun olabilir. Zaten başka da bakacak bir şey yok. Bir tane sync modülü bulacaklar (servisler bunu genellikle o an serviste bulunan başka bir araçtan sökerler) ve deneyecekler. Herhalde bir tane sync modülü olan c-max gelsin diye bekliyorlar, sizin şansınıza da hiç c-max gelmedi servise. Benim aklıma başka bir sebep gelmiyor bu işin bu kadar uzamasının gerekçesi olarak..

Bayide hiç mi sıfır c max yoktu acaba ?

Yorum bağlantısı
İlhan Gülcan
(düzenlendi)

4-5 sene oncekilerden ne fark var bu araçta ilhan bey? Sanki o zamanlar plak mi kullanılıyordu c-max larda?

amerikadaki sistemin halen yurdumuzda kullanılmaması konusunda haklısınız fakat diğer yorumunuza katılmıyorum.

inan bey bende o amaçla yazdım zaten eski ürün olduğu için aksaklık olması normaldir demek istedim. teknoloji sürekli ilerliyor her sene bir şeyleri düzeltip yeniliyorlar, 4 sene önce aldığımız cep telefonuyla bu sene alınan bile bir değil. o anlamda yazmıştım. :)

Bayide hiç mi sıfır c max yoktu acaba ?

necati bey sıfır araca dokunamazlar sanırım :D

tarihinde ilhan Gülcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Aslında tam olarak o şekilde değil. 2012 öncesi c-max'larda BVC modülü var (bluetooth modülü). 2012'de sync geldi. Sync modülü, bluetooth modülünün bir adım öteye gitmiş hali (ilave olarak sync modülü, gpsm modülünden gelen gps bilgilerini okuyup, acil yardım oluşturabilme özelliğine sahip). Yani bizdeki sistem yaklaşık 3 yıllık. Amerikadaki sistem de benzer aslında, sadece 8" olan modeller için farklı bir sync modülü var.

Yorum bağlantısı
İlhan Gülcan

Aslında tam olarak o şekilde değil. 2012 öncesi c-max'larda BVC modülü var (bluetooth modülü). 2012'de sync geldi. Sync modülü, bluetooth modülünün bir adım öteye gitmiş hali (ilave olarak sync modülü, gpsm modülünden gelen gps bilgilerini okuyup, acil yardım oluşturabilme özelliğine sahip). Yani bizdeki sistem yaklaşık 3 yıllık. Amerikadaki sistem de benzer aslında, sadece 8" olan modeller için farklı bir sync modülü var.

murat bey haklısınız fakat bizim 3 yıllık dediğimiz sistem muhtemelen amerikada 4 ya da 5 yıl önce devreye girmiştir diye düşünüyorum. yanlış olabilirim tabiki.

Yorum bağlantısı
Tekin Yılmaz

Arkadaşlar merhaba,

Dün itibari ile ford cetaş izmir servisi beni aradı; parçanın ellerinde ve Türkiye stoklarında olmadığını temin süresini de 15-20 gün olduğunu bildirdi, aracı istersem bu şekilde kullanabileceğimi ve parça geldiğinde servise çağrılacağımı parçanın değiştirilip gönderileceğini söylediler. Ne deyim ya nasip mi deyim....

Bu araç bana bu sorunla (Bu arıza ile) satıldı. Yasalar belli yasalardaki kanunu süreleri beklemekten ve aracı servisten almaktan başka seçenek yok gibi insanları tabiri caizse tek seçeneğe mecbur bırakıyorlar. Onarım emri açık kalmak kaydıyla aracı teslim alacam.

Not. Cuma günü yani 13.03.2015 tarihinde salı günü parça gelecek denilmişti. Ben hangi salı diye sormamıştım. :biggrin:

Saygılarımla;

Yorum bağlantısı
Tekin Yılmaz

Aracın bu gün SYNC MODÜL değişimi yapıldı, problem kalmadı ilgilenen tüm arkadaslara ve ford a Teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Metin Mustafa Oral

Bence usb nin icinde farklı formatta dosyalar var bendede oldu geçersiz dosya biçimi uyarısı veriyordu.

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
A.Rahim Filizel

Arkadaşlar bendede benzer sorun var sesli komut bluethoot aux usb hiçbiri çalışmıyor bluethooth modülü dedi servis 1500 tl ücret istedi. Dışarda yaptırmam mümkünmü daha ucuza

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Görkem çetin

Merhaba yeni aldigim 2013 cmax grand aracim var usb taktigimda muzikler alfabetik cikiyor halbuki bilgisayarda en son yukledigim muzikleri en ustte gosteriyorum aractada oyle olsun diye ama genede alfabetik sıralanıyor nasıl yardimci olabilirsiniz

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Merhaba yeni aldigim 2013 cmax grand aracim var usb taktigimda muzikler alfabetik cikiyor halbuki bilgisayarda en son yukledigim muzikleri en ustte gosteriyorum aractada oyle olsun diye ama genede alfabetik sıralanıyor nasıl yardimci olabilirsiniz

Ben cmax kullanırken istediğim sıra ile dinlemek için şarkı/klasorlere ismin en başına numara veriyordum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Celil Alpay

kolçağın içindeki usb girişine içinde mp3 olan usb takıyorum. ekranda ''usb aktif'' gibi bir yazı çıkıyor fakat mp3 açıp dinleyemiyorum? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...