İçeriğe Yönlendir

Tavsiye Edebileceğimiz Araba İlanlarını Paylaşalım

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Eren Gökmen
Neden Titanium alıp ekstra para ile Titanium X hale getirilir ki? Bana mantıklı gelmedi.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-ilk-sahibinden-1.6-tdci-c-max-titanium-x-paket-61000km-orjinal-414704889/detay

Belki alacagi zaman kafasina yatan bir titaniumx bulamamistir veya klasik olarak araci aldiktan sonra bir ust ozellikte "aa bu da varmis, ben de yaparim" diyerek de olabilir. Alirken titanum x diye bir seyin varligindan bile haberi olmayabilir vs. Bizim gibi hobi amacli yapmis olabilir
Olumsuz bir durum gelmedi aklima benim. Ne olabilir baska?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik

Cam Tavan'ı sonradan taktıramaz diye düşündüm de, bu sebeple sıfır alınmıştır, ilk sahibidir diye düşünüyorum. Boş alıp doldurmaktansa dolusunu neden almadı acaba dedim. Oraya takıldım. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Cam Tavan'ı sonradan taktıramaz diye düşündüm de, bu sebeple sıfır alınmıştır, ilk sahibidir diye düşünüyorum. Boş alıp doldurmaktansa dolusunu neden almadı acaba dedim. Oraya takıldım. [emoji4]

Cam tavan sonradan zor olur tabi[emoji4] belki de arac zaten titaniumx yanlis yazmistit

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Budak
10 saat önce, Bekir Çelik yazdı:

Neden Titanium alıp ekstra para ile Titanium X hale getirilir ki? Bana mantıklı gelmedi.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-ilk-sahibinden-1.6-tdci-c-max-titanium-x-paket-61000km-orjinal-414704889/detay

Anladığım kadarıyla ekstra yaptırmamış, titanium'a ek olarak +10.000 TL verilip x paket satın alınmıştır demiş ve o farkları yazmış. 

Yorum bağlantısı
Misafir

biraz daha para harcayıp o teybi de değiştirseymiş bari insan bi sony alır oraya 

Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
4 saat önce, Ömer Budak yazdı:

Anladığım kadarıyla ekstra yaptırmamış, titanium'a ek olarak +10.000 TL verilip x paket satın alınmıştır demiş ve o farkları yazmış. 

@Ömer Budak , hocam cam tavana takıldım aslında. Titanium'da SCTi haricinde cam tavan var mı? Yok ise, bu nasıl olmuş? Yok bu Titanium X ise mesela neden Sony değil müzik sistemi @Doğuş Bağ'ın dediği gibi?

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
7 dakika önce, Bekir Çelik yazdı:

@Ömer Budak , hocam cam tavana takıldım aslında. Titanium'da SCTi haricinde cam tavan var mı? Yok ise, bu nasıl olmuş? Yok bu Titanium X ise mesela neden Sony değil müzik sistemi @Doğuş Bağ'ın dediği gibi?

Belki sony bozulmus bunu takmistir veya bekli de bir dönem böyle degisik bir versiyon satilmistir. Klimasiz golf gibi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Budak
21 saat önce, Bekir Çelik yazdı:

2011'lerin yeni kasalarında Ford cimrilik yapmış ve X paketlere Sony takmamıştı. Titanium'larda cam tavan yok x paketlerde var sadece...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
[mention=69953]Ömer Budak[/mention] , hocam cam tavana takıldım aslında. Titanium'da SCTi haricinde cam tavan var mı? Yok ise, bu nasıl olmuş? Yok bu Titanium X ise mesela neden Sony değil müzik sistemi [mention=50977]Doğuş Bağ[/mention]'ın dediği gibi?

2012 ve sonrası x paketlerde Sony var.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Göktürk
On 05.04.2017 at 14:18, Barış Göktürk yazdı:

Kaça Alınır?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-ekspres-plaza-dan-vw-jetta-1.6-tdi-comfortline-dsg-418988621/detay

5gy69d.jpg

Yarın için Gaziantep'e gitme durumum var. Bakınırken bu araç çarptı gözüme. 

Acaba? dedim ama ederini bilemedim. Yarına kadar kalırsa iş durumuma göre

görebilirim belki...

23 saat önce, Rıfat Çakar yazdı:

Gaziantep Şehitkamil'de galeriler var hep. Kesinlikle görmeden , göstermeden kapora göndermeyin. 

Dün öğle arası aracı görme/inceleme fırsatını buldum. Çok uzatmadan; yaşlı bir eczacı amcanın aracı olarak ilk sahibinden ve sahibinin söylediğine göre hatasız, boyasız ve yetkili servis bakımlı bir araçtı. Sağında solunda ufak tefek gamzeleri olsa da temiz göründü benim de gözüme ancak;

• Aracın ilanda yer alan fotoğraflarında kış lastikleri mevcutken; benim önüme 2010 yılı üretimi bitmiş haldeki Kumho'larla geldi. Üşenmeyip stepneyi de kontrol ettim ve onun da 2006 üretimi Michelin Alpine kışlastiği olduğunu gördüm. Durumdan satıcı ve aracının da dikkatini çektiysem de satıcı bu durumun ifadesinden pek hoşnut olmadı.  
  • 7 yaşında ve en başından bu yana yetkili serviste bakımı yapıldığı söylenen aracın Triger Setinin bir kez olsun bile değişmediğini öğrenmek sürpriz oldu. 120 Bin km'de değişeceklerini ifade etmiş yetkili servis ve o sebeple de değişim yapılmamış. Aracı eleman benim yanımda VW Yetkili Servisten bir ustayı arayarak bu araçlarda Triger'in kayış olduğu teyidini aldıktan sonra bakım zamanının da 120Bin km olduğu bilgisini telefon sesini hoparlöre vererek bize aktardı. Telefondaki elemanın deyişine göre eskiden 4 yıl/120Bin km olaran Triger Değişim aralığı yeni güncelleme sonrası zamandan bağımsız 120 Bin km olarak kabul edilmiş. Şahsen bu verinin akılcı/ikna edici bir veri olmadığını orada da ifade ettim.

