İçeriğe Yönlendir

96 Model Otomatik Corsa

Bahattin Öztoklu

Recommended Posts

Bahattin Öztoklu

Mrb arkadaşlar 96 model otomatik 6valfli karbüratörlü corsayi eşim kullanıyor. Ve yaptığım hesaba göre araç 200 km de 150 liralık benzin yakıyor. Neden bu kadar çok yakıt tuketiyor sorun ne olabilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

karbütaör temizlik ve ayarı sonrasında subap ayarı öncelikli yapılacak işlem. egzos dan (emisyon değil) carbon emisyon testi yapan makineye bağlayarak avans ayarı sonrası duruma bakmalı. ehil bir usta elinde 1 günde biter tümü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tdci ın tek egr sinini yarısı kadar hepsi biter :D ustasına arızaya göre 300-400 civarı

bunlardan ise. ancak bunlar zaten rutin yapılması gerekenlerdir bakım gibi belirli yıllarda.

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Periyodik bakımı ne zaman yapıldı hava filtresi yakın zamanda değişti mi? Yakıta etkisi çok fazladır.

Yorum bağlantısı
Bahattin Öztoklu

Yakıt filtresi hava filtresi haziranda değişti daha bir yıl olmadı ve 3 bin km ancak oldu.

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Mrb arkadaşlar 96 model otomatik 6valfli karbüratörlü corsayi eşim kullanıyor. Ve yaptığım hesaba göre araç 200 km de 150 liralık benzin yakıyor. Neden bu kadar çok yakıt tuketiyor sorun ne olabilir.

6 valfli olduğunu yazmışsınız, üç silindirli mi bu araba? 

Yorum bağlantısı

Bu tarz sorularda aracın geçmişi hakkında bilgi sahibi olmadan cevap vermek zor. Sizdeki geçmişinde aracın az yaktığı bir dönem oldu mu? Sonrasında mı çok yakmaya başladı? 0,75kr/km'de tüketim bu motor hacmindeki araç için çok yüksek. Kullanım şeklinde yankışlık da tüketimin yükselmesine yol açıyor olabilir. Tork konvektörlü bir otomatik şanzıman daima nazik kullanılmalı tüketimi düşürmek için. Fren dozlaması ile hız ayarlamak yerine gaz ve fren pedalı arasındaki sürekli geçişler tüketimi arttıracaktır. Kullanım şklini bilmediğimiz için bu tabi ki sadece bir yorum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Bahattin Öztoklu

6 valfli olduğunu yazmışsınız, üç silindirli mi bu araba?

12 v olmadığını biliyorum tüp taktırmaya gittiğimde karbüratörlü olduğunu ve tek noktalı lpg takilabilecegini söyledi. Eşim aracı çok sert kullanmıyor zaten günlük 3 km gidiyo 3 km geliyor.
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Sürekli soğuk motorla yolculuk yapılıyorsa tüketimin çok fazla olduğu söylenemez.

Ama yinede 100 km de 16 lt yapıyorki fazlaymış.

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

12 v olmadığını biliyorum tüp taktırmaya gittiğimde karbüratörlü olduğunu ve tek noktalı lpg takilabilecegini söyledi. Eşim aracı çok sert kullanmıyor zaten günlük 3 km gidiyo 3 km geliyor.

O zaman 8 valf olması lazım. Her bi silindire 2 valf.
Yorum bağlantısı
Bahattin Öztoklu

Her sabah 2 km gidip akşam 2 km geliyor. Motor haliyle soğuk oluyor.Geçen sene arabayı 134 bin km de almıştık 3-4bin km oldu ve yakıt hep çoktu.

Yorum bağlantısı

16 valf hidrolik itici,ayarı kendi yapar.

8valf motorlarda subap ayarı 30.000de bir yapılması gerekli.

Siz subap ayarı yaptırın.

Sabahları geç çalışma var mı?

Yorum bağlantısı
Bahattin Öztoklu

16 valf hidrolik itici,ayarı kendi yapar.

8valf motorlarda subap ayarı 30.000de bir yapılması gerekli.

Siz subap ayarı yaptırın.

Sabahları geç çalışma var mı?

Subap ayari hiç yatırmadım 1 yıldır. Önce yapıldımı bilmiyorum. Sabahları tek marş da çalışıyor daha tık demedi o konuda çok iyi ama çok yakıyor.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...