İçeriğe Yönlendir

Explorer - Şanzumandan Bağlantılı Garip Titreşim

Çağatay Şavkılıoğlu

Recommended Posts

Çağatay Şavkılıoğlu

merhaba arkadaşlar,

1997 explorer ımın komple motor zincir setini değiştirdik. Ancak zincir sıkıntılıyken vitesler tabir yerindeyse yağ gibi geçiyordu. tamirden sonra 2 ile 3. vites arasında devir yükseldikçe hissedilir bir vibrasyon oluyor ve bu arka koltuğun oralarda bir titreşim sesine sebep oluyor.

ben montajda da bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum ancak ustam bir sorun olmağını söyluyor. 

şanzuman takozunun ölü durumda olduğunu belirtti, sebep o dur dedi , ancak 1 ay önce sıfır sesli olan bir araç 1 ay sonra mı takozdan dolayı vibrasyon yapar?

bu konuda değerli görüşlerinizi rica ediyorum lütfen..

saygılar

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

4 çeker olduğu için aklıma tek gelen şaft balans (Doğrumu dedim bilmiyorum önden arkaya güç aktaran kol) yapmış olabilir. Şaznuman takozunun zarar görmüş ve son anını da geçirmiş olabilir.

Yorum bağlantısı
Çağatay Şavkılıoğlu

Valla Mehmet bey, saft aklima gelmedi ona da baktiracagim alistik bir kere :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Valla Mehmet bey, saft aklima gelmedi ona da baktiracagim alistik bir kere :)

Daha önce benzer sorunu Forumdan Erol eser yaşadı. Onda şafttan çıktı sorun.

Yorum bağlantısı
Çağatay Şavkılıoğlu

Zincirin gectigi plastikler parcalanmisti aldigimda araci, anormal derecede ses yapiyordu ve zincirin ne zaman kopacagi belli olmaz dediler o yuzden komple seti değiştirdim Çaglar abi. Ancak ondan sonra bu titresim ve ses ciktigi icin icim hic rahat degil.

Fatkli bir konuda bir arkadas hiz sensorunden dolayi vites gecisleri dengesiz ve gurultulu demisti, onun etkisi olabilir mi? Hiz sensorunun girdigi yerdeki dislilere falan baktitmam cozum olurmu?

Yorum bağlantısı
Çağatay Şavkılıoğlu

Ilk is ona baktiricam insallah bulabilirim yoksa yine ebay..

Sonuçları bildirecegim burdan herkese inşallah çözülmüş şekilde

Yorum bağlantısı
Serkan Dilekmen

zincir neden değişti?

caglar abi bana ust kapak jontasi lazim yardimci ola bilirmisin
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...