İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - Titanium & Titanium X Farkları Nelerdir?

Ömer Budak

Recommended Posts

Ömer Budak

Merhabalar;

Yeni Ford ve C-Max kullanıcısı olarak bu çok faydalı arkadaşlık/paylaşım/yardımlaşma forumundan pek çok bilgi sahibi oldum ben de inşallah ilerleyen zamanlarda yardım ve paylaşım yapacağım. (Aracım sahibinden.com'daki 204621757 nolu ilandaki aracın aynısı)

2009 C-Max'in düz titanium mu x paket mi olduğunu nasıl anlayabilirim? Ruhsatta Titanium yazıyor ancak aldığım galerici X paket demişti. (Belki de titanium'a geçişin yeni olduğu bu dönemlerde böyle bir ayrım yoktu.) Arabam cam tavanlı, aynı yıl olanlarda sunroof'lu olanları da görüyorum acaba bu tit-titx farklarından mıdır yoksa farklı bir opsiyon olarak mı sunulmuştur.

Bir de ruhsatta sedan diye geçiyor, bu yazım hatası mı yoksa kayıtlarda böyle mi geçiyor? 

Teşekkürler, 

Yorum bağlantısı

Merhaba Ömer Bey, aracınız hayırlısı olsun. Çok güzel. Doğru bir seçim yapmışsınız. Bol fotolu bir tanıtım konusu bekliyoruz. Güle güle kullanın inşallah.

Bu konuda daha sağlıklı bilgileri Eren arkadaşımız verecektir ama bildiğim kadarı ile Ruhsatta X diye belirtilmiyor. X pakette yarı deri koltuk, ön cam ısıtma gibi ufak tefek ekler oluyor.

Cam tavan yada sunroof ayrımı sadece dönem farkından sanırım. X paket ile alakalı değil.

Ruhsatta sedan geçmemeli. Hata yapılmış sanırım. Heçbek (Hatchback) olarak geçmeli. Önemli mi bilmiyorum ama değiştirilmesi faydalı olur görüşündeyim.

...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

aracınız hayırlı olsun.

aradaki farkı kerem yazmış ama xenon farları, far yıkamayı unutmuş. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

aracınız hayırlı olsun.

Abim, seni unutmadım ama malum rahatsız etmemek için alıntılamadım.. Gençlerin önünü açalım dedim.. Diğer özellikleri de biliyodum aslında ama başkalarına da söz kalsın diye şettirmedim..  :biggrin:  :fiuw:  :D

Yorum bağlantısı

2008 de titanium kasalar çıktığında opsiyon olarak sunroof alınabiliyordu. Aynı dönem de titanium-x paket cmaxlar ise cam tavan,bixenon far, far yıkama, yarı deri döşemeli koltukla çıktı. Yani sunrooflu cmaxlar x paket değil sadece opsiyonlu donanımlı diyebiliriz. Aracınız hayırlı olsun :)

Yorum bağlantısı

Benim araç ruhsatta cmax compact olarak geçiyor,titanyum diye bir ibare yazmıyor

Eren bey bilginiz varmıdır

Yorum bağlantısı

Benim araç ruhsatta cmax compact olarak geçiyor,titanyum diye bir ibare yazmıyor

Eren bey bilginiz varmıdır

Malesef barış bey abi :)
Yorum bağlantısı

Malesef barış bey abi :)

Titanyum diye trendmi aldık yoksa :D

Zaten tutulmayan donanım bu :D

Ya tit x, yada trend x alacan

Yorum bağlantısı

Titanyum diye trendmi aldık yoksa :D

Zaten tutulmayan donanım bu :D

Ya tit x, yada trend x alacan

Taş gitti bir yerlere umarım çok acıtmamıştır.. :D
Yorum bağlantısı
Ömer Budak

Merhaba Ömer Bey, aracınız hayırlısı olsun. Çok güzel. Doğru bir seçim yapmışsınız. Bol fotolu bir tanıtım konusu bekliyoruz. Güle güle kullanın inşallah.

Bu konuda daha sağlıklı bilgileri Eren arkadaşımız verecektir ama bildiğim kadarı ile Ruhsatta X diye belirtilmiyor. X pakette yarı deri koltuk, ön cam ısıtma gibi ufak tefek ekler oluyor.

Cam tavan yada sunroof ayrımı sadece dönem farkından sanırım. X paket ile alakalı değil.

Ruhsatta sedan geçmemeli. Hata yapılmış sanırım. Heçbek (Hatchback) olarak geçmeli. Önemli mi bilmiyorum ama değiştirilmesi faydalı olur görüşündeyim.

Teşekkürler Kerem Bey ;) inşallah tanıtım konusu da açarım yakın zamanda. Muayenede ya da başka bir şekilde sorun çıkmazsa ruhsatı değiştirmeyi düşünmüyorum. Kayıtları bilgisayardan yaparak hala nasıl böyle bir hataya izin veriyor sistem onu da anlamıyorum. Ceremesini biz çekiyoruz en az 90-100 TL değişim ücreti isteyecekler, zaman kaybı da cabası.

aracınız hayırlı olsun.

Teşekkürler Lokman bey ;) Evet farlar xenon. Far yıkaması var mı, nasıl çalışıyor bilmiyorum...

2008 de titanium kasalar çıktığında opsiyon olarak sunroof alınabiliyordu. Aynı dönem de titanium-x paket cmaxlar ise cam tavan,bixenon far, far yıkama, yarı deri döşemeli koltukla çıktı. Yani sunrooflu cmaxlar x paket değil sadece opsiyonlu donanımlı diyebiliriz. Aracınız hayırlı olsun :)

Teşekkürler Eren bey, farlar xenon ve hareketli :) koltuklar yarı deri. 

Yorum bağlantısı
Ömer Budak

Farlar açıkken silecek suyu düğmesine basın, far yıkama çalışacaktır.

Anladım, teşekkürler ;)

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Bekir Çelik

Malum sitede Titanium X olan hiçbir ilanda Teknik Özellikler yok. İlan açıklamalarını okuyarak az çok çıkardım. Bu sebeple buradan sormak istedim.

Alıntı

Panoramik Cam Tavan

Otomatik Park

Akıllı Bagaj Kapağı

Ön ve Arka Park Sensörü

Start Stop

Led Farlar (Bundan kasıt gündüz ledi mi?)

Far Yıkama

Diz Hava Yastığı (Sadece sürücüde mi? Ön yolcuda da var mı?

Soğutmalı Torpido

Arka Cam Makam Perdesi

Ön Cam Isıtma

Sürüşe Duyarlı Adaptif Farlar (Bu standart mı yoksa Işık Paket'te mi geliyor)

Bu özellikler Titanium'da olmayıp Titanium X'de olan özellikler midir? Ekeme çıkarma yapılacak özellikler var mıdır?

Not: 2011 - 2014 modeller.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...