İçeriğe Yönlendir

Ibiza 6K - Sabah Zor Çalıştı , Sonrasında Boğulmaya Başladı. (Seat Ibiza )

Berkay Özdemir

Recommended Posts

Berkay Özdemir
(düzenlendi)

Gece saat 12 sularında aracimi garaja cektim gözle görülür herhangi bir sorun yoktu.. Sabah dükkana gitmek icin aracimi calistirmak istedim 3.marsta gaz düğmesine basılı tutarak çalıştırabildim.. Sonrasında yolda yığılma ,gaz yememe gibi bir sorun ortaya çıktı. Mesela gaza basıyorum bi anda gaz kesiyor gibi oluyor. Devir saati ise kendi kendine oynayip duruyor. Mesela 3.bin devirde gidiyorum.devir saati 8bine çıkıp geri iniyor. Aracta yanan herhangi bir ariza lambasi yok , sizce sorun nerden kaynakli olabilir.

Motor 1.6 Hitler Motor

ed64966de7deb0f3e7e4660777e54ef6.jpg

tarihinde Murat Sağdaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Merhaba, sizin sorununuzla ilgili ilk akla gelen benzin pompası denilebilir. Yaşadığınız sorunun benzeriyle iki defa karşılaştım, ikisinde de lpg ayarından olduğu anlaşıldı. Yığılma, gaz yememe, sabah ilk marşta çalışmama sebepleri bende lpg ayarındanmış sizinki de öyle olabilir. 

Öncelikle lpg ustasına gidin, lpg den tasarruf amaçlı ayar yapmasını istemeyin performansı düşmeyecek şekilde ayar yapmasını isteyin.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören
(düzenlendi)

Gaz kelebeğini(boğazı) temizletip adaptasyon yaptirin

tarihinde Tuna İşgören tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın
(düzenlendi)

Gece saat 12 sularında aracimi garaja cektim gözle görülür herhangi bir sorun yoktu.. Sabah dükkana gitmek icin aracimi calistirmak istedim 3.marsta gaz düğmesine basılı tutarak çalıştırabildim.. Sonrasında yolda yığılma ,gaz yememe gibi bir sorun ortaya çıktı. Mesela gaza basıyorum bi anda gaz kesiyor gibi oluyor. Devir saati ise kendi kendine oynayip duruyor. Mesela 3.bin devirde gidiyorum.devir saati 8bine çıkıp geri iniyor. Aracta yanan herhangi bir ariza lambasi yok , sizce sorun nerden kaynakli olabilir.

Motor 1.6 Hitler Motor

Bence sizin akü bittik. Aracın devir saatinin kafasına göre takılmasından o yorumda bulundum. Bence bir otoelektrikçisine ölçtürün aküm sağlam mı diye bir baksın. Ya da elektrik arızası olma olasılığı yüksek.

tarihinde Ahmet Taşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...