İçeriğe Yönlendir

Carevelle Hella,gen 5,passat Gündüz Farı,sinyal.

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Çanakkale ilimizden bir arkadaşımızın 2009 Carevelle arcının farları için Hella bi-xenon mercek montajından sonra önce angel halka tarzı çalışma yapılacak diye konuşmuştuk sonra kararsızlıklar epey uzun sürdü ve bir çok çeşit denemeler yapıldı değişik ve oem tarz bişiler olsun diyerek Passat gündüz farı çalışması yapmak için denemelere başladık arge çalışmalarımız epey uzun sürdü ve bir çok denemelerden sonra benimde özel sıkıntılar vesaireler araya girdi ve geçtiğimiz aylarda Rabbimin izni ile arkadaşmızın ve benim içime sinen güzel bir çalışmayı yapmak kısmet olmuştu.

Farın dağılmış hali.

vo7bOYs.jpg

Mercek montajı sonrası mercedes mercek şapkası ile görünüm.

PlLIohP.jpg

udw6uut.jpg

lln8vu3.jpg

Sade orijinal hali ile görünüm.

ogOBAbo.jpg

UJA1aYx.jpg

Passat gündüz farı kesilip biçildi ve arkadaşımızn krom olmasını istediği için kroma boyandı.Ek olarak sinyal kısmı ile görünüm.Ledler arkadaşımızn özel istegi ile orijinal lensler kullanılarak 9000k led olarak kullanıldı.Aynı ledler ile araç içindeki aydınlatmalarda bilahire tarafımdan yapıldı.

VKfg1iu.jpg

Uzun hüzme altına gelecek kısım.

QhSgOSs.jpg

İlk görünümler.

ndBzW2S.jpg

Wiil6pY.jpg

EbcifpT.jpg

Passat parçasının üst kısmı boş kaldığı için ilave sinyal parçası eklemek istedik.Bizi bu kısım en çok uğraştıran kısım oldu.

Bmw stop sinyal kısmının lens bölümünü kesip biçip ilk denememizi yaptık.

K2fPUBU.jpg

LsVOdlO.jpg

xNpsjgF.jpg

İstek üzerine bu şekilde değişime uğradı.

HsRScjA.jpg

qbE7CWZ.jpg

UZiFROc.jpg

jlCTwAk.jpg

İlk başta bu parça ile kapatılacaktı ama ben begenmedim başka arayışlara girdik.

Bmw ön far led sinyal parçasına passat len kılıflarını yerleştirerek bir çalışma yaptık.siyah hali oldukça güzel olmuştu fakat krom olması şart olduğu için krom görünümde istediğimiz görünümü maalesef alamadık ve bu çalışmadanda vazgeçmek zorunda kaldık.Bütün iler ben buradayım dedi beni üzdü.

XfCVZCv.jpg

HFOj0Vj.jpg

M8pzQSm.jpg

Sonra epey fikir rüzgarından sonra sabitlenen passat gündüz farı parçasının devamı olarak aynı parçalardan üste ilave yapamaya karar verdik.Kesip biçtik ve birleşimlerden snra kroma boyandı.

yk8Dc6I.jpg

aQ7yaFp.jpg

Geri kalan boşluklarıda elimizde bulunan harici orijinal far tasından faydalandık ve kesip biçip eklemeler ile son hallerine getirdik.

VFWf44y.jpg

9sVuYlb.jpg

qFYJvvF.jpg

VFWf44y.jpg

Gündüz farının orijinal kenar şeffaf reflektörünüde park ledi döşedikten sonra görünüm.

DDHYJe0.jpg

fPIbSv8.jpg

Sinyal bölümün görünümü.

uBU65yc.jpg

Gündüz farı ve park bölümü görünüm.

fofq4hh.jpg

DnrctAJ.jpg

İçimi serinleten görünüm.

HGZ698h.jpg

Cam kapanmaya hazır hali.Orijinal passat frı parçalarını kullanarak görsel bütünlükleride sağladım.

O037C4S.jpg

tlBedF0.jpg

Kapandıktan sonra görünüm.

c7QsDiy.jpg

VwJycMn.jpg

cK87Zgg.jpg

Araç şu an iş için yollarda Resim çekip yollanırsa bilahire ekleyeceğim.

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Ellerine sağlık abim döktürmüssün bugün konuları :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

O ne be abicim, daha yeni aldım arabayı, onda böyle far yok diye arabamdan soğutucan beni yaaa  :D  :good1:  :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Gündüz ledi 10 numara olmuş, ellerine sağlık abi  :bravo:  :bravo:  :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anıl Akgül

Çok uğraştırmış fakat çok güzel bir sonuç çıkmış abi ortaya eline sağlık ..

Tamamı krom olmasa çok daha güzel olurmuş ama  :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...