İçeriğe Yönlendir

Bisiklet Alacağım,fikir Ve Tavsiyeleriniz.

Ersin Özkaya

Recommended Posts

Ersin Özkaya

Abilerim kardeşlerim.okul çıkışlarında ve tatil gunlerinde spor maksatlı bisiklet almaya karar verdim.çoğu zaman asfalt dışında ve patika yollarda sadece spor amaçlı konforlu kaliteli ve on arka disk frenli bisiklet arıyorum.açıkçası nasıl bir model ve hangi fiyat aralığında olacak

Bilemiyorum.sizlerden ricam bu kullanım amacına nasıl bir bisiklet hangi marka almalıyım? Tek amartosor mu yoksa çift amartisor mu daha mantıklı olur? Çift amartisorum rahat ama çok yoracagi yönünde yorumlar okudum.sadece önden amartisorlerin daha iyi olduğunu diyende? Bu konuda ilgi alanı ve bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.ayrıca almışken suluk hız saati gibi bütün aparatlarinida alacağım.bu konuda da fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı

Ersin öncelikle bisiklet olayı çok güzel, bence de ön amortisör yeterli hem asfaltta kullanacak isen kitleyebiliyor ve daha rahat bir sür elde ediyorsun. Çift amortisör çok ağır oluyor o nedenle tavsiye etme. Marka modele gelince bir sürü marka var ama fiyat ve kalite olarak bakarsan Sedona bence oldukça başarılı. Bende 751 modeli var ve fazlasıyla iş görüyor. Fiyat olarak 700$ civarı olması lazım. Şimdi online olarak baktım ve 850 olarak model geçiyor ve 840$ fiyatı var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

3 yıl önce Kron XC 750 HD aldım. Yazları kullanıyorum ağırlıklı.

Tavsiye ederim. 1500 TL civarı fiyatta galiba.

Daha yüksek bütçen varsa Carraro veya Giant düşünebilirsin.

Sedona da iyidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Çift amörtisör kesinlikle alma ben kullandım, hoplamak zıplama güzel ama çok yorucu.

Ben uzun turlar için (çoğu asfalt) şu modelden aldım (bunlar orta seviye oluyor, bütçeye göre değerlendirmek lazım tabi)

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/261525-bisikletim-sedona-345/

Dağ bisikleti Mert'in piskileti çok iyi 

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/258073-yeni-bisikletim-ghost-se-2000/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

Onerdiginiz bisikletler gerçekten güzel.özellikle yakin resimlerde kaliteyi belli ediyor.fiyatlar biraz yuksek geldi ama zorlasam alabilirim.500-1000 bandında onerebileceginiz bisiklet var mi? Bianci felan satılıyor ama ne kadar rahat ve kullanisli bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Ömer Çayırtepe

Tavsiye, alüminyum kadrolu olsun, tek süspansiyon olsun. Eğer bütçeniz uygunsa ve semtinizde bakım yaptırabileceğiniz bisikletçi varsa da hidrolik disk fren olsun, yoksa V fren gayet yeterli bir sistem. Mekanik(telli) disk fren çok anlamlı bir şey değil.

Model olarak fiyatlar çok artmış ama sedona 721, kron xc750, salcano astro 212 HD modellerine bakabilirsiniz. Yarın bir arkadaşım için 1000 TL fiyat bandında bir bisiklet bakmaya gideceğiz sirkeciye. Fiyatlara göre sizi tekrar bilgilendiririm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Güney

Kron xc150 aldim gecen yaz cok memnunum tavsiye ederim.gittigidiyordan 650tl ye almistim.havalarin duzelmesini 4 gozle bekliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
(düzenlendi)

Cron xc 150,500 ve 750 (arada başka serilerde var galiba) gibi serilerin belirgin farklılıkları ve hangi serinin hangi kullanım amacına hitap ettiğini söyleyebilir misiniz?hepsinin konforu ayni mi ya da farklı mi?bu seriyi araba segmentleri gibi dusunup ona gore fikir sahibi olmak doğru mudur?

tarihinde ersin özkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Berkcan Ergen

Bende de Carraro crp 710 var gayet memnunum atik bisiklet bende 2014 modeli var bu yıl rengini değiştirmişler gri yapmışlar. Geçen sene fiyatı 1.250-1.300 arasıydı bu sene 1.470 tl yapmışlar ve lastiklerinin markalarını değiştirmişler tavsiye ederim yani pişman olmazsın.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Cron xc 150,500 ve 750 (arada başka serilerde var galiba) gibi serilerin belirgin farklılıkları ve hangi serinin hangi kullanım amacına hitap ettiğini söyleyebilir misiniz?hepsinin konforu ayni mi ya da farklı mi?bu seriyi araba segmentleri gibi dusunup ona gore fikir sahibi olmak doğru mudur?

