İçeriğe Yönlendir

2 Din (Double) Gps Cihazi Ile Arka Kamera Sorunu

Murat Bahci

Recommended Posts

Murat Bahci

selam arkadaslar elimde cinden siparis ettigim ve gercekten begenerek ve severek kullandigim soylenenin aksine ciddi sekilde saglam olan  gps dvd cihazi var.... butun kablo ve sistemini kurdum yaklasik iki ay kullaniyom harika otesi bir sey.... 

soruma gecmek istiyorum :)

geri kamerasi var elimde sistemini montajini hepsini biliyorum (ki zira park sensorunude ben montajini yatim ve guzel calisiyor) elim yatkindir yaniii.... ancak sorun surdaki av kablosunu dvd cihazin av kablosuna taktigim halde goruntu alamiyorum...ancak bosta duran bir kablo var yanilmiyorsam amp olmasi gerekiyordu  onu diger kablolara temas ettirince kamera katiflesiyor ancak sadece kamera calisiyor baska hic bir sey calismiyor(ses kaldirma indirme sarki degistirme menu gecis hepsi iptal oluyor) kameranin gucunu kestigimde ise aklimda kalani yaziyorum... camere xxx xxxx (xx yerine baska yazilar var onlari unuttum) ama yazi ters tamamen ters... aksam araba eve geldiginde hepsini daha detayli aktaracam size.... nasil hallede bilirim?

cihazim bu:

www.aliexpress.com/snapshot/6470069800.html?orderId=65605316009412

kamerada burda:

http://www.aliexpress.com/item/Universal-Car-Rear-view-Parking-Camera-HD-Color-Night-Version-Reverse-Backup-Drive-CMOS-Camera-with/932584354.html

Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

resim olmadan pek yardımcı olunacak konu değil kardeşim tez zamanda resimleri bekleriz..

Yorum bağlantısı
Murat Bahci

resim olmadan pek yardımcı olunacak konu değil kardeşim tez zamanda resimleri bekleriz..

tamam o zaman en gec yarina hazir

Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu

Bazı teyplerde geri vites lambasından kablo çekmek gerekiyor.Geri vitese takıldığında aktif olması için.

Yorum bağlantısı
Murat Bahci

Sermet bey soylediginiz baglantiyi yapmak ocin hhenuz erken baska bir yerden 12 volt enerji gucunu veriyorum.... ilk once dvd ile uyumunu yapmak istiyorum montaji cok basit zaten...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Bahci

slm arkadaslar suanda camera ve teyb fotolarini size aktaracam...

mGyO0P.png

Normal bir sekilde kameranin kablosunu camera takinca goruntu alamiyorum ayarlardanda her sey full acik ama nedense olmuyor sizlere cektigim bir kac bosta kalan kablolari gostermek istedim bunlardan biri back olan onu baskalarina temas ettirince kameranin goruntusu geliyor fakat bu sefer dvd cihazi kontrol disi kaliyor back kablosunun basska kablolarla kemasini kestigimde ise hersey normale donuyor tabiki haliyle kamerada calismiyor ayni seyi rca kablosundada oluyor ordaki girise takiyorum ama sonuc ayni husran..... galiba extras ekran alacam geri kamera icin boyle giderse

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün
(düzenlendi)

Açıkçası ben mi yanlış anlıyorum bilemiyorum ama herşey normal gibi gözüküyor. Ben Pioneer teyp ve geri görüş kamerası kullanıyorum. Kameradan bir görüntü kablosu (RCA) bir de devreye girme kablosu (tek kablo) geliyor. Görüntü soketini (resminizdeki sarı soket) teybe takıyorum. Devreye alma kablosunu da teypten çıkan kamera kablosuna bağlıyorum. (Bendeki pembe, sizde de 4. resminizdeki pembe olan olabilir. )

Böylece geri vitese taktığımda, kameraya geri vites lambasından çekilen hatta elektrik gidiyor, kamera devreye giriyor ve devreye giriş sinyalini de o tek kablo üzerinden yollayıp cihazı otomatik geri görüşe geçiyor. Bu sırada diğer herşey devre dışı kalıyor. Ne zaman geri vitesten çıkarsam, o zaman tekrar cihazı kontrol edebiliyorum.

Geri görüş kameranızda RCA haricinde ek bir kablo yok mu ? Normalde onun sürekli pembe kablo ile bağlı olması gerekiyor. Kameraya elektrik geldiğinde devreye girer, elektrik kesilince devreden çıkar.

tarihinde Mustafa Yenigün tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu

Back yazanı geri vites lambası + tarafına bağlaman gerekiyor.Geri vitesde teyp radyo yada cd de iken geri kameraya bağlanır.Geri vitesten çıkınca normal çalışmasına dönmesi gerekir.Sizin cihazda mesela mp3 dinlerken back yazan kabloya + cereyan verdiğinde kamera çalışıyor görüntü geliyor ama müzik kesiliyor mu ?

Yorum bağlantısı
Murat Bahci

Oneri ve bilgilerinizi dikkaye alacagim yarin birde dediginiz gibi test edeyim ancak belirtmemde yarar var..

Back herhangi bir kabloya degdiginde camera devreye giriyor ve evet her sey kitleniyor muzik falan caliyor ama ne ses nede baska sarkiyi cevirebiliyom... kameranin sari başlıklarin yaninda 10 cm kadar imce kesilmis kablo var onlarin anlami ney nereye bağlanacak?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...