İçeriğe Yönlendir

Peugeot 308 Comfort Hdi Hakkında...

Metin Mankal

Recommended Posts

Metin Mankal

Araç arkadaşımda .Kaza ,boya , değişen falan yok.100 bin km de.2011 model siyah renk.Aklımı çeldi dün akşam..36 bin istiyor.Ne dersiniz.Daha önce hiç pejoya binmedim.Nasıl arabadır?Yakıt durumu bakım maaliyetleri falan.Yardımcı olabilecek varsa sevinirim.Şimdiden teşekkürler...

Not :Arabayı yarın inceleyip karar vereceğim ama önce buraya bir danışayım dedim..

Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

Dızel dir sanırım.

Benzinlileri çok yakıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Forumda Mertlerin incelemesi vardı 308 ile ilgili. Geçmişi bilindik ve bakımlı her dizel iyidir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

çok az yakar...iyi de gider...sağlam mıdır...hangi Fransız sağlam ki...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Hocam alınır,güle güle kullanılır. Güzel arabadır,içinize sinerse düşünmeyin bence.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Çok teşekkürler arkadaşlar.Aslında gönlüm hep fordtan yana ama birazda dizele geçeyim diyorum.Sanırım 308 ler makyaj sonrası epey bir değişmiş.Mert videon güzel ve oldukça açıklayıcı olmuş.Elinize sağlık...

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Peugeot 2005 ve sonrasında elektronik altyapısını BOSCH ile değiştirdi , dolayısıyla elektronik sorunu vs gibi dertleri eskide kaldı. Yakın zamanda 508 kullandım tam donanımlı, hayran kaldım araca..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

2008 modelini sıfır almış ve kullanmıştım. Konforlu, çok ekonomik ve torku yüksek atak bir araçtır. Memnun kalırsınız.  :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sahibi tanıdık 2011 tdci.. daha ne olsun rakam çok iyi bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Peugeot 2005 ve sonrasında elektronik altyapısını BOSCH ile değiştirdi , dolayısıyla elektronik sorunu vs gibi dertleri eskide kaldı. Yakın zamanda 508 kullandım tam donanımlı, hayran kaldım araca..

İç kapı tutamakları hariç. Boyaları kolayca atıyor. Bu ince işçiliklerde sınıfta kalıyorlar. Renault bu hatayı daha çok c sınıfta yapıyor, d sınıflarına daha bir önem veriyor. Peugeot ve citroen c, d farketmiyor:))

Saygılarımla. H

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

çok az yaktığını biliyorum sadece ve kaputuda plastik karışımlı birşeydi yanlış hatırlamıyorsam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

bakma forumdaki fransız antipatisine...

alınır binilir sonrada alışkanlık yapar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Akgül
(düzenlendi)

Bende 2009 modeli var hocam. Bu yaz sonuna dogru aldim. Yakit konusunda cok iyidir, bakimlari cokta maaliyetli degildir.Ben 32 ye almistim...

tarihinde Serdar Akgül tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Çok teşekkürler arkadaşlar.Bu gün biraz dolaştım araçla..1,6 -92 beygir manuel.Sürücü koltuğu biraz rahatsız geldi.Ya da ben alışamadım ilk etapta. Daha önce hiç dizel arabam olmadığı için biraz gürültülü ve sarsıntılı geldi bana.Arabada pek trim sesi yok ancak yol ve motor sesi bolca var(Focustan hallice ).Yakıt oldukça ekonomik gibi.Kalkışta hantal ama sonradan şahlanıyor,sen bakma benim 92 beygir olduğuma diyor resmen.6 hava yastığı,hız sabitleyici ,ESP arabanın artıları.Eksilerine gelince arka tampon boya istiyor,müzik sistemi güzel ancak usb girişi yok(en çokta bu sinirimi bozdu) , lastiklerin en fazla bir senelik ömrü var,arka koltuk çok sarsıntılı ve rahatsız (bu da kızımın hiç hoşuna gitmyecek sanırım) bgaj focustan küçük.Biraz uzattım kusura bakmayın.Hala kararsızım.Bu focus aşkı nasıl bişeyse 2003 model arabayla 2011 i kıyaslıyorum yinede 2003 ağır basıyor iyimi....

Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Hocam muzik icin usb girisi yok ama mp3 calar + torpido da orjinal aux giris mevcut olup mp3 playeri dogrudan baglayabiliyorsunuz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Dizel aracin herseyden once motor gucu ile cezbetmesi lazimdi sizi. 1700devir sonrasinda turbo basinci tam devreye girdiginden kalkislari benzinliye gore biraz daha farkli olur ama sonraki viteslerde benzinlini veremeyecegi dusuk devirlerdeki tork sizi cok kutlu etmeli(ydi). Esp guvenlik acisindan mutlaka olmali. 6 havayastigi zaten on yan ve tavanda olabildigince dolu demek. Hiz sabitleyici ise benim olmazsa olmazim. Usb bunlarin yaninda biraz keyfe keder donanim. Zaten mp3 caliyor. 5cd ile bu acik kapanir. Bu aracin ekonomisi(bakimlari tam oldugu dusunerek) size bahsettiginiz masraflari da dahil edersek yine de birikim yaptirir. Bundan sonraki araciniz focus icin para biriktirmeye baslarsiniz 308 ile.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

115hp yeni neslini kullandim hayran kaldim.Tanidiktan olduktan sonra alinir senelerce kullanılr. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Hocam muzik icin usb girisi yok ama mp3 calar + torpido da orjinal aux giris mevcut olup mp3 playeri dogrudan baglayabiliyorsunuz...

Bunu bilmiyordum bakın...Teşekkür ederim.Güzel bir özellikmiş.

Dizel aracin herseyden once motor gucu ile cezbetmesi lazimdi sizi. 1700devir sonrasinda turbo basinci tam devreye girdiginden kalkislari benzinliye gore biraz daha farkli olur ama sonraki viteslerde benzinlini veremeyecegi dusuk devirlerdeki tork sizi cok kutlu etmeli(ydi). Esp guvenlik acisindan mutlaka olmali. 6 havayastigi zaten on yan ve tavanda olabildigince dolu demek. Hiz sabitleyici ise benim olmazsa olmazim. Usb bunlarin yaninda biraz keyfe keder donanim. Zaten mp3 caliyor. 5cd ile bu acik kapanir. Bu aracin ekonomisi(bakimlari tam oldugu dusunerek) size bahsettiginiz masraflari da dahil edersek yine de birikim yaptirir. Bundan sonraki araciniz focus icin para biriktirmeye baslarsiniz 308 ile.

Saygilarimla.

Evren Bey dediğim gibi biraz dizel cahiliyim.Açıkçası beygir gücü düşük gitmez bu araba diye bir önyargıyla bindim ama turbodan sonra araba şahlanıyor.Focus comfort iki hava yastığı klimadan oluşan aracımla kıyaslamak biraz tuhaf olsada işte alışkanlıklar insanın kafasını bulandırıyor sanırım...Çok teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Ayrıca Metin Bey bunlarda 6 değil 4 standart hava yastığı mevcut. Ama exrta 2 hava yastığı için mekanizması hazır galiba ilk servis cıkışında 2000 tl fark vererek 6 hava yastığına çıkaranlar olmuş. Buna dikkat edin...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Ayrıca Metin Bey bunlarda 6 değil 4 standart hava yastığı mevcut. Ama exrta 2 hava yastığı için mekanizması hazır galiba ilk servis cıkışında 2000 tl fark vererek 6 hava yastığına çıkaranlar olmuş. Buna dikkat edin...

Belki sonra eklenmiştir ya da 4 hava yastığıdır.Valla bende arkadaşın yalancısıyım.Yarın bir sorayım bakalım.Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Serdar Akgül
(düzenlendi)

Onemli degil insallah extradan 2 daha eklenmistir zarari yok

tarihinde Serdar Akgül tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...