Özetle; aracın kafada 2.000 TL masrafı var. Tabi bu benim çıplak gözle ve kısıtlı incelemem neticesinde saptayabildiklerim. Ekspertize girdiğinde belki bunun üstüne ilaveler de olabilir. (Aracın Disk-Balata durumu vs.) Satıcı da, satışı gerçekleştiren alıcı da bu durumun farkında olmalarına karşın fiyatta bir küçük güncelleme yapmayı bile düşünmeyen insanlar. Özellikle satıcı "Bu yaşta ve bu km'de başka araç bulamazsın" sözünü sıkça yineleyen bir "huysuz ihtiyar" tipi. Bu sebeple biz anlaşamadık. Eğer bu araca müşteri olmayı düşünen varsa aramızda; bu noktaları gözetmesinde fayda var...

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Yaşına göre düşük km 'li araçlara prensip gereği bakmıyorum. Satıcısı çok Nazlı, aracın da biraz masrafı oluyor.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Polat
11 saat önce, Barış Göktürk yazdı:

Dün öğle arası aracı görme/inceleme fırsatını buldum. Çok uzatmadan; yaşlı bir eczacı amcanın aracı olarak ilk sahibinden ve sahibinin söylediğine göre hatasız, boyasız ve yetkili servis bakımlı bir araçtı. Sağında solunda ufak tefek gamzeleri olsa da temiz göründü benim de gözüme ancak;

• Aracın ilanda yer alan fotoğraflarında kış lastikleri mevcutken; benim önüme 2010 yılı üretimi bitmiş haldeki Kumho'larla geldi. Üşenmeyip stepneyi de kontrol ettim ve onun da 2006 üretimi Michelin Alpine kışlastiği olduğunu gördüm. Durumdan satıcı ve aracının da dikkatini çektiysem de satıcı bu durumun ifadesinden pek hoşnut olmadı.  
  • 7 yaşında ve en başından bu yana yetkili serviste bakımı yapıldığı söylenen aracın Triger Setinin bir kez olsun bile değişmediğini öğrenmek sürpriz oldu. 120 Bin km'de değişeceklerini ifade etmiş yetkili servis ve o sebeple de değişim yapılmamış. Aracı eleman benim yanımda VW Yetkili Servisten bir ustayı arayarak bu araçlarda Triger'in kayış olduğu teyidini aldıktan sonra bakım zamanının da 120Bin km olduğu bilgisini telefon sesini hoparlöre vererek bize aktardı. Telefondaki elemanın deyişine göre eskiden 4 yıl/120Bin km olaran Triger Değişim aralığı yeni güncelleme sonrası zamandan bağımsız 120 Bin km olarak kabul edilmiş. Şahsen bu verinin akılcı/ikna edici bir veri olmadığını orada da ifade ettim.

Özetle; aracın kafada 2.000 TL masrafı var. Tabi bu benim çıplak gözle ve kısıtlı incelemem neticesinde saptayabildiklerim. Ekspertize girdiğinde belki bunun üstüne ilaveler de olabilir. (Aracın Disk-Balata durumu vs.) Satıcı da, satışı gerçekleştiren alıcı da bu durumun farkında olmalarına karşın fiyatta bir küçük güncelleme yapmayı bile düşünmeyen insanlar. Özellikle satıcı "Bu yaşta ve bu km'de başka araç bulamazsın" sözünü sıkça yineleyen bir "huysuz ihtiyar" tipi. Bu sebeple biz anlaşamadık. Eğer bu araca müşteri olmayı düşünen varsa aramızda; bu noktaları gözetmesinde fayda var...

2013 Model Jetta Tredline dizel otomatik aracı geçen ay 61.000 bine sattık bir üst kasanın boş modeline bakmanizi tavsiye ederim daha güncel kasa ne kadarda olsa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Göktürk
Bir saat önce, Oğuzhan Polat yazdı:

2013 Model Jetta Tredline dizel otomatik aracı geçen ay 61.000 bine sattık bir üst kasanın boş modeline bakmanizi tavsiye ederim daha güncel kasa ne kadarda olsa.

Alım Satım sitelerindeki fiyatlara bakarak aracınız ucuza gitmiş diyeceğim zira eğer hasar kayırlı değilse 2013 model Jetta "Boşline" ölüsü 67Binlerden başlıyor...

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Polat
1 saat önce, Barış Göktürk yazdı:

Alım Satım sitelerindeki fiyatlara bakarak aracınız ucuza gitmiş diyeceğim zira eğer hasar kayırlı değilse 2013 model Jetta "Boşline" ölüsü 67Binlerden başlıyor...

Hocam araç hatasız 110 bin km'deydi Sahibinden.com olan rakamlar gerçek piyasayı yansıtmıyor o fiyatların 3-4 bin TL altını düşünmek lazim. Geçen ay ile bu ay arasında fiyatlarda artış söz konusu ve bu artış devam edeceği benziyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Bekir Çelik
7 saat önce, Fikri Keleş yazdı:

Yeşil Oto Ekspertiz adlı Youtube kanalında, bu gibi yaşı olan üst sınıf otomobillerin başa çok bela açabileceğine dair bir video var. İzlemenizi tavsiye ederim naçizane.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...