XC serisi MTB yani dağ bisikleti serisi, üstünde bulunan donanım (vites, fren kadro vs) kalitesine göre model numarası değişiyor.

Yani biri fiesta biri mondeo gibi, hepsi binek otomobil. Yada BMW X1 ile X6 gibi ikiside jip gibi ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
(düzenlendi)

XC serisi MTB yani dağ bisikleti serisi, üstünde bulunan donanım (vites, fren kadro vs) kalitesine göre model numarası değişiyor.

Yani biri fiesta biri mondeo gibi, hepsi binek otomobil. Yada BMW X1 ile X6 gibi ikiside jip gibi ;)

O zaman 300-500 den kacmayip iyisini almak.:)

Ayrıca evde kardeşimin küçük basit bisikleti var.ona rahat bir koltuk alacağım.onereceginiz marka ve model var mi?

Yorum bağlantısı
Ömer Çayırtepe

Bugün kron, sedona, salcano ve ghost satıcılarına baktım, 1000 TL'ye alınabilecek hidrolik frenli bisikletler salcano astro 26 hd, ghost se1175 bulabildim. Biz arkadaşım için Ghost'ta karar kıldık. Kron ve sedona dolar kurundan dolayı fiyatları biraz abartmış gibi geldi bana.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

Hidrolik disk frenler arıza verince çok pahalı oluyormus.bunun yerine mekanik disk daha mantıklı olmaz mi?

Yorum bağlantısı
Ömer Çayırtepe

Hidrolik fren kolay kolay arıza yapmaz. Sadece dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Mekanik disk yerine V fren daha mantıklı geliyor bana. V frenin mekanizması basit, bakımı kolay.

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

Hidrolik fren kolay kolay arıza yapmaz. Sadece dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Mekanik disk yerine V fren daha mantıklı geliyor bana. V frenin mekanizması basit, bakımı kolay.

Himm.nelere dikkat etmek gerekiyor hidrolik disk frende?

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Pabuçlu fren kalmamış heralde :)

V fren; pabuçlu fren oluyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Çayırtepe

Himm.nelere dikkat etmek gerekiyor hidrolik disk frende?

Bazı fren setlerinde bisikleti ters çevirinde hidrolik hava yapıyor ve hava alma işi zahmetli. Disklere ve kaliperlere yağ bulaşmaması lazım, ona dikkat etmek gerekiyor. Öyle çok abartılı bir özen gerektirmiyor yani, mantıklı şeyler :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
(düzenlendi)

Artik kafamda alacağım modeller 3 aşağı 5 yukarı belli oldu.simdi merak ettim herhangi bir arizada servis ve yedek parça durumu.bulunduğum yer itibariyle heran elinin altında servis yada yedek parçaya ulaşamam.hatta bisikleti alınca garantisi için ya sivas merkeze yada kayseriye gidip orda montaj edilmesi lazim.bu bakımdan carraro,kron ,salgano sedona ve ghosttan hangisi daha mantıklı? Birde yerli üretim var mi bunların içinde? Bana servis ve parça bakımından salgano yakin geliyor ama almak istediğim ghost sedona yada kron.bir ikilemin içerisindeyim açıkçası.

Yorum bağlantısı
Ömer Çayırtepe

İşin aslı, bu markaların ürettikleri sadece bisikletin kadrosu. Gerisi shimano, sram, suntour gibi markaların ürettikleri parçalar. Yani hepsinin yedek parçası aynı [emoji1]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

İşin aslı, bu markaların ürettikleri sadece bisikletin kadrosu. Gerisi shimano, sram, suntour gibi markaların ürettikleri parçalar. Yani hepsinin yedek parçası aynı [emoji1]

O zaman sadece yaygın servis ağı kalıyor.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Sedona yerli üretim (kadro) diye biliyorum

Yorum bağlantısı
Uğur Çimen

Carraro 225 modelini kullaniyorum.gercekten konforlu bisiklet.şiddetle tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

Carraro 225 modelini kullaniyorum.gercekten konforlu bisiklet.şiddetle tavsiye ederim.

Şehir bisikleti galiba.toprak yola gelmez gibi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...